Goraaji voor vast werlc: Een eerste Arbeider, TE KOOP: Een Woonhuis. ina- po Japiaitai, Kapot- oi fparai BEDDEN, Uurgerl si and. Advnrteiitiëri Behangselpapieren* 0 PIETER OCKÉ 0 0 0 men. Nu vielen de drinkebroers hem aan. Deze wilde om zich gemakkelijker te verdedigen, de stoenen pijp, waaruit hij rookte, aan zijn vrouw overhandigen, maar juist deed een der twisters, Bou- chez een aanval op hem, met dit ge volg dat de steel van de pijp in het oog van den aanvaller terechtkwam. Dit feit deed het gevecht, nog ver ergeren, toen eensklaps Bouchez, te midden van het gewoel in elkaar zak te. Mpn snelde hem ter hulp, maar hij was reeds dood. Nabij hot station Varna in Bulga rije had een botsing plaats tusschen een passagiers- en een goederentrein. Een passagierswagen werd platgedrukt, waardoor 3 reizigers omkwam. 11 en 23 min of meer ernstig gewond werden. Door het breken van den kabel, waarmee de bak werd afgelaten in de mijn Pruisen I te I.ünen nabij Dort mund stortte de bak in de diepte. Van do 7 mijnwerkers waren er 4 terstond dood, de 3 overigen stierven kort na het ongeluk. Donderdagmorgen heeft op de Leidschegracht te Amsterdam een moord aanslag plaats gehad. Zekere B. Adler, geen vast beroep uitoefenende, stak zijn vroegere echtge- noote man en vrouw leefden geschei den met een mes in de maagstreek, w .ardoor een zt-er gevaa lijke wonde ontstond. De vrouw stortte hevig bloedend op straat en werd per brancard naar het VVilhelminagasthuis gebracht. De man meldde zichzelf aan liet politiebureau Leidscheplein aan en werd daar onmid dellijk in bewaring gesteld. De vrouw heet Kwekelaar en woonde bij haar moedor aan de Passeerdor- gracht. Alvorens de man haar 's morgens stak, moet een woordenwisseling tus schen beide personen hebben plaats ge had. Nog niet lang geleden pleegde Adler reeds een moordaanslag op zijn vrouw zij werd toen zwaar door hem mishandeld. De toestand van de vrouw liet toe, dat zij Vrijdagmiddag te 1 uur in hot gasthuis door den commissaris van po litie, den heer Dusser de Barenne, zou worden gehoord. Behalve de steekwond in den buik, werden haar ook eenige vingers van de linkerhand verwond. Tijdens het inladen van een partij kartonpapier in het Engelsche stoom schip „Swan" te Hardingen, werd de werkman S. G. zoo ongelukkig getrof fen door eenige pakken, die naar bene den vielen, dat zijn schedel verbrijzeld werd en de dood oogenblikkolijk in trad. De ongelukkige was gehuwd, doch kinderloos. Een noodlottig Paaschei heeft aan een man in een dorp in Vonetië het le ven gekost. Hij wedde in een tapperij, dat hij een hardgekookt ei geheel zou inslikken. Ofschoon zijn dochter hem waarschuw de, deed de man de proef met het ge volg dat het ei in zijn slokdarm bleef zitten. Binnen enkele minuten was do man gestikt. Op de markt te Bornheim ver toonde een reizende kunstenmaker zijn toeren als vuureter. Uit een flesch nam hij een slok ben zine in den mond en stak die aan. Door don tocht kwam de vlam met- de flesch in aanraking, zoodat dezo ont plofte en de brandende benzine spatte den kunstenmaker over gezicht en kled deren, zoodat hij dadelijk in vlammen werd gehuld. Ofschoon er terstond hulp aanwezig was, duurde