(jreiiiengü= Rechtzaken. Burger 1. stand. terstaat aangevangen, en ouder gewoon te zijn daarbij weer tal van districts- belangen en belangetjes ter sprake gekomen. O. a. .heeft de heer Fruijtier terecht gewezen op de onhoudbare treinvertra- ging, waaronder vooral Zeeland zeer te lijden heeft, omdat de treindienst aan. sluit bij de bootdiensten. .Door te laat aankomen te Vlissingen, missen de reizigers de aansluiting op de provinciale booten naar Zeeuwsch-Vlaan- deren en wordt hun groot nadeel be rokkend. Alleen in September, October en November werd 60 maal de aanslui ting gemist. Door het missen der aan sluitingen is men op Zeeuwsch-Vlaan deren ook dikwijls verstoken van de post. Do reizigers naar Zeeland hebben toch leeds groote moeilijkheden te over winnen. 3hfc.8kb.hS, 6 December 1907. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen in boekhouden en handels-cor respondentie voor de practijk, is o. m. geslaagd de heer A. Arnoldi, alhier. Met ingang van gisteren is het schuurverbod alhier ingetrokken. Zondagavond tusschen 5 en 6 u- ren had een brutale diefstal plaats bij den metselaarsknecht J. M., wonende in de bebouwae kom der gemeente Aar denburg. Man en vrouw waren beiden uit en hadden alles goed gesloten. De man kwam omstreeks half acht thuis en kon met den sleutel van de voordeur niet binnenhij beproefde langs achter binnen te komen, wat hem evenmin ge lukte. Hij haalde zijn vrouw af en kroop met behulp van zijn zwager door een raam aan den voorkant binnen, waar liij tot zijn schrik bemerkte, dat zijn schil)llessenaar was opengebroken en daaiuit ontvreemd een bedrag van ƒ75, terwijl nog enkele geldstukken op den vloer lagen. Dit bedrag was ge sloten in een cacao-busje, waarvan een spaarpot was gemaakt. Ben bedrag van /35 en eenig Fransch geld in een laad- je was onaangeroerd gebleven. Voor- en achterdeur waren op den grendel, zoodat men niet begrijpen kan, hoe de dief is buiten gekomen. Waarschijnlijk heeft hij zich laten in sluiten. Hoofdplaat. Tijdens de suikerbieten campagne zijn dit jaar alhier op de K.G., samen 11,170,000 K.G., tegen 12,691,739 in 1906. Br werden aange voerd 5986 wagenvoeren, tegen 6894 in hot vorige jaar. Zaterdagavond, omstreeks 8 uur kwam A. J. D., slagersknecht te Mid delburg, van do Turfkaai over de Visch- markt. Op de vischmarkt werd hij aan gehouden door een man, die hem een klap tegen het hoofd gaf, waardoor D. op den grond rolde. Toen hij opgestaan was en zich wilde verdedigen, ontving' hij een tweeden klap, waarna de aan rander het hazenpad koos door de Klei ne Heerenstraat. D. ging hem achter op maar in de Heerenstraat was de man verdwenen. D. bemerkte toen tevens, dat hij zijn portemonnaie, inhoudende ruim ƒ11 kwijt was. Of zijn aanran der de portemonnaie heeft gestolen, dan wel of deze door het vallen is verloren gegaan, is nog niet opgehelderd. De politie, aan wie door D. van het geval aangifte was gedaan, stelde een onderzoek ter plaatse in, evenwel zon der resultaat. Zondagmorgen heeft men nog op de Vischmarxt naar de porte monnaie gezocht, maar deze niet gevon den. De aanrander droeg een lichte broek en een fietspet, en was van middelmatige gestalte. De klein landbouwer J. Bout, te St. Maarteiisuija wurd Vrijdagavond bij zij ne teuuiskoiiiot aangenaam verrast, door dat lnj. nel bedrag van j 105, dat hem in dtu evond van 20 Nov. j.l. was ont vreemd, weer juist in dezelfde waarde aan Lankbiij. tien en aangevuld met zil vergein in /.ijiie wouing op de tafel vond liggen. In verband met dezen diefstal is Vrij dag een echtpaar aldaai in verhoor ge nomen en heeft er bij hen eene huis zoeking plaats gehad, zonder dat echter verhoor of onderzoek ten huize eenig resultaat opleverden ten opzichte van schuldig bevinding. Aanleiding tot dit verhoor en huiszoeking moet, naar men verneemt, hierin bestaan, dat dn echt paar, volgens verklaring van een reizi ger, aan dezea op 22 Nov. een bankbil jet van 60 moet hebben aangeboden ter voldoening