ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4£ DISTRICT. No. 1211. Buitenland. Bin nenland. 16" Jaar£.\ i!i!i;sknsmii; courant. Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per post door het geheele rijk 0.55, voor Belgiö ƒ0.625 en voor Amerika 0.825 bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiën van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. Dit lilad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIM.EMA.Y ^e Itreskens. De studenten van Oxford, die als overwinnaars terugkeerden van den roei- wedstrijd, hebben hun overwinning „ge vierd" door in Oxford eens den heelen boel op stelten te zetten. In het einde van deze maand zal al daar een historische optocht plaats heb ben, waarvoor op het marktplein dei- stad een groote tribune werd gebouwd. Tegen deze tribune was de baldadig heid der jongelui het eerst gericht en zij begonnen het getimmerte, dat 60.000 kost, af te breken. De politie wilde dat beletten, maar een honderdtal studenten viel haar in den rug aan en joeg de agenten op de vlucht. Deze keerden terug in versterk ten getale en niet den burgemeester aan het hoofd. In de vechtpartij, die toen ontstond, werden verscheidene po litiemannen en studenten te water ge worpen. Inmiddels staken de studen ten de tribune in brand en wierpen 200 stoelen in het vuur. De politie, ten einde raad, maakte gebruik van den gummistok om de studeerende jongeling schap in bedwang te houden, maar het schandaal nam eerst een einde, toen de brandweer ter plaatse kwam en met eenige welgerichte krachtige waterstra len do lawaaimakers uiteenjoeg. Daarna was zij den brand spoedig meester, maar de tribune is geheel ver nield. Een der studenten heeft een been ge broken en tal van agenten en studen ten hebben letsel bekomen. Maandagavond om halftien werd brand ontdekt in een hotel aan het strand van Berck, Pas de Calais. Het gebouw was geheel van hout, zoodat het vu ir ruim schoots voedsel vond en een sterke wind wakkerde het nog aan. Aan blus- schen viel dus niet te denken en de vlammen sloegen over naar de nabij het hotel gebouwde villa's, welke huizen ook van hout waren en waarvan er 7 zijn afgebrand. De schade wordt op on geveer een millioen francs gerekend. Menschenlevens zijn niet te betreuren. Om 5 uur in den morgen was men den brand meestor. Groot opzien baart in Italië een artikel van de Mattino, waarin wordt verklaard, dat de politie te Napels met de Camorra (een groote rooverbende on der één hoedje schuilde en medeplich tig is geweest aan al de diefstallen, moorden en andere schanddaden, waar aan dit geheim genootschap zich heeft schuldig gemaakt. De schrijver beweert zelfs, dat het leeuwenaandeel van de opbrengst der diefstallen in de zakken der liooge politie-ambtenaren is gevloeid en dat de politie tijdens het onderzoek inzake den moord op het echtpaar Cuo- culo, waarbij de karabiniers 104 perso nen in hechtenis namen, alle mogelijke moeite deed om het onderzoek te be moeilijken. Zelfs werd den schuldigen een schuilplaats in de bureaux der poli tie verschaft en werd hun de vlucht vergemakkelijkt. Het bovenvermelde zal natuurlijk in de Kamer ter sprake worden gebracht en de justitie te Napels is reeds begon nen met het instellen van een onder zoek. Maandagavond diende een dame te Gent een aanklacht in tegen een effec ten-handelaar, wien zij voor 1.250.00Ó francs aan geldwaardig papier in bewa ring had gegeven, terwijl zij vruchteloos getracht heeft weer in het bezit van haar fondsen te komen. Het parket stelde Dinsdagmorgen een eerste onder zoek in. De effectenhandelaar werd on der toezicht gesteld. In den namiddag had een huiszoeking plaats op zijn kan toor, die tot 's avonds 8 uur duurde. Tot dusverre zijn nog geen arrestaties gedaan. Men zegt, dat verscheidene personen bij dit bankroet betrokken zijn. De Commissaris der Koningin in Zee land heeft de opening der jacht op waterwild bepaald op 1 Juli. Aan boord van de „Koning Wil lem I", die Zondag 26 Mei voor den wal te Amsterdam kwam, bevond zich ook een gegageerde, die gedurende twee ja ren in Indië was verpleegd en nu naar Utrecht in het ziekenhuis werd ge bracht. De nog jonge man was er ellendig aan toe. Gaan kon hij niethij moest gedra gen worden zijn geheele onderlichaam, van de heupen af, was verlamd als ge volg van een val in een ravijn, dien hij op last van zijn sectie-commandant, nu twee jaar geleden, had moeten wagen. Hij was alleen op post achtergelaten, terwijl zijn troep een omtrekkende be weging maakte om in het ravijn te ko men, waar men den vijand in hinder laag meende te zullen treffen. Daar er geen vijand te zien was, moest de troep verder trekken en om nu geen tijd te verliezen werd den achtergelaten schild wacht toegeroepen, zich maar naar be neden te laten rollen. De man aarzelde, het was een steile hoogte van 14 metermaar opnieuw klonk het bevel, thans op een toon, die niet gehoorzamen tot dienstweigering en dat nog wel te velde maakte. Uit vrees voor de zware straf, die daarop staat, voldeed hij dus aan het bevel, wierp zijn geweer naar beneden en liet zich toen vallen, om gebro ken aan te komen. De doktoren verklaren hem voor on geneeslijk als hij nog ooit van het ziekbed Opkomt zal het slechts zijn. om op krukken wat rond te scharrelen. Is het wonder dat 's mans gemoed vervuld is van haat en wraak tegen den bevelhebber een onder-adjudant, naar men meent aan wien hij zijn onge luk te wijten heeft? Als ik ooit weer op de been kom, zeide hij, zoo waar als mijn naam S. is ga ik naar Indië

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 1