Geluk wensch Een ramspoedig jaar Ib beste IémbIm Us! si worpi iï 1907 MIJN HMöIT Heil en Zegen Gemengd. Handelsberichten. Advertentiëu. Geluk en Zegen een gelukkig jaar. beste heilwenschen. veel heil en zegen Geluk en voorspoed De brand is voor den heer Overmoer een onherstelbare slag. Vrijdagavond omstreeks 9 unr ont stond te Goes, naar men zegt door het omvallen van een petroleumlamp, brand in een perceel in de Langevasstraat, be woond door den logementhouder Wolff. Het achtergedeelte van het perceel brand de gedeeltelijk uit; eenig huisraad ging verloren, terwijl door een drietal brand spuiten, die het vuur spoedig bedwon gen hadden, nogal wat waterschade werd aangericht. Te Rijswijk is de schipper Leeuw enhoek door de gladheid uit den mast gevallon. Hij bekwam zulke hevige wonden, dat hij kort na den val is over leden. Onder Midwolda is een 9-jarig knaapje door het ijs gezakt en ver dronken. De 12-jarige P. R. te Hijlaard is bij het schaatsenrijden door het ijs ge zakt en verdronken. Ruim twee maanden geleden ver voegden zich bij een winkelier te Am sterdam twee als heer gekleede perso nen, die na met onzen winkelier een gesprek te hebben aangeknoopt hem verzochten even voor een particuliere zaak apart te mogen spreken. Welwil lend noodigde deze hen uit hem in zijn huiskamer te volgen, aan welk verzoek werd voldaan. Nauwelijks daar aange komen haalde een der vreemde bezoe kers een in een Fransch dagblad gewik keld pakje effecten te voorschijn. Deze effecten waren aandeelen van de Assoc. Anon, de Tramway de Versailles, verte genwoordigende een waarde van ruim ƒ8.000. Beide bezoekers vertelden in geldnood te verkeeren en verzochten ouzen win kelier deze effecten voor hen te verzil veren. Op de vraag langs welken weg zij aan de stukken gekomen waren, ver telden zij de fondsen met spelen te heb ben gewonnen, waarom zij ze dan ook liever niet zelf inwisselden. De winke lier beloofde over de zaak te zullen na denken en verzocht hen den volgenden dag te 1 uur terug te willen komen. De effecten werden hem in handen ge laten. Oogenblikkelijk na het vertrek van beide mannen, vertoonden zich twee rechercheurs van politie in den winkel en vroegen den man of hij wel wist met wien hij zooeven een confe rentie had gehouden. Men stelle zich de schrik en ontstel tenis van den winkelier voor toen hij vernam, dat de beide personen twee dei- beruchtste individuen waren, welke Am sterdam onveilig maken en dan ook reeds menig jaartje achter den rug had den. De effecten werden door de beide rechercheurs onderzocht, de nummers genoteerd en buitenlandsche politiebla den ijverig nagegaan, temeer daar de laatste onafgesneden coupon gedateerd was in een tijd, dat in de nabijheid van Versailles een moord op een alleen wonende weduwe was gepleegd, waar bij een groote effectendiefstal had plaats gehad. Men zocht echter te vergeefs en gaf den moed, om eenig spoor van vermis sing of verzoek tot opsporing te vinden, reeds op, toen plotseling bleek, dat de ze effecten dezelfde waren, welke nu ruim anderhalf jaar geleden in een be rucht Haagsch proses over eflectenver- valsching een rol hadden gespeeld. Wie had deze stukken wederom in omloop gebracht en hoe kwamen ze in handen van deze verdachte lieden. Den volgenden morgen tegen twaalf uur stelden de beide rechercheurs zich achter het valscherm achter de neer hangende gordijnen der portière in de huiskamer op. Klokslag 1 uur traden de beide vreem den binnen, den winkelier vragend of hij met de zaak geslaagd was. Na hen overstelpt te hebben met ver wijten, traden op hetzelfde oogenblik tot niet geringe ontsteltenis der