Binnenland. A tl vei tm tiën. trekking van alle krachten in het bin nenland te beschermen en, als het noo- dig mocht zijn, eensgezind te verdedi gen". BRESKENS, 3 Mei 1907. Aan het postkantoor Breskens en de, daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand April in gelegd ƒ8634.50terugbetaald 16835.30. Het laatste, door dat kantoor uitge geven boekje, draagt het nummer 4697. Met ingang van 15 Mei wordt de brievenbesteller A. van Waarde alhier overgeplaatst naar Utrecht op den cur sus voor postconducteur. Het jaarlijksch onderzoek van de verlofgangers der militie te land in 1907 zal voor wat de gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen's Westel. Deel betreft, plaats hebben als volgt te Sluis, Woensdag 12 Juni 1Q.30 vm. voor Aardenburg, Cadzand, Eede, St. Kruis, Retranchement en Sluis te Oostburg, Donderdag 13 Juni vm. 10 uur voor Breskens, Groede, Nieuwvliet, Zuidzande en Oostburg IJzendijke, Vrijdag 14 Juni vin. 10 uur voor Biervliet, Hoofdplaat, Schoon- dijke, Waterlandkerkje en IJzendijke. Bij Kon. besluit is aan den heer W. C. de Smidt op zijn gedaan verzoek met ingang van 17 Mei eervol ontslag verleend als notaris te Schoondijke. Bij Kon. besluit is het verzoek van H. M. Willemsen te Oostburg tot ver nietiging van het besluit van Ged. Sta ten van Zeeland, waarbij adressant tot den militiedienst is aangewezen, onge grond verklaard en mitsdien bestemd voor de vervulling van zijn militiedienst. Schoondijke. In voltallige zitting kwam Dinsdagavond de raad bijeen. Na ope ning deelde de voorzitter mede, dat in gekomen waren de begrooting der Ge zondheidscommissie. Aandeel dezer ge meente ƒ87.65dat Ged. Staten het kohier op den H. O. ongewijzigd had den goedgekeurd; een-schrijven van Ged. Staten, waarbij ze goedkeuren, dat het vak wiskunde op school A vervalteen schrijven van het comité stoomtram besloten om Burg. en Weth. vrij te la ten. 13 sollicitanten hebben zich aange- mold voor de betrekking van hoofd der school A. Het gemeenteverslag werd voorgelezen, waaruit o. a. bleek, dat in 1906- naar Amerika waren vertrokken 55 personen. Vervolgens werden tot leden van het stembureau benoemd de heeren Luteijn en Dhont voor de Statenverkiezing de heeren Risseeuw, Leenhouts en Cam- maert voor de raadsverkiezing(vaca turen P. v. Houte en de Smidt). Met algemeene stemmen werd beslo ten tot het vernieuwen der straat van de Markt tot aan het huis van den bur gemeester en tot verharding van een gedeelte Markt. Raming van een en ander ƒ1573.64. Indien de Prins Wlllempolder en de de heer Lippens uit Gent bereid zijn om samen 4/s der geraamde som te be talen, zal ook de gemeente ƒ500 bijdra gen in een eene voorgenomen verhar ding van een eind grintweg (Sasputsche straat.) De gelden zullen gevonden worden uit eene te sluiten geldleening. Aan mej. Rosendaal werd ontslag ver leend tegen 1 Aug. a.s. wegens hhre benoeming te Biggekerke of zooveel vroeger als in de vacature zal zijn voor zien. Eene oproeping voor sollicitanten zal geschieden. Omdat de rijkssubsidie over 1907 vast staat inzake onderwijs moet eene onder wijzeres opgeroepen worden ook is hot niet te verwachten, dat het aantal leer lingen op school A aanmerkelijk zal da len, te meer nog wijl een groot aantal nieuwe leerlingen zijn aangegeven. Dit gaf de voorzitter ten antwoord aan den heer de Smidt, die nadere inlichtingen vroeg, alvorens werd overgegaan tot het oproepen van sollicitanten. Met 5 tegen 2 stemmen, die der hee ren de Smidt en