ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. No. 1253. Zaterdag 2 November 1007. 17C Jaarg. Binnenland. R R E 8 K E l\ 8 CIIE IIII IIA T. post voor Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per door het geheel* rijk 0.55, voor België /0.62° en Amerika 0.825 bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiën van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. Dit lilail verschijnt eiken Dins<lii<r- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIELENAÜ te Itreskens. Dinsdag vierde dr A. Kuyper zijn 70sten jaardag. In het gebouw voor Kunsten Weten schappen te 's Gravenhage had eene groote receptie plaats. Tal van corporaties waren tegenwoor dig. Professor dr H. Bavinck hield eene redevoering, waarin hij hulde en dank aan den jubilaris bracht voor hetgeen deze in de laatste veertig jaren der ge schiedenis voor Kerk, Staat, Maatschap pij, Pers, School en Wetenschap heeft gedaan. Maar waarvoor spreker dr Kuyper, of liever God, op dezen dag vooral dankte, vatte hij in drie bijzon derheden samen en wel voor de beslist heid en vastheid van diens geloofsover- tuigingvoor zijn moed des geloofs en voor de kracht des geloofs, welke God hem schonk. In den breede memoreerde spreker den strijd door dr. Kuyper, voor veertig jaren nog een „veldheer zonder leger", gestreden voor het geloof en voor de beginselen der anti-rev. partij. Daarna bood prof. Bavinck het album aan, vervaardigd naar de ontwerpen van den heer Jac. Ph. Wormser, in een woord een prachtig stuk werk in elk opzicht. Namens de commissie voerde ds Schar- ten vervolgens het woord, waarna acht kinderen smaakvolle boekdeelen aanbo den. De daarbij passende versierde album bladen dragen de namen van duizenden kinderen door hei-zelf geschreven. Dr Kuyper bedankte in een schitte rende rede, o.a. verklarende slechts voort gezet te hebben het werk van Groen van Prinsterer en dankzeggende God den Heere, die hem kracht schonk om dit alles te volbrengen. 6RESKENS, I November 1907. Sluis, 29 Oct. De hedennamiddag ge houden zitting van den gemeenteraad werd bijgewoond door alle leden. Na lezing en goedkeuring der notulen werd mededeeling gedaan van de na volgende ingekomen stukken, als a. missive van Ged. St. houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot toekenning van eene gratificatie aan het hoofd, van school C. b. id. als voren tot wijziging der gem.- begrooting. c. een adres van P. J. de Lobel, te kennen gevende dat hij op 27 Febr. 1906 pachter is geworden van een perceel weiland, het zoogenaamde Paardenkerk- hof, ter grootte van 67.50 A. of 1 ge- met 158 roeden ad ƒ140, dat bij een namens hem gedane meting de grootte niet bleek te zijn 458 roeden, maar slechts '272 roeden, verzoekende mits dien zijn pachtsom daarmede in over eenstemming te brengen. Gerenvoyeerd naar B. en W. d. een adres van R. Petrici, leeraar aan het sociologisch instituut te Brus sel om een strook gronds te St. Anna ter Muiden, ter breedte van 1 M. en ter lengte van 3 M. of zoo noodig 2.50 M. tegen een erfpachts-canon van 3 a 4 ct. per c.A. Eveneens verwezen naar B. en W. II. Ter onderzoek van de geloofsbrie ven van den heer Metz werd door de commissie, bij monde van den heer de Bruijne gerapporteerd dat de stukken in orde zijn bevonden en mitsdien ge adviseerd werd tot toelating. Dhr Hennequin. Is ook in verband met art. 6 der wet van Febr. 1904 on derzocht of de gekozene is mannelijk ingezetene. Dhr de Bruijne. Er is wel kunnen gezien worden dat de gekozene is in 't volle genot van zijn burger- en burger schapsrechten en blijkens de acte Ne derlander van geboorte is. De voorz. De kwestie van de wets wijziging is geweest om te voorkomen dat ook vrouwen zouden kunnen wor den toegelaten. Met alg. st. werd tot de toelating be sloten. III. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. om G. Goossen mede aan te stellen tot het geven van herhalings- onderwijs, uitcboofde het aantal leerlin gen 2 leerkrachten wenschelijk maakt. IV. Evenals vorige jaren werd wt der de gelegenheid geopend tot aankoop van de voorwerpen vervaardigd bij het hand- werk-onderwijs. V. Tevens werd ,aan de zangvereeni- ging „Gemengd koor" onder gelijke voorwaarden als ten vorigen jare den linkervleugel van school A afgestaan voor het geven van eene uitvoering op 15 Nov. e.k. VI. Goedgekeurd werd eene wijziging in de gem.-begrooting naar aanleiding van de aangegane geldleening ad ƒ2500 behoeve de verbetering van straten, ar chief ƒ10.50, polderlasten (te laag ge raamd) ./8.605 en aan de muziekveree- niging wegens deolname aan het festi val op 14 Sept. te Oostburg ƒ50. VII. Gem.-begrooting 1908. Bij de artikelsgewijze behandeling vroeg dhr Hennequin bij den post „kiesverrichtin- gen" om aan elk raadslid een kiezers lijst uit te reiken. De voorz. Deze vraag zal ik naar B- en W. overbrengen opdat ze de moge lijkheid daarvan kunnen overwegen. Dhr Hennequin. Ik meen dat dit niet noodig was omdat 't een voorstel betreft aangaande de begrooting. De voorz. Het eventueel toestaan van de vraag houdt geen verband met het cijfer van den post en daarom moet vol gens de jurisprudentie van art. 148 der gemeentewet de vraag naar B. en \V. worden verwezen. Dhr Stern. Ik ben die meening niet toegedaan, immers ieder lid van den raad kan toch voorstellen doen in zake de begrooting. De voorz. Op die manier kunnen wel voorstellen worden gedaan, die B. en W. niet zouden kunnen uitvoeren. Het college kan ook staande de ver gadering inlichtingen van een raadslid eerst overwegen om die dan aan den raad te doen.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 1