Binnenland. Gemengd had zich een 53-jarige vrouw be den, die ondanks de heldhaftige po- ;en van de tot haar redding toego- lde medeburgers, onder het puin be ren werd. Vijf mannen werden daar door het instorten van een muur iar gekwetst, een hunner doodelijk. een ander ingestort huis werd de maar nog, hoewel meer dood dan le- d, gered het is de vraag echter of 74jarige man de gevolgen van de ïp te boven zal komen. 'e Hérault is ook buiten haar oevers ■eden op het Stationsplein te Aagde it het water 60 c.M. hoogde on- •prefect, die zich naar de geteisterde :ek wilde begeven, kon noch Pézenas h Aagde bereiken, daar deze plaat geheel en al door water zijn inge- en. >e metalen brug over de Herault tus- 3n Montagnac en Pezenas is wegge- en. Bij honderden zijn de soldaten izonden tot het bieden van hulp; aantal is echter nog te gering, 'ok in de omstreken van Montpellier het er treurig uit. De Lez is bui- haar oevers getreden en heeft over- le wijngaarden overstroomd, zelfs ft zij in haar vaart een in aanbouw de looierij omvergeworpen. In nog steeds wast het water en de olking in de zwaar geteisterde streek met angst en beven de naaste toe- ïst tegemoet. llijkens den offlcieelen tekst van de 3, door den voorzitter der Vredes- ferentie, den heer Nelidow, in de al- ïeene vergadering van Vrijdagmiddag ouden, heeft deze in die rede om it de beteekenis van het werk der rde Commissie en van de Vredes- ferentie in het algemeen o. m. het jende gezegd Stellig, alle vraagstukken zijn niet ;eloster zijn er, waaromtrent een reenstemming niet tot stand is kun- komen maar een groote schrede rwaarts is gedaan naar de eensge- Iheid en indien gij de punten van ;ang en het punt van aankomst in enschouw neemt, zult gij de betee lis waardeeren van den afstand, wel- doorloopen is. En het is de roem de weldadige werking van de Confe- tie, dat zij zulke toenaderingen heeft ;en te bewerken. Een deel der nu- ge heeft, zullen onze daden kunnon cri- tiseeren en beweren, -dat, dewijl wij ons bezighouden met vraagstukken, betrek king hebbend op den oorlog, wij niet voor den vrede hebben gewerkt. Maar in de oogen van alle lieden, die van naderbij de onderwerpen kennen, welke wij geroepen zijn te behandelen, in de oogen der regeeringen vooral, waarvan wij de gevolmachtigden zijn, en die de wakers zijn voor de ware belangen der landen, welke wij vertegenwoordigen, zullen wij, ik ben or zeker van onzen plicht gedaan hebben, zoowel ieder afzonderlijk tegenover zijn vaderland als allen gezamenlijk ten opzichte van het groote probleem dat ons hier vereenigd heeftde gruwelen van den oorlog, bin nen de grenzen van het bereikbare, te verzachten en in de betrekkingen tus- schen de volkeren nauwere banden te knoopen, verhoudingen te scheppen, wel ke in oorlogstijd zoowel als in tijd van vrede gegrondvest zijn op rechtvaardig heid en vrede. 6RESKENS, I October 1907. Aan het postkantoor Breskens en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Sept. in gelegd ƒ8637.87terugbetaald 9554.29. Hot laatste, door dat kantoor uitge geven boekje, draagt het nummer 4786. Er schijnen toch 3 muzikanten van het 3e reg. inf. te Bergen-op-Zoom bij den bekenden diefstal van tafelzilver te Middelburg betrokken te zijn. Althans 3 muzikanten werden naar 's Hertogen bosch overgebracht, om daar voor den krijgsraad terecht te staan. Te IJzendijke zijn Vrijdag een paar Belgische werklieden gearresteerd, ko mende van 's Graven Jansdijk (gem. Bassevelde) die zich hadden schuldig ge maakt aan diefstal van een 1200 K. G. aardappelen, ten nadeele van den land bouwer Ch. de Bock te Watervliet. Zaterdagmorgen zijn ze gevankelijk naar het huis van bewaring te Middel burg overgebracht. De Unie-collecte voor de school met den Bijbel heeft te Schoondijke 127 15 opgebracht. In den namiddag van Vrijdag 27 Sept. bevond zich de rijksveldwachter Evprsjliik op jacht-surveillance in den Zaterdag is hij naar Middelburg over gebracht. Het geweer was door een Belg