Gemengd, gaan daarvan, tijdens het vervoer vrees behoeft te bestaan in de pakketten een tweede, los te sluiten. Op Het Loo is aangekomen een ding van 15 koeien van Z. K. H. Hendrik, bestemd voor Dobbin, door de Dnitsche douane niet toe- 3n. De dieren zijn thans in een tal in het Koninklijk park gestald. BRESKENS, 23 November 1906. t ingang van 1 Dec. is overge- >t van het postkantoor te Rotter- naar Zetten de klerk der posterijen legrafle A. van Male. Tot gemeente-veldwachter te Goe de is benoemd de marechaussee eele van de brigade Oostburg, tij- te Sommelsdijk. tburg. Het is reeds van algemee- •kendheid dat het huidige stadhuis orden afgebroken, t zal nog tot half December in ge- zijn, daarna wordt het ontruimd et eind December te sloopen, met rip van het voormalig post- en te- ifkantoor, dat eveneens aan de ante behoort. daardoor vrijkomende ruimte zal ikbaar worden gesteld voor een r Raadhuis en het Kantongerechts- iw, thans elk met afzonderlijken g en afzonderlijke lokalen, waartoe •ovengedeelte van het sierlijke ge- voor het Kantongerecht zal wor- >estemd. lens de afbraak en herbouw zal if half December als plaats der zit- n van den Raad en van het Kan- recht worden aangewezen het igebouwhet kantoor van den ;aris, ontvanger en ambtenaar van lurgerlijken Stand zal worden ge- ^n ten huize van den gem.-secre- in de Nieuwstraat en de griffie iet Kantongerecht zal gevestigd 3n in de Oude stad No. 86. oplevering en gebruikneming van ieuwe Stadhuis zal met 1 October moeten plaats hebben. Bij de ten overstaan van notaris ra gehouden veiling van 280 ol- boomen ten behoeve van het ge- te-bestuur van Biervliet was de ngst ƒ12.294. is. De verkiezing voor lid van den anteraad alhier, vacature L. Bree- is bepaald op 29 November a.s. Ter verbouwing van het post- en aafkantoor werd ingeschrevendoor •eren A. C. van Hevele telJzendij- •or ƒ12480, G. J. Balkenstein, Ter 3n ƒ9978, J. M. H. van de Sande, ens ƒ8110 en D. de Smit Dz., Sluis I X is. Het ongeveer 5-jarig meisje 1. Vermeesch, dat met erwten speel- id de onvoorzichtigheid, daarvan i in haar neus te steken, n het kind eenigen tijd daarna één jaar lidmaat wezen. Eer zij m aangesteld hadden zij over te een attestatie van den predikant rkeraad van hun woonplaats dat noegzaam konden lezen, schrijven feren, van een goed christelijk le- 'edrag waren en in de gronden der zoover geoefend dat zij er de in onderwijzen konden. Zij wa arplicht hun post in persoon waar 'inen en het schoolreglement (van op te volgen op straffe van afzet- waar de classes op toe zouden 'die als zij in gebreke bleven en aad van State van verwittigen |en, terwijl de rentmeesters en 'igors hun alleen dan het tracte- mochten uitbetalen wanneer het 'i door hen overgelegde attestatie dat de schoolmeester werkelijk rerplichting nakwamen. ("Wordt vervolgd). door het zwollen der erwten begon te klagen over pijn in haar neus, en de moeder, de erwten daaruit wilde ver wijderen waren die reeds zoo hoog ge klommen, dat het haar niet meer geluk te en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hoofdplaat, 22 Nov. Ten overstaan van Burg. en Weth. had heden de ver pachting plaats van den tol op den weg Hoofdplaat—Nieuwlandsche molen, voor het tijdvak 1 Jan. 1907—31 Dec. 1909. Pachter werd Th. Reijckaert te Bier vliet voor ƒ980 per jaar. In het loopende tijdvak bracht de pacht ƒ1065 's jaars op. De vereeniging „Uit het Volk Voor het Volk" te Middelburg heeft thans definitief besloten het concours voor Harmonie- en Fanfare-corpsen te doen doorgaan. Door onvoorziene omstandigheden is de datum van uitvoering nu vastgesteld op Maandag en Dinsdag 20 en 21 Mei 1907. (tweede en derde Pinksterdag.) Zondagmorgen is op het Hollandsch Diep de schipperszoon van Dijk door een windvlaag over boord geslagen en ver dronken. Eenige uren later is zijn lijk opge haald. Te Ede is de dophter van den landbouwer J. Maas bij het goed spoe len in het kanaal gevallen en jammer lijk verdronken. In een onbewoond heerenhuis te Venloo is een hevige ontploffing ont staan, tengevolge van een lek in de gasleiding tusschen plafond en vloer der bovenverdieping. Uit voorzorg had men reeds een ge- ruimen tijd deuren en vensters open gezet, maar het gas