die van de rangeermachine bleven be houden, doordat zij er nog tijdig afkon den springen. Achter den tender stond een goederenwagen en daarop volgde een 8e-klasse wagen. Beide wagens zijn vernield, maar de passagiers van dezen wagen zijn allen aan het gevaar ontkomen, dank zij der tegenwoordig heid van geest van een hunner. Deze passagier was alleen nog wakker in den wagen, toen de ontsporing plaats had. Hij wekte zijn medereizigers, men opende de portieren en sprong op den spoorweg. Toen naderde de rangeenna- chine en had de botsing plaats, die de wagens vernielde, evenals den waggon le en 2e klasse en den 3de klasse-wa gen, die er achter stonden. Om 6 uur in den morgen was de spoorbaan ontruimd. In de wachtka mer van het station Coutras had men de lijken neergelegd. Er zijn er 9 in 't geheel. Van den machinist was een been verkoold en het hoofd verbrijzeld, ook de anderen waren afgrijselijk ver minkt. Onder de dooden zijn 4 spoor wegbeambten. Voorts zijn er in het geheel 38 gewonden, waarvan er 29 te Bordeaux verpleogd weiden, en 9, wier kwetsuren van minder ernstigen aard zijn, naar Parijs werden vervoerd. Het ongeluk wordt toegeschreven aan hot weigeren van een wissel. Men is bezig het station Coutra* te verhouwon en had daarom oen hulpwissel gelegd, waaraan een gebrek schijnt te zijn ont staan. De autoriteiten waren Zondag morgen reeds ter plaatse tegenwoordig om een onderzoek in te stellen. De mi nister van openbare werken, Louis Bar- thou, vertrok Zondagvoormiddag naar de plaats des onheils. Op het tooneel prijkten een groot aan tal kransen en bloemstukken tusschen de opgestelde vaandels. De hoer F. M. Wihaut opende de rij der sprekers, den overledende als vriend herdenkend, daarna voerde de heer W. H. Vliegen het woord namens het par tijbestuur der S. D. A. P. om degroote figuur, den goeden mensch te huldigen voor hetgeen hij voor de arbeidersklas se deed. Het Kamerlid Schaeper huldigde de nagedachtenis van den overledene uit naam der Kamerfractie. Verder spraken nog de heeren Van der Waarde (afd. Amsterdam), Helsdin- gen (soc. dein. gemeenteraadsleden), Loop- uit, Van der Plaat (afd. Franeker), Hen ri Polak (A. N. D. B.), De Mirande (Amsterdam III) en Zoethout (Amster- damsche pers). De heer Helsdingen deed hierop rae- dedeeling van de ingekomen telegram men, waarna de heer Wibaut de slot rede uitsprak. De begrafenisstoet was indrukwek kend. Hij werd gevolgd door honder den belangstellenden. Op den doodenakker waren tal van autoriteiten, o. m. de Commissaris der Koningin in Zeeland, met den griffier der Staten, de burgemeester van Mid delburg, enkele leden van den raad, ver der piot'. Treub, prof. Pekelharing, prof. Jelgersnia, .Tan Veth en journalisten uit verschillende plaatsen. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten, werden de kransen en bloem stukken, waarbij een van de Gentsche federatie, daarop gelegd. De broeder van den overledene, de heer Henri Tak, dankte namens de fa milie. Ook te Hoofdplaat werd de schuur van den landbouwer Daelman in de asch gelegd. Terwijl te Waterland Oudeman een molen afbrandde. Te St Laureins werd laatst bij een landbouwer een inbraak gepleegd het ontvreemde bedrag was echter niet grootslechts 10 francs werd vermist. Toch zat de politie niet stil. Met be hulp der Hollandsche ontdekte de Bel gische gendarmerie den dader bij een bouwer onder St. Kruis, tegenover wie hij bekende en daarop werd ingerekend. Gfmeiiörd- Te Heerlen is een 20-jarige mijn werker, kostwinner zijnor moeder in een mijn bedolven onder vallend ge steente. De ongelukkige was terstond dood. Nabij Heerlen heeft een ernstig ongeluk plaats. Een advocaat uit Crefeld kwam met zijn vrouw en zoontje per automobiel van Valkenburg gereden. In het Kun- derveld wilde de chauffeur voor een hond