Jannis do Vlieger, Tarwe, toer, Erwten. dekken van koenen en klampen. ongeveei II Gein. puike Tame en ruim IT Gem. puike Haver, ruim 7 Gem, puike Taiwe en ruim 7 Gem. puike Haver, 10 <1 t iöf». 358 R. puike HAVER, Heeren-Fiets. met alle costuums en requisieten. Ech ter, ook daarbij, ving men slib alweer waren er op het bepaalde uur geen kaarten meer beschikbaar en alle plaat- son reeds besproken. Dat deed de maat overloopen. De teleurgestelde Brugge- naren trapten op het stadhuis de deu ren in en sloegen den boel aan stukken. Met groote moeite herstelden de po litie en gendarmes de orde. Uit Salem, in den Amerikaanschen staat Michigan, wordt een ontzettende spoorwegramp geseind. Een pleizier- trein, die van Sona naar Detroit reed, botste met een goederentrein en werd totaal vernield. De trein bestond uit 11 wagens waarin 800 menschen zaten, meerendeels bedienden uit groote maga. zijnen, die met hun gezin een vroolijk uitstapje maakten. Het aantal dooden en gewonden is nog niet met zekerheid bekend, wel weet men dat het aanzien lijk is, men spreekt van 80 of 40 doo den en over de 100 gewonden. Reeds zijn 22 lijken gevonden. De eerste hulp werd verleend uit een klein naburig dorp. De spoorwegmaatschappij zond naar de plaats des onheils een ambu- lancetrein met dokters en verplegers. Omirent het spoorwegongeluk op het station Almelo leest men nader De sneltrein derailleerde op een paar honderd meter voor het station. De lo comotief en tender vielen om, eveneens de bagagewagens en het daarop volgen de rijtuig. De volgende wagens kregen een hevigen schok, zoodat zij beurte lings voor en achterover wipten. Na eenige seconden bleven zij op de rails staan. De machinist v. d. Burg en de sto ker v. Raalte, beiden wonende te Zwol le, raakten onder do machine en wer den waarschijnlijk dadelijk gedood. Het lijk van den machinist is Vrijdagnacht te 4 uur gevonden en naar het zieken huis vervoerd. Het was geheel ver koold. Het vreeselijk verminkte lijk van den stoker werd Vrijdagmorgen te elf uur gevonden. De heer Braune, muziekdirecteur, die in het eerste rijtuig zat, had zich, toen de wagen hevig heen en weer begon te schommelen, vast gegrepen aan het por tier, dat naar boven gekeerd werd. Hij raakte met zijn linkervoet bekneld. Toen men hem bevrijdde, werd zijn voet ge kneusd, maar gelukkig niet ernstig. n ander reiziger werd aan den arm ond en een jongen werd een tand den mond gestooten Uverigens hadden er geen persoonlij ongelukken plaats. De materieele schade is aanzienlijk. >e locomotief en tender en de wagens ■Jjn vernield. I Het opruimen daarvan vordert veel igespannen arbeid. Vrijdag nadenmid- lag waren bagagewagen en tender op- eheschen, maar lag de machine nog ver de rails. Op weg naar Hengelo passeerde de koninklijke trein om 1 uur de plaats des onheils. I Een medewerker der Zw. Ct., die toe vallig in den trein zat, seint aan zijn blad o. m. het volgende Zooals gewoonlijk kwam ook deze sneltrein in volle vaart over de wissels binnenstuiven, maar het gestoot der rij tuigen was heviger dan gewoonlijk. We lelden naar links en een eind voor het itation stond ons rjjtuig stil, scheef overhangend. Ik er uit en naar het voorste deel van den trein. Dat kon niet anders dan een ongeluk zijn. Vijf rijtuigen lagen uit het spoor. Uit het eerste achter den bagagewa gen, die met den eersten der derde klas wagens ondersteboven lag, klauterden