Binnenland. Gemengd, BRESKENS, 10 September 1907. Blijkens het verschenen programma van de feestelijkheden te dezer plaatse zal te 9 uur de stoet op de haven wor den opgesteld ter opwachting van het Kon. vaartuig. Bij aankomst zal 13. M. en de Prins na de officiëele begroeting eene aubade worden gebracht door kinder- en volks koor en de muziekvereeniging. Bij het vertrek naar Oostburg zal de Kon. trein begeleid worden door de ge heels stoet die aan de ontvangst heeft deelgenomen, en te 11 uur de trein weer naar de grens der gemeente zal te gemoet gaan om het Kon. Echtpaar uitgeleide te doen naar de Haven. In den namiddag zal de stoet de van Oostburg komende praalwagens opwach ten om een optocht door de gemeente naar de haven te maken. Na ontbinding van den stoet zullen de verschillende wedstrijden en volks spelen plaats hebben. 's Avonds op de verlichte kiosk op de markt zal een muziek-concert gegeven worden. Te 9 uur zal een schitterend vuur werk op de haven worden ontstoken en na afloop een fakkeloptocht met muziek worden gemaakt. Zondagavond is te Biervliet, ver moedelijk tengevolge van hooibroei brand ontstaan in een schuur van Van der Yeire, waarbij de geheele schuur met het daarin geborgen graan in de asch werd gelegd. Assurantie dekt de scha de. Groede, 6 Sept. Heden herdacht de heer H. G. Hammacher zijn 30-jarigju- bileum als notaris alhier. Verschillende ingezetenen zagen in dit feit aanleiding om den heer Hamma cher hulde te moeten brengen voor al hetgeen deze heeft gedaan ten publie. ken dienste, zoowel als lid der Staten, als van den Gemeenteraad, en wegens zijne uitgebreide werkzaamheid in pol ders, en tal van vereenigingen die in de ze gemeente het publiek belang bedoe len. Op initiatief van een commissie wer den eenige feestelijkheden georganiseerd. Zoo was de woning van den jubilaris met groen en bloemen versierd en voor de deur was zeischap „Eendracht maakt Macht" en de zangvereeniging „Exelsior" hem een ambade. Namene de ingezetenen werd de heer Hammacher door de feestcommissie, bij monde van den heer J. L. Boone met een hartelijk woord gecomplimenteerd en hem als blijk van hulde en waardee ring een blijvend aandenken aan dezen dag vereerd door de aanbieding van een prachtige boekenkast met een toepasse lijke inscriptie op een zilveren plaat. 's Namiddags bracht de jnbilaris mot zijne familie een bezoek aan de open bare en bijzondere scholen waar hem in beide namens de leerlingen een bouquet werd aangeboden, eene attentie waar voor de heer Hammacher zich dankbaar toonde. Tijdens de receptie in de versierde zaal van het logement „de Drie Konin gen" werd door velen gebruik gemaakt oin den jubilaris geluk met dezen dag te wenschen. In den avond brachten de muziek- en zangvereeniging hem een serenade met fakkellicht, terwijl de ar men van alle gezindten en de kinderen van de openbare en bijzondere en be waarschool mildelijk door hem bedacht werden. Op recht feestelijke wijze werd door de ingezetenen en door de besturen van de verschillende corporatiën waarin de hoer Hammacher zitting heeft dit ambts jubileum herdacht. Men schrijft ons uit Kruisdijk Met het oog op de vele en belangstel lende festiviteiten, welke te Oostburg, te Sehoondijke er. te Breskens zullen plaats hebben op Zaterdag 14 Septem ber, heeft de commissie tot feestviering hier besloten alle feestelijkheden, welke buiten het officiëele programma vallen uit te stellen tot Maandag 16 Septem ber. Dan zullen van 1 3 gehouden worden kinderspelen, bestaande in beurs- knippen, zakloopen en fietsrijden. Daarna volgt van 3^25 uur eier- koers met de fiets voor de grooteren, benevens beursje knippen en enveloppe trekken voor de kroonsters. Ten slotte zal de muziekvereeniging van Groede tot opluistering van het feest eenige nummers ten beste geven. Sehoondijke. Aan