schijnt niet genoeg verdwenen te zijn, want toen men met licht naar het lek zocht, ontstond de ontploffing. Alle ruiten en deuren van het ver trek werden verbrijzeld en vier werklie den der gasfabriek kregen min of meer verwondingen. Een Urker botter, is op zijn thuis reis van Niewediep des avonds door den mist in de nabijheid van het Enk- huizerzand aan den grond geraakt. In- tusschen wakkerde de wind tot storm aan en beukten de golven het reeds ou de vaartuig zoodanig, dat het roer en de achtersteven weggeslagen werden, juist toen schipper G. Barends met zijn knecht een anker hadden uitgeworpen. Terwijl hij zich naar het achterdek spoedde, had hij het ongeluk door een luik te vallen en een paar ribben te breken. Hulpeloos lag het vaartuig daar met een sjouw in den mast, totdat het den volgenden morgen door den licht- wachter te Urk werd opgemerkt. De botter „Urk 139" verliet toen de Urker haven en slaagde er in schip en man schap behouden aldaar binnen te sleepen. In de Zwaansteeg te Utrecht is gisteren een 5-jarig meisje ernstig ver brand, doordat het, bij afwezigheid der moeder, met lucifers en een kaars speelde. In vlammen gehuld kwam het kind naar buiten geloopen. Hierop schoten dadelijk de buren toe en die wisten, na het vuur gedoofd te hebben, niet beter te doen dan het kind aan het Andriasgesticht af te ge ven. Buik en borst van het arme meisje waren geheel rauw. Een brief, inhoudende vier bank- billetten, elk van ƒ25 en in de bus ge stoken van het hulppostkantoor aan den Amstel te Amsterdam, is zoek ge raakt. De brief was niet aangeteekend. Ook werd uit een pakje, inhoudende twee gouden armbanden, van Amster dam verzonden naar Utrecht, éen ont vreemd. Dergelijke diefstallen komen in de laatste tijden veelvuldig voor, zonder dat do daders worden ontdekt. Zondagavond ankerde te Deest ge meente Druten, de sleepboot „Katwijk", met eenige schepen achter zich, komen de van Rotterdam, met bestemming naar Frankfort a. M. Op den gewonen tijd legde do beman ning zich ter ruste, ook de kapitein Luclitenburg, uit Brielle. Toen men des morgens 6 uur den ge zagvoerder wilde wekken, teneinde de reis te vervolgen, vond men den 32-jari- gen man dood op zijn legerstede liggen. Aan de te Brielle wonende familie werd telegrafisch kennis gegeven. De Justitie uit Tiel is overgekomen om een onderzoek in te stellen naar de vermoedelijke oorzaak van dit plotseling overlijden. De te Druten wonende arts Piters, die de lijkschouw verrichtte, vermoedde dat Luchtenburg aan vergiftiging gestorven is, welk vermoeden bevestigd wordt door de heereu Ten Braak en Mijnlieft, uit Tiel, die met de Justitie waren me- degekomen om het lijk te onderzoeken. Het lijk zelf zal nu naar het Acade misch Ziekenhuis te Utrecht worden vervoèrd om daar nader te worden on derzocht. De geheele bemanning der stoomboot heeft op de kantongerechtzaal te Druten een verhoor ondergaan. Waardoor de vergiftiging kan ontstaan zijn en of hier misdrijf in het spel ls, weet nog niemand. Yan andere zijde wordt gemeld, dat hoogstwaarschij nlijk bloedvergiftiging, door 't eten van bloedworst, de oorzaak van den dood is geweest. Zondagmorgen omstreeks 3 uur ontdekten eenige werklieden der glas fabriek te Leerdam, dat er brand was uitgebroken in de richting der Hoog- eindsche watermolens, welk vermoeden weldra werd bewaarheid; daar zich spoe dig verhieven uit den molen, bewoond door den watermolenaar G. Van Ieperen. De bewoner, wakker geworden door het geknetter der vlammen, had zich nog juist met zijn vrouw en kind kunnen redden. In de stad werd spoedig alarm gemaakt; de inwoners schenen in een vasten slaap te zijn, slechts weinigen spoedden zich naar de plaats des on- heils. We zagen spoedig den burgemees ter en den brandmeester doch spuit gasten waren niet te ontdekken. Na een poosje wachtens kon men met een tiental manschappen uitrukken. Aan blusschen viel echter niet te den ken, daar de roeden groot gevaar ople verden voor hen, die zich te dicht bij den molen zouden wagen. Alleen werden bijstaande hooischel ven natgehouden. Omstreeks 4 uur kwamen du roeden met vreeselijk geweld naar beneden srorten; toen stond het houten gevaarte van onder tot boven in lichterlaaie. Om vijf