Binnenland. Gemengd. reeds geschiedt, Javaansche jongens, kokki's en baboe's mee te brengen Zullen misschien werkelooze mannen tot de ontdekking komen dat een huis knecht en kok zoo'n slecht leventje nog niet hebben, en zullen zij gaan mede dingen in deze rubriek ter arbeidsbeurs Zullen de ondernemers, die hunne hui zen in den laatsten tijd minder spoedig verhuurd zien, dan zij verwacht had den, met dit euvel rekening houden en een poging doen om arbeiderswijken in de duinen en bij het Bosch te vormen Vermoedelijk zullen al deze middelen samenwerken om een beteren toestand te doen ontstaan. In afwachting daar van moeten de huisvrouwen in Duin oord haar invloed maar doen gelden om het groote kazerneplan in de Westdui nen tot uitvoering te doen komen, dan zijn zij gered. De nieuwe voorschriften aangaande de briefkaarten, die met 1 Augustus in werking zijn getreden, geven een groo te verbetering en vooral verruiming aan de op dit gebied tot dusver geldende bepalingen. Vooreerst toch behoeft zij voortaan niet eens meer het opschrift „Briefkaart" te dragen. Een gewone corresponden- tiekaart, mits binnen de voorgeschre ven afmetingen vallend, is van nu af even goed een briefkaart als eene die door het Rijk wordt uitgegeven. Want de kleur doet er ook niets meer toe. De betrekkelijke vrijheid, die in opzicht reeds heerschte, is nu ten aan zien van de kleur ongelimiteerd. Verder is de beschrijfbare ruimte uit gebreid doordat men behalve de rugzij de niet de linkerhelft maar, maar voort aan het linkergedeelte van de voorzij de daarvoor mag gebruiken. Photographiën, prentjes, plakzegels, postzegels, merken en soortgelijke klei ne papieren mogen nu op de briefkaart worden geplakt, zoowel aan de voor als aan de achterzijde (van de voorzij de alleen de linkerhelft, hetgeen in de praktijk wel gelijk zal staan met het linkergedeelte). De eisch dat ze behoor lijk vastgehecht moeten zijn en daar mede over hun geheele oppervlakte als waarvan de kolonel ook reeds jaren en jaren lid was. Rannock was bobémieu" het ware een geheel dienen te vormen, is alleszins billijk. Kortom aan het begrip briefkaart zal na 1 Augustus, dank zij de nieuwe voor schriften kunnen voldoen ieder blaadje blanco karton, dat binnen de vastge stelde afmetingen valt (14 X 9 c.M hoog stens en 10 X 7 c.M. minstens). De groot model postbladen met zegel- afdruk van 3, van 5 en 12^2 cent zul len worden aangemaakt van een zelf de lichtgrijze papiersoort. De thans in omloop zijnde postbladen blijven tot na der order geldig. Postpakketten, waar van de inhoud volgens mondelinge of schriftelijke aanwijzing van de afzen ders, bij aanbieding van zoodanigen breekbaren inhoud is, dat bijzonder zorg vuldige behandeling wenschelijk is, zul len voortaan vanwege de post-adminis- tratie worden voorzien van strooken met het opschrift „breekbaar". Tot minister van marine is met ingang van a. s. Maandag benoemd de heer J. Wentholt directeur en marine commandant te Willemsoord, tevens commandant der stelling van Den Hel der. 6RESKENS, 2 Augustus 1907. Aan het postkantoor Breskens en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Juli in gelegd ƒ12629.74; terugbetaald f 14616.35». Het laatste, door dat kantoor uitge geven boekje, draagt het nummer 4760. Bij de Maandag door het Diaconie- Armbestuur alhier gehouden verpach ting van de zoogenaamde Armenweide- oost, is pachter geworden de heer K. Tol alhier voor ƒ250 's jaars. Verleden week is aan het haven hoofd alhier opgevischt een fiesch waar in zich een in het Fransch gesteld brief je bevond, van den volgenden vertaalden inhoud „Den 25 Juli strandde in de Noordzee eene kleine schuit, bemand met 3 man nen. HerkenningsmerkenP D C No 218. Wij zenden dit briefje af op het oogenblik dat de schuit gaat