Jac. Verschelling. M. VROON. j""1 moois partij BöllSTliLfflK, Firma L. GABRIËLSE, Mahoniehouten-, Noten- en Eiken BODGKABINEÏTEN, Gemengd. Bur ger 1. stand. dagen. Advet te? tien. 336e Staatsloterij, Ontvangen Superpliosphaat. Ammoniak-Super. Thoniasphosphaat. Kainiet. Groote Opruimingweg ens verbouwing, Karpetten, Matten, Zeilen, Tapijten, Bedden, Matrassen, Dekens, enz., Moge het U gegeven zijn een reeks van jaren deze gewichtige betrekking naar genoegen te bekleeden en Uwe schreden te richten wat ijver en toe wijding der gemeentebelangen betreft naar het voetspoor van Uwen gewaar- deerden voorganger dan zullen wij pog dikwijls uit het volle van het hart mo gen roepen „Lang leve de Burgemees ter". De nieuwe burgemeester sprak daar op ongeveer als volgt Mijne Heeren, Nu het Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd mij te benoemen tot bur gemeester dor gemeente Aardeuburg, en ik gereed sta deze betrekking te aan vaarden, gevoel ik de groote moeilijk heid aan de goede waarneming der be trekking verbonden. Bij de vervulling van mijn ambt re ken ik op den steun van de wethouders, van de leden van den raad en van den secretaris om de belangen van de ge meente goed te kunnen behartigen. Dankbaar wil ik in herinnering bren gen het vele goede dat in de vele jaren van het bestuur van mijn ambtsvoor ganger is tot stand gekomen. Ik dank den eersten wethouder voor de goede waarneming van het ambt tijdens de vacature en ook de Secretaris voor de vele moeite die hij zich gedurende dien tijd heeft getroost. Ik beveel mij in uw aller welwillend heid aan en verklaar mijne betrekking te hebben aanvaard. De heer Wijffels omhing den burge meester het waardigheidsteeken. Daarna werd de vergadering gesloten en gaf de nieuwe burgemeester gelegen heid tot receptie. Zoo is dan in alle stilte en eenvoud de plaats van mr Hennequin zoo lange jaren door hem ingenomen, verwisseld, gelijk we in den tijd van onze loopbaan in niet minder dan 12 gemeenten van ons district eene verwisseling van bur gemeester zagen, waarvan zelfs in de gemeenten Biervliet en Hoofdplaat reeds voor de tweede maal. In de Zirckstraat te Antwerpen is een Hollandsche vrouw, Mathilde Deleye genaamd, met een revolver doodgescho. ten door haar beminde, den 24jarigen stoker Paul Kroning uit 'Elburg in Duitschland. De moordenaar stelde zich in handen van het gerecht. Zaterdagavond ongeveer kwart voor zeven heeft te Hilversum een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan een 3-tal personen het leven kostte, terwijl een vierde zwaar gewond werd. Het heelt zich aldus toegedragen: Voor de afsluitboomen aan den over weg bij de Liebergerstraat stonden een aantal personen te wachten om doorge laten te worden, daar men op het daar gelegen placement aan het rangeeren was. Op een gegeven oogenblik trok de seinhuiswachter Remkes de vanuit het huisje bediende boomen omhoog, zoodat de wachtenden zich over de spoorlijnen spoedden. Op hetzelfde oogenblik snorde trein no. 884 naar Utrecht voorbij, dwars door de menigte, met het nooe uttig gevolg^ dat drie personen op slag gedood wer den en éen zwaar gewond werd. De consternatie was in éen woord vreeselijk. Door ijlings toegeschoten spoorweg personeel en politie werden de slachtof fers naar het station te Hilversum ver voerd, waar ze in de wachtkamer der de klasse voor doorgaande reizigers op het perron werden nedergelegd. Dr. Hoogenhuyze met twee wijkver. pleegsters verleenden de eerste hulp. De gewonde, vrouw Van Beusekom werd na verbonden te zijn, naar de R. K. Ziekenverpleging vervoerd. De drie gedooden, vrouw Vermeulen, haar 6-jarig dochtertje en een tot nu toe nog onbekend gebleven werkman- werden per goederenwagen naar het lij, kenhuisje op de algemeene begraafplaats vervoerd. De toestand van den onwillekeurigen veroorzaker van al dit leed, den sein huiswachter, is gewoonweg niet te be schrijven. Het vierde slachtoffer, vrouw Van Beusekom, was Zaterdagavond vrij wei, zij was aan het hoofd verwond. Toen het ontzettende bericht bekend werd, was de consternatie ^root. Van het station af en uit de P}3-^8 waar de gebeurtenis spoedig bek"^®* was geworden stroomde het naar de plek des onheils. Het punt waar de overrijding plaais had, ligt enkele minuten van het stati on verwijderd naar de richting Bussum. De binnenkomende treinen nemen even te voren een bocht, zoodat ze voor lieden, die