beide vrienden, de rechercheurs, met de re volvers in de hand naar voren en ver zochten de verdachten hen naar het hoofdbureau te volgen. Fen en ander heeft er toe geleid, dat deze zaak bij het Haagsche parket in onderzoek is. BRESKENS, 31 December 1906. Bij de Zaterdag gehouden huishou delijke wedstrijd van de schietvereeni- ging alhier waren achtereenvolgens prijs- winners in de le afdeeling C. J. de Smidt, A. van Haneghem, L. Bootsgezel, G. Pleijte, L. van Dijke, C. Tazelaar, C. Mulder, P. Pleijte, A. Soetens, J. Cransberg, Schoond., J. v. d. Broecke, C. Nieuwenburg, D. Mookhoek, J. Buijze, L. de Pagter, A. Waarde. En in de 2dq afdeeling: R. van Leeu- we. P. Dierx, J. v. Melle, W. Carols, P. v. d. Sande Johz, M. v. d. Broecke Az. L. Roofak, M. Robert. Te Dinxperlo begaf zich Vrijdag- dagmiddag eon 17jarige jongeling naar het ijs. Eaar het nog niet sterk genoeg was, zakte hij er door. Toen men hem er uit haalde, waren de levensgeesten geweken. Ruim 4 jaren geleden werd door den Officier van Justitie te Amsterdam bevel tot inhechtenisneming uitgevaar digd tegen iemand, die in Mei en Juni van het jaar 1902 niet minder dan ƒ16.000 aan valsche wissels op naam van zijn oom had uitgegeven. Het mocht dor justitie intusschen niet gelukken do hand op den man te leggen, daar deze naar Londen uitweek. Van Londen verhuisde hij naar Ant werpen en droof ten slotte de brutali teit zoo ver, naar Amsterdam terug te keeren. Daar wist de verdachte gedu rende twee jaar onopgemerkt te ver toeven. De Biljart-Academi, die zou hem ech ter noodlottig zijn. Hij werd een zeer getrouw bezoeker van die inrichting in de Warmoesstraat, waar hij op een goe den dag met een der andere bezoekers een woordenwisseling kreeg over een oude schuld, dateerende van voor zijn vertrek, bij welke gelegenheid 's mans doopceel vrij duidelijk werd gelicht, al thans een rechercheur van politie, die daarbij tegenwoordig was, vond in het gesprokene voldoende aanleiding eens de telegrammen en politiebladen door te snuffelen, welk onderzoek tengevolge had dat de recherche den volgenden dag aan de deur der Academi post vat te en onzen man uituoodigde even naar het bureau Singel mede te gaan, waar zijn identiteit voldoende kon worden vastgesteld, om hem op de Wetering schans in voorarrest te stellen. Te Yianen is een 16-jarige jongen door het ijs gezakt en verdronken. Te Dreumel is in den vroegen morgen van Eersten Kerstdag een droe vig ongeluk gebeurd. Een 85-jarige gehuwde vrouw wilde alvorens ter kerke te gaan, nog water putten. Zij is toen vermoedelijk uitge gleden en voorover in den put gevallen en verdronken. De witte Kerstmis dat is zoo on geveer het „feit van den dag", in alle bladen der buitenlanden. Yerkeershindernissen en dergelijke, on afscheidelijk verbonden aan den sneeuw val, worden van overal gemeld. Ook Londen zag sneeuw vallen op daken en staten en wel in een hoeveelheid als se dert 1886 niet was voorgekomen. Een medewerker van de „Westminster Gazette" is er eens op uit getogen om te onderzoeken welke eischen een der gelijk pak sneeuw aan de Londensche schatkist stelt. De Cite of Westminster vormt met een oppervlakte van 2502 acres onge veer een dertigste van hot gebied door den Londensche County Council bestuurd. Daar is ruim 100 mijl straat. Yroeger, zoowerd den dersman mede gedeeld, ruimde men de sneeuw langs don drogen weg. Men deed ze van de straat seheppon en schrape en zette ze aan don kant op hoopen, die door werklieden met kar ren werden weggevoerd. Maar dat is heel kostbaar en belemmert het verkeer sterk. Thans pekt men de zaken anders aan. Eerst worden de