Binnenland. een toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland. De gezant der Republiek te Berlijn," de heer Camboen, is van d mzelfden J"'est bezield. Minister, Steph n Pichon 'aarde zich bereid met Duitschland soortgelijke overeenkomst, te sluiten 1 Spanje. schijnt werkelijk dat deruogelijk- van een toenadering tusschen "chland en Frankrijk over de Ma- ikkaanscho quaestie en op ander gebied niet meer tot de onmogelijk heden wordt gerekend. Ook op ander gebied is de toenade ring mogelijk. Bij de ontmoeting te Kiel zeide de keizer tot Mabilloau „Ik zou een internationaal verbond tct het invoeren en onderhouden van werken van sociale .voorzorg met groote .bejrre- diging begroeten". In éen woord van verschillende zijden wordt in Frankrijk thans de be hoefte gevoeld, de oude veeten te ver geten en toenadering te zoeken tot kei zer en rijk, overtuigd, dat de eerste stap de moeilijkste is, maar dat de uit gestoken hand aan de overzijde der grens gaarne gedrukt zal worden. Zulk een stemming kan, onder om standigheden, een goeden invloed heb ben op de betrekkingen tusschen de beide landen. dRESKENS, 9 Juli 1907. De in nood verkeerende tjalk van schipper P. Jacobs is, naar ons nader blijkt opgesleept behalve door de Pag- ter, mede door M. van den Broeke. Bij de Vrijdagmiddag gehouden aanbesteding van de onderhoudswerken ten behoeve van de waterkeering van het Cal. Waterschap Tienhonderd en Zwarte werd het laagst ingeschreven door W. Woittiez te Breskens voor 11.399. Aan den sergeant-kok P. van Vel- zen te Hellevoetsluis is de gouden me daille toegekend voor 36-jarigen dienst, met bijvoeging van eene gratificatie van ƒ50. paar maal in de week naar Londen kan nvfirwinnen. Ik heb een stuk of vier GEMEEMTERA DEM. St. Kruis. Herkozen M. Beun 57 en gekozen P. B. de Backere met 42 van de 68 stemmen. Zuidzande. Herkozen I. Leenhouts met 131 st.. Herstemming tusschen J. Goedhals- Moens met 71 en I. Kotvis met 69 st. van de 159 st. Sluis, 5 Juli. Terwijl het zoontje van J. de Hullu dezen middag zat te spe len, werd hij op eens door den hond van J. Baas aangevallen en zoodanig in de wang gebeten, dat spoedig genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Voor dezen hond die meer dergelijke feiten bedreef, was het wel noodzakelijk een muilkorf te dragen. De heer W. van der Sluijs vroeger onderwijzer aan het instituut-Schoo te Groede, thans onderwijzer te Soekaboe- mi, (Preanger-Regentschappen N. O.-I.) is met ingang van 1 Juli benoemd tot tijdelijk leeraar in de Ned. Taal aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Batavia. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen voor apothekersbediende is o. m. geslaagd moj. J. J. Weisfeit te Aar denburg. Dinsdagmiddag is een passagier L. V. genaamd, wonende te Middelburg, van de tram van 5 uur van Vlissingen, terwijl hij onder het rijden op het ijze ren hek zat, ter hoogte van de Abeel- sche halte, van de tram geslagen en bewusteloos op den weg blijven liggen. De tram heeft den gevallene opgeno men en naar Middelburg vervoerd, waar hij in de ziekenverpleging in de Lange- viele gebracht werd. Blijkbaar waren toen de levensgeesten weer teruggekeerd. Later is hij van daar naar het gasthuis vervoerd. Nader verneemt men, dat hij over een zijner voeten is gereden, hem een been is gebroken en hij ook andere kwetsuren heeft bekomen. Aan het ongeval schijnt de sterke drank niet vreemd te wezen. Zondag arriveerden ter reede van Vlissingen twee Japansche oorlogssche pen, komende van Oostende, onder com mando van een vice-admiraal. Omtrent de geankerde oorlogsschepen de „Tsubuka" en de „Chistose", wordt vluchtte hij toen te midden van rook en vlammen door het portaal, dat reeds in brand stond, de straat op. De moe der rleed hetzelfde langs de achterzijde over een balconnetje en kwam zoo bij haar buren binnen. Op