1 deze landen waarvan zij de voornaamste verkeerswegen beheerschen. Het economisch zwaartepunt van Nederland ligt niet in Belgie maar in Duitschland. Ook voor Belgie beteeke- nen Duitschland, Frankrijk en Engeland veel meer dan Nederland. liiimenlnmi ÖRESKENS, 23 Juli 1907. De gisterenmorgen gehouden zitting van den Gemeenteraad alhier werd bij gewoond aanvankelijk door 5 later door 6 leden afwezig de heer A. du Burek zonder kennisgeving. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering werden de geloofsbrieven der herbenoemde raads leden Joz. de Hulster en H. Weijkman ter onderzoek gesteld in handen der heeren Besemer en Risseeuw, die tot goedkeuring adviseerden. Dienovereenkomstig werd besloten en mede tot toelating der herbenoemden besloten. Aangeboden werd de gemeente-reke ning over 1906, die een batig saldo aan wees van ƒ710.285. Den leden werd door den voorzitter aanbevolen de rekening met de beschei den ter secretarie te gaan inzien. Op die rekening werd oninbaar ver klaard een bedrag van ƒ12.74. De begrooting van het Algemeen Bur gerlijk Armbestuur werd ter goedkeu ring aangeboden. Voor 1908 kan dit bestuur volstaan met een subsidie uit de gemeentekas ad ƒ185.— welk be drag werd toegestaan en in de gem. be grooting zal worden opgenomen. Inzake het bekende adres der voor- loopige Commissie tot oprichting van een Ambachtschool te Oostburg werd eene beslissing aangehouden tot een vol gende vergadering. Medegedeeld werd, dat bij de gehou den aanbesteding van de vernieuwing van een eind straat aan het z. g. Ma- ger-einde het minst is ingeschreven en mitsdien aannemer is geworden J M. H. van de Saude voor f143.40. Aan K. Dekker, sints 1 Juli j. 1. ver trokken, werd afschrijving van zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag ver leend tot een bedrag van 1.791/'»- Naar aanleiding van een reclame van P. van Meenen Sr op zijnen aanslag in aard waren, moest de voorzitter, met het oog op de notulen der openbare ver gadering en op de aanwezigheid dei- pers, aanmanen dergelijke besprekingen niet te voeren in eene openbare verga dering te meer, omdat ook de leden in dividueel niet gaarne zouden zien, dat hunne huishoudens openlijk werden be sproken. Wenschte de vergadering over te gaan in comité-generaal, dan zou de openbare zitting worden gesloten. De vergadering daartoe geene neiging toonende, keurde zonder hoofdelijke stemming het voorstel van het Dag. Bestuur goed. Bij de rondvraag vroeg de heer De Hulster naar de werking van het ver bod om de voetpaden met een rijwiel te mogen berijden. De voorzitter zeide, dat het bewuste verbod in de plaatselijke politie-veror- dening door de inwerkingtreding der Motorwet niet meer van kracht is. Eigenlijk is de bewuste bepaling niet in de verordening opgenomen met het doel een absoluut verbod in te stellen, doch alleen om te voorkomen dat het pad zou worden bereden door woeste fietsers die werkelijk gevaar voor voet gangers opleveren. Hij meende stellig dat den leden wel geen feiten zullen bekend zijn, waarbij iemand zal zijn aangereden. En bovendien zal toch wel geen en kel fietser iemand bij opzet of met voor bedachten rade omver rijden. Hij zou zelfs ontraden onze verordening in over eenstemming met de motorwet te bren gen. Onze gemeente, die men naar de hoot gaande, door moetmoest niet zoo 'n verbod in 't leven roepen waar het publiek geen hinder of last heeft van de wielrijders, wijl hot toch een pu bliek pad in een publieke straat betreft. De heer De Hullu deelde mede dat het enkele hem bekende geval waarbij iemand werd aangereden, zich voordeed midden op de straat. De heer Weijkman zou er toch voor zijn om het verbod te handhaven het zijn niet onze menschen, die zoo onbe suisd rijden, maar vreemden. De voorz. wees er op, dat als 't ver bod van kracht wordt, dit ook geldt voor de ingezetenen, en dat 't dan ook zal toegepast worden. Maar thans kan het voorstel niet be handeld