het toch geruimen tijd eer do felle vlammen gedoofd waren. Het geheele lichaam van den man was met vreeselijke brandwonden over dekt en hij moest terstond naar het hospitaal worden vervoerd, waar hij in hopeloozen toestand werd opgenomen. Te Ajaccio is een luitenant door een jongeman doodgeschoten, wiens zuster hij trouwbeloften had gedaan en deze niet te na was gekomen. Ofschoon de moord bij klaarlichten dag en op straat gepleegd werd, wist de dader toch te ontkomen en men heeft hem nog niet in handen. Volgens oen telegram van 5 April, uit New York te Londen ontvangen, woedt er een felle brand te Santiago- de-Cuba, die dreigt de heele stad te woesten. Er is niet voldoende water om het vuur te blusschen. Twee jaren geloden verdween een jongmunsch spoorloos te Munchen van rijke familie, Ilendschl genaamd en al les wat uien deed om hem terug te vinden, bleef vruchteloos, totdat dezer dagen een jongmensch, Niederhofer ge naamd, te Munchen een kostbaren ring verkocht, die herkend werd als aan Hendschl te hebben toebehoord. Nie derhofer, die de zoon is van een circus directeur, erkende dadelijk, dat de ring van Hendschl was; deze was zijn vriend en hij had den ring van hem ten ge schenke gekregen. Inderdaad werd be wezen, dat er vriendschapbetrekkingen tusschen Hendschl en Niederhofer be staan hadden en deze werd losgelaten, doch daarop meldde zich een machinist van den circus aan, die aan de justitie meedeelde, dat hij destijds toen het circus Niederhofer in een tent te Mun chen speelde, op last van den directeur een diepen kuil had gegraven achter in den stal en dat den volgenden dag de kuil weer dicht was. Hij wees nauwkeurig de plaats aan, waar hij den kuil gegraven had, men groef den grond op en vond inderdaad de overblijfselen van een lijk, terwijl in de bagage van Niederhofer en zijn zoon verscheidene kostbaarheden werden ge vonden, die als 't eigendom van Hendschl werden herkend. Vader en zoon werden daarop gear resteerd en weldra bekenden zij, dat zij den jongen man hadden doodgeschoten en hem van zijn kostbaarheden berootd. De instructie tegen hen hoeft voorts aan het licht gebracht, dat zij nog een misdaad hebben gepleegd. Te Innsbruck werd op Nieuwjaarsdag 1906 een jonge vrouw vermoord, bij wie eveneens een aanzienlijke waarde aan diamanten werd gestolen. De daders werden niet gevonden, maar thans zijn er bijzonderheden ont dekt, die allen hrond geven om den jongen Niederhofer eveneens van dezen moord te verdenken. 3845te Staatsloterif. Collecte Zeeland. Trekking van Maandag 8 April. ,'30. 172 3046 3048 3111 3152 6437 6855 6884 6909 6931 6944 6984 8253 8258 8274 10473 19409 19411 Biervliet. Iluw.-Voltr. 14 Maart. Jan Jacob Dierx, 35 j., jm. en Suzanna Jo hanna Moes, 24 j., jd. 21, Pieter Lefe- ber, 31 j., jm. en Adriana Bogte, 26 j., jd- Geboorten. 5 Maart. Adolf Gustaaf, z. van A. D. Walkiers en M. A. Boerjan. 12, Johannes Pieter, z. van A. Klaaijsen en M. Deseijn. 13, Frangois Jacobus, z. van C. J. Babijn en J. C. du Vogelaar. 15, Janna Maria Anna, d. van W. A. Verplanke en M. J. Vorplanke. 19, Ma ria Adriana, d. van Iz. de Ruijsschoren C. C. Keukelaar. 20, Jacomina Maria, d. van A. Vermeulen en J. N. Moerdijk. 