Binnenland. sonen aantastte, kwam in New-York in het geheele jaar geen enkel dergelijk geval meer voor. Voor reizigers is dit een goed bericht. Thuis kan men nog eenigszins tegen besmetting waken, maar op reis is dit onmogelijk. Men weet nu dat voortaan ook New-York tot die steden behoort, waar de melk onder de beste waarbor gen wordt geleverd. Een ernstig ongeluk trof den Minis ter van Marine, den lieer Cohen Stuart. Zich gistermorgen op weg naar zijn departement begevende, werd Z. Exc. door eon electrisch tramrijtuig aangere den en is hij daarbij gevallen. Hij bad zijn rechterarm gebroken on was in hot aangezicht verwond. In de nabijgelegen woning van den geneesheer Ófferhaus werd Z. Exc. het eerste verband aangelegd, waarna de heer Staart ter verdere behandeling in het Ziekenhuis van het „Roode Kruis" werd opgenomen. Na het ongeval bleef de minister ui- torst kalm en regelde hij nog cenige werkzaamheden met zijn adjudant. Ofschoon de armbreuk niet gevaar lijk is, zullen 's Ministers werkzaamhe den in don eersten tijd moeten worden overgenomen. H. M. de Koningin werd in kounis gesteld van liet ongeval. SRESKENS, 25 Januari 1907. Bij Koninklijk besluit van 23 Januari 1907 no. 59 met ingang van 1 Maart 1907 is benoemd tot. Directeur van hot Post- en Telegraafkantoor te Steenber gen, B. Faber, thans te Breskens. In de Dinsdagavond gehouden al- gemeene vergadering van het Muziek gezelschap „Uit het Volk— Voor hot Volk" alhier werd de rekening over 1906 overgebracht cn goedgekeurd met het zeldzame feit dat zij een batig sal do'tje aanwees. Als bestuursleden Werden herbenoemd de aftredende leden J. F. ie Bleu en J. A. Poissonuier met 50 en 44 van de 52 geldige stemmen. Eir in de vacatu r-Snonck Jïurgroöje werd gekozen de oud-voorzitter A. dn Burck. met 27 stemmen tegen 25 op Iz. Brakman. De verkozene hecit center voor'zijne benoeming bedankt, zoodat oene nieuwe vergadering zul pl aats 'hebben op Dins dag 5 Febr. a. s. Gisteren werd onder vele stoffelij ke blijken van belangstelling de wed. J. du Mez-Taillie te Rotterdam, gebo ren te Groede. 100 jaar. Sluis, 22 Jan. In de heden middag onder voorzitterschap van den heer C. P. I. Dommisse 'oohnn1 i vit-fin van belangen der gemeente konden worden bevorderd. In de elf zittingen van den gemeente raad waren bijna steeds alle leden te genwoordig. In do vacature die ont stond door het vertrok van den heer L. Breesnee, werd op 11 Dec. gekozen Dr Brand, die weldra vraagt om als Raadslid te worden toegelaten. Op handelsgebied zij herinnerd dat rappe handen tijdens de bietencampag ne alhier ruim 22.350.00 KG. bieten in scheepten en dat de handel in granen en andere landbouwproducten tot onze blijdschap toeneemt en het handelsver keer bevorderd. Wij verheugen ons daarom, dat het Rijk besloot hier ter stede oen Rijks telegraafkantoor te brongen dit is zoo wel in liet belang van den handel als van het vreemdelingenverkeer. tiet aantal vreemdelingen die gopas- seerden zomer Sluis bezochten was meer dan ooit, dank zij het mooi weder en de pogingen door particulieren onder nomen, om de aandacht op Sluis te vestigen. Do Tentoonstelling voor Industrie en Huisvlijt die van 13 24 Aug. alhier werd gehouden siaagde uitnemend en bracht circa 4000 personen uit alle dee len van Zoeuwsch-Vlaanderen en daar buiten binnen het trouwe: vermaarde Sluis. Onder die allen bevond zich do Hoog EdGestr. Heer Mr Dijckmeester, Com missaris der Koningin in onze provin cie en den WelEdGestr. Heer Mr P. C. J. Hennequin, lid dor 2e Kamer der Staten-Gonoraal. Aanvaardt mijn dank hoeren loden van den Gemeenteraad voor do onder vonden medewerking en ontvangt mijn erkentelijkheid hecren Wethouders en Gemeente-Secretaris voor den steun mij in 1900 verleend. Ook wat de gemeente-ambtenaren in trouwe plichtsbetrachting en in het be- laug der gemeente hebben verricht wil ik dankbaar hier memoreeren. Mijne lieeren Andermaal verlang ik uw kraelitigen steun en medewerking. Laat ons arbeiden en hopenHopen op een blijden dageraad van vernieuw den wil vaart voor Sluis. En vergis ik mij niet. dan is die ko mende Wat de heer Van Bunnen door zijn steenfabriek hoopt te i reiken geve aan velen etn goed bestaan en zij eer, krach- stoot tot tie. oprichting van andere in- dustrieele ondernemingen. Laat onzen arbeid niet tnkel bestu rend zijn maar ook daarin bestaan, dat- wij middelen trachten te vinden, die den i doei der gemeente kunnen bevor deren. Worde Sluis meer en meer voor kunst, schipper en vreemdeling een stil aan trekkelijk oord, waar men gaarne eeni- gen tijd vertoeft en een villa bewoont. Mijne heeren! Moge iiet- ons