Bur^erl. stand. Ad verten tiën. twee Dienstboden. TE KOOP: Kinderwagen. Irlop, Gouden- e# Zilvercuwerken, 1 1 H an delsbericliten. Gevraagd: zijn werk ging, werd hij doorwei dui zend man gevolgd, die zoo opdrongen, dat hij ten slotte zijn revolver trok en de anderen op een afstand hield, totdat hij den politiepost aan de Tolhuislaan kon binnenvluchten. De agentenwacht hier werd spoedig versterkt, daar het volk begon te dreigen. De politie voer de een charge uit, waarbij het uit de menigte steenen hagelde, met gevolg, dat een agent aan het hoofd bloedend verwond werd. Ten slotte werd de me nigte met deisabel uiteengedreven. Zaterdagmorgen rukte weer 'n deta chement mariniers uit ter sterkte van ongeveer 80 man, om, versterkt met omstroeks 30 man politie, aan de ha vens een oogje in 't zeil te houden en desnoods handelend op te treden. Want de verhouding op de booten, waarop Vrijdag stop is gezet, was nog gespan nen. Toen Zaterdagmorgen mannen van „De Volharding", die allon door politie van hun woningen waren afgehaald, zich per stoombootje aan boord wilden begeven van het stoomschip „Carthusi an", werd met steenen naar hen gesme ten. De politie veegde het terrein met de sabel schoon. Ook aan boord van het stoomschip „London Borough" werd naar de man nen van de „Volharding" gegooid met steenen en stukken hout. De toestand van Maas en Rijnhaven op Vrijdag en Zaterdag heeft den Bur gemeester doen besluiten, krachtig in te grijpen, om de orde en tevens de vrijheid van arbeid te waarborgen. In overleg met de regeering werd Za terdagnamiddag onmiddellijk naar Rot terdam gedirigeerd Hr. Ms. pantserdek- schip „Piet Hein", te Nieuwediep ge- stationneerd, welke oorlogsbodem daar Zondagochtend arriveerde. De monitor „Reinier Claeszen" nam intusschen lig plaats aan den mond van de Maasha ven. Tevens werd in den nacht van Zater dag op Zondag naar Den Haag getele grafeerd om bereden troepen, ten einde oij uitgebreide schaal in de buitenwij ken te kunnen patroulleeren. Uiter aard is de politiemacht niet talrijk ge noeg, het uitgebreide havenkwartier aan den Linker Maasoever te besurveilleeren, daar tot heden een groot deel der po litie noodig was om de afdeeling rivier politie te assisteeren op stoomschepen, alwaar verschillende categorieën graan- bootwerkers en wegercorporatiën werk zaam waren. Zondagmorgen vroeg werd het bericht in de Alexanderkazerne te 'sGravenhage ontvangen en vóór 12 uua 's middags reeds waren 105 man van het 3e regiment huzaren, onder be vel van ritmeester van Boecop, in volle uitrusting uitgerukt om in gestrekten draf zich langs den straatweg naar hun bestemming te begeven. Intusschen werd door de plaatselijke autoriteiten niet stil gezeten om hetes- cadron huzaren onder dak te brengen. Te Foijenoord waren alle goederenlood sen vol, zoodat het ontruimen niet doen lijk was op Zondag. Gelukkig had de gemeente de beschik king over de onlangs aangekochte stal len aan de Vlietkade en Slachthuis - straat, voorheen in gebruik bij Meyer Pool. Deze stallen, die bestemd zijn om afgebroken te worden ter doortrek king van de Lusthofstraat, dienden voor- loopig tot bergplaatsen van gemeente zaken. Door de Gemeente-reiniging werden in allerijl Zondagavond werklieden bij eengeroepen om de gebouwen te ont ruimen, de zolders in te richten voor slaapplaatsen, kortom, reiniging en plaat selijke werken, ja zelfs de telefoondienst waren Zondag in de weer om cavalerie- stallen in te richten. Zelfs bluschap- paraten werden daarbij niet vergeten. Inmiddels kwam bericht, dat het es- cadron cavalerie in aantocht