Geuieng (L Rechtzaken. Burgert. stand. wordt nagelaten met het oog op de kans van vrijloten hoewel het deelne- mon aan de landsverdediging voor allen noodzakelijk is te achten, zoowel voor het behoud van den Staat als voor de ontwikkeling der individuen. BRESKENS, 9 November 1906. Sluis, 9 Nov. Op de voormal ige.stads- wallen zijn hoden gevonden door .T. B. Clijncke alhier twee luchtballons met een mandjo er aan, waarin zich een Instrument bevond tot het verwekken van gas. De ballons zijn afkomstig van de Meteorologischen dienst van België te Ukkel bij Brussel. Verder bevond er zich nog bij een telegram dat door den vinder ingevuld en naar Ukkel moest worden opgezon den, waarna aan den vinder een kist zou worden afgezonden, om de ballons en het mandje in te pakken 'om zoo aan den eigenaar toe te zendon, waar na eene goede belooning aan den vin- dor zou worden ter hand gesteld. Slui». Met ingang van 1 Jan. a.s. is de heer R. Heirman, geboren alhier, on derwijzer aan de Roomsch-Katholieke school te Baarn, als zoodanig benoemd aan eonzelfde school mot meer uitgebreid lager onderwijs te Hillegom. Ruim 40 jaar geleden vertrok zeke re heer Van Nes uit Amsterdam naar Amerika, waar hij in verchillende ste den werkzaam was en ten slotte te San Francisko belandde. Daar werd hij de leverancier van zand en grint aan verscillende spoorwegmaat schappijen en verwierf een niet onbe langrijk fortuin. Dezen zomer werd door zijn familie te Amsterdam geinfonneerd naar zijn be staan en toen bleek, dat hij nog leefde en zich gaarne in verbinding wilde stel len met zijn 6 broeders, die te Amster dam wonen. Den 17en October j.l. overleed hij ech ter vrij plotseling en de Amerikaanche consul berichtte de vorige week, dat hij zijn broeders, behoudens een klein le gaat, tot zijn erfgenamen gemaakt had. Voor zijn dood had hij een advocaat te Begen-op-Zoom aangewezen om den boel in orde te maken en deze heeft te Amsterdam met de broeders beraadslaagd hoe het best de boedel is te verdeelen. Vijf der broeders wonen op Oosten burg en Wittenburg en zijn kleine bur gers of werklieden, die met hard wer ken aan den kost komen. De nalatenschap bedraagt 396.000 dollars zoodat aan ieder hunner onge veer anderhalve ton gouds of 150.000 zal ten deel vallen. Woensdagmiddag te Schoten groo- te ongerustheid bij moeder de vrouw. Haar zoontje Willem was nog steeds niet thuis uit school en t was reeds over zesseD. Dit was ze niet van hem gewoon. Steeds kwam hij direct na schooltijd thuis. Wat zou er aan hape ren? Zoo met c'en zou haar man thuis komen en wat moest ze zeggen, als hij naar zjjn zoontje zou vragen. O, de mu ren vlogen haar aan; allerlei rare din- - ik zal hem echter op al zijn gangen laten nagaan". Vos sloot zich aan bij den politiebe ambte die met de behandeling der zaak belast werd en vuurde den man, door het uitloven van hooge geldelijke pre- miën, aan. Werkelijk wist de portier van het logement het nummer van het rijtuig waarvan Dolores gebruik had ge maakt men slaagde er, laat in den nacht in, den koetsier te vinden en door 't geen de man vertelde, de straat vast te stellen, waarin de dame was uitgestapt. (Wordt vervolgd.) gen haalde ze in haar hoofd. Als 'm maar geen ougeluk is overkomen... 't Is reeds zeven uur geworden en nog steeds geen Willem. Naar elke naderen- do stap luisterend of ze die van haar hoveling niet herkent. Neen hij is ,weg en blijft weg. Tegen half acht komt vader thuis, gewend moeder en zoon aan tafol te vinden. De stoel van Willem is lodig, en onder tafel geschoven. Vader ziet moeder aan en ontwaart een droovèn trek op haar gelaat en vermoedt dat er iets niet in den haak is. Bevreesd dat zijn zoon pensklaps ziek is geworden, gooit hij de alcoofdeur open, maar vindt ook daar zijn zoon niet. Eindelijk vindt moeder woorden en brengt met horten en stooten haar man aan tiet verstand wat er aan hapert. Als een razende vliegt hij de straat op, overal zijn oogon latende gaan. Aan elk vraagt hij in lichtingen, omtrent zijn 9-jarigen oog appel. Nergens een spoor. Hij vliegt weer naar huis, misschien is Willem onder- tusschen thuisgekomen. Bittere teleur