ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. Bmitt-nhmd. No. 1187. 16* Jaarg. Buitenland. It It i; S K I N S IIE C (IU It A Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per post door het geheele rijk 0.55, voor België /0.625 en voor Amerika 0.825 bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiën van 1 tot en met 5 regels 25< cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. Hit blad verschijnt eiken Dinsdag:- en Vrijdagavond hij den uitgever O. I1IELEMV\ te Breskens. Het was Dinsdag prachtig weer in Petersburg. In de straten heerschte een opgewekt leven, vooral in de straten naar het door gendarmes afgezet Tau- risch paleis waren veel menschen te zien. De afgevaardigden, die op weg waren naar het paleis om de opening der doema bij te wonen, werden met hoerageroep begroet en hier en daar riep men hun „amnestie!" toe. De af gevaardigden lichtton dan den hoed. Maar van klokgelui en vlaggen, zooals toen de eerste doema bijeenkwam, geen spoor. Na een plechtig Te Deum werd de doemazitting om één uur geopend dooi den vice president van den rijksraad. Toen deze het keizerlijk besluit voor las waarbij de bijeenroeping der Doema bevolen werd, stonden alle leden dei- rechterzijde, ongeveer 100 man sterk, van hun zetels op, en riepen zij her haaldelijk Leve de keizer 1 De overige leden bleven echter zitten en hoorden de voorlezing met diep stilzwijgen aan. Nadat de voorlezing geëindigd was, werd door de leden der rechterzijde nogmaals een toejuiching op den kei zer aangeheven, waarbij ook alle minis ters van hun zetels opstonden. Daar na legden de afgevaardigden den eed af. De sociaal-democraten namen aan de openingsplechtigheid geen deel. Zij kwamen eerst in de zittingzaal toen de beëdiging begon. Tot president werd gekozen de con- stitutioneel-democraat Golowin. Golo- win is een sympathieke figuur, een man van in de veertig," mot helder hoofd en vasten wil. Hij stamt uit een oud ade- lijk geslacht. De verkiezing van Golo win werd door de linkerzijde en het Centrum met bijval begroet, terwijl de rechterzijde ze mot stilzwijgen opnam. Golowin hield een korte toespraak, in welke hij zich wendde tot alle partijen van de Doema en waarin hij zeide: De nieuwe Doema zal werken, zij hoopt, dat zij er in zal slagen in vereeniging met den monarch de weldaden van de grondwet en van een sociale wetgeving op de wijze, aangegeven door de eerste Doema, aan het land deelachtig te doen worden. De instelling der volksverte genwoordiging zal niet meer verdwij nen nu ze eens in het leven is geroe pen, zal zij blijven bestaan. De rede van Golowin maakte een gunstigen in druk, ook op de banken der rechterzij de werden eenige uitingen van bijval gegeven. Nadat de pres. had gezegd, dat hij Woensdag bij den czaar een au diëntie zou hebben, werd de zitting ge sloten. Het eenige bericht van ongeregeldhe den spreekt van een straatbetooging, waarbij arbeidersafgevaardigden toespra ken tot hot volk hielden. De gendar merie maakte van do blanke wapens gebruikmen vermoedt, dat enkele per sonen gekwetst zijn. De menigte, waar- tusschen roode vaandels gedragen wer den, zong de Marseillaise en den revo lutionnairen treurmarsch. Tegen den nacht werd de politiemacht versterkt. BRESKENS, 8 Maart 1907. Woensdagavond gaf de muziekveree- niging „Uit het Volk—Voor het Volk" alhier haar laatste concert in dit sei zoen, in de zaal van den heer Besemer. De opkomst was niet groot te noe men, doch men heeft zich niettemin wel kunnen amusoeron. Behalve de muzieknummers werd een blijspelletje „Sergeant Kwelgeest" gege- von, dat was te beschouwen als een stukje uit het militaire leven. Verschil lende nieuwelingen traden voor hot eerst op, maar het ging hun werkelijk 'goed. Het kamerstukje voor 2 heeren „Ook een Minnebrief' werd heel goed opge voerd. „Eene uitnoodiging" was aardig, ook om de wijze waarop het werd voorge dragen. Bij „Gelooft gij het is er verbazend gelachen. Buiten het programma werden er nog een paar voordrachten gegeven, die me de zeer in den smaak vielen en een uit bundig gelach verwekten. Bij de premie-keuringen van paar den in Zeeland zijn, voor zoover betreft Zeeuwsch-Vlaanderen, toegekend prijzen van ƒ500, benevens een zil veren medaille, aan do volgende dek hengsten van 3 tot 6 jaar„Tambour" van H. F. Aernaudts, „Parfait" van E. E. Bonte, „Consul" van H. F. Aernaudts, 1 alle d. ie Sluis, „Cesar" van E. F. Bonte, Sluis, en „Brillant van A. Moggré, Schoon- dijke; prijzen van ƒ150 voor dekhengsten van 7 jaar en ouder„Gerfaut" van P. i de Muynk, te St. Kruis j prijzen van ƒ100 voor merries, gebo ren in 1905: „Belle" van C. Buysse, Biervliet, „Flora" van C. A. de Bruy- ckere, te Breskens, „Bles" van Ch. Buyck, Retranohement, „Martha" van Louis Blon- deel, Ede, „Mina" van Wed. P. Bonte, St Kruis, „Mina" van J. B. L. Buyck, Waterlandkerkje, „Mieras" van P. Tho- rnaes, te Hoofdplaat, „Bles" van Jac. v. d. Yyver, Sluis. Sluis, 5 Maart. De hedenmiddag ge houden raadszitting werd bijgewoond door 5 leden afwezig wegens ongesteld heid dhr J. de Bruijne de Die; éene va cature. Na lezing en goedkeuring van do notulen der vorige zitting werd me- dedeeling gedaan van de navolgende in gekomen stukkon als missive van Gcd. Staten houdende goedkeuring van de gemeente-rekening over 1905, b. als voren tot het verbenen van ontheffing tot 31 Doe. 1911 der verplichting tot het geven van onderwijs in de vrije en orde-oefeningen in de gymnastiek aan de school te St. Anna tor Muiden om dat hot hoofd dor school, de oenigo leer kracht aan die school niet in het bezit is der voreisehte akte, en e. een adres van de Stoomtram-maatschappij Breskens— Maldeghem, houdende kennisgeving van oen aan haar gericht verzoek van dhr Van Bunnen te Brussel om de aan de Mij.,in erfpacht uitgegeven grond tijde lijk te mogen gebruiken, dat krachtens de erfpaehtsvoorwaarden niet kan ge schieden zonder toestemming van den Raad, weshalve daartoe de uoodige ver gunning werd gevraagd. Op voorstel van den heer Stern werd goedgevonden dit verzoek naar Burg. en Weth. te renvoyceren, aangezien het adres nog niet bij dat college in behan deling was geweest. Aan de orde kwam het onderzoek der geloofsbrieven van het gekozen raadslid, de heer dr. B. Brand. De voorz. benoemde de heeren Stern, Noest en Maenhout als leden der com missie van onderzoek, die zich daartoe naar de burgemeesterskamer begaven, tijdens welk onderzoek de zitting ge schorst wgrd. Na terugkeer der commissie en her opening der zitting verklaarde zij bij monde van den heer Stern de verschil lende stukken te hebben onderzocht en tot geene bedenking aanleiding had ge geven. Alleen had eene minderheid bo- denking geopperd ten opzichte van de kwaliteit van den benoemde als gemeen te-geneesheer, in verband met het 3e

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 1