i s c C 01R A T, Woensdag 10 April 1907. 16e Jaarg. ALSEMEEN M ADVERTENTIEBLAD VOOR HIT VOORMALIG 4E DISTRICT. irmiicfdrtih' r ?ri No. 1195. w? k k n 9 Abonnement per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele rijk 0.5ö, voor België 0.62'' en voor Amerika 0.82;' bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaa i d ers aangenomen. Advertentiön van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Ad verten tien worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. Ilit lilail verschijn' clhcn ftinsdinr- i» Vrijjliiravoin) hij den uitrcver C. OltliFJiV te Breskens. ■w—nnrnn i r -in wrfjij n T'Twnni r ui 11 i iiiiii ii iiim—iiiiHiiiuwwr^r-rTirrirnTinrTifi i 1——i Provinciale Staten-verkiezing. God. Staten van Zeeland hebben be paald dat de stemming voor leden van de Provinciale Staten waartoe do can- didaatstelliiig op den eersten Dinsdag van Juni 4 Juni plaats heeft, z.i 1 gehouden wofden op Dinsdag 11 Juni en de herstemming op Dinsdag 25 Juni. Het Bestuur der Liberale Kiosv. in het voormalig 4e district zal in de eerst volgende leden-vergadering een voorstel aanhangig maken om den naam der vereeniging dermate te wijzigen, dat zij dien van Vrijzinnige' zal dragen, en te vens om zich af te scheiden van de Li berale Unie. Tegenover het altredend liberale lid der Prov. Staten, de heer jhr. mr. E. A. O. de Casembroot, tevens lid van Ged. Staten te Middelburg, iscandidaat gestold de heer I. van Es, burgemees ter van Scht rperlisse. BRESKENS, 9 April 1907. Gelijk men zich herinneren kan, is van wege Burg. en Wuth. dezer ge meente aan den minister van Water staat een adres gezonden met verzoek de zomerdienstregeling-voor do' Staats spoorweg, niet goed te keuren voor wat betreft de vervroeging mot 10 min. van den trein van 4.30 nam. van Vlissin- gen in onmiddellijke correspondentie met de zoogenaamde 4-uur boot van Breskens naar Vlissingen. j We kunnen thans mededeeien dat van den waarnemendon dir.-generaal der j maat.-.' h. tot expl. van Staatsspoorwe- I gen bericht is ontvangen, dat de be wuste trein in do nieuwe dienstregeling niet zal gewijzigd worden. Oostburg, 5 April. De heden avond gehouden zitting van den Gemeenteraad werd, behoudens éene vacature, bijge woond door alle leden. Na lezing en goedkeuring der notulen werd voorlezing gegeven van een missi ve van den Commissaris der Koningin, houdende kennisgeving van de benoe ming van don heer H. S. Gratama als Burgemeester dezer gemeente, alsmede van een afschrift van hot proces-verbaal der eedsaflegging van den benoemde, welke voor kennisgeving werden aange nomen. P i tijdelijke voorzitter, de heer Iz. Risseeuw, zeide daarop tot den heer Gratama, nadat door den oud-burge meester, de heer I. van Houte, met oen toepasselijk woord don ambtsketen was omhangen „Burgemeester Nu aan alle formaliteiten is voldaan kunnen we tot uwe installatie overgaan en heet ik u van harte officiéél welkom in uwe nieuwe betrekking. Ik hoop en vertrouw, dat we in U de achting en vriendschap zullen weder- vinden, dien we van Uw geachte voor ganger steeds ondervonden. Verder hoop ik, dal. de pogingen die U zult aanwenden in het belang der gemeente U wel zullen mogen gelukken, en dat Uw nieuwe betrekking voor U zelve genot moge geven, en de gemeente Oost burg tot heil moge strekken. Verder beveel ik ons allen in Uw welwillende vriendschap aan. En hiermede verzoek ik U het voor zitterschap over te nemen." De heer J. H. van Peenen sprak den nieuwen burgemeester aldus toe Edel Achtbare Heer Na hot gesprokene door den vorigen spreker zal ik weinig woorden gebruiken. Ik hoop dan in de allereerste plaats dat onze geëerbiedigde Koningin voor deze gemeente ce.ne goede keuze moge hebben gedaan. Persoonlijk kennen wij eikander niet, doch daar ik uit uwe vorige standplaats vernomen heb, dat u-daar op uitsteken de wijze uw ambt hebt vervuld, en men u daarom noodo zag heengaan, geeft mij dat vertrouwen in u een waardig op volger van onzen zeer ijvorigen en werk- zamen oud-burgemeester te hebben ont vangen. -Onder zijn bestuur zijne vele belang rijke zaken tot stand gekomen op veler lei gebied, maar dit neemt niet weg, dat nog niet alles is afgedaan en nog 't een en ander voor u is overgebleven. En aangezien u liet voorrecht hebt, dat het ambt u niet vreemd is, gaan wij met u met vol vertrouwen de toekomst te gemoet. Ik hoop dan dat u uwo taak met lust en ijver hier moogt vervullen en dat een goede harmonie, die hier met onzen vo rigen burgemeester geheersclit heeft tus- schen do Leden van den Raad, beamb ten en gemeenteleden, ook tusschen u en allen hiorgenoemd zal mogen blijven bestaan tot