IIRKSkHSI HE COURANT. ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. No. 1209. 16" Jaarg. Abonnement per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele rijk 0.55, voor België /0.625 en voor Amerika 0.825 bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiën van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. Dit blad verschijnt eiken Dinsdair- en Vrijdagavond hij den uitgever C. DIEIjF.MAN te Breskens. S >i li ilCIi l.i ml. De schrijver der „Haagsche Kroniek" in de N. Gron. Crt. deelt mede Binnen enkele weken, misschien zelfs enkele dagen kunnen de wetsvoorstellen der Regeering tot herziening der Grond wet bij de Tweede Kamer worden ver wacht. Ben ik goed ingelicht en ik geloof dit te mogen aannemen dan zal de Regeering een drietal wetsontwerpen aanbieden, waarvan 't eene uitsluitend op 't blanco-arl ikel betreffende het kies recht betrekking heeft, terwijl de bei de andere zich zullen aansluiten bij de voorstellen der Staats-commissie, wel ker rapport natuurlijk als bijlage bij de Memorie van Toelichting zal worden ge voegd. •Komen de Grondwetsvoorstellen bij de Kamer zoo spoedig in, dat het nog mogelijk zou zijn het afdeelingsonder- zoek in het loopend zittingjaar te doen plaats hebben, dan zou 't in de bedoe ling liggen daartoe werkelijk over te gaan en dit onderzoek te doen aanslui ten aan dat van de ziekte- en ongeval len-voorstellen, die 12 Juni in de sec tiën aan de orde zullen zijn. BRESKENS, 31 Mei 1907. Koninklijk bezoek aan Zeeland Omtrent het bezoek, dat H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendiik in de eerste helft van September aan Zeeland zullen brengen, wordt als ver moedelijk programma gemeld De eerste dag zal geheel gewijd zijn aan Walcheren, waarbij in hoofdzaak Middelburg en Vlissingen zullen worden bezocht. Des avonds diner aangeboden door de Prov. Staten. Tweede dagrijtoer naar Veere, van daar per prov. boot naar Zijpe en ver der per stoomtram naar Zieriksee. Na een bezoek aan deze stad gaat de tocht verder per prov. boot langs het Katsche Veer naar Goes en van hier uit, na een bezoek aan die gemeente, per spoor terug naar Middelburg, alwaar de Ge meenteraad het Koninklijk Echtpaar een diner zal aanbieden. Derde dag per spoor naar Vlissin gen, van daar per prov. boot naar Bres kens, verder met het salonrijtuig van de stoomtram Breskens-Maldeghem naar Oostburg met een oponthoud teSchoon- dijke. N i in Oostburg eenigen tijd vertoefd te hebben, gaat de tocht terug naar Breskens. Van daar per prov. boot (lunch aan boord) naar Ter Neuzen. Bezoek aan de stad. Van daar per trein naar Hulst en zal de trein ter be groeting te Axel stoppen. Na de ontvangst ten stadhuize, rijtoer door de stad en daarna per spoor terug naar Apeldoornof naar 's Gravenhago indien het bezoek valt na de tweede week in September. De openstelling van het Rijks tele graafkantoor alhier mede voor den Rijks telefoondienst is bepaald op Dinsdag 4 Juni e.k. Bevorderd tot doctor in de God geleerdheid aan de universiteit te Lei den de heer A. J. de Sopper, (geboren te Brugge), op academisch proefschrift, getiteld „David Hume's kenleer en et hiek, eerste, inleidende deel van Bacon tot Hume. Sluis, 29 Mei. De hedenmiddag on der voorzitterschap van den heer C. P. I. Dommisse gehouden zitting van den gemeenteraad werd door 6 leden bijge woond afwezig de heer J. de Bruijne- de Die. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing, onveranderd goed gekeurd. Hierna werd mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken waaronder een van den heer J. H. Hennequin waar bij die zijn ontslag neemt als lid van den gemeenteraad alhier. Aan Mej. H. M. Ie Grand, onderwij zeres aan school C werd wegens hare benoeming als zoodanig te Hoek eervol ontslag verleend ingaande 1 Juli a.s. en de jaarwedde voor de te benoemen on derwijzeres bepaald op ƒ500.— 'sjaars. Als lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd wegens het bedan ken van den heer R. F. Maenhout be noemd den heer C. L. Boes. Aangaande de missives van Ged. Sta ten inzake de jaarwedden van burge meester, secretaris en ontvanger, wordt besloten de jaarwedden niet te verhoo- gen. Het verleenen der goedkeuring voor de hedenmorgen gehouden aanbesteding voor de vernieuwing van straten wordt acht dagen aangehouden waarna de wij ziging gemeente-begrooting dienst 1906 plaats had. Bij de gebruikelijke rondvraag ver kreeg de heer P. Noest het woord en zeideDe heeren zullen met groote te vredenheid gezien hebben het besluit van onze Koningin, om ook ons district te bezoeken, maar de teleurstelling dat wij Hare Majesteit niet in Sluis zullen mogen ontvangen, zal minstens even groot zijn. Gaarne wenschte ik in het midden te brengen of het nietwensche- lijk ware een adres aan onze Vorstin te richten of het niet mogelijk zou zijn Haar reis zoo te wijzigen, dat wij Haar zouden mogen ontvangen. Met ingenomenheid werd dit voorstel door allen begroet en door den voorzit- tr -i.idegedeeld dat door B. en W. in i i ;eest ook gedacht en gehandeld W...S. Vervolgens vraagt de heer Noest of het niet mogelijk is, de stadspompen meer ten gebruike van het publiek te stellen. Het sluiten der pomp in de Wöllestraat voor de schooluren vond spreker een goede maatregel, omdat de schooljeugd veel water verloren laat gaan, maar hij zou het toch wenschelijk v' iden, dat vooral des avonds die pomp z ker niet afgesloten is. De heer Heer Hennequin alsnu het woord verkrijgende verzoekt politietoe zicht bij het zwemmen in het kanaal alhier, opdat dit niet op zulk een on-

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 1