ALGEMEEN NiEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. No. 1258 17' Juarg Buitenland. II IS K S K K N SI IIH COURANT. Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per post door het geheele lijk 0.55, voor België /0.62" en voor Amerika 0.825 bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiën van 1 -tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot. Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. I)it blad verschijnt eiken l>iiis<l:t<r- en Vrijdagavond bij den nitjrever C. DIEtEfl.l\' te Breskens. Op 7 Oct. jl. is voor de 3de Strafka mer van het Rijksgerechtshof in Duitsch- land een proces tegen den naaimachine fabrikant R. Lehnmann te Braunschweig geëindigd, waarbij voor de zooveelste maal weder aan het licht is gekomen, van welke kunstgrepen de oneerlijke concurrentie zich al zoo bedient om te gen alle recht en billijkheid in de vruch ten te plukken van het werk en de re- nommée van anderen. In de laatste jaren werdon herhaal delijk naaimachines in den handel ge bracht, die, hoewel ze niet uit de fa brieken der Singer Maatschappij kwa men, niet alleen wat de-constructie be treft, nabootsingen der Singer machines .waren, maar ook in het uiterlijk bedrie- gelijk veel op het Singer fabrikaat ge leken. Zooals den lezer bekend zal zijn, dragen de Singer naaimachines op het horizontale gedeelte van den arm in groote, gouden Latijnsche letters den naam Singer. Op het verticale gedeelte van den arm bevindt zich een klein plaatje van geel koper met het ovale handelsmerk der Singer Maatschappij en het geheele bovendeel der machine is bedekt met bepaalde ornamenten. In het bovenstaande proces nu is uit gemaakt, dat de beklaagde in aanmer kelijke hoeveelheden naaimachines gefa briceerd en verkocht heeft, die op de zelfde plaatsen als de Singermachines en in dezelfde lettersoort hot opschrift „Sincera" en een klein plaatje van geel koper met een ovaal fabrieksmerk droe gen en wier bovendeelen van bijna de zelfde ornamenten voorzien waren. De Rechtbank te Braunschweig heeft hem met vonnis van 24 Juni jl. wegens voortgezet misdrijf tegen de Wet op de Handels- en Fabrieksmerken veroordeeld tot eene boete van 1000 Mark en eene schadevergoeding van 3000 Mark. Buitendien gaf de Rechtbank last tot verwijdering der wederrechtelijke orna menteering en tot vernietiging der daar van voorziene machines. Het hooger beroep, door den beklaagde tegen dit vonnis ingesteld, werd door het Rijks gerechtshof verworpen. Met grooten luister is het keizerlijk paar van Duitschland in Engeland inge haald. Voor de eerste maal vergezelt de keizerin haar echtgenoot bij het be zoek van het Engelsche koningshof. Haar tegenwoordigheid geeft aan het geheele bezoek een nieuwe beteekenis, die door. de autoriteiten en de pers in Engeland met groote waardeering wordt besproken. Opmerkelijk is, dat de Engelsche pers, zelfs dat deel, dat zich eertijds aan he vige aanvallen tegen Duitschland te bui ten ging, zich eerlijk schijnt te verheu gen in de spontane geestdrift van het volk bij de begroeting van Wilhelm II, en dat zij haar volle vertrouwen uit drukt in een werkelijke verbetering van de Engelseh-Duitsche betrekkingen. Vooral nu de keizer zijn rijkskanse lier heeft thuisgelaten, schijnt men wel eenigszins huiverig om den horoscoop over het bezoek te trekken, dat wil zeg gen, na te gaan, welke onderwerpen van hooge politiek besproken zullen worden bij de samenkomst der beide vorsten en welke politieke gevolgen daaruit zullen voortspruiten. Want dat Engeland uitsluitend de rol op zich genomen zou hebben van be middelaar van zijn bondgenoot Frank rijk om den keizer te winnen voor een plan van intenser actie van de zijde der der republiek in Marokko, is niet aan te nemen. De Engelsche bladen wagen zich op geen glibberig terrein en zien in het bezoek zoowel voor Duitschland als voor Engeland uitsluitend het bewijs voor den aan beide zijden bestaanden, harte- lijken wensch om de oude vriendschaps banden te herstellen en den argwaan en het wantrouwen, dat in de laatste ja ren ontstaan is, weg te nemen. Duitschland en Engeland zijn beide van meening, dat er voor de volkeren ruimte genoeg is op de wereld en al len wenschten hartelijk, dat hetgeen ge schiedde vergeten moge worden, en dat de vriendschapshand, thans aan beide zijden geboden, moge aanvaard en har telijk gedrukt worden. De toasten, die tusschen de vorsten en met andere hoogwaardigheidsbeklee- ders gewisseld zijn, geven den Engel- schon organen gelijk. Het bestaan van nauwe familiebetrekkingen tusschen de regeerende vorsten en van banden van nauwe vriendschap tusschen hun beider landen, waren daarbij schering en in slag. Voor zoover men aan do Spree waarde hechten zal aan jfleofficieole ver zekeringen, waai van de practijk dikwijls een zoo droevige caricatuur maakt., kan men men er de troost uit. putten, dat Engeland, bij het spannen van een net van vriendschapsbanden over Europa, Un slotte Duitschland niet vergeten heeft. Een stevig verdrag, gobaseerd op bei- derzijdsche belangen, zou echter wel be ter waarborg voor den vrede zijn ge weest dan zulke platonische vriendschap In Augustus 1.1. voer het opleidings schip „Rickmers" der Belgische marine uit. Sedert hoorde men voortdurend van desertie der adelborsten op de reis en men vermoedde al, dat er iets niet in den haak moest zijn. De reden van de- zo deze talrijke gevallen van desertie is thans medegedeeld in een brief, dien een der gedeserteerde adelborsten aan zijn familie te Brussel schreef: de jon gelui hadden zich te beklagen over slecht logies, hun 'hutten wemelden van onge dierte. De briefschrijver nielddo, dat hij zich niet meer ontkleedde als hij -ging slapen en dat toch zijn huid bedekt was met de beten van de insecten. Men had heeten stoom door de hut ten gejaagd om ze te zuiveren, maar daardoor werdén slechts enkele insecten gedood, de meeste konden wegkomen en keerden 's nachts terug. Men'vond zelfs ongedierte in het eten. Deze brief, in de Belgische bladen gepubliceerd, zal

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 1