uur had het vernielende element de overwining behaald op de zware balken en planken en stortte alles ineen. Toen pas kon de brandweer goed aan het werk. Hoewel met een klein personeel werden er toch flinke waterstralen ge richt op de brandende massa en om 8 uur was alles gedoofd, zoodat men kon inrukken. De brand moet ontstaan zijn in den kap van den molen; de oorzaak is onbe kend. De waarde van den verbranden molen wordt geschat op 13 a ƒ14000. Naar wij vernemen dekt assurantie de scha de. Ook de inboedel der bewoners was verzekerd. Nabij het station te Leiden, onder Oegstgeest, is gistermorgen geschoten op den trein, welke 9.15 uit Den Haag vertrok. Een reiziger 2de klasse kreeg een niet ernstig schot in'den hals, doch is door gereisd naar Amsterdom. Het seliot is blijkbaar uit een revolver gelost. De dader is nog niet bekend. Een advokaat uit Turijn heeft ge tracht de Simplon over te trekken; hij is overvallen door een sneeuwstorm cn hij zocht een toevlucht in een schuur tus schen het oude en het nieuwe hospitaal. Daar is hij volkomen ingesnoenwd en heeft hij veertien dagen doorgebracht, gcdureude welke hij zich gevood heeft met haver, welke er geborgen was. Bergbwoners verlostten hem en brach ten hem naar het hospitaal maar onder weg stierf hij tengevolge van de doorge stane koude en ontbering. Dinsdagnamiddag had te Ruten- brock (Duitschland) een ernstig ongeluk plaats. De schoenmakersleerling van den schoemaker Z. te ter Apel was bij zijn oom den hoer S., te Rutenbrock op be zoek. Een oud' geweer, waarmee het zoontje van S, op zijn neefle aanlegde, zonder te weten dat het geladon was, weigerde. Toen evenwel de schoenma kersleerling' met hetzelfde geweer op het zoontje van S. aanlegde, ging het schot af en trof den 13-jarigen jongen in t voorhoofd. Het kind zakte ineen en gaf oogenblikkelijk don geest. De moeder van het slachtoffer viel in zwijm en was gisterenavond nog niet weer tot bewustzijn teruggekeerd. In de golf van Puget had een aanvaring plaats tusschen de stoomboo- ten „Dix" en „Jeanie". Laatsgenoemde boot, die uit Alaska kwam kwam, was vol passagiers, grootendeels vrouwen en kindereu. De „Dix" voer haar in het middenschip aan en zij zonk onmiddel lijk. De menschen die zich op het dek bevonden, sprongen op de „Dix" over, maar in de kajuit bevonden zich 41 passagiers, die allen verdronken zijn. De „Dix" bracht de geredden naar Seattle. Het ongeluk had Zondagavond plaats en moet hieraan worden toegeschreven, dat de uitkijker van de „Dix', de sein lichten van de „Jeanie" niet heeft ge zien. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een hevige storm gewoed op de Noordzee. Een visschersboot is gestrand op de „Stroombank" en van Ostende, waar het bericht werd aange bracht door de mailboot van Do vei', zond men een sleepboot, die echter slechts het wrak vond. Wat er van de opvaren den, den schipper en zijn knecht, is ge worden, weet men niet. Bij Dover is het lijk van een aldaar wonenden vis- scher aangespoeld. Nabij Deal verging een visschersboot, met 3 visschers be mand. Eén hunner verdronk, do anderen werden opgepikt door een Zweedseh zeilschip. Verscheidene schepen zijn met averij te Dover binnongeloopon. To Ant werpen. is een vrouw, die met koopwa- waar langs de schepen liep, in de haven gewaaid en verdronken. Te Memphis, in den Amerikaanschen staat Tennesso, is door don storm een huis ingewaaid, waarbij 8 menschen zijn omgekomen. - Zondagavond te half zeven werd te Roermond eene formoele jacht gehou den op een vreemden jongen man, die totaal naakt als bezeten door verschil lende straten holde. Hij werd door de politie na eene achtervolging van ruim een half uur gevat. Door een persoon uit den grooten volksoploop werd. de overjas ter kloeding van den naakten man disponibel gesteld, waarna hij naar het commissaraat van politie werd over gebracht. Men trachtte hom daar een nader verhoor te doen ondergaan, doch tevergeefs, er was geen woord uit te krijgen, zoodat men tot heden nog niet weet, mot wien men te doen heeft. Door twee geneesheeren, die een on derzoek naar zijn geestetoestand instel den, is, naar men zegt, verklaard, dat hij lijdt aan krankzinnigheid.

Breskensche Courant | 1906 | | pagina 2