Gemengd. voor bijeen den man dood. Juni 1907. ,ht van hoofd der school bestaat uit de heeren ;r, Cadzand. .elhoedt, Zuidzande. an Doeselaar, Arnemuiden. li-stburg. De 17-jarige E. d. P. alhier die 4 dezer uit de ouderlijke woning is weggeloopen en wiens opsporing door den vader was verzocht, is gisteren bij haar ouders teruggekeerd. De heer M. B. G. Hogerwaard, hoofdingenieur van den provincialen waterstaat in Zeeland, heeft tegen 1 October ontslag aangevraagd. Schoondijke. In de Woensdag gehou den voltallige zitting van den Raad, kwamen na lezing der notulen aan de orde, enkele wijzigingen van hetpolitie- reglement. De bepaling, dat het verboden is om met rijwielen of motorrijwielen op de klinkerpaden te rijden binnen de be bouwde kom der gemeente, was door invoering der motorwet van rechtswege vervallen. Nu werd dezelfde bepaling ongewijzigd opnieuw vastgesteld. De heer Cammaert wenschte voor de motorfietsen als maximum 12 K.M. per uur, doch alleen de burgemeester was het met hem eens. De overige leden van den Raad vonden 8 K. M. per uur al een aardige snelheid. Eene nieuwe bepaling omtrent straat rumoer bij avond en in den nacht werd mede vastgesteld. Het zal dus voort aan mogelijk zijn proces-verbaal op te maken tegen hen, die door hunne al te groote luidruchtigheid vooral den Zon dagavond in den winter hinderlijk ma ken. Ten slotte werd met 4 stemmen te gen 3 op Mej. J. van Prooije te Water landkerkje, tot onderwijzeres aan school A. benoemd met ingang 1 Julia. s. Mej. S. de Vlieger te Zuidzande. Aan Mej. Rosendaal werd tegen dien datum eervol ontslag verleend. Het te Oostende ontvreemde paard van den hotelier Petrus Seijnaeve door den zich noemenden Albert de Witten- bourg is te Thier door de Belgische po litie in den stal bij een stalhouder op- Die vrouw begaf zich te Terneuzen in het café van den heer V. in de dijk- straat, dronk daar eenige glazen bier en won het vertrouwen van de vrouw van den herbergier die alleen thuis was. Zich uitgevende voor schippersvrouw, vroeg de zwerfster om dubbeltjes ten einde daarvan oorringetjes te maken. Zij was wel zoo goed de herbergierster te helpen zoeken in het geldhakje, dat deze voor den dag haalde. Na vijf dubbeltjes te hebben uitge zocht, gaf de vreemde vrouw daarvoor een francstuk, hetwelk de herbergier ster echter aan een bijzonder kentee- ken herkende als aan haar toebehooren- de Bijna terzelfder tijd zag zij, dat ook het aantal guldens in het bakje verminderd was. Toen haar dit gezegd werd, koos de zwerfster het hazenpadi doch de herbergierster haastte zich de gemeente-politie te waarschuwen. De ze spoorde de vrouw en de kinderen spoedig op. Het vermiste geld twee guldens en een eveneens door de eige nares aan bijzondere kenteekenen her kend halffrancstuk werd bij twee der groote kindered gevonden. De vrouw word in hechtenis genomen en in verzekerde bewaring gesteld om, na voorloopig onderzoek, ter beschik king der justitie gesteld te worden. Zij gaf op, Hofman te heeten, maar dit zal wel een valsche naam geweest zijn. Intusschen mag men er zich over ver wonderen, dat thans, nadat kort gele den hetzelfde kunstje daar werd uitge haald en men daarvoor gewaarschuwd is, de menschen nog niet voorzichtiger zijn geworden tegenover vreemd volk. Te Heusden kreeg een vrouw uit een woonwagen een onbeduidend puist je in het aangezicht. Zij krabde het open. Er ontstond bloedvergiftiging en Woensdag is de vrouw na een lijden van enkele dagen overleden. Te Almkerk is het 5-jarig zoontje van den landbouwer K. Zwart, spelend in de schuur, van een boerenwagen ge vallen, op het hoofd terecht gekomen en kort daarop aan de gevolgen overle den. Inmiddels was de heer Cleeren tot het bewustzijn