ALGEMEEN NIEUWS- £M ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT No. 1176. Woensdag' 30 Januari 1007. V %%W AV%> 11 uiten land. Binnenland. v 'ft <0. A c •S?"'é It K E S K K SIIK 0 U R A T, A V Q Abonnement per 3 maanden 0.50, franco per post door het geheele rijk 0.55, voor Belgis ƒ0.62" en voor Amerika 0.82" bij vooruitbetaling. Abonnementen worden bij boekhandelaren en brieven gaarders aangenomen. Advertentiön van 1 tot en met 5 regels 25 cents, elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaats ruimte. Bij abonnement lager tarief. Advertentiön worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdag middag te twee ure. Bit Mail verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdasavond bij ilen uitgever C. IIIttF'I VS te Breskens. In don laatsten dikken mist hebben vele aanvaringen plaats gehad, waar door groote matcrieele schade is aange richt. Niet minder dan drie stoomsche pen, n 1. de City of' Dresden, uit Dublin, van Swansea naar Hamburg met stuk goed, do Patricia, een Grieksch, stoom schip van Huil naar Alexandria met ko len en de Naworth Castlc, uit Dundee, naar Spanje met stukgoed, zijn dienten gevolge in de Noordzee gezonken. Van beide eerstgenoemde werden allen door do aanvarende stoomschepen gered, doch van de Naworth Castle, die eenige mij len ten Zuidwesten van het South Good win vuurschip met den van New-York naar Antwerpen bestemden lied Star- lijner Vaderland in aanvaring was, von den drie van de twintig opvarenden een tragischen dood. Uit Antwerpen, waar de Vaderland met do 17 overlevenden arriveerde, wordt daaromtrent het volgende gemeld Het was half drie 's nachtser hing een mist over de zee, zoo dik, dat men geen meter ver kon ziende Vaderland voer zeer langzaam, de kapitein stond op de commandobrug en al de officieren waren aan dek, toon plotseling een schok aan den voorsteven plaats had. De Naworth Castle was op twee me ter voor de Vaderland gevaren en deze was met den voorsteVen midden in de romp van het Engelsche schip gedron gen. De Naworth Castle bleef circa een kwartier lang, naar stuurboord overhel lend, aan de Vaderland hangeneen der schepelingen van het Engelsche schip de matroos Nicholson, die het eerst wilde overspringen, viel, en zijn hoofd werd afgrijselijk verpletterd tusschen den voorsteven van de Vaderland en den romp van zijn schip. 17 andere opvarenden'der Naworth Castle konden over ladders op de Vaderland overkrui- pen, doch toen de laatste van de 17 overkroop, voelde hij de aangevaren boot onder zijn voeten wegzinken en in zee verdwijnen, de meesten der geredden waren in hun onderkleeren of hemd. Na appèl gehouden, te hebben, bevond kapitein Whitton dat drie zijner man schappen ontbraken. Een dezer was de ongelukkige Nicholson. De tweede ver miste was de machinist Low, die, naar het verhaal van een der geredde ma chinisten, welke ook brandwanden heeft, door de ontploffing van den ketel en de stoomontsnapping levend verbrand is in de machinekamer. De derde vermiste was een hofmeester. Door liet binnen dringen van den voorsteven der Vader land in den romp der Naworth Castle, zag deze ongelukkige zich opgesloten in zijn kajuit en kon niet meor ontkomen, men hoorde hem tot het laatst roepen ik kan er niet uitik kan er niet uit en lrij ging met liet schip, toen het los raakte, naar de .diepte. Kapitein Ehoft' stuurde nog een boot uit, onder bevel der officieren Johnston en Velten, om de zee af te zoeken, ten einde to zien of geen der twee vermis ten was kunnen ontkomen, docli tever geefs. Aan boord werden do geredden goed behandeld en een inzameling onder de le en 2e klasse passagiers bracht 000 francs op voor deze ongolukkigen, dio niets dan het leven gered hadden. De Vaderland, dio schado aan het voorschip had, vertrok Donderdag, na tijdelijke reparatie naar Southampton om volledig té reparoeron. De Naworth Castle was voor 12000, de lading voor circa 15000 pond sterling verzekerd. Drama op de schelde. Onder dit opschrift schrijft een Bel gisch blad „Dinsdagavond heeft or, terwijl het hevig vroor en een sterke Noord-Oosten wind blies, op do Schelde een drama plaats gehad, dat zonderling genoog, nu eerst bekend werd. De loodsovorste M. Verstraete, een rondo doende met de „Police de la Ra de", hoorde achter don hoek geschreeuw en hulpgeroep. Hij ging op zoek en vond nabij de boei 72 een lichter, de „Succes", van Papendrecht, waarop twee jonge vrouwen, die hem vertelden, dat hun vader, Piet De Jong, 65 jaar, schip per en eigenaar van genoemde schuit, verdronken was. De lichten willende uithangen, was hij door het ijs, dat zich op het schip had vastgezet, uitge schoven en overboord gevallen. Onmogelijk was het haar, hem hulp te verleenen, want haar broeder en de knecht waren met de boot naar de stad en in den nevel hadden zij haar ouden vader zien wegdrijven, dio zeker moest verdrinken. De ioodsoverste ging nu verder den omtrek verkennenhij voer tot aan de Pijp Tabak en ging aan wal, waar hij op don dijk drie man ontmoette, wier boot tegen den wal lag. Het waren do stuurman en twoo ma trozen van do stoomboot „Australia", ook achter den hoek geankerd. Dezen vertelden liom, dat zo met hun hoot naar do stad varende, onderweg een persoon zagen drijven, nog zwemmende en er in gelukten hem uit het water op te nemen. Niet wetende, wat er mode aan te vangen besloten ze'terug naar boord te roeien, doch de 'wind en de stroom wa ren zoo hevig, dat ze verder van de boot wegdreven. Onderweg is de dren keling door de groote koude in hun boot gestorven en zij hebben toen het lijk naar liet huis van den lichtwaehter overgobracht. I-Iet lijk was dat van den verongeluk ten ouden schipper. Terugkeerende werd ook nog de boot gevonden van de schuit „Succes" en vreesde nog een grooter ongeluk. Doch dit was niet zoo, want toen men terug aan de schuit kwam, waren de zoon en de knecht reeds aan boord. Beiden waren eveneens weggedreven on opgepikt door de stoomboot „Juno", die hen aan wal zette. De boot is, men weet niet hoe, aan het drijven gegaan. Beschrijven wat deze twee jonge vrouwen geleden hebben, daartoe is on ze pen niet in staat. BRESKENS, 29 Januari 1907. Met ingang van 1 Februari is de heer J. J. de Buisonjé, klerk der posterijen en telegrafie, 2e klasse te Goedereede, overgeplaatst naar Rotterdam (telegraaf kantoor.) Grcede, 26 Jan. Hedenavond had de algemeene jaarvergadering plaats van het fonds tot ondersteuning bij ziekte, die door 39 leden word bijgewoond. Na opening dor vergadering door den voorzitter, do heer L. J. Roggeband, die allen het welkom toeriep, bood het be stuur en eenige commissarissen, hem bij monde van den heer De Ru de welge meende gelukwenschen aan, bij gelegen heid van zijn 10-jarig voorzitterschap, en wilde tevens ook op stoffelijke wijze blijk geven van erkentelijkheid voor wat de heer Roggeband in het belang van het fonds had gedaan, door hem met een practisch aandenken te vereeren in

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 1