gebor gen op de hofstede van Dusarduijn. Men schrijft ons uit Hoofdplaat Bij de heden plaats" hebbende verkie zing voor een lid van deu gemeenteraad is een zeldzame bedrijvigheid aan den dag gelegd. Een 84-jarige kiezer werd per krui wagen naar het stembureau gebracht om zijn plicht te vervullen een ander 77-jarige haastte zich op twee krukken wat hij maar kon om zijn stem uit te gaan brengen, terwijl een derde,' die niet meer in staat was de verre reis naar het stemlokaal te doen, per rijtuig er heen werd gevoerd. Als dit blad den lezers bereikt, zal het reeds beslist zijn welk resultaat de verbazende actie heeft. Op het dorp heerscht eene ongekende belangstelling. Bij het de vorige week gehouden examen der deelnemers aan den cursus voor hoefbeslag zijn van de 74 leerlin gen 32 geslaagd, waarvan o. a. H. J. J. Jolivet te Aardenburg, Joh. van Baal te Schoondijke en P. A. Ie Grand te Zuid- zande. Er heeft op de Schelde nabij Ant werpen Zaterdagavond eene aanvaring plaats gehad. De overzetboot van den Staat, de Ba ron Prisse, die den dienst doet tusschen het Land van Waas en het station Vlaamsch Hoofd, voor de reizigers op de lijn Antwerpen Beveren St. Nico- laas Gent. is in aanvaring gekomen met een Rijnschip, de Ristelhueber No. 7, met het gevolg dat het eerste schip op een plaats nabij de machinekamer een gat van zoowat 2.50 M. opliep, waar van 2 M. beneden de waterlijn. Vijf pla ten werden ingedrukt, en het water stond weldra 0.50 cM. hoog in het ruim. Door de tegenwoordigheid van geest van den stuurman Rap, die onmiddellijk be vel tot pompen gaf, werd grooter on heil vooi komen. De Ristelhueber, die met een lading petroleum uit een der noorderdokken naar het Zuiden voer, liep ook ernstige kwetsuren' op. Een paniek heerschte aan boord van de Baron Prisse. Gelukkig bleven bei- zich op de rijstraat aan de Boompjes ter hoogte van 'de tramrails. Schotel wilde naar de waterzijde van de Boom pjes begeven, doch juist was van het eindpunt een wagen van lijn 3 vertrok ken in de richting Beurs. De man die eerst reeds een tramspoor gepasseerd had, keerde terug om de tram te laten voorbijgaan. Op eenigen afstand nader de wagen 65 van lijn 6 en door den wagenbestuurder werd opgemerkt, dat S. op zijn schreden was teruggekeerd, blijkbaar om zijn tram eerst te laten passeeren, naar hij vermoedde. Nauwe lijks was de tram van lijn 3 voorbij, of plotseling stak Schotel, die blijkbaar on danks het bellen, wagen 65 niet had opgemerkt en zijn volle aandacht geves tigd had op den wagen van lijn 3, de rails over, tot grooten schrik van den wagenbestuurder van no. 65 en een pas sagier, die zich op het voorbalcon be vond. De wagenbestuurder behield zijn te genwoordigheid van geest en remde on. middellijk met de electrische rem zoo danig, dat stralen vuur uit de boven leiding en de rails sprongen. Een po litieagent, die in de nabijheid surveil leerde kwam ook dadelijk toesnellen. Bij onderzoek bleek, det baas Scho tel een geweldigen duw gekregen had van het stootbord, waardoor hij met het hoofd tegen de straat was gesla gen. De tramwagen was met het voorbal con over den ongelukkige heengescho- ven, die met de linkerzijde was bekneld onder een hoek van den baanschuiver. Door het snelle remmen was hij niet in aanraking gekomen met de wielen, zoodat geen overrijding had plaats ge grepen. Door hulpvaardige handen werd de zware tramwagen opgetild en de on gelukkige uit zijn benarde positie be vrijd en binnengedragen in het café van G. D. Ponsen, waar de eerste hulp ver leend werd. De man, die hevig uit ooren, neus en mond bloedde, is weinige oogenblikken daarna aan schedelbreuk en inwendig letsel overleden. In de buurt van Ootmarsuin, heeft een landbouwer twee ooievaarsnesten bij zijn huis. Dezen zomer stierf van een der paartjes het mannetje. Tot hun verbazing zagen de bewo - ners nu het volgende gebeuren De twee ooievaars van het andere nest vloeen uit-

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2