Gemengd Dhr de Bruijne. Ik vind de vraag hij de begrooting niet op zijn plaats, maar wel bij de rondvraag na de agenda. De post is voldoende geraamd en B. en W. kunnen dus ten allen tijde overwegen of de vraag voor inwilliging vatbaar is. Dhr Stern. Een lid kan toch voor stellen een post hooger of lager te ra men. Dhr Hennequin. Ik stel voor de post met ƒ2 te verhoogen, (nadat gebleken was dat er wel kiezerslijsten over zijn maar niet voldoende om aan elk lid een exemplaar te geven.) Indien zulke voor stellen volgens den voorz. niet zouden kunneh gedaan worden, wat heeft de raad dan aan de behandeling van de begrooting. Zaken vreemd aan de orde van den dag kunnen uitgesteld worden, maar die welke nopens de begrooting ter tafel komen, zijn toch niet vreemd aan de begrooting. De voorz. bleef aandringen op een nader onderzoek bij B. en W. Niet omdat 't een lid niet zou vrijstaan om voorstellen tot verhooging te doen, maar omdat bij voldoende raming van den post B. en W. dienen te onderzoeken of de begrooting eene onnoodige verhoo ging gedoogt. Dhr Stern. Maar dat is nu toch de tijd en een lid heeft toch het recht zulk een voorstel te doen. Ik ondersteun dan ook het voorstel. Het werd aangenomen met 6 tegen 1 St., die van dhr de Bruijne. Dhr Hennequin. Hoe gaat 't met de inning van de opslaggelden van boomen enz. De voorz. De opslaggelden worden geïnd naar de hoegrootheid van de plaats die de boomen innemen. Dhr Hennequin. Het is meer de vraag of ze betaald worden. De voorz. Ja, zeker. Dhr Hennequin. Is u daar zoo zeker van De voorz. Ja. Hebt u soms reden om daaraan te twijfelenik weet niet anders of ze worden geïnd. Dhr Hennequin. Ik wil ook de aan dacht vestigen op het politie-reglement, dat, voor wat art. 33 betreft zeer slecht wordt toegepast. Voor het branden van varkens zijn plaatsen aangewezen, maar daarvan wordt geen gebruik gemaakt. Ook het draven met wagens, die niet op veeren zijn, laat alles te wenschen De voorz. We hebben een oude po- liteman aan wie werkelijk niet meer de eischen van een jeugdig persoon ge steld kunnen worden en ook kan éen man toch moeilijk overal op letten. Dhr de Bruijne. Dan zullen we er Pirée moeten op zetten. Dhr Brand. Als er een varken ge brand is, kan men toch wel zien waar dat gebeurd is. De voorz. Dan moet de gemeenteraad maar een bedrag beschikbaar stellen om een flink politieman er bij te nemen dat zou voor mij ook veel gemakkelijker wezen. Dhr Hennequin. Ik ben zooveel ou der als Pirée en ik zie het wel. Dhr Bakker. Ik zie dat voor verbe tering van straten een memorie-post is uitgetrokken en voor onderhoud ƒ500. De voorz. Er is onderscheid tusschen gewoon en buitengewoon onderhoud de ƒ500 is voor gewoon onderhoud. Dhr Bakker. Ik kan moeilijk de grens trekken tusschen gewoon en buitenge woon onderhoud. Maar in elk geval is het hoogst noodzakelijk de straat te St. Anna te verbeteren, al was het maar over een lengte van een 70 Meter. In 1381 is ons St. Anna cadeau gedaan om er vooi te zorgen, maar sints dien en misschien ook wel niet voor dien tijd is er nooit wat aan gedaan. De voorz. Er is integendeel wel wat eens gedaan. En we zullen onze aan dacht er toe bepalen. Door wat putten te sluiten enz. is dat wel wat te verhel pen. Overigens mag men niet uit het oog verliezen dat Sluis voor onderhoud aan straten een omtrek heeft als een stad. Dhr de Bruijne. In het college is meermalen gezegd wel eens wat te doen voor St. Anna, en het is dan ook de bedoeling om door verkoop van boomen een crediet te openen om daaruit eenige verbeteringen te doen, ook aan andere gedeelten. Dhr Bakker. Men praat zoo dikwijls over bevordering van het* vreemdelin gen-verkeer ook te dezer plaatse, maar ik moet zoo dikwijls hooren, dat Sluis een aardig stedeke is, doch dat men er niet kan zien hoe laat het is. Het is wel waar, ieder mensch heett een hor loge, maar toch wil men ook aan een stadhuis wel eens zien hoe't met de tijd staat, al