ven ook zijn begrepen, welke zijn ge daan op advies van het Provinciaal Co mité. De voorzitter, mr. Plet, betuigde in de eindvergadering hartelijk dank allen, die zoo belangeloos hadden mede gewerkt om het lot der getroffenen te helpen verzachtenterwijl de burge- gemeester van Oud-Yossemeer namens de ingezetenen aan de Thoolsche com missie dank bracht. Proviriciale Staten-verkiezing. Van de zijde van vele vooruitstreven de Katholieken zal in het district Hulst worden candidaat gesteld de heer H. A. van Dalsem, notaris aldaar. Die can- didatuur zal echter geenszins gericht zijn tegen het aftredend anti-rev. lid P. Moes, daar hij zelf, gekozen wordende in diens plaats, nu reeds verklaart, in dat geval, geen mandaat te aanvaarden. Zondag vergaderde de Lib. Kiesv. te Oostburg. Van het stellen van voorloopige can- didaten vermeldt het verslag niets, even min als van de besprekingen over de naamsverandering. De belangstellende lezers moeten zich alleen tevreden stel len met de mededeeling dat in de plaats van den heer P. van Houte, die niet meer in aanmerking wenschte te ko men, als bestuurslid werd gekozen de heer P. M. Dikkenberg. BRESKENS, 16 April 1907. Aangaande de Vrijdagmiddag alhier gehouden zitting van den Gemeente raad deelt men ons mede Aanwezig met den waarnemenden voorzitter den heer H. Weijkman, de heeren J. P. W. Besemer, J. de Hullu, N. Valk, A. du Burck en J. de Hulster. Afwezig zonder kennisgeving de heer P. Risseeuw. Na opening der vergadering werden de notulen der vorige zitting gelezen en goedgekeurd. De voorz. doet mededeeling le dat de Rijksuitkeering ingevolge art. 1 der wet op de flnancieele verhouding over elk der eerste drie kwartalen 1907 ƒ83 zal bedragen. 2e dat Ged. Staten het Raadsbesluit dd. 20 Maart 1907 tot af- en overschrij ving op de begrooting 1906 tot een be drag van ƒ137.63 hebben goedgekeurd. 3e wordt het gemeente-verslag over 1906 door B. en W. den Raad aange boden. en W. alzoo nader vastgesteld op een totaal bedrag van ƒ2999.86, en zal op nieuw Ged. Staten ter goedkeuring wor den aangeboden. De voorz. zegt dat zooals den Raad wellicht bekend zal zijn, deze vergade ring voornamelijk is belegd ter bespre king van het schrijven van Ged. Sta ten, inzake de salarisregeling van bur gemeesters, secretarissen en ontvangers. Waar dit onderwerp niet op de op roepingsbriefjes was vermeld, het den secretaris onbekend was dat het zou worden besproken, en het kiescher oor- deelende niet tegenwoordig te zijn bij de bespreking van een hem persoonlijk aangaand vraagstuk, verliet deze de vergadering. Na de beëindiging van die bespreking werd door den voorz. medegedeeld dat naar aanleiding der beide missives van Ged. Staten van Zeeland door de Wet houders was voorgesteld om het salaris van den burgemeester en den secreta ris op ƒ700 te brengen. De Raad kon zich met dit voorstel niet vereenigen daar men unaniem van oordeel was, dat waar het salaris van burgemeester en secretaris voor deze gemeente door Ged. Staten is vastge steld op ƒ550 en als maximum op 750 en het thans genoten salaris dier functionarissen ƒ75 boven dat minimum of ƒ625 bedraagt, er geen termen aan wezig zijn om bij den slechten flnanciëe- len toestand tot verhooging over te gaan. Met algemeene steramen werd daarna besloten de verdere behandeling tot een volgende vergadering uit te stellen. Nog werd besproken de wenschelijk- heid van een riool met put aan de markt. Niets meer te behandelen zijnde werd de zitting gesloten. 