geleidelijk alle gemeenten, zelfs de klein sten te bezoeken, maar men moet erop bedacht zijn, dat Gent en Brugge niet op een dag zijn gebouwd, en daarom moet men voor het oogenblik tevreden zijn en alle hoop op de toekomst niet laten varen. BRESKENS, 5 Juli 1907. OEMEEMTERADEM. Aardenburg, herkozen K. L. Reep maker met 166 St., herstemming in de vac.-P. de Bruijne tusschen M. J. de Muijnk met 121, L. J. M. Blondeel en W. van Vooren elk met 69 st., J. Hol- lebrand-Kools had 44 st. Biervliet, herkozenTh. Buijsse met 196 st. Herstemming tusschen J. Bliek met 129 en M. Wadde van Roon met 121 stemmen. Oostburg, (vacature-Meijer) gekozen M. Risseeuw met 150 st., dhr I. J van Houte-Tromp had 94 st. Sluis, herkozenE. J. de Meijer, en herstemming tusschen P. Noest, aftr., met 129 en H. C. Bakker met 123 st. IJzendijke, herkozenJ. A. Bekaar met 246 en B. J. Doens met 223 st. dhr Th. J. dé Rijckke had 149 st. Sluis. Diefstallen zijn hier in den laatsten tijd weer aan de orde van den dag. Zoo werd nu Dinsdagnacht bij P. Visscher de geheele wasch van de bleek weggehaald, het konijnenhok had men ook getracht open te breken, maar dit was de dief of dieven niet geluktbij anderen werd spek, zult, boterpot en andere voorwerpen ontvreemd. Sluis, 3 Juli. Toen de zoon van de wed. Geers alhier dezen middag van zijn werk huiswaarts keerde, en de kortst mogelijke weg daarheen willende nemen, wierp hij eerst zijn houweel over een heining om er daarna zelf ook over te springen bij zijn sprong haperde zijn voet aan de heining en viel zoodoende met zijn aangezicht in de houweel, waarbij neus, wang en kin van elkaar werden afgescheiden. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Bij kon. besluit is benoemd als gezworen van den Willem-Leopoldpol- polder (Ned. gedeelte) de heer W. J. Almekinders te Retranchement. aan Ged. Staten zal opgezonden wor den, omdat deze eene kleine verande ring wenschten dat de boeken en gel den, opgenomen bij den Gemeente-Ont vanger in orde waren bevonden. Goedgekeurd werden eenige af- en overschrijvingen op de begrooting van 1907 tot een bedrag van ƒ70.91. Door Burg. en Weth. wordt voorge steld om, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, de voorgenomen bestrating onderhands te besteden aan A. van Ma le, alhier, wijl de gegadigden te hoog hadden ingeschreven. Met 6 tegen 1 stem, die van den heer de Smidt, wordt hiertoe besloten. De tegenstemmer wenschte eene nieuwe aanbesteding. Ingekomen was voorts een verzoek van het comité voor een ambachtsschool te Oostburg om subsidie van deze ge meente. Dit werd voorloopig aangehou den. Hierop wordt de vergadering geslo ten. Door de marechaussee 's werd he denmorgen een persoon wegens land- looperij naar Middelburg overgebracht. Deze persoon is kort geleden uit een werkinrichting te Veenhuizen ontslagen en heeft daarna een reis van Amster-' dam naar Parijs en van Parijs naar Oostburg te voet afgelegd. Oostburg, 3 Juli. Bij de heden ten overstaan van notaris Mijs gehouden herveiling van het hoerenhuis aan den Zuidzandschen weg en bewoond door den heer Clavereau, werd kooper de heer M. Lucieer voor ƒ5000, ten behoe ve van den heer H. S. Gratama te Bres- kens, zoodat de vestiging van den heer burgemedster in deze gemeente in een niet vei' meer verwijderd tijdperk ligt. Gisterenmiddag werd het 10e Chr. Zomerfeest gevierd op een weide onder de gemeente Groede. Het weder was niet zooals men dat in dezen tijd van het jaar zou mogen verwachten, en heeft misschien wel eenigen invloed gehad op het bezoek dat niet zoo groot is geweest als dit vorige jaren placht te zijn. Het feest had zijn gewone verlcop. De verschillende spreekbeurten werden afgewisseld door muziek en zang van de vereenigingen te Groede en Cad- zand. dekt was, stroomende uit een gapende hoofdwond. Hij verzocht de brandweer te alar meeren, omdat hij daarbij in dienst was. J. M. was door een vrouw gelokt ge worden in een berucht café. Daar