eer van ons allen en tot welvaart der gemeente, en dat u ten slotte hier jaren moogt fungeeren als Burgemeester." De overige leden van den Raad, als mede het talrijk aanweziue publiek, stem den van harte met het gesprokene in. Daarna nam de nieuwe burgemeester het woord als volgt: Mijne Heeren Alvorens den voorzitterszetel in te nemen is 't mij een behoefte in de al lereerste plaats mijn eerbiedigen duik uit te spreken voor de groote eer die mij te beurt gevallen is door H. JI. te worden benoemd tot burgemeester van Oostburg, zeer zeker niet eon van de onbelangrijkste gemeenten uit ons di strict. En in de tweede plaats mijn dank aan U hoeren voor de welwillende wij ze, waarop U mij zoo juist toegesproken hebt. Een ontvangst en een tegemoetkoming zooals mij heden en ook reeds voor 1 April is te beurt gevallen, had ik niet durven verwachten, daar ik voor de meesten uwer een vreemdeling ben. Ik stel er echter prijs op, hier te ver klaren, dat ik in alle opzichten zal trach ten te worden een goed burgemeester, niet alleen de officiëele man der wet, maar ook een goed Oostburger. Ten allen tijde zal men mij bereid vin- den de belangen van de gemeente en van ieder ingezetene in 't bijzonder voor te staan. Gelijk ik Maandag zeide, toen ik 't voorrecht had om Uwen Oud-Burgemees ter toe te spreken naar aanleiding van de hem toegekende Koninklijke onder scheiding, ontveins ik mij niet, dat er zeer vele moeilijkheden aan verbonden zijn, om een waardig opvolger van den He-er van Houte te worden. Nijne heeren, ik spreek zeker niet voor mij alleen, maar ook namens u allen, wanneer ik den wensch uitspreek, dat wij allen vog vele jaren bij hem zullen kunnen komen om voorlichting en raad. Heeren, u allen nogmaals mijn op rechten dank voor do ontvangst, en nog in 't bijzonder mijn dank aan mijn oud collega, die zich wel de moeite heeft willen getroosten om mij in deze ver gadering den ambtsketen te overhandi gen." Andermaal volgden hierop luide bij valsbetuigingen. Daarna werd overgegaan tot de agen da van werkzaamheden, als I. Benoeming van een voordracht van 2 personen voor zetter bij 's rijks dir. bel. ter vervulling der ontstane vac.- Meijer, waartoe werden benoemd als no. 1 de heer J. H. van Peenen en als no. 2 de heer C. I. Kense. II. En in eene gelijke vacature in het Alg. Burg. Armbestuur werd voorzien door de benoeming van den heer J. Kools met 5 st.., tegen 1 op den heer I. J. Andriessen die mede was voorge dragen. III. Ingekomen was een verzoek van hot Alg. Burg. Armbestuur tot verhoo ging van het gem.-subsidie aan genoemd bestuur met ƒ25 tengevolge van de omstandigheid, dat A. Versprille te Groede voor de verplegingskosten van A. Casteleijn ƒ50 meer eischt die dan gezamelijk door de diaconie en het arm bestuur moeten gedragen worden. Overeenkomstig het voorstel van de Weth. werd goedgevonden te beschik ken over een bedrag van ƒ25 uit de onvoorziene uitgaven ten behoeve van het Armbestuur. IV. Eveneens werden goedgekeurd de rekening der Gezondheidscommissie tot de reeds elders vermelde cijfers, en de begrooting in ontvangst en uitgaaf op ƒ1545, waarbij het aandeel voor deze gemeente ƒ100.51 bedraagt. Na afhandeling der agenda van werk zaamheden verleende de nieuwe bur gemeester receptie. Daarbij werd de heer Gratama ver welkomd hij monde van den heer G. L. P. van Ham namens de hoofden der scholen, waarbij hij ook namens het hoofd der school met den Bijbel zijn leedwezen uitdrukte dat hun collega van de bijzondere Kath. school, wien dit zeker ook spijten zou, door afwezigheid uit de gemeente verhinderd was hier naast hen te zijn. Bij hun eerste bezoek aan het Hoofd der Gemeente hadden zij, door een ge zamenlijk komen, gaarne uitdrukking gegeven aan hunne vaste overtuiging, dat zij, hoewel geenszins verhelende, dat er een ernstig geschilpunt tusschen hen bestaat, toch genoeg punten van aanraking vinden, waarop zij kunnen en willen samenwerkendat zij, wel verre van elkanders werk te willen afbreken, dan ook meermalen onderling te rade gaan en hun voordeel trachten te doen inet elkanders ervaring. Spreker vleide zich, dat het den nieu wen Burgemeester aangenaam zou zijn dit te hooren. Immers, als een vertrou wenwekkende profetie, was hem de mare voorafgegaan, dat hij te Hoofd plaat, waar men hem noode zag heen gaan, zich boven alle verdeeldheid plaat sende, het belang van allen trachtte te behartigen. „De hoofden van scholen", zoo onge veer ging spreker voort, „want ik weet, dat onze afwezige collega hierin geheel met ons instemt, wenschen als burgers dezer Gemeente, waaraan zij

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 1