was 't dan maar om te zien of men gelijk is. Ik heb gezien dat B. ƒ300. Ik stel daarom voor op den be- trekkelijken post ƒ10 te brengen voor nieuwe wijzerborden, zoo niet anders mogelijk dan te beginnen met éen. Er zijn nog wel van die postjes waarop wat kan gevonden worden. De voorz. We hebben in dezen niet alleen te letten op de flnanciëele zijde maar ook op de plaats waar ze aan te brengen. Ik geloof dat 't technisch een moeilijk bezwaar is. En aan den an deren kant, als men tot zoo iets over gaat, dat men 't dan radicaal doet en toch niet begint met ƒ10 voor iets dat er misschien ƒ300 kost. Dhr de Bruijne. Ik meen, dat het voorstel-Bakker meer is voor den vorm. Wellicht weet hij nog wel een geheim potje waaruit wat te halen is. Dhr Stern. Ja, wat doet men nu met ƒ10. Dhr Hennequin. Bij de begrooting der restauratie zijn de wijzerborden ge raamd op ƒ400. Dhr Stern. Dat was een begrooting zooals er zoovele waren. Dhr Bakker. Laat ons er dan ƒ10 op brengen voor 't instellen van een on derzoek of het uurwerk er voor geschikt is om wijzerborden aan te brengen. De voorz. Voor dat onderzoek moet de post niet verhoogd worden en kan uw voorstel na de agenda behandeld worden. (Wegens uitgebreidheid van ons ver slag zijn we genoodzaakt het af te bre ken tot een volgend no. Red. Hoofdplaat. Door het Prov. College van Toezicht in Zeeland is aan onze Kerkvoogdij toegezegd een som van 150.— ter tegemoetkoming in de kosten van dringend noodig geworden pastorie herstel, echter onder beding dat de nog ontbrekende ƒ131.— door bijdragen van meergegoede Kerkvoogdijen of op ande re wijze moeten gevonden worden. Postkantoor Breskens. Opgave der on bekende brieven over de 2e helft der maand October Wed. Marinissen-v. Puyenbroek, Mid delburg, J. H. Drosch, Rotterdam. van Schoondijke, 1 briefkaartS. Hoe- beke, Kalamazoo U. S. A. Men wordt uitgenoodigd, het adres van den afzender op de achterzijde der brieven steeds te vermelden. In verband met den aanvang van den winterdienst van de provinciale boot, 1 de laatste verzending naar Groede zal plaats vinden ten 4.45 a. Ongeveer 14 dagen geleden vermis te J. d. B., landbouwersknecht in dienst bij den landbouwer L. d. S. te Sint Kruis (Eiland) een zilveren horloge. Hiervan werd aangifte gedaan bij de marechaussee te Oostburg en het mocht deze gelukken op 30 dezer het horloge op te sporen bij zekeren d. Z. landbou wersknecht te Sint Kruis, die wegens diefstal van het horloge op 30 dezer ter beschikking van de Justitie te Middel burg is gesteld. De heer Ch. J. Cornelis, geb. te Groede, onderwijzer le klasse, is eervol ontheven van zijne tijdelijke betrekking als hoofd aan de voorbereidende school voor inlandsche artsen te Weltevreden en is benoemd tot hoofd eener school te Batavia. De Minister van Binnenlandsche zaken heeft zich tot de burgemeesters van strandgemeenten gewend met ver. zoek om bericht bij aldien iets omtrent den op 15 October te Berdeaux opge stegen luchtballon „Fernandus-Duro" be kend mocht worden, die vermoedelijk met hare bemanning in zee is terecht, gekomen. Maandag verspreidde zich in de Zandstraat te Rotterdam het booze ge rucht omtrent een zwakke toestand van de Rotterdamsche Spaarbank. Vandaar verspreidde het zich onder vele neringdoenden en vele kleine luy- den en ging het gisteren in den namid. dag pijlsnel in alle richtingen door de stad. Van 4 uur af liepen de inleggers te hoop aan het hoofdgebouw aan de Botersloot om te 5 uur eerst geholpen te kunnen worden. Om 5 uur was er reeds een volksver zameling van circa 600 personen, mee- rendeels vrouwen en ouden, waar tus- schendoor jongere inleggers en nieuws gierigen een weg baanden Een inspecteur had met een 12-tal agenten de handen vol om de menigte in bedwang te houden en de groote hal van de spaarbank te ontauimen, die tot barstens toe y'olliep bij het openen der zware hekken. Het was een ware pa-

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2