Binnenland. GHTneiurd die zich in de ónmid- Un de kruitkamer be- eerste ontploffing ls door een wonder d door de kracht ^genomen en buiten Met brandende klee- in het water terecht, uet vuur terstond gedoofd was. Meen zijn haren en zijn baard waren -brand, maar overigens bleef hij on- eerd ed werd met een sloep opge- u. Een bom werd weggeslingerd in j nabij Toulon gelegen dorp Pont-du- as en doodde daar een kind van 18 naandon. Volgens eerste berichten schatte men het aantal dooden op 150 200, waar onder 7 officieren. In het hospitaal la gen voor dat oogenblik 60 gewonden. Terstond na het uitbreken van de ramp werd het bericht naar Parijs ge telegrafeerd en in de Kamer bekend ge maakt. Minister Thomson, van marine, vertrok met den trein van 7.80 naar Toulon, vergezeld van den admiraal Au- bert, den chef van het technisch kabi net en een ordonnance-officier. De ko ning van Engeland, die thans te Biar ritz vertoeft, zond een telegram van deelneming aan den president der Re publiek en de Fransche gezant te Lon den ontving een telegram van gelijke strekking van den Lord-Mayor. BRESKENS, 15 Maart 1907. Naar wij vernemen zal op den Twee den Paaschdag alhier de vergadering plaats hebben van de Afdeeling Zeeland van den Ned. Bond van Chr. Jongelings- vereenigingen. St. Anna ter Muiden, 12 Maart. Het tronken kappen had voor den landbou wer J. v. d. Vijver alhier hedenmiddag een treurig gevolg, terwijl hij daaraan bezig was had hij het ongelnk een ge deelte van zijn hand af te kappen, zoo dat geneeskundige hulp spoedig noodig was. Sluis, 12 Maart. Toen hedenmiddag eenige goederenwagens van de stoom tram-maatschappij Breskens-Maldeghem op de doode lijn aan de kaai alhier wer den gebracht ging dit met zulk een snelheid gepaard, dat de wagens over het stootblok heen gingen, waarbij een lantaarnpaal werd omver geworpen, een lilé V. d. Broecke en haar Vóór-óVer- ledon echtgenoot is o. m. gelegateerd .,'100.000 aan de gemeente Middelburg, tot het stichten van een muziekschool; ƒ10.000 aan de Herv. diaconiebewaar school te Aardenburg. (Deze beide fond sen, verstrekt onder enkele voorwaar den, zullen dragen den naam van „Bom- me Van den Broeckefonds). Voorts ƒ1000 aan de Ned. Herv. armen te Aar- donburg, ƒ1000 aan de inrichting van Zeeuwsche blinden te Middelburg, en een verzameling van oude munten aan het museum van oudheden aldaar. Ook haar dienstpersoneel is zeer gun stig bedacht. De berooving van 55.000 gulden 1 De poliiie te Amsterdam is ijverig in de weer om den roover van ƒ55.000 te ontdekken, doch wat wel niemand verwonderen zal met nog geen suc ces. Alle conducteurs van lijn 13 zijn ge hoord en men tracht de passagiers te vinden, die tegelijk met den beroofde de tram, waarin hij tot de ontdekking van het misdrijf kwam, zijn binnenge gaan. De looper, die reeds 20 jaar voor de fabriek geld ophaalde is ongesteld ten gevolge van het gebeurde. ƒ55.880 In het hotel der passage de l'Ely- sée-des-Beaux-Arts op de Placé Pigalle te Parijs trachtte een rijtuigmaker, Jo- lihois genaamd, een vrouw te verwor gen. De hotelhouder, Augustin Odoul, werd gewond de kellner, Clodonin Pe- coul gedood. Jolibois vluchtte de straat op, waar hij werd achtervolgd door een politieagent en een luitenant der kolo niale reserve. Opnieuw vuurde Jolibois op zijn vervolgers, waarvan hij den po litieagent doodde en den luitenant ver wondde. Toen werd hij door de menig te gegrepen en zou wellicht op de plaats doodgeslagen zijn, wanneer een sterke politiemacht zich niet van hem meester had gemaakt en hem naar het naastbij- zijnde bureau gebracht. De beide ge wonden zijn in het hospitaal opgeno men. Woensdagmiddag had te Heerlen in de mijn „Oranje-Nassau" een treurig ongeluk plaats, dat den dood onmiddel lijk deed intreden. Word Maandagavond een hond aange troffen, die nogal zonderling deed en erg kefferig en grommerig was. Het dier droeg bovendien geen muil korf, zoodat men het maar het beste achtte het op te vangen. Alle moeite was echter