Laltsi, Kwrs, Flanken enz, Bekendmaking Advrrtexitiön. 385'° Staatsloterij. Handelsberichten. a a a a a a h Ons Godsdienstig leven, Alhier verkrijgbaar trap af op straat. Zijn roepen maakte de overige bewoners van het groote per ceel wakker en werd door aankomende personen de brandweer gealmeerd, doch de vlammen stegen steeds hooger en hooger. Ofschoon het brandenc perceel moei lijk kon verlaten worden, werden toch verschillende bewoners mt'groote moei te gered. Ongeveer kwart voor éen onstaan was men den brand reeds ongeveer halftwee meester en toen de brandweer naar bin nen kon gaan, werden in de nauwe brandgang en zolder tusschen de per- ceelen 275 en 277 6 lijken gevonden en nog 1 op de derde verdieping achter, dat van den sigarenmaker Smit, wiens vrouw en twee kinderen nog konden ontkomen aan het gevaar. De slachtoffers waren blijkbaar naar boven gegaan om daar de brandgang der belendende perceelen te bereiken, doch zijn door den rook gestikt en kon den dus de brandgang niet meer berei ken. De lijken waren deerlijk verminkt en gewond. Alle en ook de zwaar gewonde oude heer Balke zijn naar het Wilhelmina- Gasthuis overgebracht. De kinderen van De Soet waren 5 en 18 maanden oud. De brandweer rukte spoedig met veel bluschmiddelen aan, zoodat de brand betrekkelijk spoedig gebluscht werd 3 verdiepingen zijn echter nog uitge brand. Politie daagde spoedig op om de orde te handhaven. De ontroering en ontsteltenis in de omgeving der ramp is zeer groot. Zooals gezegd, is voor een groot deel de omvang der gevolgen van dit brand je weder te wijten aan de hoogst on. doelmatige inrichting der woonhuizen in de Marnixstraat, die 5 jaren geleden, in den nacht voor St. Nicolaas, de levens eischten van 8 bewoners, die ook den dood vonden door verstikking. In het perceel 275, waar thans 7 men- schen den verstikkingsdood vonden is in het benedenhuis de koekbakkerij een z. g. slijterszaak, geen eigen oven gevestigd van den heer C. van Bree het vier verdieping hooge huis is ge bouwd volgens het kazernosysteem en staat met eenige belendende perceelen onder éen dak. Zaterdagmorgen kwam voor het loket van den Burgerlijken Stand te Rotterdam een zekere Johannes Bom tot bet doen van aangifte van de ge boorte van een meisje, dat de 400.000ste ingezetene dier gemeente was. Onder begrijpelijke, zeer levendige op schudding, ook op de Bèvolkingsbureaux, werd de gelukkige vader naar het kan toor van het Rotterdamsch Nieuwsblad boven gebracht, twee leden van de re dactie verklaarden zich bereid getuigen bij de aangifte te wezen. Een kind dus, dat wel onder een ge lukkig gesternte geboren is. Zelden zal een naam zoo druk op aller tong wezen. De hoop wordt uitgesproken dat het meisje, onder deze omstandigheden ge boren, in een lang leven voortdurend onder dat gesternte zal blijven en haar ouders tot vreugde zijn. Nadat de gebruikelijke formaliteiten aan den Burgerlijken Stand waren vol trokken, werd de jonge vader met de wachtende automobiel naar het bureau van dat blad gebracht. Op de Hoog straat was inmiddels heel wat volk sa- mengeloopen, dat den gelukkige eene hartelijke ovatie bracht. Van het bureau was de "bag uit?' stoken. En op de kamer v. n direct'ur werd Bom bij d<jei ontvangen door den directeur, leden van de redac tie en ambtenaren van de administratie. De directeur stelde dan allereerst een dronk in op de jonggeborene en haar moeder, aan wie wij allen geluk, ge zondheid en voorspoed toewenschen, en werd een hartelijk woord gewijd aan het