ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT No. 1202. Woensdag 4 December 1907. 17" Jaarr Buitenland. Binnenland. II IIK S k E SIIE COUil Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per post door het geheele rijk 0.55, voor België 0.62s en voor Amerika 0.82;> bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiön van 1 tot en met 5 regels 25 emits, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager taiief. Advertentiön worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. Dit blad verschijnt eiken IMnsdaar- en Vrijdagavond Itij den uitgever O l»IEI.F,tH\ te Rfskens. Een noodlottige brand heeft hot groo te warenhuis van Windhorst te Cincin nati (Amerika) verwoest, waarbij verschei dene menschen het leven hebben verlo ren het juiste aantal slachtoffers is nog niet bekend. De brand brak Dinsdag avond om 8 uur uit in een der etalage kasten, door kortsluiting van de elec. trische geleiding. Do uitstalling en het geheele lokaal waar de brand ontstond, waren vol neteldoek, kant, gaas eu an dere licht-brandbare stoffen, zoodat in enkele seconden de vlammen overal om zich heen grepen. Het gebouw was 6 verdiepingen hoog, alle verdiepingen wa ren tot magazijnen ingericht en op dit uur van den dag waren er honderden koopsters. De brand was in de bene den verdieping uitgebroken en met ijzing wekkende snelheid breidde hot vuur zich uit naar de hooger gelegen verdiepin gen, zoodat binnen eenige minuten de vlammen uit de eerste, tweede eu der de verdieping sloegen. Het gebouw was van houten en zeer oude trappen voor zien, die al dadelijk in brand stonden en weldra instortten, voordat de men schen op de bovenverdiepingen tijd had den om te vluchten. Zeer velen kon den slechts het leven redden door een sprong uit de vensters. De omwonen den en voorbijgangers spreidden op straat dekens en zeilen uit om de vallenden op te vangen, maar niettemin werden verscheidenen in den val zwaar gewond. Een dame, die op het hoofd neerkwam, bleef dood liggen. Uit de 4e verdieping sprongen vijftien verkoopsters, die allen zwaar gewond zijn. Toen de brandweer kwam was 't gebouw reods reddeloos verloren en het duurde niet lang of het stortte in. Van hot magazijn-personeel zijn er 10 om gekomen. Hoeveel koopsters het leven lieten zal eerst later zijn vast te stel len, wanneer de aangiften der vermisten zijn geschied. Tweede Kamer. De hoeren Ketelaar, De Klerk, Ter Laan, Roodhuyzen, Schaper, Smeenge en Smidt amendementen stellen voor op het wets ontwerp tot wijziging der wet tot rege ling van het Lager Ouderwijs, strekken de lo. om het minimum salaris der on derwijzeres op zeshonderd gulden te brengen en de verhoogingen dezelfde te doen blijven als in het wetsvoorstel. Wordt dit amendement aangenomen, dan wenschen zij ook voor te stellen alle bedragen voor de hoofden van scholen, genoemd in artikel 26 sub 1 met ƒ100 te verhoogen 2o. art. IV te lezen: de bij deze wet vastgestelde wijzigingen in de regeling van de jaarwedden der hoof den van scholen en onderwijzers worden geacht te zijn ingegaan op 1 Januari 19088o. de kans zoo groot mogelyk te maken, dat het hooger bedrag der gel den, dat volgens dat wetsontwerp aan de gemeentebesturen uit de schatkist wordt toegekend, ook werkelijk aan de onderwijzers zal ten goede komen, door een overgangsbepaling, luidendede jaarwedden der hoofden van scholen en ouderwijzers aan de openbare lagere scholen worden alle voor 1 Januari 1909 door de gemeenteraden opn euw vast gesteld. Door de heeren Ter Laan, Roodhuy zen en Smeengo is bij amendement voor gesteld te bepalen het aanvangsalaris voor het hoofd eener school, gelegen in een gemeente of gedeelte eeuer gemeente behoorende tot de 6e, 7e, 8e of 9e klasse der tabel, met minder dan 5 dienstjaren, op 850 met 5 eu meer, doch minder dan 10 dienstjaren, op ƒ9.50met 10 en meer, doch minder dan 15 dienstjaren, op ƒ1025met 15 en moer, doch min der dan 20 dienstjaren, op 1100 met 20 en meer dienstjaren op ƒ1175;. 2o. het aanvangsalaris van het hoofd eener school, gelegen in een gemeente of gedeelte eener gemeente behoorende tot de 3e, 4e of 5e klasse dor tabel, mot minder dan 5 dienstjaren op 950 met 5 on meer, doch miuder dan 10 dienst jaren, op ƒ1050met 10 en meer, d h minder dan 15 dienstjaren, op ƒ1125 mot 15 en meer, doch minder dan 20 dienstjaren, op ƒ1200met 20 en moer doch minder dan 25 dienstjaren, op 1200; 8o. het aanvangsalaris van het hoofd eener school, gelegen in een gemeente of gedeelte eener gemeente, behoorende tot de le of 2e klasse der tabel, met minder dan 5 dienstjaren, op ƒ10" met 5 en meer, doch minder dan dienstjaren, op ƒ1150; met 10 en met doch minder dan 15 dienstjaren, op 1225; met 15 en meer, doch mimi dan 20 dienstjaren, op ƒ1300; en nn 20 en meer dionstja en op ƒ1375. Door den Commissaris der Konn gin in Zeeland is bekend gemaakt, dn de sluiting der jacht op hazen, patri ze.fazanten, korhoenders on kwartel in die provincie is bepaald op Dinsd.- 31 December a.s. met zonsondergang dat het tijdstip van de sluiting dor jacl op houtsnippen en waterwild nader worden vastgesteld. ÖRE&KENS, 3 December 1807. Aan het postkantoor Breskons en dc daaronder ressot toerende hulpkantoren werd gedurende de maand Nov. ii gelegd 12586 49terugbetaald 6195.55. Het laatste, door dat kantoor uitg. geven boekje, draagt hot nummer 482' Gisterenmiddag kwam de gemeent raad in voltallige zitting bijeen. Na de lezing en goedkeuring der n tulen van de vorige vergadering, deel de voorz. mode, dat a is ingekomen d rekening en verantwoording van de fees commissie van 14 Sopt. een tekort aan wees van ƒ27.38, wolk he l rag do- particulieren is aangezuiverd en de g meente alzoo geon bijdrage moet do> b. eene beschrijving van de guschiedi

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 1