de stad gemaakt en te 2.25 per extra tram weer naar het Zijpe gestoomd. De „Westerschelde" brengt dan de vorstelijke bezoekers naar het Catsche Veer, waar de boot te 4.15 aankomt. Na een rijtoer door door den Wilhelmi- napolder komt de Koningin met den Prins te 4.50 in Goes aan, waar het Raadhuis bezocht wordt en een rijtoer door de gemeente gemaakt. Om 5.40 vertrekken de hooge gasten per extra-trein naar Middelburg om te 8 uur aan te zitten aan het diner, aan geboden door den Gemeenteraad. Na afloop daarvan wordt een rijtoer door de stad gemaakt ter bezichtiging van de illuminatie. Zaterdag 14 Sept. vertrekken de Ko ningin en de Prins te ruim half negen per extra-trein naar Vlissingen en van daar te 9 uur per Westerschelde naar Breskens. De boot komt daar te 9.20 aan, waarop dè hooge gasten per extra-tram naar Oostburg rijden. Aan de hal ten Kruisdijk en Schoondijke houdt de tram stil. Te Oostburg wordt de Beurs be zocht en ongeveer een uur vertoefd, waarna weer per tram naar Breskens wordt gereden. Te kwart voor twaalven vertrekt de Westerschelde naar Neuzen. Aan boord van die provinciale stoomboot wordt ge dejeuneerd. Te Neuzen wordt aan het Raadhuis en aan de nieuwe havenwerken een be zoek gebracht, waarna per extra-tram te 2 uur naar Hulst gespoord wordtte Axel wordt opgehouden. Te Hulst wordt ongeveer een uur ver toefd om een bezoek aan het Raadhuis te brengen en een rijtoer door de ge meente te maken. Per extra-trein vertrekt H.M. te 3.85 naar Neuzen, om na aankomst aldaar nog een rijtoer door de gemeente te maken. Te 4.15 wordt weer per Westerschelde de terugreis naar Vlissingen onderno men, van waar de hooge bezoekers per extra-trein te 5.29 naar Het Loo ver trekken. Te Middelburg stopt die trein nog even. Ter regeling van de scheepvaart bij gelegenheid van het Vorstelijk bezoek in Zeeland is o. a. in het algemeen het volgende voorschrift door den Commis saris der Koningin uitgevaardigd Zoolang het Koninklijk vaartuig bin- zakelijkheid gebruik mag worden ge maakt. En voor wat de haven te Breskens betreft Deze moet van af peil raai 4, bezui den de brug van de Rijksponton tot aan den mond in de Wester-Schelde ontruimd zijn en ontruimd blijven, van acht uur des voormiddags tot het Ko ninklijk vaartuig de haven heeft verla ten, welk tijdsverloop zal worden aan gegeven door een blauwe vlag op een der havendammen. Echter kunnen te Breskens thuis be- hoorende vaartuigen ligplaatsen inne men op de oostelijke scheepszate, mits zij daar te acht uur des voormiddags aanwezig zijn en blijven liggen tot na het vertrek van het Koninklijk vaar tuig. Van acht uur des voormiddags tot drie minuten nadat het Koninklijk vaar tuig de haven heeft verlaten, mogen op de Wester-Schelde geen vaartuigen lig gen binnen den afstand van 300 M. van den havenmond. De Rijksponton en de toeleidende brug zijn voor het publiek afgesloten van half acht uur des voormiddags tot een uur nadat het Koninklijk vaartuig de haven heeft verlaten. Alleen aan reizigers per provinciale stoomboot, die zich naar of van de aan de ponton aanliggende boot moeten be geven, wordt op het bordes, de brug en de ponton toegang verleend zij mogen zich echter daar niet ophouden. Men meldt uit Apeldoorn De verjaardag van H. M. de Koningin is hier Zaterdag weer met opgewekt heid gevierd. Reeds vroeg bewogen zich velen door de mooie lanen van 't dorp, dat in zijn vlaggentooi er recht feestelijk uitzag. Om 10 uur begaf zich de muziekver- eeniging „De Harmonie" zich Paleis- waarts en bracht der jarige Vorstin een aubade, die door H. M. de Koningin met Haar Moeder en den Prins werd aange hoord op 't bordes van het Paleis. Voor deze attentie bracht H. M. de Koningin aan 't bestuur der Vereeniging en den directeur haar oprechten dank. Den geheelen dag werd druk getee- kend in de felicitatie registers ten Pa- leize. Bloemstukken werden aangeboden door de gemeente en verschillende