ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. Bniiienlant No. 1257. 17e Jaar£. Buitenland. BRESEENSCHE COURANT. Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per post door het geheele rijk 0.55, voor België ƒ0.625 en voor Amerika 0.825 bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiën van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. I)it blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIELEJIAN te Breskens. Vrijdag zijn te Marseille en omstre ken nieuwe ovorstrooniingen voorgeko men veroorzaakt door wolkbreuken. De havens en tal van fabrieken staan onder water en veel koopwaren zijn verloren gegaan. Om 8 uur werd Mar seille in duisternis gehuld, doordat het water de gasfabriek overweldigde. Ook hadden eenige persoonlijke ongelukken plaats. Om 9 uur stortte een huis in, waarbij man en vrouw omkwamen. Bij de overstrooming van een sleepersstal verdronk een stalknecht met 6 paarden. Niet alleen in Marseille, maar in het geheele departement van de monden der Rhone en in het departement Hé- rault hebben wolkbreuken en stormen overstroomingen doen ontstaan en groo te onheilen aangericht. Met groot levensgevaar moeten daar de ongelukkigen, die niet snel genoeg van huis en hof kunnen scheiden, wor den gered, daar ze zich plotseling en onverwacht door het water zien inge- sloten. Ook de materieele schade is natuur lijk aanzienlijk. De nieuwe werken van de maatschappij voor locaaltreinen in Hérault heeft haar geheelen spoorweg aanleg vernield gezien, alles is bedorven of weggeslagen door het water. De bruggen over de rivier Saint Mar tial zijn vernield, van die over de Pey- ne zijn twee pijlers weggeslagen. Villeneuvé-les-Beziers staat geheel en al onder water. De menschen, die dicht bij het kanaal wonen, moesten in aller ijl hun woningen verlaten en schuil plaats zoeken in het hooger gelegen ge legen gedeelte van de plaats. Te Lespignan zijn vier huizen inge stort en een gedeelte van het gewlf der kerk. En het onweder werd steeds heviger, de vrees voor nieuwe ongeluk ken steeds grooter. In Aveyron wassen de Tarn en de Dourbie zienderoog, het gevaar voor een nieuwe overstrooming is zeer groot. Ook op het eiland Elba heeft men van het noodweer te lijden. De velden zijn overstroomd, verscheidene bruggen ingestort, overal het verkeer gestremd, terwijl reeds bekend is, dat 2 menschen verdronken. BRESKENS, 15 November 1907. Vervolg en slot van den Gemeen teraad van Aarden burg. Begrooting. Uitgaven. Bij den post gedrukte stukken werd op voorstel van den heer van Oyen met a!g. stemmen besloten aan elk raadslid een begrooting en een kiezerslijst uit te reiken. Nationale Militie werd eveneens op' voorstel van denzelfden verhoogd tot 25 in verband met het verblijf in zake de landweer, waartoe in andere gemeen ten aan de manschappen koffie enz. wordt verstrekt. B. en W. stelden verder voor, de jaarwedde van de 2 nachtwachts op 180 te behouden. Dhr de Glopper. In het Dag. Bestuur was daarover geen eenstemmigheid. De meerderheid wenschte geene verhooging te geven, de minderheid vertegenwoor digd door mij zou wel verhooging willen geven, n.l. tot ƒ270. Het is toch nacht werk dat ze verrichten. Dhr van den Hemel. Is 't wel noo- dig dat de nachtwachtsdienst blijft be staan Dhr de Glopper. Ik zou er sterk voor zijn, dat ze bleven bestaan. Het is eene instelling van jaren her. Ook is het een zekere veiligheid voor de in gezeten. Meermalen heb ik 's nachts door de straat moeten loopen en telkens kwam ik hem tegen. Ook bij brand is het goed dat ze dadelijk de burgemees ter en de brandmeester kunnen waar schuwen, terwijl bij het gebeuren van een ongeluk tijdens nachtelijk verkeer ze steeds terstond kunnen waarschu wen. Ik zou 't jammer vinden als ze afgeschaft werden. En wat de verhoo ging betreft, die komt hen ongetwijfeld toe. Het is met kleeding, verlichting, en verwarming dat er in het huisgezin wel wat meer noodig is, zoodat een be looning van 3 francs voldoende mag ge noemd worden. Dhr Wijffels. Ik ben tegen verhoo ging het is altijd maar verhoogen, zoo dat ge op den duur niet weet waar ge ontstaat. Liever zag ik ze afgeschaft. Er wordt aan bellen getrokken, gesto len, burgers wakker gemaakt, zonder dat de nachtwachts ooit iets gemerkt hebben. En brand, ja, maar dan wordt er toch gewaarschuwd door den betrok ken persoon en ook kan er 's nachts brand ontstaan door onweer, maar dan zijn in de meeste gevallen de menschen toch ook weer op. En wat het verkeer betreft des nachts, dat is door de wa gens uit België om granen, maar dat is ook weer 's zomers, bij onweer, en daar voor hebben we geen nachtwachts noo dig. De nachtdienst beteekent niets. Dhr van Oyen. Ik zie ook geen nut in de nachtwachts. Het is mij niet bekend dat ooit iets door een klepper man is aangebracht. Ik voel dan ook veel voor de afschaffing. Maar de men schen zijn er nu eenmaal en hen door de afschaffing broodeloos te maken, is wel wat kras. Daarom zou het beter zijn de dienst te laten uitsterven. Maar nu we ze hebben moet ze ook goed be taald worden, en ik ga dus met dhr de Glopper medealleen kapt hij er wat diep in. Ik stel daarom voor hen ƒ1.25 per nacht te geven. Dhr Eekhout. Is er door de nacht wachts om verhooging gevraagd Dhr de Glopper. Ja, ze hebben 't mij persoonlijk gevraagd, en ik heb het over gebracht bij B. en W. Ook is er destijds te dier zake inge komen een adres door de werklieden- vereeniging „Samenwerking". Dhr Eekhout. Dat adres zou ik aan nemen voor kennisgeving. Dhr Reepmaker. O, van dat adres zou ik geen notitie willen nemen. Het voorstel de Glopper (ƒ1.50), werd verworpen met 6 tegen 1 stem, die van

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 1