28, Adriaan Izak, z. van P. Jansen en M. Willemsen. Overlijden. 4 Maart. Pouwlina No- tiers, 88 j., wed. van P. Wouters. 5, Angelina Seraphina Wiemert, 66 echtg. van J. Walkiers. 7, Maria Ame- iia Boerjan, 80 j., echtg. van A. Wal kiers. 22, Louise Marie Stas, 62 j., wod. van E. J. Doens. 24, Janna Mat. hijssen, 86 j., wed. van II. Gerrits. 24, Francois de Kramer, 2 rund., z. van Francois en Johanna Bogte. 26, Maria Ludovica Boelens, 22 j., d. van F. Boe lens en S. Plasschaart. Groede. Huw.-Voltr. 7 Maart. Willem Verhagfe, 50 j., jm. en Johanna Boidin, 42 j., jd. 21, Jannis Johannes de Reu, 27 j., jm. en Maria Fremouw, 24 j., jd. Geboorten. 6 Maart. Adriaan, z» van I. Luteijn en C. J. Bouwons. 8, Corne lia Sara, d. van J. Poissonnier en S. J. Haartsen. 17, Pieter Willem, z. van J. Neele en P. M. Trihou. 19, Magdalena Sara, d. van C. A. Cijsouw en J. Ver sprille. 81, Hermanus Jan, z. van G. de Ru en M. A. Molhoek. Overlijden. 23 Maart. Jan Ras, echtg. van Victorie S. Soiron. 27, Abraham de Gardeijn, wedn. van Levina van der Linde. Handelsberichten. Rotterdam 8 April. Tarwe, per 100 K.G. f Essex f Rogge, per H.L. f Haver per 100 K.G. f Kookerwten f Bruine boonen p. H.L. f Witte Zeeuwsche Uien 7.50 9.50 5.60 7.50 a f 8.75 a f 9.90 af 6.— a f 8.15 a f 8.75 a f 8.75 a f 13.50 gr bruine kleine stroogele 7.- f 13.- f 1.20 f 1.55 f 1.70 per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 3.50 a f 3.80 eigen-hei mers f 2.00 a f 2.20 bonte f 3.80 a f 4.00 Veemarkt. Koeien en Ossen 29 tot 36 c., Kal veren 40 tot 53 c., Schapen 25 tot 30 c., Lammeren 30 tot 35 e., Varkens 23 tot 25 c., id. voor export 22 a 23 c., alles per */2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.25 a f47.825 Eng. 1 pd. St. f 11.92 af 12.15 N.-Am. 1 Dollar f 2.45. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 10 April 11.42 12.06 Donderd. 11 12.12 12.36 Vrijdag 12 12.59 1.23 D. HOOGSTAD. Breskens. 14? Y Op Donderdag 11 April a.s. hopen onze geliefde ouders,0 0 behuwd- en grootouders 0 0 en 0 0 WIBHELMINA BRUIJSSCHAART 0 0 te Hoofdplaat.0 0 hunne 45-jarige Echtvereeniging 0 a te gedenken. a M. D. HOOGSTAD-Ockê. V Op Donderdag den 11 4 April hoopt onze geliefde Moe- 0 0 der, Behuwd- en Grootmoeder 0 0 ELIZABETH VIËNNE, 0 0 Wed. van J. van den Broecke, g 0 haren zestigsten geboortedag te ge- 0 a denken. a a Hare dankbare Kinderen, a 1 Behuwd- en Kleinkinderen. jL Breskens, 9 April 1907. 12| -«SN-5SN-S--55- Ondergeteekende betuigt I zij nen harte/ijken dank aan allen, zoo van hier als elders, voor de vele blijken van belangstelling ont vangen bij zijnen 90sten jaardag op 25 Maart jl. 8 D. JACOBS Az. Breskens, April 1907. zoo mogelijk met huisgezin, 7 bij M. MANNEKE te Breskens. Te bevragen bij de Wed. REIJN- HOUDT te Breskens. 7 Opnie«-w Oiitvaiig-en aan de rol en afgepaste. BLOKJES- en BIEZENMATTEN. Groote keuze in de nieuwste dessins Allerlei soorten Deur- en Kamer-MAT" TEN, KARPETTEN, VLOERZEIL en WASDOEK. in alle prijzen en zeer solied. Springveer-, Zeegras- en Stroo- MATlt ASSEN. Alles aan zeer concurreerende prijzen. Beleofd aanbevelend, Breskens. J. A. CARELS, 20 Schilder.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 3