teruggekeerd en kon hij een verklaring geven. Toen hij op de gang van de tweede verdieping kwam, waar hij zijn slaap kamer heeft, brandde daar, tegen de gewoonte, geen licht. Hij liep tastend voort en, bij de deur van zijn kamer gekomen, werd hij eens klaps gegrepen door twee mannen, die hij door de duisternis niet onderschei den kon. Een hunner hield zijn mond dicht, om hem het schreeuwen te beletten, de andere bracht hem eenige geduchte sla gen op het hoofd toe. Hij verloor alzoo geheel zijn bewust zijn. Klaarblijkelijk hebben do aanranders hem daarna van de trap geworpen. Van de daders heeft men geen spoor gevonden en ook ligt de drijfveer van de misdaad nog in het duister, want er is niets gestolen. Noch de heer Cleeren, noch .zijn huis- genooten hebben op iemand verden king. Te New-Jersey is het zomerver blijf van den sigarenfabrikant Walter Schiffer uit New-York afgebrand. De brand ontstond bij nacht in het sous terrein en weldra hadden de vlammen het geheel van hout gebouwde huis aan getast. Schiffer en zijn vrouw, die in de benedenverdieping, konden zich nog redden, maar boven slieoeu bun 2 doch ters, 14 en 10 jaren oud, benevens haar gouvernante en 2 dienstboden. Toen de ouders, buiten gekomen, bemerkten dat hun kinderen nog in het branden de huis waren, keerden zij terug om te trachten haar te redden, maar het vuur dreef hen van de trap terug en zij 1 e- kwamen zoo zware brandwonden, dat zij naar het hospitaal vervoerd moesten worden. Allen vonden den dood. Zeven jaren geleden werd in het Silezisch district Ratibor een 12 jarig meisje ontvoerd. Alle nasporingen ble ven vruchteloos en algemeen was men van meening dat het kind door Zigeu ners was gestolen. Dezer dagen kwam een Roemeensche berenleider, die een vrouw bij zich had, welke hij als zijn 19-jarige echtgenoote Stana voorstelde Een boer meende in Stana het vermis te meisje te herkennen en waarschuwde de overheid, waarna een confrontatie. Te Doesburg is een paar in on dertrouw opgenomen, waarvan de brui degom 81 en de bruid 79 jaar telt 1 Een treurig ongeval had te Woer den plaats. Een in de vorige week getrouwde vrouw, die bezig was waschgoed te spoelen aan een sloot, raakte naar men vermoedt door een windvlaag, in het water en werd dood opgehaald. Nabij Goor zijn Woensdag een wachteres en een kind door een der treinen overreden. Een jong Nederlander reed met den trein van Nieuwe-Schans naar Ol denburg. Hij wilde in Duitschland werk zoeken en had al zijn overgespaarde geld, ongeveer ƒ500, bij zich. Onderweg kwamen er twee personen bij hem in de waggon, on al spoedig was een gesprok aangeknoopt. De jonk man had daarbij de onvoorzichtigheid aan zijn reisgenoten niet alleen het doel zijner reis te vertellen, maar hun ook te spreken over het Nederlandsche geld, dat hij bij zich had en nu in Duitsch land zou verwisselen. Een zijner reis- genooten verklaarde zich terstond bereid hem bij dit laatste behulpzaam te zijn en nam het Noderlandsche geld van hem over voor een bankbiljet van 1000 Mark, dat hjj toevallig bij zich had. De niets kwaad vermoedende jonge ling was zeer verheugd, dat hij op zoo gemakkelijke wijze van de moeite van hot verwisselen was ontheven. Minder verheugd was hij echter, toen bij zijne aankomst te Oldenburg ontdekte, dat het bankbiljet van 1000 Mark niet an ders was dan een gewoon reclame biljet 1 De oplichters hadden zich. natuurlijk reeds uit de voeten gemaakt. 3§4<le Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking Dinsdag 4 Juni. 200 18150 100 3854 6945 ƒ70. 1851 2049 3027 3042 3049 3065 3107 6443 6891 6907 8215 8302 10460 15427 15499 18105 18115 18125 NIETEN. HI I I 1 'ft

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2