uitwijken. De in volle vaart zijn de automobiel kwam toen tegen een zwaren boom terecht, met het treurig gevolg, dat het zevenjarig knaapje er uit werd geslingerd. Opgenomen bleek al dadelijk, dat het arme kind stervende was. De moeder had enkele onbeduidende verwondingen. Een van Valkenburg komend rijtuig bracht hen naar het hospitaal, waar 't kind na enkele oogenblikken den geest gaf. De droefheid der ouders is onbeschrij felijk. In de Popelmanslaan te Alkmaar woonde bij menschen in de oude juf frouw Stammes, 72 jaar, op een boven kamertje. Dezer dagen had zij zich 's morgens naar boven begeven en den geheelen dag hadden de huisgenooten niets mq,üi- van haar bemerkt. Tegen den avond ging de huisvrouw toch eens zien waar de oude toch was. Zij vond haar dood in haar bedstee) met het eene been daarbuiten liggen.. In het bed stond een stoof, waarin ko'en Ig fafit ÜMÉ Door een 76-jarigen man werd bij be politie aangifte gedaan, dat hij even te voren in de Spuistraat te Amster dam door 5 personen was vastgegrepen en van zijn gouden horloge beroofd. Een der daders werd, op aanwijzing van twee vrouwen aangehouden. De hoofdaete-examens te Leewar- den zijn afgeloopen. Van de heeren can- didaten trokken zich 14 terug, van de dames niet éen. En toch zou dit bijna gebeurd zijn. Dat was op den 31 Juli. Vijftien dames zaten in Leeuwarden bij een op het schriftelijk examen. Totdat 's middags te halfvier plotseling een van de candidaten haar stukken terugvroeg. Zij verklaard niet wèl te zijn, niet ver der in staat examen te doenzij wilde naar huis. De juffrouw ging. Nadat zij vertrok ken was, ging de examen-commissie het werk eens na, dat de vertrokken can didate dien dag had geleverd en mtm- vond het met het oog op het bedoelde werk jammer, dat zij het examen niet geheel had kunnen doen. Zoo jammer zelfs, dat een lid van het examen-com missie zijn hoed greep en op een hol-- letje de juffrouw naliep, stationwaartsi En bijna op hot oogenblik, dat zij zou vertrekken, werd de candidate ingehaa* en overtuigd, dat blijven voor haar "van groot belang was. De juffrouw liet zich beprater,, bleef, deed verder examen, ook deu'volgenden dag nog en is 's avonds nruvr huis ge gaan met de hoofdact© e.n. mot gevoe lens van dankbaarheid voor beleefde examen-commissieleden,. Maandagavond Wist een man in een bovenwoning in üe Nes te Amster dam bienen te drin gen. Er was niemand, thuis dan een 12- jarig zoontje da*,, door den onbekende op een stoel F^bonden, waarna deze de heele woniPg doorzocht. Toen dr ouders thuiskwamen, vonden zij het, 'knaapje in deerniswaardigon too- stand jjy werd onmiddellijk los ge- maa' kt en ondervraagd, doch kon slechts' eer vaag signalement van den indringer' (T even. Er word niets vermist. Te Osch is door schrikken van hef- paard in een kromming van den weg' een kar met paard, waarop twee perse?. i>m ncnhi m! Overgroot was Woensdag te Middel burg de belangstelling bij de teraarde bestelling van het stoffelijk overschot van don heer P. L. Tak. In het Schuttershof vereenigden zich om twaalf uur de afgevaardigden van het Partijbestuur der Sociaal-Democra tische Arbeiders-Partij, die der Kamer fractie en van den Algem. Nederl. Dia mantbewerkers-Bond. Voorts waren er vertegenwoordigd de vereeniging voor Soc.-Dem., Gemeente raadsleden, de Amsterdamsche en i M"3' tttti BRESKENS, 30 Augustus 1907. Oostburg. Door onbekende oorzaak ontstond gisterenvoormiddag brand in de timmermans-werkplaats van S. Cu- velier alhier. Door de buren werd met eenige em mers water de brand spoedig in de ge boorte gesmoord. Eenige materialen zijn beschadigd, en enkele ruiten van wege de hitte gesprongen. Er wordt onderzoek gedaan naar de oorzaak. Gisterenmiddag is lr van rien l,fter_ de landbouw-

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2