goede LUCERN Everett's CREAM, Lucern 2e snede. Tentoonstelling te AARDENBURG. PWUITDEELIHG, Donderdag den 15°" el n.m. I uur. Een TIMMERMANSKNECHT Uit de Mod te loon: Een Woonhuis. eo oen DIENSTBODE, GevviPiitrd. Ad verten tien. LUCERN 2e snede. Algemeens Vergadering Gasthuis Middelburg. een KEUKENMEID. 3S5 Mtaatsloterit. Handelsberichten. Alhier verkrijgbaar werden aangehoord. Aan elk der gezelschappen werd een zilveren herinnerings-medaille uitge reikt. Bij de loting naar de geldprijzen vie len ten deel ƒ50 aan Bassevelde, ƒ30 aan Aardenburg en Watervliet, ƒ20 aan Hoofdplaat, Eecloo en Zuidzande en 10 aan Groede, Eede en Biervliet. Dank zij de ingevallen windstilte slaagde de illuminatie geheel naar wensch terwijl het vuurwerk en de statig ge rezen luchtballon een waardig slot was van het succesvolle festival. Maar daarmee was het feest nog niet geëindigd, want behalve dat men nog langen tijd bijeen bleef, heeft men dat Maandag meer onder eigenen voortgezet in den vorm van verschillende volks spelen. 't Was uit den aard der zaak daarbij niet zoo vol als den vorigen dag, hoewel toch nog aardig wat menschen op de been waren. Zoo is dan zonder stoornis het festi val met- den aankleve van dien geëin digd en is IJzendijke weer langzamer hand tot het gewone leven teruggekeerd. Maandagmorgen omstreeks half 12 heeft een brutale aanranding plaats ge had met berooving in de bosschen na bij De Bilt. Twee knapen van veertien jarigen leeftijd uit Utrecht werden aan- gesprokon door een twintig-jarig, zeer ongunstig uitziend persoon, die hun ge lastte, hun zakken uit te halen, onder bedreiging anders tot andere maatrege len te zullen overgaan. De beide jon gens deden wat geëischt werdde aan rander kwam daardoor in het bezit van ebn portemonnaie met 15 cent en van een spoorkaartje De Bilt—Utrecht. E- ven later hield de individu drie jongens aan, wien hetzelfde werd bevolentoen de knapen aarzelden dreigde de man hen te zullen doodslaan, waarop hem een zilveren horloge werd overhandigd. De aanrander verdween toen in de bos schen, terwijl de jongens bij de politie aangifte gingen doen van het gebeurde. Rijks- en gemeentepolitie stelden on middellijk een onderzoek inaan het station De Bilt bleek dat een man, be antwoordende aan het signalement der jongens, per trein vertrokken was in de richting Utrecht. Tegen 2 uur ont dekte de politie den verdachte achter het dorp De Biltde man trachtte te ontvluchten, maar liep daarbij in de ar men van een veldwachter, die hem on verwachts op den weg tegen trad. Ge boeid werd de aanrander naar het po litiebureau gebracht, waar bij fouillee ring het horloge en de portemonnaie op hem bevonden werden. Van het geld had hij 6 cent besteed voor een glas bier. Bovendien werd de man in het bezit gevonden van eenig landbouwge reedschap, onlangs ontvreemd, van wel ken diefstal aangifte was gedaan. De aangehoudene, J. H., is 19 jaar oud en staat bij de politie allerongunstigd aan geschreven. Hij bekende de aanrandin gen te hebben gepleegd men zal hem heden ter beschikking van de justitie stellen. - Zaterdagmorgen om 11 uur had nabij het station van Albeville een bot sing plaats tusschen een trein, die om 8.25 uit Parijs was vertrokken en een trein uit Duinkerken, vol terugkeerende badgasten. De schok was hevig. Van den Duin- kerkschen trein werd goederenwagen vol bagage geheel vernield, een rijtuig eerste klasse en een rijtuig tweede klas se werden zwaar beschadigd en onder de talrijke reizigers werd een twintig tal verwond, meerendeels niet ernstig. De remmer van den beschadigden trein werd uit zijn remkast geslingerd en bekwam zoo ernstig letsel, dat men hem naar het hospitaal moest vervoe ren. Alle andere gewonden, enkel passa giers, werden in het station verbonden. De meeste konden hun reis voortzet ten, eenige worden nog verpleegd ten huize van den 'stationschef, die daar voor bereidwillig zijn geheele woning beschikbaar telde, terwijl zijn vrouw de gewonden verpleegt. Van het personeel is niemand meer verder gekwetst. De machinist en de stoker vonden nog gelegenheid om tijdig van de ma chine te springen. De Zuid-express, die naar Madrid reed, ontspoorde in den nacht van Zaterdag op Zondag om 2 uur nabij Alcasna, in den tunnel van Otzaurte. Deze tunnel is 3 K.M. lang en ligt tusschen Zumor- zaga en Alcasno. De trein had om 11.30 Zaterdagavond Irun verlaten met slechts negen reizigers, die van San Sebastian kwamen. Kort daarna hij in den tunnel was