ALGEMEEN NIEUWS- Eff ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT No. 1232. Buitenland. Bmnenhiml. 16C Jaur£. it m: s k k s ii k o r is a Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per post door liet geheele rijk 0.55, voor België ƒ0.62'' en voor Amerika 0.82;' bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bijboekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiën van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. Hu Muil verschijnt eiken Dinsilnir- en Vrijibiiruvoinl bij ileii uitirever <1 DIELRNAt te Breskens. Het zit in Antwerpen onder de haven arbeiders ook weer niet pluis. En geen wonder. Er was besloten, dat de dokwerkers voortaan een vast loon van 5 francs per dag Zouden ont vangen en dat niet meer, evenals vroe ger, 6 francs zou worden uitbetaald. Natuurlijk voorzag men verzet, maar daarop hadden de' werkgevers gerekend. Tijdig hadden zij zich voorzien van En- gelselion en later van Duitsche werk krachten. Deze Engelsche dokwerkers hebben al een zeer slechten indruk ge maakt het is een slecht gekleed en vies volkje, bovendien lang niet berekend voor de taak, die hen wordt opgelegd. Dat "zij door de Antwerpsche natie- gasten met schuine oogen worden aan gezien en niet zacht worden behandeld laat zich gemakkelijk verstaan. De po litie heeft het druk om ze te bewaken. Hun stoomschip, de Cambroman, verlie ten ze eerst niet dan alleen- om aan den arbeid te gaan en dan werden ze met sleepbootjes naar de andere schepen ver voerd. Maar ook dat hield spoedig op. Het Handelsblad van Antwerpen deelt mede, dat de Cambromah, hèt vlottend logementhuis, zooals het blad zegt. aan de kaai is gaan liggen in de Siberia-dok, nadat de firma Gelling geweigeid had, de Engelsche werklieden verder met haar sleepbooten naar de vrachtschepen te brengen. Zoo konden de Engelschen den arbeid in de haven hervatten. Op vier verschillende wijzen, schrijft het Hbld., werden ze naar de verschillende sche pen, waarvan er een twintigtal zijn, ge voerd. De eenen gingen te voet onder gelei de van een sterk escort politieagenten, anderen werden met een omnibus naar de .schepen gevoerd, en ook anderen werden in verhuiswagens weggestuurd. Van drie sleepbooten, die weigerden voort te werken, is de bemanning ge deeltelijk vervangen door bedienden van de Red Star Line. Bij de drie sleepbooten is nog een klein stoombootje van 't Vlaamsche Hoofd 'gèvraagd om de Engelschen naar de verschillende booten over te brengen. Nu het schip aan de kaai gemeerd ligt, willen de niet-werkende Engelschen niet meer aan boord blijven on gaan aan den wal, waar eenigen op den vign grond zich met spel z juden en an deren in het gras rusten. De polite- dienst wordt er natuurlijk weer zeer door bemoeilijkt en het feit is gesigna leerd aan den hoofdcommissaris. Merkwaardige verzoening en toenade ring in de Europeesche politiek! Nog maar korten tijd geleden een zekere spanning, telkens die verhalen over het vereenzaamd Duitschland, waartegen alle mogendheden zich keeren zouden en thans vriendschap, alles, wat de klok slaat. Eerst de ontmoeting van Wilhelm en Nicolaas te Swinemünde, thans het sa mentreffen van Wilhelm en Eduard. Koning Eduard van Engeland is de bloedeigen oom van Duitschland's keizer. Ondanks dezen verwantschapsband ech ter is de sympathie tussehen oom en neef nooit groot geweest. Koning Edu ard, die als prins van Wales een rare schaats gereden heeft, was in de oogen van zijn Duitschen neef insolide. Natuurlijk lachte de oom daarente gen om zijns neefs degelijkheid. Zoo lang zijn moeder leefde, had hij in het streng constitutioneel-parlementaire, in 't geheel niet militairistische Engeland niet voel anders te doen dan feesten bij wonen en pret maken. Dat hij echter toch wel anders kon, heeft koning Eduard spoedig getoond, toen hij eenmaal aan het bewind kwam. Met groot diplomatiek talent, met scher pen kijk op Engeland's belang, heeft hij van den nieuwen toestand geprofiteerd, die het politiek overzicht naar den kant der grootste zeemacht verplaatste en de waarde van Duitschlands leger wat ach- teruitdrong. Overal bondgenooten zoekend, heeft hij Duitschland, dat zich als machtigste vijand van de Britsche wereldpolitiek toonde, omdat het als machtigst con current op de wereldmarkt daarbij ge ïnteresseerd was, vrijwel geïsoleerd en machteloos gemaakt. Engeland, bevriend met Frankrijk, be vriend met Rusland en zooveel klei nere mogendheden nog heeft van Duitschland niets te vreezen voorloopig. En toen Duitschland, dat zich onprettig ging voelen in die algeheele afzondering, bemerken ging, dat er gevaar dreigde in voortdurende verbittering, is 't van zelf weer toeschietelijker geworden, meer geneigd om in te stemmen met de al- gemeene vredeshymne, in deze dagen aangegeven. Dat heeft de ontmoeting van oom-ko ning en neef-keizer te Wilhelmshöhe getoond. De Duitsche keizer heeft zijn antipathie jegens zijn oom wat over wonnen, ter wille van de goede verstand houding van hun beider volken. Dat dit voorloopig bij zal dragen tot het bewaren van den vrede, is wel te voorzien, al bedriegt niets meer dan politieke teekenen. De burgemeesters der verschillende plaatsen in Zeeland, die door H. M. worden bezocht, hebben allen mededee- ling ontvangen dat H. M. gaarne de le den van de gemeenteraden zal ontmoe ten bij Haar bezoek aan of het passee- ren van de gemeenten. BRESKENS, 20 Augustus 1907. In de Donderdagavond alhier gehou den algemeene vergadering ter voorbe reiding van de feestelijkheden bij de komst van H. M. en den Prins te Oost burg is medegedeeld, wat er hier zoo al zal gedaan worden. 's Morgens bij de aankomst te dezer plaatse zal het Kon. Echtpaar eene au bade worden gebracht door een groot gemengd koor en door de schoolkinderen

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 1