Leenhouts, werd be sloten alsnog ƒ30 uit te keeren aan de Teekenschool te IJzendijke als aandeel dezer gemeente over 1906. De tegenstemmers motiveerden hun ne stem door te zeggen, dat voornoem de school geen recht had op die ƒ30, wijl de provincie niet had bijgedragen. Alsnu kwam aan de orde de verhoo ging der jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. Tijdens deze beraadslaging verlieten voorzitter en worden ingericht tot het vervaardigen van lactopon of melkpoeder, waaraan latet zal worden verbonden eene choco ladefabriek en scheepsbeschuitbakkerij. De thans in de fabriek aanwezige ma chine zal worden vervangen door eene van 40 paardekracht. Als directeur aan deze lactoponfabriek is benoemd de heer J Laubheimer te Rotterdam. Dat de deelneming der landbouwers tot het leveren van melk vrij algemeen is, blijkt wel hteruit dat, voor men tot den aankoop der fabriek kon overgaan men van eene levering van minstens 2000 liters melk per week moest ver zekerd zijn en het nu dat aantal liters reeds heeft overschreden. Biervliet, 1 Mei. Heden is alhier in plaats van wijlen den heer J. L. I. de Bats gekozen tot ontvanger-griffier van den Elisabethpolder de heer P. W. Maar- leveld, en tot gezworen van den Beu- kolspolder alsmede afgevaardigde bij den Dijkraad van den Calamiteusen Hoofd plaatpolder de heer Theophiel Buijsse alhier, mede ter vervanging van den heer De Bats. Daar de heer Y. Hendrikse ten ver gadering verklaarde niet in aanmerking voor Ontvanger-Griffier te willen ko men, hadden alle benoemingen met al gemeene of bijna algemeene stemmen plaats. IJzendijke. Aan het festival op 11 Aug. a.s. alhier te houden hebben zich 16 binnen- en buitenlandsche maat schappijen aangemeld. Apollo te Sluis is het eenige uit het 4de district dat afwijzend beschikte. Gemengde Nabij Olofon, in den Amerikaan- schen staat Missouri, ontplofte de stoom ketel der locomotief van een goederen trein, waardoor 2 mannen gedood en 3 gewond werden. De hoofdconducteur, die ongedeerd gebleven, wist, dat er een passagiers- trein moest naderen op de lijn, waar de goederentrein was 'blijven staan. Met een roode seinvlag in de hand liep hij dien trein tegemoet en slaagde er in hem nog tijdig te doen stoppen, waardoor een botsing werd voorkomen. IJzendijke v. 9 u ds Z. Molenaar. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u dhr Lensvelt. Voorb. H. Avm. nm. 2 u ds Homburg. H. Avm. nm. 6 u. dhr Lensvelt. Dankz. Ev. Lüth. Gem. Groede v. 9 u ds Stellwag. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorin. nam. Zaterdag 4 Mei 5.39 6.03 Zondag 5 6.47 7.11 Maandag 6 8.07 8.31 Dinsdag 7 9.50 10.14 Handelsberichten. Dordrecht 2 Mei Puike jarige tarwe Goede en mindere tar Rogge Wintergerst Jarigo lange Haver Zomergerst Jarige dikke Haver Paardenboonen Witte boonen Bruine boonen Kookerwten Me'stingerwten Koers van f 7.20 we f 5.80 f 5.40 f 5.60 f 3.70 f 5.80 f 4.40 f 6.50 f 15.50 f 7.- f 7.60 f 7.40 het geld. België 100 fr. f47.25 a f47.825 Eng. 1 pd. St. f 11.92 af 12.15 N.-Am. 1 Dollar f 2.45. 7.80 6.80 5.80 6.- 4.40 5.60 4.80 6.70 a f 16.50 k f 9.50 q f 8.70 a f 7.60 Ondertrouwd P. VAN DIJKE Jz. EN A. S. VAN NIEUWENHUIJZEN Wd. GHOEDB ,r„: 7 St. Philipsland 2 Mei 1907. =1^ V Op den 5 Mei a.s. ho pen onze geliefde Ouders ABRAHAM VAN LUUK EN WlLHELMINA MARIA GIIIJSSELS, hunne 60-jarigd Echtvereeni- ging te gedenken. Hunne dankbare Kinderen Behuud- en Kleinkinderen. GroedeMei 1907. 16 J]

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2