ontspoord, kwam er een goederen trein, die op den ontspoorden trein liep waardoor alle wagens in brand geraak ten. Noch van de reizigers, noch van het treinpersoneel werd iemand gedeerd, maar de schade aan de goederen en ma teriaal wordt op een millioen francs ge schat. De schuld van de botsing wordt geweten aan den stationchef van Brin- cola. De goederentrein, die voor den Zuid express had moeten gaan, had vertra ging en was nog niet aangekomen, toen de personentrein kwam, zoodat de chef den goederentrein, die later kwam, niet terstond had mogen laten vertrekken. De 9 reizigers uit den Zuid-express kwamen Zondagmorgen ongedeerd te Madrid aan. Zaterdag is in den polder Het Koegras (N.-H) een boerenknecht van den wagen gevallen. Hij brak den ruggegraat en stierf, nalatende eene vrouw en drie kinderen. Vrouw Sp., te Tilburg, wilde Zondagmorgen de tramlijn op het Goir- kie oversteken, toen juist de tram van Tilburg naar Waalwijk passeerde. Zij werd door de machine gegrepen en enkele wagens gingen haar over het lichaam. De vrouw was terstc"rl Hood. Collecte Zeeland. Trekking van Maandag 12 Augustus. ƒ30. 1332 1877 2154 2167 2181 2856 2871 2914 .2976 5041 5051 9628 9643 9657 16509 16510 16511 16535 16561 Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 14 Aug. 4.30 4.54 Donderd. 15 5.09 5.33 Vrijdag 16 6.56 6.20 Rotterdam 12 Aug. Tarwe, per 100 K.G. f 11. a f 11.50 Essex f 11.75 a f 12.— Rogge, per H.L. f 6.75 a f 7.25 Haver per 100 K.G. f 9.— af 9.25 Kookerwten f 8.50 a f 9.— Bruine boonen p. H.L. f 8.— af 9.50 Witte flS.- a f 13.50 Zeeuwsche Uien f 1.20 gr bruine f 1.55 kleine f 1.70 stroogele per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f af eigen-heimers f 2.- a f 2.20 bonte f af Veemarkt. Koeien en Ossen 83 tot 38 c., Kal veren 35 tot 41 c., Schapen 22 tot 25 c., Lammeren 27 tot 30 c., Varkens 23 tot 25 c., id. voor export 22 a 23 c., alles per 1li K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 k f47.82» Eng. 1 pd. St. f 11.92 af 12.15 N.-Am. 1 Dollar f 2.45. TfÜflSüT* Het is 1611 strengste verboden zonder toe stemming in het bosch en de wei- den en in de veertien genieten te loopen van de hofstede bewoond door H. A. CIJSOUW. 6 De Notaris Pm ZIJIatra te Uman ti IJ km is voornemens 11 Zatardag 17 Auguatua 1907, des namiddags te U/2 ure, te Biervliet, in den Beukelspolder, publiek teverkoo- pen voor den heer C. A. THOMAES S hectaren aeer aware Te vergaderen aan de Groenestraat. De Notaris P. ZIJLSTRA te IJnen- dljke is voornemens Zatardag 17 Auguatua 1907, des namiddags 21 2 ure, onmiddellijk na de verkooping voor den Heer C. A. Thomaes, publiek te verkoopen te Biervliet voor den Heer A. J. VER- PLANKE 5 X 0.44.56 h.a. 2a amada, wassende in den Beukelspolder. Te vergaderen aan de partij. 15 gevraagd, bij J. P. W. BESEMER te Breskens. 5 yrfóggr* Mijn dank aan alle kie- zers, die op 30 Juli hunne stem op mij hebben uitgebrachtals ook voor de vele blijken van belang stelling bij mijn benoeming tot lid van den Gemeenteraad. Iz. RISSEEUW Mazure. GroedeAug. 1907. 8 op Donderdag IS dezer, des avonds ten 7 ure, in de Openbare School alhier. 8 Namens de feestcommissie J. DE HULLU, Voorzitter. J. P. W. BESEMER, Secretaris. Wegens vertrek naar elders Te bevragen bij P. DE VUIJST, 3e Zandstraat, Breskens. 8 VERKRIJGBAAR BIJ: 6 M. MAZURE, Groede. Gevraagd Salaris ƒ120, salaris ƒ100. 11 Zich aan te melden bij de Directrice. De Notaris P. ZIJLSTRA te IJzen dijke is voornemens Vrijdag 16 Auguatua 1907, des namiddags 2 uur, in den Koningin- nenpolder te Biervlietpubliek te ver koopen voor den heer Jac. BLIEK 25 X 0.44.56 h.a. Te vergaderen aan de partij. 11 Abdijsiroop, Kloosterhonig, Siroop van 't Boertje, Echte Homans Klierendrank, Kloosterbalsem, Pinkpillen, Forster Nierpillen, Influenzapillen, Balsempillen, Pergeer- en Bloedzuiverende pillen. Koortspoeder tegen pijn in 't hoofd en tandpijn, Eksteroogpleisters, Rattendood, uitstekend om de ratten te verdelgen, Hoofd-Eau de Cologne, Noiri- ne voor kachels en fietsen te lakken, in flacons van 25 en 35 ets. Zeep het Klaverblad, in stukken van 12 ets., Levertraan, Zogdrank van Vee arts Jonkman en H. de Jonoe, uitste kend middel voor Varkens, Eau de Cologne per flesch en per maat. Foster's Zalf en Katjes-Drop. Azijnextract, Solarine, uitstekend poets middel, ruwe Carbol, Creoline. Beleefd aanbevelend, Iz. DE VLIEGER, Markt, Groede, in de Voorkerk. DE COMMISSIE.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 3