Binnenland. dHESKENS, 5 November 1907. Aan het postkantoor Breskens en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Oct. in gelegd ƒ12158.78terugbetaald 7355.33. Het laatste, door dat kantoor uitge geven boekje, draagt het nummer 4797. Zaterdag 1.1. bracht de kapitein L. F. Geill een afscheid bezoek aan de schiet- vereeniging „Breskens". Tegen die ge legenheid was hem, den vroegeren lei der der vereeniging, door de leden een verrassing bereid in den vorm van een groote zilvere herinnering, -medaille, wel ke liem na een toespraak van den voor zitter dhr C. Niermans door dezen werd overhandigd. Be heer Geill dankte bewogen voor dit bewijs van waardeering en nam op hartelijke wijze afscheid van alle aanwe zigen. Be schietvereeniging verheugt zich in een toenemenden bloei. Het aantal schie tende leden bedraagt thans 88. Baar ook langzamerhand de finantieele toe stand is verbeterd, kon tot verminde ring van contributie wórden overgegaan. Waar tot nogtoe nooit wanklanken wer den gehoord, is de onderstelling niet ge waagd, dat de vereeniging in dit gun stig geval vrijwel alleen staat in tegen stelling met vereenigingen op verschil lend gebied in de omgeving. Zaterdag trof een jongetje van schipper W. Roest alhier bij het naar binnengaan, het ongeluk, dat zijn hand- je in de deurpost leggende, de deur door een rukwind dichtsloeg, met het nood lottig gevolg dat hem twee toppen van de vingero werden afgeslagen. Terstond ingeroepen geneeskundige hulp legde een verband. Be kommiezen G. Verhoek en W. van Liere te IJzendijke en P. A. Hu- bregtse te Aardenburg zijn bevorderd van de 2e naar de le klasse. Sluis. Vervolg en slot van den Ge meenteraad. Bij „lager onderwijs" werd voorlezing gedaan van een adres van mej. S. van den Ameele, met verzoek haar salaris als onderwijzeres in de handwerken te financiën zullen die ƒ25 toch wel kun nen lijden. Be voorz. Wij meenden dat zij vol doende is betaald. B. en W. kunnen toch niet helpen dat die toestand nu zoo is, dat zij om verhoogirg vraagt. Een niet-geëxamineerde kracht is heusch voldoende betaald. Bhr Stern. Na aftrek van de vacan- ties heeft ze ƒ1.50 per week voor 3 uur lesdat is 50 ct. per uur. Het herha- lingsonderwijs bedraagt 60 ct per uur in vergelijk is zij dus voldoende beloond. Het 6 tegen 1 st., die van den keer Bakker, werd het verzoek afgewezen. Bhr Bakker. Ik heb met plezier ge zien dat voor schoolmeubelen evenals voor 1907 nu ook ƒ100 is uitgetrokken, want het is voor een zaak, die verbo teren moest. Maar 't spijt me, dat B. en W. niet gelukkig zijn geweest. Be schoolbanken riepen al jaren om verf. En nu ze er. op zit heeft dit èn de kin deren èn de financiën benadeeld. Er is een grijze kleur gebruikt; die deugt niet, geel eikenhout had men moeten nemen. Toen ik in den beginne de banken zag, dacht ik, dat het misschien nog goed kon worden maar later bleek me, dat het geld weggegooid was. Be banken zijn vol vuile en kale plekken, ze vertoonen een toestand, die ik niet ernstig genoeg kan voorstellen. Be voorz. Ik geloof dat dhr Bakker de toestand wat al te hel gekleurd heeft. B. en W. waren in een moeilijk parket. Be banken moesten droogen tijdens de vacantie en we hadden geen banken disponibel. Be kleur is bepaal 1 door den schilder in overleg met het hoofd der school, omdat we meenden dat die 't best wist wat voor de kinderen dienstig was. Er is een niet te donke re en niet te lichte kleur genomen, zoo'n tusschenkleur. En ik hoorde zoo dat 't goed voldeed. Bhr Bakker. Ik wil aan de capaci teiten van het hoofd der school als zoo danig hoegenaamd niets afdingen, maar in dezen was 't geen deskundige. In den beginne was aan de bankea niets te zien, maar later toen het te laat was kwam het uit. Bie van de klasse van Kerpestein zijn de 3e week van de va cantie pas geverfd. Be voorz. In elk geval kunnen we er een volgende keer op letten. Subsidie Ambachtsschool. Be voorz. B en W. stellen voor Be raad besloot 100 