veronge lukken. De kapitein, P. KARANDOUF". van ƒ550. Doen zich ook hiervoor geene sollici tanten op, dan zal een onderwijzer ad ƒ500 worden opgeroepen. Besloten werd de straatverlichting te St. Anna ter Muiden en te Heille, die opnieuw onderhands zal worden aanbe steed, uit te breiden resp. met 2 en 1 lantaarn. Tegen den ter goedkeuring aangebo den staat van oninbare posten over 1906, (die overigens werden goedgekeurd) verklaarde de heer Hennequin onder het motief de ten laste van L. Breesnee komende bedragen wellicht nog kunnen worden ingevorderd. Op de voordracht ter benoeming van 2 zetters bij de dir. bel. werden ge plaatst de heeren J. Noest Sr., (aftr.) A. Hubregtse (aftr.) A. Beun Sr. en S. van der Meulen. De geloofsbrieven van d9 her- en ge kozen raadsleden werden onderzocht en goedkeurd en tot toelating der benoem den besloten. Daarna werd de zitting gesloten. Schoondijke, 1 Augustus. Op hoogst eenvoudige wijze nam de heer P. Ba- rentsen Donderdag afscheid van de on derwijzers en leerlingen van school A, waaraan hij meer dan 40 jaar als hoofd j was werkzaam geweest. De aftredende vestigt zich te Oost burg, waar hij ais directeur der nor maallessen nog werkzaam blijft. Het zij den heer Barentsen van har te gegund nog langen tijd van zijn rust te mogen genieten. Groede, 30 Juli. De uitslag der her stemming voor een lid van den Gemeen teraad is als volgt-: Aantal kiezers 390 waarvan steraden 330 van onwaarde, 2 Geldig -328 Stemmen bekwamen de heeren Iz Risseeuw Johsz. 180 Jannis de Vlieger 148 zoodat gekozen is de heer Iz. Risseeuw. Groede, 1 Aug. Bij het heden te Breda gehouden examen voor de hoofd- acte slaagde 0. m. de heer P. Luteijn Jz., onderwijzer te Oosterland. Koninklijk bezoek aan Z. V. West. Deel. Thans is men ook te Oostburg, de U BOMj Jwac hgTfiik Ar> 1 schillende autoriteiten worden voorge steld, wandelen de vorstelijke personen van de beurs naar eene op de markt vóór het stadhuis opgeslagen tribune. Beurs en tribune worden voor rekening der gemeente voor die outvangst inge richt. Vanaf de tribune zal het hooge bezoek de hulde in ontvangst nemen van de in optocht alsdan voorbijtrek- vereenigingen enz. Reeds van 12 muziek- en zangveree- nigingen werd bericht ontvangen, (offi cieel) dat zij aan den optocht deelnemen, terwijl van tal van anderen reeds deel name is toegezegd. Voorts is toezogging verkregen van deelneming met eene hoogaars, dropsko kerij, bergingsmaatschappij, het maken van krammat- en bazaltglooiïng, eene allegorische voorstelling van den land bouw, eene collectie landbouwpaarden en worden meerdere toezeggingen ver wacht; ingezetenen van Oostbnrg zul len trachten eene voorstelling te geven van de aankomst van Prins Maurits met gevolg aan de Oostburgsche brug op weg voor het beleg van Sluis in 1604. Deze geheele optocht bedoelt: hulde van het Land van Cadzand aan de Vorstin des lands en neemt een ein de bij het vertrek der Koningin. Hiermede is de of flcieele feestviering dan afgeloopen. Vanwege de feestcommissie worden de muziek en zangvereenigingen uitge nood igd 's middags deel te nemen aan een te houden festival Hiertoe worden een 3-tal muziek tenten opgeslagen en aan de deelne mende maatschappijen wordt van ge meentewege een fraaie horinneringsme- daille uitgereikt. 's Avonds algemeene illuminatie en vuurwerk. Zondag brak or een hevige brand uit te Coney Island, de groote uitspan ningsplaats der New-Yorkers, waardoor vier hotels en een groot aantal andere gebouwen in de asch werden gelegd. De schade wordt geschat op 2,/2 mi hoen gulden. Van de 800 logés liepen er 2 doode- lijke verwondingen op en een groot aan tal werd gewond. Te New York heeft ook een hevige brand gewoed in een huis van zes ver-

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2