de passagiers, wrongen zich doorspeten en kapotte raampjes. Uit den bagage wagen kwam na eenig angstvallig wach ten het treinpersoneel, de hoofdconduc teur met enkele schrammen op 't ge zicht, half versuft, maar toch in doods vrees worstelend om er uit te komen. Dat lukte. De conducteurs waren ook ongedeerd. De locomotief zat diep in den grond gewoeld met den tender. Zij lagen op zij naast elkander. De andere wagens waren er voorbij geschoven. De vuren werden met zand gedoofd, bebloede mannen klauterden op de ver wrongen ineengerameide kasten en zoch ten tusschen de spangen en platen voor den vuurhaard naar den machinist en stoker, die vermist werden. Zij moes ten er onder liggen. Het lijk van den stoker werd verkoold ontdekt, de arm aan den stang, klaar om eruit te sprin gen, wat niet meer kon, wijl de machi ne omsloeg en den tender samenvouw de. De machinist bleef zoek. Hij moest onder de ruïnen liggen. De hoofdmachinist, die tot even voor Almelo op de machine had gestaan, was juist in den bagagewagen gegaan, die omsloeg. Hij bleef ongedeerd. Een landsverdediger, te Benthui zen ingekwartierd en belast met de be waking van het door mond- en klauw zeer aangetaste vee, was op zijn post in slaap gevallen en moest nu hiervoor boeten met een dag provoost. Voor dat doel zou hij opgesloten wor den in een hok boven in den toren, welk hok in de dorpswandeling als „het luizenhok" bekend staat. Wanneer er in dat hok een landloo- per of een dronken man moet opgebor gen worden, laat men Benthuizen's sterksten man aanrukken, om 't gevaar lijke individu naar boven in den toren te sleepen en in het hok op te bergen. Zoo was ook nu het plan. Maar men had buiten den waard, in dit geval voorgesteld door de anders zoo tamme dorpelingen en boeren, gere kend, die in grooten getal aanrukten en onder den uitroep: „Geen jongen van fatsoenlijke ouders in 't luizenhok", den soldaat ontzetten, die nu zijn straf op een dorschvloer bij een boer heeft on dergaan. De Commissaris van politie in de eerste afdeeling te Utrecht verzoekt op sporing, aanhouding en opzending van den persoon van Wilhelmus Anthonius Galesloot, die in den nacht van 18 op 19 Juli omstreeks vier uur uitgebroken is uit het hoofdbureau van politie, waar hij als verdacht van diefstal met braak, in voorloopige politiebewaring was ge steld. Omtrent de wijze, waarop Galesloot is ontsnapt, verneemt men de volgende bijzonderheden De jongeling was opgesloten niet in den kelder onder het politiebureau of in de arrestantenhokken, welke zich direct achter de agentenwacht bevinden, maar in een der lokaliteiten welke op de bo ven-verdieping, vlak bij de woning van den concierge, zijn gelegen. Hier heeft het jongemensch zich niet erg op zijn gemak gevoeld. Of de muziek van de tenten op de Meude zijn hoofd op hol heeft gebracht, of dat de drang naar vrijheid hem te sterk geworden was, dan wel dat een visioen van zijn collega spitsboef Rich ter, hem uit een benauwden droom heeft gewekt, zijn allemaal vragen waarop men het, antwoord moet schuldig blij ven. Maar een feit is, dat toen men Vrij dagmorgen ging kijken, de vogel gevlo gen was. En de deur van het kooitje was nog netjes op slot Hoe Galesloot er dan toch in geslaagd is te ontsuappen Wel, eenvoudig door een van de zwa re ijzeren spijlen van zijn verblijf, met zijn hauden los te werken gereed- scnappen heeft hij niet gehad 1 en zich vervolgens