L, Ie, Een perceel £1? Kampsliijd mei de Kaart, 11 MO Willis, 3e. ien Woonhuis Gemengd. Burgert stand. Correspondentie. 382'" Staatsloterij. Handelsberichten. Advortentiën. Muziek voor den dans» 2i 36, 4e. Een Woonhuisje, SMETPOEDER. Bazaar IJzen dijke Wederverkoopers genieten rabat. heer P. Kouwe, in de plaats van wijlen den heer Joz. Basting Jz. Te Sas van Cl ent is een geval van pokken bij een vrouw geconstateerd. Sluis, 13 Oct. Hedenmiddag geraakte het ongeveer Sjarig meisje van schipper H. Flijn alhier te water. Na veel moei te en inspanning word het door C. v. d. Klooster en W. Dusebout op het dro ge gebracht. Te Helder is bij de schietoefenin gen in de duinen de milicien der artil lerie W. Goos, die voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen was, vrij ern stig verwond. Bij het afvuren van zijn geweer sprong de grendel terug en daardoor kreeg hij de volle lading in het gezicht. Deerlijk,gebrand werd hij opgenomen en naar 't marine hospitaal vervoerd, - Te Ovladen is een heer die naast den bestuurder in een automobiel zat in een scherpe bocht op den weg ge slingerd. Hij werd voor dood opgeno men. Gistermiddag omstreeks kwart over twaalven rook een bewoonster der 2e verdieping op den Plantageweg te Rot terdam een brandlucht en zag kort daarop rook komen uit de portaaldeur dor eerste étage in hetzelfde perceel. Een agent van politie, die gewaar schuwd werd, trapte de portaaldeur, die gesloten was, in, snelde de woning bin nen en ontdekte dat er brand in de keuken woedde. Hij bluschte het vuur met emmers water met behulp van an dere lieden die toegeschoten waren. De keuken was reeds gedeeltelijk uit gebrand. Op den vloer zagen zij voorover lig gen het vreeselijk verbrande en groo- tendeels reeds verkoolde lichaam van de bewoonster, de 58-jarige juffrouw M. K. huisvrouw van C. K., die geheel alleen thuis was. Een tien minuten voor de brand ont dekt' werd, had zij nog met de bewoon ster der bovenverdieping staan praten. Een geneesheer, die ter hulp werd geroepen, k. n natuurlijk slechts den dood constateeren. Te Oberkassei bij Dusseldorp is een automobiel in volle vaart tegen een boom opgeloopon. De vijf menschen die er in zaten, zijn allen zwaar ge wond naar het ziekenhuis gebracht. Vorige week is een Duitsch student tusschen 's Heer-Arendskerke en Goes uit een coupé van den trein gevallen, met het gevolg dat hij zwaar gewond naar het gasthuis is vervoerd geworden, alwaar hij den volgenden dag overleed. Bij de groote aardwerken aan den ondergrondschen spoorweg te Parijs heeft Vrijdagmorgen een ernstig ongeval plaats gehad, dat gelukkig echter zonder per soonlijke ongelukken is afgeloopen. in de rue Botzaris zijn de werken over een lengte van 100 meter ingestort. De diepte bedraagt 10 a 12 meter. Reeds van te voren had men bemerkt dat er groote scheuren in de gewelven vielen en Vrijdagochtend was dit zoo sterk dat de werklieden weigerden narr beneden te gaan. Kort daarop had de instorting plaats, die men meent te moeten toeschrijven aan het vervoeren van te zware wagens langs de ondergegraven straat. Een oogenblik meende men nog dat enkele huizen in gevaar verkeerden en de poli tie liet ze door de bewoners ontruimen. Later op den dag werd evenwel verlof verleend ze opnieuw te betrekken. Een 8-jarig knaapje te Uden (bij s' Hertogenbosch) heeft Zaterdag zijn 