straten bepekeld, de zoutrekening van Westminster beliep Vrijdag reeds bijna 4000 gulden. Ten gevolge van den kouden wind, die er woei moest echt'er op den tweeden Kerstdag deze arbeid worden gestaakt, immers het mengsel van sneeuw en zout bevroor. Thans kan die bewerking worden voortgozet. Na de behandeling mot pekel wordt de straat met leidingwater schoodgespo- ten. Vooreerst -wordt op deze wijze alle sneeuw verwijderd en bij de droge methode blijft altijd een deel zitten, dat de straten glibberig maakt en noodig maakt zand of asch te strooien, hetgeen allerminst de zindelijkheid van de straat bevordert. Maar dan ook, deze methode wordt niets duurder als er meer sneeuw valt; of de sneenw 5 dan wel 20 c.M. dik ligt, doet weinig ter zake. De arbeid kostte gedurende 2 dagen ongeveer ƒ186.000 gulden. Meer dan 800 vaste arbeiders moeston arbeiden en hun loon beloopt 9 sh. per dag, daar op feostdagen het dubbele loon wordt betaald, daarbij kwam nog 800 losse arbeiders, 3600 per dag kosten. En dit terwijl Westminster de goed koopste werkwijze hoeft, zoodat de kos ten voor geheel Londen stellig moer dan 6 ton gouds bedragen. Rotterdam 31 Dec. Tarwe, per 100 K.G. f 7.00 a f 9.50 Rogge, per H.L. f 5.25 a f 5.85 Haver per 100 K.G. f 6.75 a f 7.40 Kookerwten f 8.10 a f 8.40 Bruine boonen p. 1I.L. f 7.00 a f 9.25 Witte f 12.50 a f 14.50 Zeeuwsclie Uien f 1.20 gr bruine f 1.45 kleine f 1.75 stroogele per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 2.20 a f 2.40 eigen-hoimers f 1.40 a f 1.60 bonte f 2.20 a f 2.40 Veemarkt. Koeien en Ossen 26 tot 38 c., Kal veren 40 tot 55 c., Schapen 26 tot 30 c., Lammeren 80 tot 35 c., Varkens 22 tot 24 c., id. voor export 20 a 21 c., alles per i/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.40 a f47.825 Eng. 1 pd. St. f 11.935 af 12.105 N.-Am. 1 Dollar f2.45. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorin. nam. Woensd. 2 Jan. Donderd. 3 Vrijdag 4 2.18 2.52 3.29 2.42 3.16 4.53 aan vrienden en kennissen, bij de wis seling des jaars. Groede, J. A. RISSEEUW, 1 Jan. 1907. Wethouder. A an mijne vrienden en begunstigers zoowel binnen als buiten deze plaats een goed toegewenscht. Breskens, 1 Jan. '07 H. F. MEIJER. toegewenscht aan vrienden en begun stigers, bij de intrede van een nieuw jaar. P. VAN MEENEN, Melkboer. EN ECÜTOENOOTE. Breskens, 1 Jan. 1907. ^ndergeteekende wenscht aan vrien- - den en begunstigers zoowel binnen als buiten de gemeente Breskens, J. A. POISSONNIER, 1 Jan. 1907. Handelaar. wenscht ondergeteekende zijne vrienden, begunstigers en kennissen, zoo binnen als buiten de gemeente. Jac. VAN DE SANDE, Beurtschipper van Breskens op Rotterdam. Breskens, 1 Jan. 1907. met de intrede van 3907. Breskens. WEIJKMAN SCHIPPERS. gewunsclit aan mijne cliëntèle, vrienden en kennissen. A. N. VAN DE SANDE, Schilder. Breskens, 1 Jan. 1907. aan vrienden, begunstigers en kennis sen bij de- intrede van het nieuwe jaar, zoowel binnen als buiten de gemeente. P. C. ROEST, Beurtschipper van Breskens op Rotterdam. Breskens, 1 Jan. 1907. "Oegunstigers, vrienden en kennissen, bij de wisseling des jaars onze Breskens Wed. I. J. VAN KAMPEN 1 Jan. 1907. en Kinderen. toegewenscht aan vrienden, begunsti gers en bekenden, bij den aanvang des jaars. Oioede, Cu. DE LOOZE, 1 Jan. 1907. Bierhuis. Oij den aanvang van 1907 wordt aan -*-'vrienden en begunstigers toegewenscht door L. BRUIJNOOGE Wz. en EcirrqENOOTE, Grossierderij, Breskens. toegewenscht in het nieuwe jaar aan vrienden, begunstigers on bekenden in het Vierde District. Breskens, S. ROUKEMA, 1 Jan. 1907. in Brandstoffen.

Breskensche Courant | 1907 | | pagina 2