vereeni- BRESKENS, 3 September 1907. De verjaardag der Koningin op jl. Za terdag is, stellig met het vooruitzicht van het a.s. Koninklijk bezoek met nog meer opgewektheid herdacht dan an ders nog wel het geval placht te zijn. Het aantal vlaggen toonde dat reeds dadelijk aan, en 's avonds gaf het mu ziekgezelschap „Uit het Volk—Voor het Volk" na hare muzikale wandeling haar traditioneel concert op de Markt, afge wisseld door de uitvoering van enkele zangstukken door het kinder- en het volkskoor, dat door velen aandachtig werd bijgewoond en enkel verstoord door het knallen en ploffen van eenig klein vuurwerk en de daarbij onafschei delijk verbonden gillen van hen voor wie ze als 't ware bestemd zijn. Op verschillende plaatsen langs het strand werden des avonds groote vuren ontstoken, die als 't vreugdevuren be doelden te zijn, dit stellig waren voor de jongens, die dagen lang hun best hadden gedaan alles wat brandbaar was en hen daartoe werd afgestaan, bijeen te krijgen. Zondagavond was 't weer een heele drukte. Toen kwamen in optocht de kinder- en volkskoren en het muziek gezelschap op het haventerrein samen, waar de plaatsen werden aangewezen die zullen worden ingenomen bij de komst van het Koninklijk Echtpaar. Nadat door elk een nummertje was ten beste gegeven, ging het weer en corps door de straat, gevolgd door een steeds aangroeiende menschenmassa. Bij het vorige week gehouden toe latingsexamen tot de voorbereidingsklas se aan de zeevaartschool te Vlissingen is o. a. geslaagd P. J. Ie Fébre van Breskens. Groede. Op a.s. Vrijdag 6 September hoopt de heer H. G. Hammacher zijn 30-jarig jubileum als notaris te gedenken. Te Sas van Gent is Vrijdag na middag het achtjarig zoontje van den gepensioneerden wachtmeester De Koek verdronken. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van de calamiteuze Hoofdplaat- en Tho- maespolders, P. L. de Meijer, te Hoofd plaat. doch wist, kruipende op handen en voe ten, door de deuropening buiten het ge bouw te komen. De knecht was er erger aan toe. Die lag geheel bewusteloos, maar werd nog tijdig uit de brandende schuur gehaald. Aan de eene zijde langs den schouder tot aan het dijbeen was zijn huid ver schroeid en verwond. Geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. Zijn toestand laat zich won derlijk goed aanzien denzelfden avond kon hij nog per rijtuig naar zijn wo ning in het dorp vervoerd worden. Bij den brand op de hofstede van den landbouwer Aug. de Milliano onder Aardenburg, bleef, gelijk we reeds meld den, behalve de schuur en de daarin reeds geborgen oogst en landbouwwerk tuigen, nog een 35-tal varkens en een 100 konijnen en kippen. De kommies 3e kl. bij de belas tingen J. W. C. Elmendorp te Aarden burg is met ingang van 1 Sept. a.s. be vorderd tot de 2e klasse. De heer mr P. C. J. Hennequin te Aardenburg heeft het hem aangeboden beschermheerschap van de vereeniging „Ambachtsschool voor Oostburg en Om streken" aanvaard. Met 1 Sept. is tot tijdel. onderwij zeres aan de O. L. school te Cadzand be noemd mej. J. G. Broeke te Middelburg. Met 1 Sept. is de klerk der pos terijen en telegraphie 2e kl. J. A. de Priester verplaatst van Amsterdam naar IJzendijke. Groede. Bij gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin had jl. Zaterdag de jaarlijksche huishoudelijke wedstrijd plaats van wege de Schietver- eeniging, waaraan daartoe in staat ge steld door de bijdragen van enkele in gezetenen werd verbonden een wedstrijd in eieren rijden per flets door jongens en enveloppe rijden voor meisjes en jon gens, met den volgenden uitslag: Schietenle prijs P. Versprille, 2e A. Bosschaart, 3e Iz. Risseeuw, 4e A. F. Bosschaart, 5e J. van Lare, 6e M. A. Tazelaar, 7e A. van Lare, 8e P. M. Meijer, 9e P. Lombaard, 10e W. Tromp, lie I. Colijn, 12e M. Casteleijn. Eieren rijdenle prijs M. Casteleijn, 2e P. Vos, 3e J. G. Meijer, 4e P. van

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2