5- jarig broertje bij ongeluk doodgescho ten. Dezer dagen arriveerde te Barne- veid een Scheveningsche familie, die, een tocht per automobiel willende ma ken onderweg een defect aan 't stoom- rijtuig gekregen had. Ongelukkig bevond zich onder de in zittenden ook een dame, die wegens een gebrek aan haar boenen niet loopen kon. Begrijpelijk was het dus, dat men in hot stationskoffiehuis aldaar verzocht de dame naar het station te rijden, ten einde de reis per spoor te kunnen voort zetten. Het antwoord van den caféhouder was echter, dat hij er geen paard of rijtuig op na hield, maar wel in 't bezit van een sterken kruiwagen was. Wilde de dame hierop plaats nemen, dan had zij dit slechts te zeggen. En zoo geschiedde het, dat de auto mobiliste van straks thans op een krui wagen vervoerd werd. Te Dusseldorp zijn een moeder en haar kind door een automobiel overre den. De moeder is reeds overleden, de toestand van het kind is hopeloos. Eenige weken geleden werd te Haarlem een minderjarig meisje be schuldigd van diefstal. Zij werd door de bestolene herkend en had aan de politie de bekentenis af gelegd het feit te hebben bedreven, waarop dan ook de officier haar, zonder instructie van den rechter-commissaris, voordroeg tot verwijzing naar de straf zitting. Maar nu heeft zij haar raadsman ver klaard, aan het politiebureau wel te hebben bekend, doch onder pressie van de rechercheurs, die haar in een hok hadden gesloten, en ook komt nu de da me, bij wie zij dienstbaar is, verklaren, dat het kind den diefstal niet kan ge pleegd hebben, daar zij op liet uur, dat die moet hebben plaats gehad, niet bij haar uit huis is geweest. Haar raadsman heeft nu verzet aan- geteekend tegen de verwijzing, en er is alsnog instructie in de zrak gelast. Te Wijdewormer is I. Brouwer door de duisternis misleid in de weg sloot gevallnn en verdronken. Uit Helenaveen wordt gemeld, dat men, borende tot een diepte van over de 1200 Meter, nog twee nieuwe lagen kolen heeft gevonden, in 't ge heel 7 lagen. Collecte Zeeland. Trekking van Vrijdag 12 Oct. NIETEN. 3788 3942 6719 9599 9628 Hoogwatergetij Breskens. DAGE N. voorm. nam. Woensd. 17 Oct. 12.36 1.- Donderd. 18 1.13 1.37 Vrijdag 19 n 1.55 2.19 Cadzand. Huw.-voltr. 16 Augustus. Iz. Schijve, 34 j., jm. en E. Steenhart, 40 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Pieternella, d. van P. Boeije en J. Moggree. 9, Magdalena Maria Aaltje, d. van M. de Bruijne en J. C. van Cruijningen. 23, Janneke Jo- zina, d. van M. la Gasse en S. E. de Voldere. 27, Jozias Izaak, z. van A. van Dale en M. J. Masclee. 6 Aug. Ma Uit hoofde van de uitgebreidheid zul len we het verslag der zitting van den 1 gemeenteraad van IJzendijke in het vol- j gend nummer opnemen. Red. ria, d. van P. Miens en S. de Visser. Overlijden, 4 Juli. Jannetje Risseeuw, 66 j., echtg. van Jacob Cappon. 13, Jannis Izaak Misilje, 1 j., z. van Izaak en Adriana de Wolf. Rotterdam 15 Oct. Tarwe, per 100 K.G. Rogge, per H.L. Zomergerst Wintergerst Kookerwten Haver per 100 K.G. Bruine boonen p. H.L. Witte Zeeuwsche Uien 82.5 5.50 8.00 8.00 9.25 6.75 f 10.00 f 15.00 1.80 1.75 1.75 a f 9.50 a f 6.40 a f 8.50 a f 8.90 a f 9.75 a f 7.50 a f 10.75 a f 16.00 gr bruine kleine stroogele per 60 K.G. Aardapp. Z. blauwe f 2.20 a f 2.80 eigen-heimers f 1.40 a f 1.60 bonte f 2.20 a f 2.30 V eemarkt. Koeien en Ossen 26 tot 37 c., Kal veren 35 tot 50 c., Schapen 28 tot 32 c., Lammeren 30 tot 35 c., Varkens 22 tot 26 c., id. voor export 21 a 23 c., alles per x/2 K.G. Koers van het geld. België 100 fr. f47.50 a f47.80 Eng. 1 pd. St. f 11.94s a f 12.08 s N.