het programma der feesten op Zaterdag 14 Sept. a.s. alhier te houden, is ontleend, dat te 9.40 de of ficiéele begroeting zal plaats hebben praalwagens plaats en te half twee een ringrijderij met paard en tilbury en fietsen. Te 2 uur wordt de |Stafmuziek afge haald van de tram, welk gezelschap van 3—6 uur op de markt geeft, 's Avonds lakkei- en lampionoptocht, algemeene verlichting. Concert op de markt door de plaatselijke muziekvereeniging en tot slot te 9 uur een schitterend vuurwerk. Door Z. M. den koning van Bel gië is voor de reis van het Koninklijk Echtpaar van Ter Neuzen naar Hulst en omgekeerd op 14 September de Ko- ningklijke trein beschikbaar gesteld. Het Koninklijk Echtpaar zal bij het korte bezoek aan Veere op 13 Septem ber, ep het gehucht Zandijk door een eerewacht worden ontvangen en naar het raadhuis te Veere worden geleid. Op het raadhuis zullen de Vorstelijke Bezoekers den bekenden beker van Maxi- miliaan van Bourgondië bezichtigen. De Hooge Bezoekers zullen bij Hun bezoek aan de werf de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen op 12 September de verschillende afdeelingen van genoem de fabriek bezichtigen en verder door middel van de electrische toren-draai- kranen de twee in aanbouw zijnde stoom schepen langs gaan. De ontvangst door de directie der „Schelde" heeft, zooals. bekend, plaats aan boord van het mailstoomschip „Ka- wi". Hoe onbetrouwbaar het veen op sommige plaatsen is, is dezer dagen weer gebleken te Klazienaveen, Dren the Een dochtertje van den landbouwer G., dat het vee hoedde, zakte onver wachts in den grond en met haar een koe. Alleen de huofden van beiden staken boven den grond uit. Met groote krachtsinspanning gelukte het aan vier personen het meisje en de koe uit haar gevaarlijken toestand te bevrijden. Een oogenblik later zouden ze gestikt zijn. Men schrijft uit Apeldoorn Zondagavond kregen 2 ingekwar- wond toe. De dader is in hechtenis'ge- nomen. In de „Telegrammo" van Toulouse komt een verhaal voor over smokkela rij. Een ijverig douanier had opgemerkt, dat eiken [nacht een keurig wagentje van St. Girons over de grens naar Prat reed. Het praatje ging dat in dit wa gentje oude brandewijn werd gesmok keld. De man legde zich op den loer. De eerste nacht renden paard en wagen hem in dolle vaart voorbij. Den twee den nacht was hij gelukkiger. Hij hield het wagomje aan. Een der reizigers maakte zich bekend als de onder prefect van Saint-Girons, prees den ambtenaar voor zijn ijver en verzocht hem zich den volgenden och tend op zijn bureau te melden. De douanier antwoordde dood-leuk Tot uw dienst, mijnheer de onder-pre fect indien u dit wenscht zal ik eiken morgen mij bij u komen melden, maar nu zal ik eerst uw wagentje eens na zien". Het onderzoek geschiedde, [de doua nier vond dertig liter oude brandewijn en maakte proces-verbaal op tegen den onder-prefect, den notaris die bij dezen was en den burgemeester van een na burig dorpje die het paard bestuurde 1 Door eenige sigarenfabrikanten te Eindhoven, wordt de oprichting van een trust, tot coöperatieven inkoop van ta bak, zoowel direct aan de markt als bij de groote grossiers overwogen. Het plan vormt nog steeds een onder werp van bespreking en zal nader wor den toegelicht en uitgewerkt. De dure tabaksmarkt en felle concurrentie, is de oorzaak, dat de sigarenfabrikanten naar middelen omzien, om hun geringe wins ten iets te kunnen verbeteren. Hun fa brikaat kunnen zij bezwaarlijk verhoo- gen. Het zou te veel geldelijke offers van het rookend publiek vergen, met 't gevolg, dat prijsverhooging van sigaren, den omzet zou doen minderen. 385'" Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking van Maandag 9 Sept. 25000 13087 ƒ65. 74 75 80 88 94 1322 1919 1942 1956 2146 91 so 9841

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2