den overweg passeeren, niet op grooten afstand hoorbaar en zichtbaar zijn. Het is viij zeker dat de boomen ver geten zijn te sluiten, zoodat de onge- lukkigen door den trein, die 5.30 van het Centraalstation te Amsterdam via Hilversum naar Utrecht vertrekt, in 't donker zijn overvallen. Men herinnert zich hier niet, dat Hil versum ooit door een dergelijk spoor wegongeluk werd getroffen, niettegen staande het gevaar der overwegen vooral dien bij den Laarderweg al gemeen wordt erkend. Het tunnelvraagstuk dringt zich thans weer met alle kracht naar voren. Begrijpelijkerwijze is Hilversum vol van deze droeve gebeurtenis. Te Bergen-op-Zoom is eergister- middag op klaarlichten dag ingebroken bij een inwoner tijdens zijn afwezigheid Door het openbreken van een kabinet is circa f 800 ontvreemd. Van de dieven geen spoor. Te Mexico heeft een wolkbreuk groote verwoestingen aangericht. Stort regens hielden aan en 50 huizen zijn ingestort, waarbij 16 inenschen om het leven kwamen. Zaterdagmiddag zoo meldt men uit Maassluis kwam bij het hoofd der gemeente een bericht uit Hoek van- Holland, dat nabij den Zuiderdam aldaar een botterschip gezonken lag, gemerkt MA 61, waarvan de bemanning werd vermist. Genoemd scheepje, te Maassluis thuis behoorende, werd bevaren door schipper G. v. d. Beidt en zijn twee zoons Ger- rit en Joost v. d. Beidt, 22 en 13 jaar oud. Het vi ff moeden is, dat het scheepje Vrijdagna cht b\j hot binnenkomen van don Watei"weg op een wrak gestooten,- daarbij gezomken is en de geheele be manning is omgekomen. De toestand der weduwe en nog thuis zijnde kinderen is niet te beschrij ven. dB—tn— Aardenburg. Geboorten. 23 October. Jan Frederik, z. van J. C. C. HeiWÜ en E. J. Weisfelt. 29, Eugène Firment, z- van A. A. Vermeire en Ph. Verhamme. Overlijden. 15 Oct. Anna, 8 j., d. van L. L. de Rooze en L. M. Frielijnck. St. Kruis. Huw.-Voltr. 17 October. Theophiel van Hee, 23 j., jm. en Eme- rantia Maria Mariman, 20 j., jd. 31, Jacob Schippers, 24 j., jm. en Janneke Cornelia Schijve, 24 j., jd. Schoondijke. Geboorten. 9 Oct. Izaak Jacob, z. van I. P. Clarisse en J. Seen. 21, Suzanna, d. van I. J. Steenhart en S, A. Risseeuw. 28, Suzanna, d. v. J. Riseeeuw en A. Luteijn. Overlijden. 19 Oct. Hendrik Michiel, z. van H. Brakman en M. A. Houder- steijn. Hoogwatergetij Br.eskens. voorm. Woensdag Donderdag 7 Vrijdag 8 6 Nov, 1.37 2.14 2.50 nam. 2.11 2.38 3.14 BSandelssbet-icliten. Rotterdam 4 NOV. Tarwe, per 100 K.G. f 9.50 a f 11.25 Essex f 11.50 a f 12.50 Rogge, H.L. f 6.10 a f 6.90 Haver por 100 K.G. f 8.15 a f 8.65 Wintergerst f 9.25 a f 9.75 Zomer f 9.25 a f 9.75 Chevalier f 9.25 f 9.75 Blauwe erwten flO.— a f 10.75 Bruine boonen p. H. f 11.75 a f 12.25 Witte boonen f14.— a f 14.75 Zeeuwsche Uien f 1.10 gr bruine f 1.60 kleine f 1.05 stroogele per 60 K.G.- Aardapp. Z. blauwe f 2.— a f 2.40 eigen-heimers f 2.25 a f 2.50 bonte f 2.00 a f 2.40 Veemarkt. Koeien en Osson 83 tot 38 c., Kal veren 38 tot 48 c., Schapen 22 tot 24 c., Lammeren 25 tot 31 c., Varkens 23 tot 25 c., id. voor export 23 a 24 c., alles per 1/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.15 a f47.90 Eng. 1 pd. St. f 11.91 af 12.09 N.-Am. 1 Dollar f2.445 Voor de vele blijken van jïw5»- belangstelling, ontvangen bij zijne benoeming tot Burgemeester van St. Kruis betuigt ondergetcekende zijn hartelijken dank. S. W. WEISFELT. Aardenburg, 1 November 1907. Als NOTABEL bij de NED. p—w HERV. GEM. to BRESKENS ^■0 'dt in de vacature-A. VAN DE SAN- jQg a anbevolen de heer 7 De collecteur J. APPk7' te Mid delburg maakt bekend dat de l«- l«»ll verkrijgbaar zijn gesteld en dat de trekking der le klasse begint 25 HTov. a. 8 Als NOTABEL der NED. HERV. GEM. te BRESKENS wordt wegens ontslagname van den Heer A. VAN DE SANDE aanbevolen, de Heer 9 (blauw Stembriefje.) ■Li hu half en echt haar, °n Waschborstels, Co- Schoen-, Kleer- 'borstels, Raagbollen, cos- en fijne Karpet. mDObtsers enz. Vegers, Kwasten, Lamp,.. "len- Zachte Sponzen en Zee,. VERDER: Zachte Gele en Groene Zeep, fijne Toi- Ietzeepen van de Koninklijke Stóomzeei- fabrieken Sanders Co. Beleefd aanbevelend 16 Wed. GEENSEN, Groede. gewaarborgd gehaüe. Breskens. WEIJKMAN SCHIPPERS. Langeviele K 388-89 - MIDDELBURG. VAN EEN RUIME KEUZE Kasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Alles tegen weel verminderde prijzen.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 3