binnengekomen, trachtte men hem zijn beurs te ontnemen, waarop een hevige worsteling ontstond. De vrouw sloeg J. M. met eon flesch op het hoofd, waardoor een diepe wond ontstond. Hij slaagde er echter in te ontkomen en bereikte den drogistwinkel. Van daar werd hij op last van een geneesheer per brancard naar het Bin nengasthuis vervoerd. J. M., vader van twee kinderen, was er zeer bedenkelijk aan toe, maar zijn toestand scheen niet hopeloos te zijn. De politie, die ook weldra ter plaat se was, nam de vrouw, na een hevig verzet, in de kroeg gevangen en bracht haar zwaar geboeid naai' het bureau. Daar hield men haar in verzekerde bewaring. Vier Amsterdamsche „kwartjes vinders" hadden Zondagmiddag te 'Gra- venhage iemand met kaartspelen al zijn geld, ruim ƒ10, „afgewonnen" en hem ten slotte nog van twee ringen met edelgesteenten beroofd, waarmee een van hen zich per rijwiel verwijderde. De brigadier van politie Blokpoel, die toevallig juist ter plaatse kwam, wist den vluchteling in te halen en na eenig verzet over te brengen naar het post huis aan het Gevers Deynootplein, waar geld en ringen in beslag werden geno men. Elke groote zaak moet de kinder ziekten van alle groote en kleine wa renhuizen doorstaan en is niet veilig voor dieven van allerlei soort, zoowel onder bezoekers van den winkel als on gestolen wordt, hoeveel op heeterdaad betrapte mannelijke en vrouwelijke die ven met een ernstige vermaning weder worden vrijgelaten, of, indien tot het koopend publiek behooren, uit den win kel worden verwijderd met het verbod dien nooit weer te betreden. Af en toe komen er evenwel gevallen van diefstal voor, welker bedrijvers men voor eigen veiligheid aan de justitie moet overgeven. Zoo werden dezer da gen in een groot warenhuis diefstallen der het eigen personeel. "Wie er bui ten staan hebben er geen begrip van, wat er in een groote winkelzaak alzoo Uit Zwitserland en Tirol komen berichten van onweders, die daar Zon dag en Zaterdag hebben gewoed. Op verschillende plaatsen aan den oe ver van het Meer van Constanz sloeg de bliksem in en deed huizen afbranden. Er violen hagelbuien, waardoor de hagel op sommige plaatsen 2 k 3 cM. dik lag. De schade is aanzienlijk. In het Stanzerdal in Oost-Tirol kwa men bergstortingen voor, veroorzaakt door de dreuning van de donderslagen. Nabij Leonhard vond men de lijken van een vrouw en een kind, die door vallende steenen waren gedood. Bij de bestijging van de Bisschopmuts werden 4 toeristen door een onweder overval len, waardoor zij van den berg vielen en 2 hunner omkwamen. Een werd zwaar en een licht gewond. Door de hovige regens is de Opper- Loire (Frankrijk) buiten haar oevers ge treden en heeft de stad IJssingeaux overstroomd, zoodat verscheidene bewo ners moesten vluchten op de daken der huizen. In de nabijheid van Londen werden 4 werklieden van het arsenaal te Wool wich, die per rijwiel huiswaarts keer den, door den bliksem getroifen. Een was terstond dood, een ander werden de kleederen van het lichaam gebrand, zoodat zij zware wonden be kwam. De overigen werden bewusteloos maar kwamen spoedig weer bij en ble ven overigens ongedeerd.- Te Chelbenham, in den Amerikaan- schen staat Maryland, lfeeft men aard schokken gevoeld, die met korte tus- aanhiel- slachtof- schenpoozen een een uur lang den. Omtrent ongelukken en fers wordt nog niets gemeld. x.-iJ AIU1: WBÊÊÊÊÉÊtÈm In den nacht van 15 op 16 Juni is een inbraak gepleegd in het bijpost- en telegraafkantoor aan de Parkstraat te 's Gravenhage. Hoewel de inbrekers niet het gering ste spoor hadden achtergelaten en aan vankelijk niet de minste aanwijzing be stond, zoodat politie en justitie in de meest volslagen duisternis tastten, is het, dank zij de onvermoeide naspo ringen van den hoofd-inspecteur Aaltsz en den inspecteur J. Vogelzang, beiden van de Haagsche recherche, mogen ge lukken de hand te leggen op de ver is.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2