was. Aan de gemeentegrens werden de huzaren opgewacht door den chef-in specteur der bereden politie, de heer J. Lampier, en een brigadier. Tegen drie uur zag men in de verte langs den Schieweg in een stofwolk het escadron, gesplitst in vier pelotons, naderen, elk met een officier aan het hoofd. Bij de Heulbrug gekomen, ging het vervolgens stapvoets naar de Vlietsche kade, alwaar in de buurt door de vele toebereidselen men er de lucht van ge kregen had, zoodat het aan nieuwsgie rigen niet ontbrak. Juist waren de gemeente-werklieden met hun taak ge reed gekomen, toen het escadron het voorplein oprukte. In goede orde wer den onmiddellijk daarop de stallen in gebruik genomen. In deze druk be volkte wijk gaf het onverwachte ver schijnen van den bereden troep een bui tengewone levendigheid. Ook aan de Parkkade trok het pant serschip „Piet Hein" vele nieuwsgieri gen tot zich. Heden Dinsdag verwacht men Hr Ms. pantserschip „Noord-Brabant". Zondag had ten stadhuize eene con ferentie plaats tusschen den Burgemees ter en verdere burgerlijke en militaire autoriteiten. De reis eener meisjesschool van Brussel naar Heyst, werd gekenmerkt door een dramatisch voorval. De trein had Brugge verlaten en reed met vol len stoom naar 't strand terwijl de meisjes schoolliederen zongen. In een der eerste reiswagens had een meisje van zoo wat 15 jaar plaats geno men met haar broertje van 7 jaar. De kleine jongen was recht gaan staan en leunde tegen het portel. Ongelukkig was dit portel te Brugge slecht geslo ten, de deur vloog open en de jongen werd in de ruimte geworpen. Een kreet van afgrijzen steeg opde zuster van den knaap wilde hem ach terna springen, doch de andere meisjes gelukten er in, haar te weerhouden. Een onderwijzeres deed onmiddellijk het noodsein werken en de trein stopte da delijk en toen sprongen reizigers en treinbeambten op het spoor, in de over tuiging dat zij een totaal vermorzeld kinderlijk gingen vinden. Doch hoe groot was hun verbazing, toen zij in de verte den kleinen scho lier zagen komen aanloopen. Hij had niet het minste letsel bekomen. De lange regen had den grond doorweekt en de kleine was op een aardhoop ge vallen, wat den val verzachtte. Men oordeele over de vreugd der me dereizigers en der zuster. Toen de trein terug in gang werd gezet, vroeg men aan den kleine of hij geen schrik had gehad. Neen, zeide hij, doch toen ik recht stond was de trein reeds zoo ver, dat ik dacht, hem nooit meer te kunnen in halen. In een dorpje aan den Wezer zocht een politie-agent bij een plotseling uit brekend onweer een schuilplaats op een boerenhoeve. Juist op het oogenblik, dat hij binnentrad, hoorde hij een jon gen van den hooizolder af roepen Me- dunkt, moeder, ik kan den boel nu wel aansteken, 't Heeft al eenige keeren gedonderd. Onnoodig te zeggen, dat de boerderij dien dag niet afbrandde en zoowel moe der als zoon onmiddellijk in verzekerde bewaring gebracht werden. l"Tn het kantoor van de fabrikan ten Boeuf te Villeurbanne nabij Lyon was al meermalen ingebroken en ten slotte legde hij hier en daar kleine dy- namietbommen neer, om de dieven te verschalken. Op een nacht verleden week vernieuwden zij hun pogingen, braken 2 laden in het kantoor open en een bom ontplofte, waarbij de inbrekers verwond moeten zijn, maar zij konden nog vluchten, met uitzondering van een, dien men den volgenden morgen, zwaar gewond aan het hoofd, ln het kantoor vond liggen. Er is weinig kans op zijn behoud. Een jonge dame te Brussel was ten huize van haar vader in de rue Royale, bezig haar handschoenen te wasschen met