-Arn. 1 Dollar f 2.45. V Heden overleed na een lang durig en geduldig lijden, onze ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JACOB VAN DUKE, in den ouderdom van bijna 65 jaar. Wed. P. M. VAN DIJKE Groenewege en Kinderen. Groede13 Oct. 1906. Hedenavond overleed na een langdurig lijden, onze geliefde Echt genoot en Vader, ADRIAAN WISSE, in don ouderdom van 57 jaar. Wed. ADR, WISSE-Lauret en Kinderen. Breskens, 15 Oct. 1906. Zondag 21 October a.s., NA AFLOOP W. VAN DE PLASSCHE, Breskens (Nieuwesluis.) De Notaris H. G. Hammaohor te Groede is voornemens orn op Maandag 29 October a.s. des namiddags te 3 ure, ten verzoeke van mevrouw de Weduwe CARPREAU geboren Weijnhagen c. s., in het hotel „la Porte d'Or", bewoond door den heer J. C. Aerts te IJzendijke, in het open baar te verkoopen I deel van het voormalig Schansedijk je, geschikt voor BOUWGROND, ge legen in de gemeente IJzendijke, aan den straatweg naar Watervliet, ka dastrale Sectie E deel nr 572, groot 13 aren 61 centiaren, en verdeeld in 7 koopen, waarvan 6 ter grootte van ieder 1 are 94 centiare of 13 oude roeden en een ter grootte van 1 are 97 centiaren of 131/., oude roeden te veilen in perceelen en in samen voegingen. Aan het gebruik te komen bij de be taling der kooppenningen. aan de Slijpstraat te IJzendijke, ka dastrale Sectie D nr. 1248, groot 3 aren 30 centiaren of 221/2 roeden in huur bij Willem Versprille te IJzendijke, tot 1 Mei 1907, tegen f 0.90 's weeks. in den Hoofdplaatpolder, gemeente Hoofdplaat, achter den molen van P. F. Tas, kadastrale Sectie B nr. 741, groot H. 4.4543 of 10 Gem. 21 R. oude maat. In pacht bij Th. van Haelst, land bouwer te Hoofdplaat, tot den 1 Octo ber 1907, voor ƒ375.— 's jaars, lasten voor eigenaars rekeningde polder- en grondlasten bedragen ƒ137.735. ERF en TUIN, in de gemeente Bier vliet, aan het Krabbegat, kadastrale Sectie G nr. 660, groot 5 aren 95 centiaren of 40 oude roeden. In huur bij Ch. Hamelijnck, werk man te Biervliet, tot 1 Mei 1907, voor ƒ40.— 's jaars. met het recht van erfpacht op den grond tot 31 October 1936, tegen 2.50 's jaars, in de gemeente Bier vliet, op den Sint Pietersdijk, zijnde het oude tolhuis, kadastrale Sectie H nr. 146, groot 1 are 70 centiaren of 11 oude roeden. In huur bij Alexander Martens, werkman te Biervliet, tot 1 Mei 1907 voor ƒ50.— 's jaars. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij genoemden Notaris ZEGT HET VOORt. J. C. CORNELIS, Breskens. bericht aan zijne begunstigers de ontvangst van de nieuwste WOIiLEiW STÖFFIÏST, Baai, Flanel, Truien, Sporthemden, Bonten, Heeren- en Dames-Handschoenen, Onderbroeken, Borstrokken, ook ver krijgbaar de echte Jaeger Ondergoederen van Jansen Tilanus, Capelinus, Sjals, alle soorten wollen Dekens, zwarte en gekleurde wollen Doeken, prachtige sorteering, Satijne-, Tricot- en Flanelle Rokken, gemaakte Mante- lines, Oliejassen en capuchons, prima kwaliteit gemaakte Kapokbedden in alle prijzen alle soorten Brillen voor eiken leeftijd, en verder alles wat tot het Galanterie en Manufacturiervak behoort. Minzaam aanbevelend.

Breskensche Courant | 1906 | | pagina 3