straat gekomen werden een paar kinderen gemist. Gasten van spuit 30, inmiddels ver schenen, drongen moedig het huis bin nen, en haalden de kleinen er uiteen was bewusteloos, maar kwam spoedig bij. Door de vlammen bekwamen de wa terstoker B. B. Herfst, diens vrouw, zijn iuwonende schoonmoeder en zijn kinderen allen min of meer ernstige brandwonden. Alleen een 4-jarig ven tje bleef hiervan gevrijwaard. De brandwoanden der vrouw en van een der zoontjes zijn van dien aard, dat zij terstond naar het ziekenhuis ge bracht moesten worden. Levensgevaarlijk is de toestand van geen hunner, de kinderen zijn van 1 tot 12 jaar oud. De brandweer bluschte met twee op de waterleiding geplaatste stralen, het vuur. De geheele waterstokerij brandde to taal uit. De politie is er in geslaagd j.P Zaterdag te Amsterdam den dief aan te houden van de microscopen, die den laatsten tijd uit de Technische Hooge- school werden gestolen. De dader is een Rus, van beroep jour nalist, die uit zijn land is gevlucht. De -ontvreemde instrumenten werden door een kruier beleend. Het spoor van den dief werd gevonden, doordat een Duitsche vrouw, met wie de dader leef de, trachtte een microscoop te belee- nen. Te Hoeven heeft een inwoner door het raam van een buurman, waarmede hij in ruzie leeft, een geweerschot ge lost. Niemand werd gewond, doch vele hagelkorrels waren in het houtwerk der ramen gedrongen. De schutter was dron ken, doch schijnt reeds lang plan gehad te hebben het thans volvoerde feit te plegen. Hij is denzelfden nacht van zijn bed gelicht en te Breda ter beschik king der justitie gesteld. In den nacht viel in een café in de beruchte Bagijnehofstraat te Rotter- BB wêêêMunttü helminastraat. Een der wielen ging het knaapje over het hoofd en lichaam, waardoor z'jti schedel en linkerbeen ver brijzeld werden. Het lijkje van het kind, dat onmiddellijk dood was is naar het doodenhuis te Crooswijk overge bracht. In het havenbedrijf te Rotterdam heerscht opnieuw een sterke gisting. De verbitterde gemoederen zijn nog niet tot kalmte gekomen. Zooals men weet, heeft die verbittering haar ont staan te danken èn aan de elevators èn aan het oprichten van de nieuwe ver- eeniging van ineters en wegers, onder directie van de firma W. Prins Co. En toen du Stuwadoorsvereeniging in de Calandstraat een aanwervingsbureau ging vestigen voor graanbootwerkers, die geen voorbehoud maken bij het aan nemen van werk, toen werd het heele- maal hommeles en kwam er een geest van verzet over de oude corporaties van meters en wegers en over de bootwer kers, die buiten de nieuwe vereeniging staan. Het vuurtje werd behoorlijk onder houden en aangestookt door ontevrede nen en de beweging werd gelijk aan een vuurspuwenden berg, die op onverwach te tijdstippen tot een uitbarsting komt. Ook Vrijdag begon het plotseling uit te laaien en, als op een gegeven sein, heerschte er in de Rijn- en Maashavens als het ware anarchie. Toen twee stoomschepen liggende in de Rijnhaven, door de politie ontruimd waren, verzamelde zich een groote me nigte volks aan de Hillelaan en de Rijn haven, een zeer dreigende houding aan nemende. Uit het wacht- en schaftlokaal van den Scheeps- en Bootwerkersbond begon men met steenen te werpen, zoodat de inmiddels weer aan den kant gekomen politie het lokaal ontruimde. Ook ge schoten werd er en gebruik gemaakt van messen. Een agent van politie kreeg een mes steek. Door een rijksveldwachter, die het toebrengen van den steek zag, werd op den vluchtenden dader geschoten, doch de kerel verdween ongedeerd tus schen de menigte. Een der revolver kogels, die uit de volksmassa werden afgeschoten trof een woning, en ging door een ruit en daarop door een voor het raam hangende vogelkooi. De schipper van een der graaneleva tors, werd door de woedende menigte

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2