stelling. Hij ziet zijn vrouw in tranen badende en moet ze met moeite zelve onderdrukken. Ten tweeden male gaat hij de straat op. Dó politie wordt in den arm genomen. Zelfs met de hulp van haar blijft de jongen onvindbaar. Eindelijktegen tien uur, daar komt Wimpie opdagen, met hoogroode kleur buiten adem van het loopén. Hij valt op een stool neer en nadat hij een weinig op zijn verhaal is geko men, vertelt hij hoe hij des middags na het eten met een paar andore jongons door een onbekende mee werd getroond door alle mogelijke stegen en straten om eindelijk weer in de nabijheid van de school terecht te komen. Daar moesten ze een huis binnengaan en werd hun door don man opgedragen mosselen schoon te maken. Ze voldeden aan zijn verzoek, maar toen ze einde lijk naar huis wilden, mochten ze dit niet. Bovendien had die man de deur op slot gedaan, zoodat hun het heengaan onmogelijk was gemaakt, totdat om half tien de man hun toestond om te vertrekken. Zwijgend en met verwonderde ge zichten hoorden zijn ouders hem aan. Vergeten waren voor een oogenblik de uren in doodsangst doorgebracht. Moeder drukte hem teeder aan haar boezem, maar vader dacht oVer het ge val na. Waren het verzinsels? Moest hij aan zijn jongen twijfelen? Hij wist 't niet. Het verhaal klonk zoo vréémd, zoo on- geloovig. De politie, die een uitgebreid onderzoek instelt, zal ook deze zaak zeker tot klaarheid brengen. Maandagnacht heeft te Breda in een zeepziederij een hevige brand ge woed. Ruim halfdrie werd brand ontdekt en* de brandweer gealarmeerd. De brand schijnt te zijn ontstaan op den zolder van de sedert enkele nieuwgebouwde zeepziederij. Op dezen zolder waren een groote hoeveelheid vaatjes zeep, ta len aardappelmeel enz. geborgen. Wijl de politie zich langs de groote poort geen toegang tot het brandende perceel kon verschaffen, zijn eenige agenten op het dak van een bijgebouw geklommen en hebben zij met hun sa bels een deur, die tot de zolder toegang geeft, totaal aan splinters gehakt. Langs die zijde vooral is toon hot vuur bestre den kunnen worden. Hoewel de brandweerhet vuur kracht dadig bestreed, kon zij toch niet ver hinderen dat het geheele dak der zeep ziederij door het vuur werd vernield. De werkman II. van Erp, te Don gen had het ongeluk met zijn hand onder een schaafmachine in een overloderfa- briek te geraken, met het droevig ge volg dat hij is overleden. Dinsgmorgen is te Oosterwijk het 4-jarig dochtertje van den landbouwer Van Dijk in een onbfewaakt oogenblik achter het huis te water geraakt en jammerlijk verdronken. Toen de moeder terugkwam en haar kind miste, werd het levenloos uit de sloot gehaald. - Te Trenton, in den Amerikaanschen Staat New-Jersy, gaf een rijke koopman, Carson, op zijn villa een bal masqué. 1 Reeds was de balzaal vol gasten, toen eensklaps een venster werd opgeschoven en vier gehiaskorden naar binnen klom men, gekleed als roovers uit de Far West. Zij waren totaan de tanden gewapend en hadden een groeten zak bij zich. De gas ten juichten over deze goed geslaagde grap en de gastvrouw drukte de roovers de hand en zeide lachend„nu moeten wij u zeker al onze kostbaarheden afge ven?" Het antwoord klonk bevestigend en een der roovers hield den zak open, waarin mevrouw Carson hare juweelen wiorp, die zij reeds had afgenomen. Alle gasuen volgden haar voorbeeld en de roovers klommen weef door het venster naar buiten. De gasten verwachtten niet anders, dan de roovers weer door do de deur te zien binnenkomen en dan hun kostbaarheden terug te krijgen. Zij wachten echter tevergeefs, te laat bleek dat do roovers echte roovers geweest waren en toen men eindelijk tot die o- vertuiging kwam. hadden zij zich allang uit de voeten gemaakt. Zondagmorgen werd bij de mare chaussees te Nieuwenhagen (Limburg) aangifte gedaan door L. Velraeds te Panneschop, dat zeker persoon uit Wau- bach zijn 11-jarige dochter aangerand had. Onmiddellijk togen do wachtmeester Krul en de marechaussee Van Arnhem op onderzoek en stelden zich te Wau- bach in verbinding met den gemeente en onboz. rijksveldwachter Defesche. Terwijl de wachtmeester het onder zoek aanving, begaven zich de