naphta, dicht bij een spi ritusvlam, waarop haar friseerijzer werd gewarmd. Zij werd daarbij geholpen door haar gezelschapsjuffrouw. Eens klaps ontvlamden de naphthadampen en de flesch ontplofte in de handen der gezelschapsjuffrouw. De jongedame, die de met naphtha gedrenkte handschoe nen aanhad, stond eensklaps geheel in brand. De gezelschapsjuffrouw was nog ongedeerd, maar zij wierp zich op haar meesteres, om met haar lichaam de vlammen te dooven, waardoor deze zich ook aan haar kleederen meedeelden en beiden geheel in brand stonden. Een zuster der jongt- dame kwam te hulp en ook zij werd door het vuur aange tast, totdat do bedienden met dekens kwamen en daarin de vlammen doofden. De gezelschapsjuffrouw bekwam zoo zwa re brandwonden, dat zij nog denzelfden dag overleed, de eerstgenoemde dame verkeert in levensgevaar, de wonden van haar zuster zijn minder ernstig. Aardenburg. Huw.-Yoltr. 13 Juni. Izaak van Gaelen, 23 j., jm. en Antho- netta Clazina le Feber, 21 j., jd. Geboorten. 1 Juni. Ediltrudus Octaaf Emile Eugene, z. van J. L. Spinnewijn en M. J. de Clercq. 3, Catharina Sara, d. van H. C. Hol en A. M. Wage. 2, Celesta Leonia Maria, d. van C. Braet en L. M. Vermeire. 18, Cornelis Abra ham, z. van W. van Eijckeren en J. Klaaijsen (wonende te Breskens). 20, Johannes Samuel, z. van M. Versprille en S. J. Lako. 29, Mattheus Adriaan, z. van J. M. Rosseel en C. Butijn. Overlijden. 3 Juni. Celesta Leonia Ma ria Braet, 1 d., d. van C. Braet en L. M. Vermeire. St. Kruis. Overljjden 2 Juni. Henricus Bernardus van Hee, 78 j., echtg. van A. S. Jodts. 17, Berendina van Hal 73 j., wed. van A. van de Plassche. 18, Charles Arthur Mariman, 7 j., z. van Petrus en E. Vleeschouwer. 30, Jannis Francois le Bleu, 65 j., wedn. van Sara de Man. Groede Geboorten 3 Juni. Eliza Chris tina, d. van P. B. de Reu en J. S. M. Oosterling. 7, Izaak, z. van J. Datthijn en M. P. Faas. 17, Levinus, z. van J. van Melle en S. Lucieer. 18, Jannis Pieter, z. van J. A. Risseeuw en A. W. Manneke. 26, Jozina Suzanna, d. van J. B. Becu en C. J. Verhage. 26, Edgard Medard, z. van R. F. Bollaert en A. B. de Paauw. Overiijden. 16 Juni. Dina de Ruijs- scher, 58 j., ongeh. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 10 Juli 12.35 12.59 Donderd. 11 1.14 1.88 Vrijdag 12 1.46 2.10 Rotterdam 8 Juli. Tarwe, per 100 K.G. f 9.— a flO.— Essex f 10.50 a f 10.90 Rogge, per H.L. f 6.60 a f 7.— Haver per 100 K.G. f 8.60 a f 9.— Kookerwten f 8.50 a f 9.— Bruine boonen p. H.L. f 8.— af 9.50 Witte f18.- a f 13.50 Zeeuwsche Uien f 1.20 gr bruine f 1.55 kleine f 1.70 stroogele per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 3.50 a f 3.80 eigen-heimers f 2.40 a f 2.60 bonte f 3.20 a f 3.30 Veemarkt. Koeien en Ossen 32 tot 38 c., Kal veren 42 tot 48 c., Schapen 30 tot 33 c., Lammeren 38 tot 40 c., Varkens 24 tot 22 c., id. voor export 23 a 21 c., alles per 1I2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 a f47.826 Eng. 1 pd. St. f 11.92 hf 12.15 N.-Am. 1 Dollar f2.45. tegen 1 November a.s. Salaris voor de eerste in de keuken ƒ136 's jaars en ƒ5 huurpenning, voor het benedenmeisje ƒ126 's jaars en ƒ5 huurpenning met veel verval. Liefst per half jaar te verhuren. Inlichtingen bij FRANS PLEIJTE, koopman in eieren enz., Breskens, Bou levard. 15 een zoo goed el* nieuwe Te bevragen aan het bureau van dit blad. 8 ywauBf De ondergeteekende be- veelt zich beleefd aan voor alle mogelijk voorkomende reperatiën in welke billijk en netjes worden afge- A. J. C. WEIJENS, 10 3e Zandstraat, Breskens.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 3