Binnenland. Gemengd. aard zou zien, een interventie immers, waardoor de toch al zoo wassende in vloed der Japanners in het „rijk van het midden" aanzienlijk zou worden versterkt. Den laatsten van Mei is de ter mijn geëindigd voor het gebruik van de De Ruyter-postzegels. Het verkoopcijfer voor Amsterdam is reeds niet onaanzienlijk. Aan het hoofdkantoor en de bijkan toren werden in ronde getallen totaal verkocht 1.393.000 zegels, samen voor ƒ16.940, nl. 462.000 zegels van een hal ven cent, 575.000 van één cent en 356.000 van twee-en-een-halven cent. De overgebleven voorraad ten post kantore bedraagt, naar globale bereke ning, 30.000 zegels van een halven cent 40.000 van een cent en 20.000 van twee en een halven cent. BRESKENS, 4 Juni 1907. Aan het postkantoor Breskens en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Mei in gelegd ƒ9003.74terugbetaald 19397.415. Het laatste, door dat kantoor uitge geven boekje, draagt het nummer 4707. Door het Bestuur van de Water- keering van het Cal. Waterschap Oud en Jong Breskens werd heden voormid dag aanbesteed het herstel, de vernieu wing en het onderhoud tot 30 April 1908 van de aarde-, kram-, rijs-, steen- glooiïng en paalwerken aan genoemde Waterkeering. Ingeschreven werd door J. de Bree, Terneuzen voor 13560. J. de Jonge, Middelburg 13410. J. v. d. Brink, Krabbendijke 13400. A. Risseeuw, Groede 13010. Jac. la Gasse, Cadzand, 13000. S. M. de Vuijst, Breskens, 12994. A. du Burck, 12985. J. M. H. v. d. Sande, 12974. C. J. de Smit, 12854. H. J. Keulemans, Middelburg 12800. W. Dekker, Yeere, 12610. J. Lindenberg Cz. Wemeldinge 12182. Joz. Haartsen, Groede, 12157. Voor het weghalen van het broed- of mosselzaad waren geene inschrijvingen Vaneen, wijzeres aan school A bestaat uit de dames J. G. Broeke te Aardenburg, M. P. de Hullu te Biervliet, J. van Prooije te Waterlandkerkje, J. van de Putte te Vlissingen en S. de Vlieger te Zuidzande. De benoeming zal a.s. Woensdag plaats hebben. Sluis, 31 Mei. Toen men hedenmid dag met een wagen brik van een afrit kwam gereden om zoodoende op het ter rein van de steenfabriek te komen, kwam deze daar met zoo 'n snelheid af dat F. Blaecke die aan den korten dis sel stond om zich buiten gevaar te stel len op den wagen wilde springen hij miste zijn sprong en kwam daardoor met beide handen onder de wielen van den wagen terecht. Met ernstig gekneusde handen werd de man opgenomen en moest spoedig geneeskundige hulp worden ingeroepen. Retranchement, 31 Mei. Bij de heden gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad alhier tusschen de heeren I. Poisonnier en P. Risseeuw is gekozen de heer P. Risseeuw. Sluis, 1 Juni. Hedenmiddag bevond zich in een boom op de Kaai alhier een witte zwaluw, zeker iets zeldzaams.. De pogingen in het werk gesteld om het diertje te bemachtigen mochten niet gelukken. Groede, 1 Juni. Bij de heden ten over staan van het Bestuur van het Water schap Groot en Klein Baarzande gehou den aanbesteding van de levering van 60 M3 onderhoudsgrint was eenige in schrijver J. M. H. van de Sande-Monjé voor ƒ2.84 per evenals voor het vervoer van 170 M3. Macadam, a ƒ0.49, terwijl voor de lossing ingeschreven werd door F. Ekkebus voor ƒ0.50 Joh. Jacobs „0.44 Abr. Brugge „0.40 per M3. Alle inschrijvers zijn te Breskens woonachtig. Aan den laagsten is het gegund. Te Boxtel is Zondagavond een bin nenkomende trein tegen een stilstaan de locomotief gereden. De machinist Ten Hacke, uit Vlis singen, de leerling-machinist Kloots, uit Het dochtertje van een arbeider te Brummen vond een patroon van een jachtgeweer. Het meisje sloeg met een hamer op de slagpen, waardoor de lading ontplofte met het gevolg, dat haar bei de oogen beschadigd werden. Met het eene oog kon ze, nadat de dokter het verpleegd had, weer zien, maar het andere oog is verloren. Een brutaal boevenstukje