worden en is ieder lid in de gelegenheid nog eens te rade te gaan den hoofdelijken omslag is aan Burg. nrmens dit nunt. I mm éh m EttHnBsnÉBUfflttMnMtfi voor een hoofd der school voor lager en uitgebreid lager onderwijs komt als no. 1 voor de heer E. J. Haan, hoofd dei- school te Aardenburg. Schoondijke. Tot onderwijzer te Rot terdam is benoemd de heer D. van Ma le, thans te Oude Tonge. Nieuwvliet. De heer J. W. Leenhouts, onderwijzer met verplichte hoofdacte alhier, is als zoodanig benoemd te Oude Tonge. Naar wij in een Hollandsch blad lezen is te Oostburg voor de feesten op 14 September ingeteekend voor een be drag van ƒ1000. Groede, 23 Juli. De heden gehouden zitting \an den gemeenteraad werd bij gewoond door 4 leden afwezig waren de heeren C. Fremouw en A. Salomé éene vacature. De notulen werden gelezen en goed gekeurd. Mededeeling werd gedaan, dat a bij de gedane kasopneming bij den gemeen te-ontvanger aanwezig bleek ƒ8498.02. b. dat na de 2 oproepingen voor on derwijzer in de plaats van den onder wijzer Hoste zich geene sollicitanten hebben aangemeld, doch dat thans, in verband met de gehouden examens voor de hoofdacte, andermaal eene oproeping is gedaan, waartoe de aanmelding is opengesteld tot 10 Aug. De gemeenterekening werd aangebo den aanwijzende een batig slot van 2881.275. Zij zal voor de leden ter vi sie worden nedergelegd. De geloofsbrieven der herkozen raads leden Fremouw en Salomé worden ter onderzoek gesteld in handen van dhrn J. P. Risch en Iz. Becu, die adviseer den tot goedkeuring en tot toelating der herbenoemden. Aan de Nuts-Be- waarschool werd op haar gedaan ver zoek na overlegg'ng der rekening en begrooting een subsidie uit de gemeen tekas toegelegd van ƒ175.— Naar aanleiding van het adres tot het verleenen van een subsidie aan de op te richten Ambachtschool te Oostburg stelden Burg. en Weth. voor, overtuigd van het grooto nut voor de ambachts jongens in het algemeen, en voor die in deze gemeente, in 't bijzonder een sub sidie te verleenen van ƒ150.— De heer Risch vroeg of het noodza- provincie wordt allereerst gevraagd naar do belangstelling die in de omgeving wordt aan den dag gelegd. Zonder hoofd, stemming werd tot aanhouding besloten. Na enkele afschrijvingen van aansla gen op den Hoofdelijken Omslag en Hondenbelasting wegens vertrek en overlijden, werden eenige reclames op den hoofdelijken-omslag behandeld in geheime zitting. Daarna kwam ter sprake de aan schaffing van een lijkkoets. In princi pe was men het algemeen over de aan schaffing eens, terwijl bij de ampele be spreking over het te heffen tarief bij het gebruik eene herziening van de ver ordening op de heffing van begrafenis rechten werd toegezegd, waarvan de cijfers dermate zullen worden verhoogd als de rente zal uitmaken van het be drag die de aanschaffing van en het bouwen voor een bergplaats voor de koets zal beloopen. Ter nadere bestudeering werd ook dit punt aangehouden, waarna de zitting werd gesloten. Bij kon. besluit zijn benoemd tot dijk graaf van den Paulinapolder, C. B. Tho- maes te Biervliet tot gezworenen van den Angelina- polder, C. J. Sturm te Biervliet en E. Cuelenaere te Philippine tot gezworene van den Clarapolder, C. A. Haverbeeke te IJzendijke. Gt'intMisrci. Zondag is onder Sloterdijk, aan den Meerweg, verdronken een driejarig dochtertje van den landman A. H. Zaterdagnamiddag heeft de stoom tram in de Rosestraat te Rotterdam wederom een slachtoffer geëischt. Een 8-jarig knaapje was in die straat met enkele andere jongens aan het spe len tusschen de Rosepoortstraat en de Stevengoogendijkstraat. Bij het naderen van een goederen stoomtram, komende van Oud-Beierland en op weg naar het emplacement op het Handelsterrein, liepen de jongens een eindweegs met de tram mee. Een der jongens geraakte daarbij onder de wielen van den goederenwagen achter le machine zoodat den machinist

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2