IS IS K S k E S I IIE COURANT. AL3EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. So. 1223. Zaterdag 20 Juli 1007. 16e Jaarg. Buitenland. Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per post door het geheele rijk 0.55, voor België ƒ0.625 en voor Amerika 0.825 bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiën van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. Kit Muil verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond hij den uitgever 0. 1)111,KM l\ te Breskens. Moge het er op lijken, dat de oude erf-vijand aan gene zijde der Vogezen Duitschiand aan Frankrijk nu de hand reikt, de vriendschapsbanden, die haar aan Rusland hechten, schijnen wel lang zamerhand losser te worden, als men tenminste gewicht mag hechten aan hetgeen Russische en ook Fransche bla den in den laatston tijd over de Rus sisch-Fiansehe alliantie schrijven. Het is waar, men kan daaruit maar niet dadelijk afleiden, dat officieel van op zegging der oude beproefde vriendschap sprake is, maar de pers is immers een uiting van wat er omgaat in de harten en hoofden der volkeren. Vooral wat het Nowoje "Wremja, het grootste Rus sische blad, al is het dan ook geen of ficiéél regeeringsorgaan, schreef, is op merkelijk. De Parijsche correspondent meent in de Fransche bladen een pogen te hebben opgemerkt om de Republiek tegen Rusland te beïnvloeden. De uiter ste partijen zegt hij bestrijden het verbond openlijk. In dit .laatste kan hij, nadat. Czaar Nicolaas ook de tweede Doema naar „huis" toezond, gelijk hebben de soci aal-democraten, radicaal-socialisten en waarschijnlijk vele radicalen, zullen dezen maatregel niet toejuichen. Maar ernsti ger is wel het feit, dat financieele krin gen te Parijs en andere geld-centra der republiek, het parool hebben uitgegeven „Geen Doema, geen geld". En geld, de ziel van alle negotie, was hier zelfs de ziel van de vriendschap. Komt er dus geen geld los voor een Russische lee ning, dan kan die vriendschap ook wel overboord gegooid worden. En wordt dan aan den brief toe gevoegd wat hebben wij ook aan een vriendin als deze republiek? Haar le ger is gedemoraliseerd. Wat voor steun zouden we daaraan bij een mogelijken oorlog hebben Neen, zoo luidt het slot "cler corres pondentie, laten we onzen blik naar el ders richten. Dat elders ziet natuurlijk op Engeland. Een aardigen kijk en bovendien een zeer aannemelijken, geeft de Echo de Paris op de onderhandelingen, die ge voerd zijn alvorens keizer Wilholm's plannen om aan oom Eduard een bezoek te brongen zoover waren gekomen, dat ze uitgevoerd kunnen worden. Volgens deze lezing is het voorstel geheel uitgegaan van den Duitschen monarch. Keizer Wilhelm had namelijk aan den' Engelschen koning doen weten, dat hij den tijd gekomen achtte, om de bezoeken, die Eduard VII in Duitsch iand gebracht had in den loop der laat ste jaren, te beantwoorden. Het antwoord van de overzijde der Noordzee moet toen geluid hebben „Ge zijt wolkom, mits we heel familiaar de zeilwedstrijden te Cowes bijwonen". Maar zoo was het plan te Berlijn niet. Een officieus bezoek afin Engeland, daar had de Duitsche politiek niets aan. Daar liepen geruchten van het vereenzaamde Duitschiand, die Germanje's aanzien in de wereld schaadden en die geruchten dienden te kop te worden ingedrukt of althans er diende bewezon te worden, dat Engeland's politiek niet tegen Duitsch iand was gericht. Vandaar dan ook de wonderwel met de beschrijving van de Echo de Paris overeenstemmende tegen spraak in de officieuze Norddeutsche All- gemeine Zeitung, toen in verschillende couranten vermeld werd, dat keizer Wilhelm naar Cowes zou gaan. Wat vinnig nijdigde de Norddeutsche toen, dat van een dergelijk plan in Duitsche regeeringskringen geen woord bekend was. Ten slotte dan is nu bepaald, dat Wilhelm op het slot Windsor ontvan gen zal worden met al de staatsie, die een vreemden vorst toekomt. Zoodat Wilhelm zijn zin heeft gekregen. In de rue Jardin-des-Arbaletriers 'te Au.werpen was men bezig het grond werk te verrichten voor den bouw van _een huis, toen eensklaps de put, waar in twee gravers aan het werk waren, instortte' en beiden bedolyen werden. De eerste pogingen tot redding wer den gedaan door menschen, die eveneens op dat werk waren, vervolgens kwam ook ile brandweer te hulp en na een half uur hard werken, had men de hoofden der beide ongelukkigen vrij ge maakt. Eén hunner; vader van 7 jonge kinderen, was reeds dood. Het duurde nog een uur, voordat men hen geheel had opgegraven. De andere werd daarop zwaar gewond naar het St. Elisabethsgasthuis gebracht. In oen derde-klasse-wagen van den nachttrein van Toulouse naar Bayonne is een moord gepleegd op den 28jarigen Joseph Nadal, door een reisgenoot, die met hem in een coupé alleen zat en ffem, terwijl hij sliep, een mes in het hart stak. In de naburige compartimenten van den doorloopenden wagen zaten ver scheidene reizigers, maar allen sliepen en niemand bemerkte iets van den moord. Na den steek had het slachtoffer nog de kracht om op te staan en naar het aangrenzend compartiment te loopen, waarvan hij de deur opende, doch toen viel hij dood neer. De moordenaar was nog in den trein, maar de menschen waren zoo verschrikt, dat zij er niet aan dachten hem te grij pen. Van die verwarring maakte hij gebruik om het portier te openen en uit den trein te springen, die met een snelheid van 68 K.M. reed. Eerst trok men aan de noodrem en de trein stopte. De moordenaar was evenwel spoorloos verdwenen in den nacht. De-oorzaak der misdaad is onbekend. Op de badplaats San Giorno op het eiland Lesma, aan de Oostenrijksche kust van de Adriatische Zee was een dame aan het zwemmen en zij had zich, ge oefende zwemster als zij was, wat ver in zee gewaagd. Eensklaps greep een

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 1