tevergeefs, het liet zich niet grijpen. Van benauwdheid vloog het eindelijk het binnenterrein van den po litiepost aldaar op en verschool zich on" der de hier gestationneerde vuilenwa- gentjes van de gemeentereiniging. Daarmede was alle kans om het le vend meester te worden verkeken. Een welgemikt revolverschot van een politieagent en het lag dood ter aarde. Het cadaver is daarop ter beschik king gesteld van den districtsveearts en thans moet inderdaad gebleken zijn, dat de hond lijdende is aan hondsdolheid. Maandagavond bemerkten een paar jonge dames, die van Noordbroek naar huis gingen plotseling een vuurbol, die zich in deelen splitste, welke zich langs den telefoondraad voortbewogen. Het grootste stuk viel loodrecht naar bene den en schoot aan den voet van een paal in den grond. Bij huis komende, bemerkten ze, dat de geheele woning in eigenaardig licht verschijnsels gehuld was, maar tot haar groote verbazing waren zijzelve ook in vonken gehuld, kleeren handen, gezicht enz. Zelfs bemerkten zij daarbij prik kelende gewaarwordingen in neus, vin gers, enz. Twee huisgenooten, die op haar na dering naar buiten kwamen, stonden ook oogenblikkelijk in denzelfden licht gloed en bemerkten toen, dat de hemel in het noorden hel verlicht was, ter wijl die te voren een zeer donkeren tint vertoonde. Dinsdagmorgen werd aan den voet van de telefoonpaal een steen gevonden, waaromheon de sneeuw was wegge smolten. Die steen, rond van vorm, vertoont eigenaardige glasachtige fa cetten, alsof er deelen in gesmolten. Is het een meteoor? Vermoedelijk wel. Den 12den Januari 1.1. werd in den trein van Turijn naar Genève een En- gelsche dame, miss Low, aangevallen, met een hamer op het hoofd geslagen en van een aanzienlijke som aanjuwee» len beroofd. Men vond haar bewusteloos, maar in het hospitaal te Chambery kwam zij bij kennis en kon zij eenige aanwijzingen den Italiaan en de Ëngelsche vróuw verborgen. Beidon werden gearresteerd. De rnan heette Antonio Andaio en is 38 jaar oud, geboren te Ravenna. Eenige maan den geleden huwde hij te Londen met Nellie Penberton, de vrouw die nu met hem gearresteerd is. Hij beweert niets van den moordaanslag op miss Low op miss Low te weten, maar hjj kan geen verklaring geven van de herkomst der bij hem gevonden diamanten, die een waarde van ƒ25000 vertegenwoor digden. Hij had weinig geld bij zich en zoide te Brussel gekomen te zijn, om oon be trekking als kellner te zoeken. Het kleine plaatsje Borsano hij Gallarare in de provincie Milaan, is door een zware brand geteisterd, die het na genoeg geheel verwoestte in den nacht van Dinsdag op Woensdag. De brand ontstond in een hooiberg en sloeg van daar over op boeren- en arbeiderswo ningen. Aanstonds luidde men de storm klok, de arbeiders der vier in het stad je gevestigde katoenfabrieken verlieten zoo spoedig mogelijk hun werk om te redden, wat te redden was, maar we gens gebrek aan water was alles tever- geefsch. Tegen middernacht waren reeds 80 huizen afgebrand. Eerst om half drie kwamen uit Gallarate, Busto en Legnano met extratreinen soldaten en brandweer aan. Inmiddels was een he vige storm opgestoken, die de vlammen van huis tot huis joeg. Weldra lagen weer tien huizen in puin en stonden de vier katoenfabrieken in lichtelaaie. De soldaten probeerden, daar er in Bor sano geen water genoeg was voor de spuiten, met slangen en buizen een waterleiding met de op vier K. M. ge legen stad Busto tot stand te brengen, maar het materieel schoot te kort. Om vijf uur Woensdagmorgen brand den alle gebouwen met uitzondering van de kerk. Tweeduizend menschen zijn dakloos. Ten huize van den heer D. Hout man te Haarlem, heeft een hoogst treu rig ongeval plaats gehad. De 56-jarige vrouw B. uit Lisse, die bij hen als baker in dienst was, is Maandagavond ongeveer half elf naar haar kamer gegaan om te slapen. Blijkbaar is ze met de behandeling van gas niet bekend geweest en is het "ren bliiveri staan.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2