gemeentebestuur. Gesteld voor de keuze van een ge schenk er was een eerebeker of een praalwieg voor de jonggeborene, deed Bom een sympathieke keuze de mooie wieg, waarmee zijn vrouw zoo blij wezen zou. En nu met de wieg naar de jonge moeder, om haar te vertellen hoe for tuinlijk het kleintje nu al dadelijk is Per auto bracht éen hunner den vader en het herinneringsgeschenk naar de woning Daar liep de buurt uit. Iedereen gun de den ilinken werkman Bom het for tuintje. Toen een omnibus door de Nieder- wallstrasse te Berlijn reed en den hoek naar dc Kleine Jagerstrasse wilde om slaan, stortte de straat over een opper vlakte van 12 M2 in en de wagen met de paarden verzonken in den kuil. Van de doodelijk verschrikte passagiers werd gelukkig niemand gewond. De oorzaak van de instorting is het bezwijken van een waterleidingsbuis. Wegens den aanleg van den ondergrond- schen spoorweg was de waterleiding buis in de Kleine Jagerstrasse verlegd, met welk werk men 8 dagen geleden was gereed gekomen. Nu schijnt die buis gesprongen te zijn en het uitstroo- mende water den grond te hebben weg gespoeld zoodat er een hol ontstond, dat bezweek, toen de zware wagen er over heen reed. Het water is in de in aanbouw zijn de gangen van de ondergrondspoor ge drongen en heeft daar schade aange richt. Het duurde geruimen tijd eer men omnibus en paarden weer op den beganen grond had. Opmerkelijkerwijze zijn bij de instor ting de gasbuis en de electrische kabel onaangetast gebleven. Parijs wemelt van ratten en het gemeentebestuur is thans op het lumi- neuse denkbeeld gekomen van de nood een deugd te maken. De jacht op ratten werd doodeenvou dig verpacht aan iemand, die voor de ze liefhebberij een aanzienlijk sommetje over had De man nu heeft op zijn beurt een heel leger retten vangers in dienst genomen. Overal in de stad ziet men vallen, daar levend gevangen ratten 't meest in tel zijn. De dieren worden naar En geland geëxporteerd, waar men ze ge bruikt om de honden op de jacht naar veldratten af te richten. Te Montreux, in Zwitserland, kwa men 2 mannen om 9 uur 's morgens, bij opening van een bank-succursale en boden den kassier een bankbillet van 50 mark ter wisseling aan. Terwijl de kassier een biljet wisselde, schoot een der mannen eensklaps een revolver op hem af, waarvan de kogel hem in de hersens drong, zoodat hij terstond dood was, vervolgens maakten beiden zich meester van al het geld en geldswaar dig papier, dat in de brandkast was, maar het schot was buiten gehoord, men drong het kantoor binnen en zette de misdadigers, die vluchtten, na. Een hun ner loste 4 revolverschoten op zijn ver volgers, waarvan er 4 gewond werden. Eindelijk greep men den schelm, na een hevige worsteling in een kippenhok te Planche, een dorp even builen Mon treux gelegen. De andere misdadiger, die zijn wapen in het kantoor had achtergelaten, werd bijna dadelijk gevat. Men vond het geld cn de geldswaar dige papieren nog in hun bezit, trou- wens er was niet veel in de brandkast geweest. Do beide roovers zeggen, dat zij Spanjaarden zijn en noemen zich Paul Jilista en Maxime Daniilo, maar men gelooft, dat zij valsche namen op gaven en dat zij in werkelijkheid Rus sen zijn. Op hen werden gevonden goud en zilvergeld een dolk en 500 revolver patronen. Een der gewonden, een koetsier, ver keert in hopeloozen toestand. De misdadigers zijn naar Lonsanne overgebracht en hebben daar bekend dat zij Russen zijn. Verdere verklaringen wilden zij al leen voor den procureur-generaal uileg gen. N.