'J'ot kweekelingen aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers te Mid delburg zijn benoemd I. Ch. van Hou te Cadzand, J. Kareis, Groede, J. R. de Hondt, Aardenburg en C. Brakman, Groede. Oostburg. In de op 8 April j.l. ge houden vergadering van de Onderlinge Verzekerings-Maatschappij van geldelijke uitkeering bij het verlies van varkens „Uit Voorzorg" gevestigd alhier, is tot voorzitter gekozen de heer J. A. Weis- felt. haalden. Binnengedrongen vond men de heer Schaap half ontkleed, dood op den grond liggen, zijn vrouw en zijn dochter Ada vond men dood, ontkleed in het bed liggen. Aan een misdaad wordt hier niet ge dacht. De politie doet onderzoek naar de oorzaak van den dood van het gezin. In de buurt verwekt het treurig on geval algemeene deelneming. De heer Schaap was ongeveer 60 jaar oud en rentenierdezijn vrouw was 45 jaar. Zaterdagavond had de schoonmaak ster afscheid van het gezin genomen en niets bijzonderrs aan de menschen bespeurd. Op de tafel werd een theeservis ge vonden met enkele kopjes half leegge dronken. Te Veenendaal is de sajetfabriek van de Gebrs. van Woudenberg totaal afgebrand. Alleen de bergplaats van wol is behouden gebleven. De brand werd ontdekt door het dienstmeisje van den tegenover de fa briek wonenden heer Bovenkamp, ter wijl zij door de gang liep, licht bij het raam boven het ketelhuis, wat haar aandacht trok, omdat op dat uur in de fabriek niet gewerkt wordt, want het was reeds 's avonds elf uur. Eer zij echter den eigenaar kon waar schuwen, sloegen de vlammen door het dak van dat gebouw en in een mini mum van tijd ondergingen de machine-, kantoor- en vervorijgebouwen hetzelfde lot. De brandweer kon niets doen, dan voor de belendende perceelen zorgen, waarvan door de afwezigheid van wind, slechts één even in gevaar heeft ver keerd. De aandacht wordt gevestigd op gevaarlijke vliegenvangers, welke thans in België worden verkocht en waarvan men toezending en verkoop in Neder land vreest en voorkomen wil. Iri Bel gië worden onder den naam „Mort aux mouches" borden verkocht van onge lijmd papier; een afbeelding op de bor den stelt voor twee dwergen, van wel ke er een op het pnnt staat een groot insect dood te slaan, terwijl de ander met een gezwollen gezicht, voorstellen de het gevolg van een insectensteek, vlucht. wereldstad als Parijs dag aan dag te zien. Maar een zoo wonderlijk schouw spel als dat van een beschonken ka meel ontmoet ook het Parijzer straat publiek niet vaak. En daar dat straat publiek al even tuk is op relletjes als het onze, was het buitengewoon ver rukt, toen er naast de vele dronken menschen oek eens een dronken ka meel verscheen. Maar wat was de oorzaak van dat geval Een kameel, die als reclame door Pa rijs rondgeleid werd door een Armeen- schen kameeldrijver, was in de buurt gekomen van een 'wijnpakhuis en had daar als gevolg van een gebroken vat een grooten plas wijn op straat gevonden, en was direct aan het drin ken gegaan. Daar nu, zooals algemeen bekend is, een kameel heel wat stou wen kan, kreeg het beest 'em zoo te pakken, dat het onder polit.iegeleide aan alle kanten gesteund, stalwaarts moest gebracht worden. Dat dit onder luide toejuichingen van het publiek ging, begrijpt men. Hr. Ms. oorlogsschip Pollux heeft, zeilende van Urk naar Hoorn, buiten de haven van Iloorn, een Marker bot ter, die in dat vaarwater vischte, in den grond gevaren. Een jonge Marker, 24 jaar oud, ver loor bij die aanvaring het leven, de an dere opvarenden werden gered. De „Pollux" was het span dat aan de netten lag reeds te voren bezuiden gepasseerd. Na verandering van den koers voer het marine schip pardoes op den eenen botter in. Volgens ingewonnen berichten door de opvarenden van den anderen botter, van wie er een met den geredden ka meraad aan boord van het oorlogsschip ging om den behoudene door den ge neesheer te laten onderzoeken, was er aan boord van de „Pollux geen wacht op den bak uitgezet. Het is niet onmogelijk dat men aan boord van dien bodem te midden van alle bedrijvigheid de visschende botters die niet konden wijken geheel uit het oog heeft verloren. Een nauwkeurig on derzoek vanwege de bevoegde autori teit zal dus moeten uitmaken, waaraan het ongeval te wijten is. De „Pollux" schijnt ook den anderen botter van het span bedreigd te hebben, doch kon nog tijdig van koers veranderen, zoodat de-

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2