overige marechaussees en dé gemeente-veldwach ter op weg. Na ongeveer 1 uur gezocht te-hebben ;gelukte het dezen twee politiemannen! j den verdachte aan te houden, dicht bij de Duitsche grens, waar hij geboeid werd en aan den wachtmeester voorge leid te Panneschop, waar hij dadelijk werd herkend door 't aangerande meisje als de dader. Berst bleef hij ontkennen, maar laat. in den avond heeft hij aan den wacht meester volledige bekentenis afgelegd. Van andere zijde vernemen we over 't verloop dei' aanranding Hot dochtertje van den heer Velraeds, een i iuvallig meisje van 11 jaar, wilde zich kerkwaart begeven, toen zij onver wacht werd staande gehouden door een onverlaat van ongeveer 20 jaar. Het kind droeg een pakje bij zich. Vol angst bood het dit dadelijk den woesteling aan, hopende op deze wijze van hem verlost tu worden. Doch deze groep het arme wicht, bracht het eenige meters ver het bosch in, vatte het bij de keel en onder de bedreiging „Ik snij je don hals af', haalde hij een mes te voorschijn. Doch op het zelfde oogenblik naderde zekere P. uit Woubach. De aanrander liet nu zijn prooi varen en ging op de vlucht. Het meisje was meer dood dan levend. Vorgezeld van P. strompelde het lang zaam huiswaarts. ingezonden. Mijnheer de Redacteur! In uw verslag van de zitting van den Gemeenteraad alhier, lees ik „De secre taris (de heer van Duijl) geeft aan den Raad te kennen, dat hij zonder hulp niet kan instaan voor den goeden gang van zaken". Eenvoudig uitgedrukt wil dat zeggen dat hij tb veel werk heeft. Ik voor mij, wil dat aannemen (de meeste ingezetenen echter wel niet), doch is daarin dan een redeu om aan de gemeente Groede hulp te vragen Immers, de heer van Duijl is, behal ve van Groede, ook secretaris geworden van Nieuwvliet, en dus zou hij toch eerst voor die gemeente kunnen be-, danken en de tijd die dan vrij komt* voor Groede besteden. Aangezien hij echter prijs stelt op een goeden gang van zaken is het wel mogelijk dat hij voor Nieuwvliet zal bedanken, nu de Raad (en terecht) voor oen klerk nog niet te vinden is. Met dank voor de opname EEN INGEZETENE. Groede, 7 Nov. 1906. Arrondissements-Rechtbank Middelburg. Zitting van hoden Vrijdag 9 Nov. D. G. Z., 18 j., smid te Aardenburg, B. C., 24 j., landböuwersknecht, V. L. G., 29 j., arbeider, beiden te Sluis, zijn wegens mishandeling ieder veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Breskens. Huw.-Aarig. 9 Nov. J. Maas, 32 j., jm. en N. de Hullu, 30 j., jd. Geboorten. 29 October. Pieternella Maria, d. van H. C. de Munck (overl.) en J. A. M. Fenijn. 28, Elizabeth, d. van Ph. A. Keijmel en E. van Geijten. 5 November. Abraham Arie, z. van G. .T. Boeekhout en J. E. do Jonge. 5, Willem, z. van Iz. Keijmel on M. Ver- duijn. Schoondijke. Iluwelijks-Voltr. 4 Oct. A. Vergouwe, 25 j., jm. en Fr. de Die, 25 j., jd. Geboorten. 17 Oct. Adriaan, z. van J. H. Jacobs en E. A. de Smidt. Overlijden 13 Oct. Irma Maria Loui sa, 7 d., d. van P. V. Touniois en M. L. Verste a :e. 11 oogwatergetij Breskens. D A G K N. voorin. nam. Zatordag 10 Nov. 8.15 8.89 Zondag 11 9.28 9.52 Maandag 12 10.13 10.37 Dinsdag 13 11.17 11.41 ('idiiikbciirii'». Neii. Herv. Kerk. Zondag 11 November. Biervliet v. 9l/j> u ds Val. Breskens v. 9t/2 u ds Meeuwenberg n. 2 u ds Meeuwenberg Groede v. 9 u ds De Schepper. n. 2 u Geen dienst. Hoofdplaat v. 9' 2 u ds Noest. Nieuwvliet v. 9'/a u ds van Essen. Schoondijke v. 9',._, u ds Nieuwburg. Waterlandk. v. 91/., u ds Meuter. IJzendijke v. 9PL u ds Zillinger Molenaar. Woensdag 14 Nov. Nieuwesluis n. 6 u Bijbellezing. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 u en nm. 2 u dhr. Lensvelt. Ev. Luth. Gem. Groede v. 9 u ds Stellwag. Woensdag 14 Nov. nm. 6'/2 u Bijbellezing in de Chr. School. Handelsberichten. Dordrecht 8 Nov. Puike jarigo tarwe Goede en mindere tarwe Puike nieuwe Tarwe Goede Nieuwe Rogge Nieuwe Wintergerst Jarige lange Haver Nieuwe Jarige dikke Haver Bruine boonen Kookerwten Mestingerwten 7.60 7.00 7.50 6.- 5.50 4.80 3.70 2.50 4.70 f 10.- f 8.20 f 7.80 8.00 7.50 7.80 7.- 6.- 5.30 4.70 4.- 5.- h. f 11.- j f 9.— j k f 8.-

Breskensche Courant | 1906 | | pagina 2