van een rekening, ter wijl het aan denzelfden reiziger op den 20 Nov. zou verklaard hebben niet in Bedoelde reiziger heeft echter dat bankbiljet niet aangenomen, wijl hij, volgens zijn beweren, niet van genoeg zilvergeld voorzien was om daarvan te kunnen teruggeven. De echtelieden ont kennen echter dien reiziger een bank biljet te hebben aangeboden. Hoe dit ook zij, men mag wel als vast aanne men, dat de werkzaamheid van burge meester en politie er toe geleid hebben, dat de besiolene zijn geld terug heeft, wie dan ook de dader(s) ïnoge(n) ge weest zijn. Donderdagnacht werden twee stroo- pers, die in het veld bij Helmond aan het stroopen waren, door eenige oppas sers vervolgd. De stroopers namen de vlucht. Het geweer van een der stroo pers ging af en trof zijn vriend doode- ljjk. De onvrijwillige dader werd onmiddel lijk gegrepen en aan de politie overge leverd. Maandagmorgen stond de wagen- meester bij de Staatsspoor H. Mulder, op het uiterste perron van het station te Leeuwarden te praten met een trein- poetser, die een eind verder op de rails stond. Op een vermoedelijk onverklaarbare wijze ging de wagenmeester van het perron af en stak de rails, gelegen te genover de retirades, over, terwijl een machine daar juist passeerde. Onge veer 20 M. werd de wagenmeester tus schen de rails door de lucomotief voort gesleept. Niemand had iets van het ongeluk gezien, daar het stikdonker was. Bven later werd de ongelukkige gevonden en zwaar gewond opgenomen. De onder de machine uitstekende deelen hadden hem de borstTas ingedrukt. De arts Sikkes verleendo de eerste hulp en constateerde, behalve uit- en inwendige kneuzingen, dat twee rech ter ribben en het linker sleutelbeen waren gebroken en dat de linker knie ernstig was gekneusd. Per brancard werd de wagenmeester die nog bij kennis was, naar het Boni- facius-hospitaal vervoerd. De ongelukkige is gehuwd en vader van 3 kinderen. Zijn toestand is redelijk. Het ongeluk moet gebeurd zijn op een plaats, waar de verlichting zeer veel te wenschen overlaat. Maarn een treurig ongeval plaats. De wisselwachter J. Kusters, uit U- trecht, doch werkzaam te Maarn, was bezig om goederentrein no. 1642 te ran geeren. Ben open goederenwagen, bela den mot briketten, moest hij naar een ander spoor duwen. Een kopschot van genoemden wagen raakte los, zoodat een een gedeelte van de lading op hem stort te en Kusters viel met het ongelukkig gevolg, dat de wagon over hem heen reed en zijn twee beenen en een arm zeer ernstig verwond werden. Hij werd met den trein naar Utrecht vervoerd, de trein stopte aan de Jeremiebrug om hem zoo spoedig mogelijk naar het zie kenhuis te kunnen brengen, waar hij reeds om halfelf aan de bekomen won den overleed. Arrondissements Rechtb. Middelburg. Heden Vrijdag is P. C. d. B., 19 j. voermansknecht te Groede, beklaagd van mishandeling, vrijgesproken. w>YTsr>mwiafi?pjnfrwifrr^n mi—«■nmwwigai^—m Breskens. Geboorten. 22 Nov. Janne- ke Bhzabeth, d. van A. de Jonge en J. van de Velde. 4 Dec. Izaak Johannis, z. van C. Wisse en J. de Brnit. Overlijden. 24 Nov. Johanna Maria le Bleu, 19 j., d. van J. F. le Bleu en B. J. Droog. Groede. Huw.-Voltr. 4 Nov. Hubregt van Peeuen, 27 j., jm. en T. Cornelis, 24 j., jd. 21, P. Triou, 25 j., jm. en A. van Meenen, 23 j., jd. 21, A. de Witte, 31 j., jm. en J. C. van de Plas- sche, 26 j., jd. 28, C. L. van Dieren- douck, 42 j., jm. en L. Bruggeman, 41 j., wed. Geboorten. 1 Nov. Izaak Jacob, z. van 1. A. Becu en H. D. van Dijke. 6, Bara Cornelia, d. van A. van Uxem en S. M. van der Lycke. 6, Ceriei Camiel, z. van H. van Acker en I. M. Vanhulle. 27, Jan Philip, z. van J. Ph. Balomé en P. Zuidweg. 28, Jacobus Bduardus, z. van J. F. Bchram en M. T. Jacques. Overlijden. 2 Nov. S. M. Mabelis, 81 j., wed. van J. Ghijzels. 3, P. Crinse, 61 j., echtg. van M. A Ghijzels. 8, A. F. lluudersteijn, 74 j., wed. van P. J. .Ming»}#»... V- J- Oaliewaart. jzai eain.r

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2