door de daardoor ont stane opening te wringen. Vervolgens is de uitbreker op den zolder van het gebouw gekomen en daar geen anderen uitweg vindende, heeft hij een viertal pannen uit het dak gelicht om door dit gat een uitweg naar bui ten te zoeken. Tot hiertoe is het spoor duidelijk te volgen. Waar de jongeling echter toen is aangeland, is niet te zeg gen. Niemand heeft hem gezien of kan eenige inlichting omtrent zijn vlucht geven. Wel heeft de dochter van den con cierge eenig leven gehoord boven haar hoofd, omstreeks vier 'uur, doch daarop is verder geen acht geslagen. Naar PO verschillende plaatsen is het signalement van den .luchtelinggestuurd, terwijl in een extra Politieblad allerwe gen kennis zal worden gegeven van de ze brutale uitbrekerij. Dat men er spoedig in zal slagen don vluchteling op te sporen, wordt door menschen die verstand hebben van po litiezaken, in twijfel getrokken, want, we hebben hier te doen met een jongmensch, dat wel jong is in jaren, maar des te rijper in ervaring. Hoogwatergetij Breskens. D A G E N. voorm. nam. Woensd. 24 Juli 12.03 12.27 Donderd. 25 1.13 1.37 Vrijdag 26 n 1.59 2.23 Handelsberichten. Rotterdam 22 Juli. Tarwe, per 100 K.G. f 11.a fll.50 Essex f 11.75 a f12.- Rogge, per H.L. f 7.50 af 8.10 Haver per 100 K.G. f 9.— af 9.25 Kookerwten f 8.50 a f 9.— Bruine boonen p. H.L. f 8.— a f 9.50 Witte f 13.— a f 13.50 Zeeuwsche Uien f 1.20 gr bruine f 1.55 kleine f 1.70 stroogele per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 3.50 a f 8.80 eigen-heimers f 2.40 a f 2.60 bonte f 3.20 a f 3.30 V eemarkt. Koeien en Ossen 33 tot 38 c., Kal veren 34 tot 40 c., Schapen 20 tot 23 c., Lammeren 25 tot 28 c., Varkens 23 tot 25 c., id. voor export 22 a 23 c., alles per 1j2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 a f47.825 Eng. 1 pd. St. f 11.92 af 12.15 N.-Am. 1 Dollar f2.45. I'MST" 'lferstemm>ng voor den Gemeenteraad van Groe- de op 30 dezer wordt aan de Kie zers met vertrouwen aanbevolen te stemmen op den Heer een man, die medeleeft met zijne mede burgers en steeds bereid is gevonden te helpen en te steunen waar dit gevraagd werd. EEN KIEZER. Onmiddellijk na af- .jLloop der verkooping van vruchten, wassende in het Parochiepol- dertje te Groede, aan den weg van Schoondijke naar Breskens, op Donderdag 25 Juli 1907, zal nog worden verkocht behoeve dën heer IZAAK VAN BORTEL te Schoon dijke 14 te Schoondijke, nabij het dorp, aan den Straatweg naar IJzendijke. Notaris DE SMIDT. De Notaris W. C. DE SMIDT te Schoondijke zal op Donderdag I Augustus 1907, 's nam. half drie ure, ten verzoeke van den heer M. BRUIJNOOGE te Oost burg, op de vroeger door hem bewoond geweest zijnde hofstede, onder Water landkerkje, publiek verkoopen in den Prins Willempolder, en in den Passageulepolder. 24 ÏÏV Verzekerd tegen hagelschade. Te beginnen in den Passageulepolder. De Notaris W. C. de Smidt te Schoondijke zal op Vrijdag 2 Augustus 1907, des namiddags 2 uur, ten verzoeke van den heer JANNIS RIEMENS, op de door hem bewoond geweest zijnde hof stede onder Schoondijkein het openbaar verkoopen Te vergaderen op de hofstede. 19 H. H. Landbouwers! Ondergeteekende beveelt zich even als het vorig jaar weder beleefd aan tot het 7 K. I. HEIJBOER, Breskens. Voor een klein geld te koop een weinig gebruikte, nog zeer puike G. DE HONDT, in Rijwielen, Gboede.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 3