is Vrij dagavond te Antwerpen uitgehaald, waar van de 20-jarige mechanicus Cyriel Van Hal het slachtoffer werd. Deze woont samen met zijn zuster op de Veemarkt en was Vrijdagavond omstreeks 12 uur nog in zijn aan de woning grenzende werkplaats bezig aan het herstellen van een fonograaf, terwijl zijn zuster reeds naar bed was, toen 2 mannen bij hem binnentraden, kerels als boomen, die hun gelaat hadden zwartgemaakt. Een hunner greep van Hal, die geheel beteu terd was van den schrik, aan en zette hem een groot mes op de borst, met de bedreiging, dat hij hem zou dooden, indien hij niet dadelijk al zijn geld over gaf. Van Hal, die wel begreep, dat geen tegenweer hem kon baten, haalde zijn portefeuille, die hij altijd bij zich droeg, te voorschijn en gaf die aan de roovers. Deze vonden er een buit van 8 bankbiljetten van 100 francs, 5 van 20 en een van 50, die zij zich toeeigen den. Daarna bonden zij den bestolene met touwen, die ze in de werkplaats vonden, aan handen en voeten vast en staken hem een prop papier in den mond. Zoo lieten zij hem liggen en gingen heen zooals zij gekomen waren, door de straatdeur, die niet was afge sloten. Een uur later -ontwaakte mej. Van Hal en, na gemerkt te hebben, dat haar broeder nog niet ter ruste was, ging zij eens in de werkplaats kijken en vond hem daar. Nadat zij hem de noodige hulp verleend had werd de po litie gewaarschuwd die terstond een on derzoek instelde maar zij vond zoo goed als niets, wat tot ontdekking van de roovers leiden kan. Van Hal heeft hen niet herkend, waarschijnlijk door hun zwartgemaakte gezichten, alleen kon bij zeggen dat een hunner een zwarten ten baard had en de' andere een kne vel en dat zij blauwlinnen pakken aan ~™nis machinisten dragen. Vlaardingen vertrokken, waar hij, in verband met de gebeurtenissen te Rot terdam, tot nader order blijft liggen. Door het ongunstige weder werd Maan dag op bpna geen graanboot gewerkt. De werklieden der firma Prins ble ven in het pakhuis te Karendrecht, die der nieuwe Stuwadoors-Vereeniging in dat aan de Calandstraat. Naar men mee deelt, Maandag 18 der nieuw aangeno men werklieden weer weggebleven. Door mariniers en politie wordt voort durend in den omtrek der Calandstraat gesurveilleerd. Uit alle Fransche havens komen berichten van schepen, die wegens de groote werkstakingen niet vertrekken kunnen. Ook de visschers staken, zoodat bij de werkstaking der scheepvaart nu er eene is gekomen, die direct de voeding bedreigt. Hoe de markten van visch te voor zien? hoe het verkeer met Algiers en Tunis aan te houden Voor het laat ste heeft de regeering onmiddellijk maat regelen genomen met staatsbooten. Voor de mail zullen wekelijks zes booten uit Marseille naar Algiers ver trekken, twee naar Bona of Philippe- ville (om de beurt), twee naar Oran. Vier booten zullen naar Korsika va ren en alle twee dagen een van Nizza. Op dezelfde wijze is het verkeer van de Afrikaansche kust naar Marseille ge regeld. Maar in het goederenvervoer is hier mee nog geenszins voorzien. De wet behoudt dit, tusschen Fransche havens, aan Fransche schepen voor en staats booten kunnen onmogelijk in de behoef ten van den handel voorzien. Maar het schijnt, dat officieren en matrozen van de marine voor den dienst op particuliere booten zullen worden beschikbaar gesteld. De Algemeene Raad van Algerië heeft een motie aangenomen, verlangende, dat het parlement tijdelijk het monopolie der Fransche vlag voor het havenver- keer intrekke. Ook om veiligheidsredenen heeft de gouverneur deze motie ondersteund. Wat de vischvangst betreft de Temps denkt, dat de visschers in hun eigen belang de staking niet zullen willen en kunnen volhoudenzelfs vin den zij immers in visch ook hun voor naamste voeding. Trouwens, in enkele havens is beslo- - maar voor

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2