gegeven worden samen al deze i-danuen warm Het ss. Chamois dat te Barcelona moest binnenloopen tengevolge van een ernstige ketelontploffing, die aan boord plaats had, 15 mijlen van die haven verwijderd, is thans te Toulon aangeko men, gesleept door de „Goliath". Een der pijpen van den stoomketel der „Cha mois was gesprongen en 4 man werden ernstig gebrand. De kapitein trachtte zeilende Barcelona te bereiken, maar de windstilte maakte dat onmogelijk. Hij herstelde de averij zoo goed hij kon, liet stoppen on stoomde toen lang zaam naar Barcelona, waar de stoker Baraille, die in het gelaat en over liet geheele lichaam gebrand was, in het gemeente-hospitaal verpleegd. Ofschoon zijn toestand bevredigend is, kon hij niet met de „Chamois" naar Frankrijk terugkeeren. De andere gewonden zijn bijkans her steld en to Toulon aan land gebracht. Gisteren dreef voorbij Oud-Beier land een houten schip, beladen met steenkolen, geheel omgeven door zwaar ijs. Alle pogingen vanaf het haven hoofd aangewend om gemeenschap met het schip te krijgen, mislukten, geen lijn was lang genoeg. Diep treurigde menschen als het ware hun ondergang tegemoet gaan zon der eenige hulp te kunnen bieden. De vrouw aan boord schonk, naar men zegt. gisteren haar man een nieuwen spruit. Te Oosterwijk is de 16 jarige W. Do Leeuw door het ijs gezakt en jam merlijk verdronken. Te -Winsum is Donderdagmorgen een 16-jarlge jongen door het ijs gezakt en het wel spoedig op het droge gebracht, was de knaap zoo door het koude bad bevangen, dat hij kort na het ongeval is overleden. Een vreeselijke treinbotsing had plaats te Fouwler, in den Amerikaun- sclien staat Indiana. Door den mist Had de machinist van een personentrein niet gezien, dat de signaleh op onveilig stonden en was hij een lijn opgereden, waar een trein van den tegenovergestelden kant naderde. De spoorwegmaatschappij Cleveland—Cin- cinati—Chicago—Sint Louis, op wier lijn het ongeluk plaats had, meldt, dat 40 menschen op slag gedood zijn, 50 werden door ontsnappenden stoom uit den gesprongen ketel der locomotieven zoo ernstig gebrand, dat uien voor hun 1, ven vreest en bovendien zijn er nog 25 ernstig gewonden. Op 't oogenblk van de botsing reed de eerstgenoemde trein met een snelheid van 50 IC. M. per uur. Hij stiet, in de duisternis, met een bevigen schok, op een dienst- trein, die uit slechts 2 wagens bestond en waarin ambtenaren der maatschappij zaten. kinderen snelden de huren toe, die de vlammen doofden. Met vreeselijke brand wonden overdekt, werd de kleine ster vende naar het ziekenhuis overgebracht, waar het kind kort daarop overleed. Op het stationsempiacement te Osch is doodgedrukt tusschen de buf fers van een rangeerenden trein, Mari- nus van Herpen, werkman aan de ex port-slachterij der firma A. van Zwanen burg. De getroffene laat eeue vrouw met 4 kinderen na. i£e koude. Gisteren was de kou over Enge land neergestreken. Te Londen klaag de men steen on been ofschoon liet er gisterenmorgen om 11 uur nog slechts 5 graden Fahrenheit vroor. De studen ten van Cambridge en Oxford staakten hun roeioefeningen er niet om. Te Berlijn bleek het gisterochtend op vorschillende plaatsen 23 graden Celsi us gevroren te hebben. Uit alle deelen van het rijk komen berichten over fel le vorst en het doodvriezen van men schen. De scheepvaart op de Elbe is gister avond, volgens een bericht uit Maag denburg, tengevolge van ijsgang gestaakt. Enke[e vaartuigen konden de haven niet meer bereiken,en zitten in het ijs bekneld. Bij Bruiiswijk zijn een geldurager van een suikerfabriek en een landbouwer onderweg door de koude bevangen en doodgevroren. In Tirol was de temperatuur in het noorden 20 gr. Reaumur onder nulin het oosten zelfs 28 gr. In Westelijk Tirol valt er 'sneeuw. Uit het gebied aan den anderen kant der Alpen komen ook berichten van sneeuwval. In Rome lag ze 4 duim dik. JBugezonden. M. d. R In uw nummer van Dinsdag 11. komt een bericht voor omtrent het ongeval met de postsloep op Zaterdag 19 Jail. Ik voel mij verplicht, eenige gedeel ten van dit bericht en de aanhalingen welke U er bij maakt te weerleggen, daar deze ver van de waarheid zijn. U doet het voorkomen, alsof de goe de regeling van vroeger, zooals U het noemt, in het leven was geroepen door een der vorige postschippers. De post sloep werd echter bij mistig weer nooit klaargemaakt, of een half uur moest verstreken zijn, na den tijd van afvaart te Ylissingen en de boot nog niet in 't gezicht. De postschipper kon ook nooit ver trekken, of de agent moest daar eerst verlof voor geven. Evenals de vorige

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2