-Am. 1 Dollar f 2.44. Collecte Zeeland. Trekking van Maandag 28 Sept. 1000 1957 ƒ70. 1895 1950 1971 2898 7910 12577 18079 18081 13091 NIETEN. 61 67 1904 1922 2172 2577 2911 2992 5077 5126 5703 7815 7826 7831 7846 7884 7916 9318 9337 9669 16512 16541 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensdag 25 Sept. 3.23 8.47 Donderdag 26 3.54 4.18 Vrijdag 27 4.30 4.54 Rotterdam 23 Sept. Tarwe, per 100 K.G. Essex Rogge, Haver per 100 K.G. Wintergerst Zomer Chevalier Blauwe erwten Zeeuwsche Uien f 9.15 f 11.50 f 8.- f 7.50 f 8.75 f 8.25 f 9.- f 9.- f1.10 f 1.45 f ï.io per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 2.20 eigen-heimers f 2.40 bonte f 2.00 Veemarkt. f 11.25 f 12.50 h flO.- grbruine kleine stroogele a f 2.40 8.50 8.00 9.25 8.85 9.40 a f a f 2.60 2.20 Koeien en Ossen 33 tot 37 c., Kal veren 38 tot 50 c., Schapen 24 tot 25 c., Lammeren 25 tot 26 c., Varkens 25 tot 27 c., id. voor export 23 a 24 c., alles per V2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr.f47.373 a f 47.97® Eng. 1 pd. St. f 11.96 it f 12.09 Ondurgeteekende maakt bij deze bekend, dat hij het lEURTVEER van Breskens op Middelburg, bediend geweest door zijn moeder, van heden af voor ei gen rekening zal voortzetten, en alzoo eiken Woensdagmorgen van BRESKENS zal vertrekken om des Vrij dagsmorgens van MIDDELBURG terug te keeren. Belovende eene prompte bediening, beveelt hij zich minzaam in ieders gunst aan. 15 P. J. JACOBS—Klaassen. Breskens24 Sept. 1907. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt dat a.s- Donderdag 26 dezer, 's avonds ten 6 ure, VERKOOPING op de markt zal plaats hebben van in gebruik geweest zijnde bij het ge houden feest, op 14 Sept. jj. en dat op a.s. Vrijdag 27 dezer, 's avonds te 71/i ure, in de school Algemeene vergadering zal gehouden worden tot het aanhooren van rekening en verantwoording van genoemd feest. 16 Namens het Bestuur J. P. W. BESEMER, Secretaris. VERGADERING" Vrijdag 27 Sep tember 's avonds 7 ure, bij J. Lu- teijn rekening jubileum dhr Hamma- cher. Voor ieder toegankelijk. Namens de commissie 9 J. VERHAGE, Secretaris. Ondergeteekende beveelt zich aan tot het maken van teekeningen, bestekken, begrootingen en het houden van toezicht op alle werken tot de Burgerlijke Bouwkunde behoorende, alsook tot het doen van Opmetingen en in kaart brengen van landerijen. 10 Minzaam aanbevelend Groede. JAC. C. BEUN. Bij de firma F. KLEEUWENS ZOON te Goes verschijnt met October Christelijk Weekblad in vrijzinnigen geest, voor de provincie Zeeland. Onder hoofdredactie van Ds A. J. v. LOGHUM SLATERUS te Dordrecht, met medewerking van vele vrijzinnige pre dikanten in Zeeland. 12 Abonnementsprijs fr. p. post 35 ct. per 3 maanden bij vooruitbetaling. Abdijsiroop, Kloosterhonig, Siroop van 't Boertje, Echte Homans Klierendrarik, Kloosterbalsem, Pinkpillen, Forster Nierpillcn, Influenzapillen, Balsempillen, Pergeer- en Bloedzuiverende pillen, Koortspoeder tegen pijn in 't hoofd en tandpijn, Eksteroogpleisters, Rattendood, uitstekend om de ratten te verdelgen, Hoofd-Eau de Cologne, Noiri- ne voor kachels en fietsen te lakken, in flacons van 25 en 35 ets. Zeep het Klaverblad, in stukken van 12 ets., Levertraan, Zogdrank van Vee arts Jonkman en H. de Jonge, uitste kend middel voor Varkens, Eau de Cologne per flesch en per maat. Foster's Zalf en Katjes-Drop. Azijnexiract, Sola. ine. uitstekend poets middel, ruwe Carbol, Creoline. Beleefd aanbevelend, Iz. DE VLIEGER, Markt, Groede.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 3