gulden 's jaars te geven gedurende minstens 5 jaar. Ingekomen is een adres van het be stuur der muziekvereeniging „Apollo" met verzoek het subsidie van ƒ40 te verhoogen wegens stijgende uitgaven. Be voorz. B. en W. stellen voor af wijzend op dit verzoek te beschikken, omdat hun het verleend subsidie vol doende voorkomt. Maar als de gemeen te subsidie geeft, meenen we, is ook de vereeniging verplicht bij feestelijkheden haar steun te verleenen, zonder dat ze daarvoor iets extra's moet hebben gelijk laatst in Oostburg. Het gemeente-be stuur behoort dus het recht te hebben aan het subsidie de conditie te verbin den dat de muziek ook tegenwoordig moet zijn bij gelegenheden waar het ge meentebestuur dat noodig oordeelt. Het voorstel tot afwijzende beschik king om oen hooger subsidie en de voorwaarde tot toevoeging van deze be paling aan het verleenen van het sub sidie van ƒ40 werd met alg. st. aange nomen. Bhr Hennequin. Ik bemerk daar dat de jaarwedde van den geneesheer is ver laagd. Be voorz. Ja, dat is geschied op ei gen verzoek. Bhr Hennequin. Ik weet daar niets van is dat gebeurd in eene openbare zitting en heeft dat op 't. oproepings briefje gestaan Be voorz. Zekerdat heeft plaats gehad in de zitting waarin u niet tegen woordig was. Bhr Hennequin. Ik wil nog eens wij. zen op de treurige toestand van het slob aan de groote Markt, waar maar steeds dat vuile water loopt. Als 't mijn zaak was zou ik proces-verbaal te gen den eigenaar laten opmaken. In de geldleening 1907 werd uitge loot aandeel no. 8. Be hoofd, omslag werd gebracht van ƒ3000 op ƒ3200, wegens noodzakelijke uitgaven aan de School en teruggave aan het rijk. Be onvoorziene uitgaven bedragen 105, waarvan over ƒ80 met- en ƒ25 zonder goedkeuring der Ged. Staten kan beschikt worden. Be begrooting werd in ontvang en uit gaaf vastgesteld op ƒ20.042.08. Verder werden B. en W. gemachtigd tot den verkoop van eenige boomen, en tot het doen instellen naar de mogelijk- var» Kot. •~vVy HÉ' jaren, die ik aan 't hoofd der gemeente stond. Moge het u voortdurend wèl gaan. Zoo beveel ik mij in uw aller vriend schap aan. Baarna werd de zitting gesloten. Schoandijke. Zaterdagmiddag viel een 13 jarige jongen, werkzaam als koewach ter bij den heer H. alhier, van een boe renwagen. Een der wielen ging over een der armen. Wonder boven wonder liep het ongeval vrij goed af. Toch moest de jongen onder dokters behandeling. Groede, 2 Nov. Hedenavond had al hier eene vergadering plaats van de le den der op 5 Oct. opgerichte stieren en melk-contröle vereeniging. In de stieren-vereeniging zijn aange geven 11 stallen met 75 koeien en in de controle afdeeling 19 stallen met 138 koeien. In de commissie van aankoop van een stier uit bekende afstamming in Fries land zijn benoemd de heeren C. Manne ke en Abr. Salome, en als plaatsver vanger de heer J. B. Becu-de Hullu. Als controleur, die elk jaar moet wor den benoemd, werd gekozenJohs. Cor- nelis-Becu en als zijn plaatsvervanger A. Mol. Het bestuur bestaat uit de heeren L. J. Roggeband, voorzitter, J. B. Becu de Hullu, secretaris, Abr. Salomé, penning meester, C. Manneke en P. Luteijn, le den, terwijl als leden van de Commissie van Toezicht op de contröle-vereeniging werden benoemd de heeren S. Braat, L. van Bijke en J. Verhage Jz. In het gasthuis te Aardenburg is Zondag na langdurig lijden overleden do heer E. J. Haan, in leven hoofd der oponbare school aldaar. Aardenburg, 4 Nov. Nadat nog eenige hoop was gekoes terd dat de heer mr P. C. J. Hennequin^ die in zijn geschokte gezondheidstoe stand aanleiding zag zijn ontslag te ne men als Burgemeester dezer gemeente, alsnog op dit besluit zou zijn terugge komen, nu het herstel zoo snel was in getreden, is niet vervuld geworden. Immers zijn opvolger is benoemd en hedenmiddag als zoodanig geinstalleerd. Be raadszitting die voltallig was, werd mede_ door een talrijk publiek bijgewoond.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2