Kost en Inwoning Koffie T. Smetpoeder Stam-, WK-, Mr- si Klimrozen Zaterdag 30 Sept- op het Bilj eene lading Engelsche KOLEN, V Conifeeien en vaste planten, Boomkweekers-artikelen Advertentiën. In lossing: Blikslager. Te bekomen Aangeboden oppenomen. Het zijn de lichtmatrozen D. Quak, van Dc-11 Helder, wiens dijbeen is gebroken, en de marinier W. Jongkind!, van Aalsmeer met beenbreuk. Al de overige gewonden, die aan boord verpleegd worden (waaronder bootsman), moeten zich naar omstandigheden wel be vinden. De schout-bij-nacht Wentholt, bevond zich reeds henenmiddag op de Friesland", tot het instellen van een voorloopig on- zoek. Een ernstig ongeluk had te Goes plaats. J. L., zetbaas op een hofstede tn Nieuw- land (bij Den Briel) was werkzaam bij zijn patroon, die op de hofstede Klein Frankrijk" woont, om hem met de drukte wat te helpen. Terwijl hij met een ledigen mestwagen van het land uit den Goeschenpolder te rugkwam, sloegen de paarden op hol. J. L. werd van den wagen geslingerd en kwam in de sloot terecht. De paarden holden door en werden later tot staan ge bracht. De man, die bewusteloos in de sloot lag, werd naar de hofstede vervoerd zijn hoofd was op verschillende plaatsen ver wond welke wonden door een geneeskun dige werden dichtgenaaid. Bovendien was hg ernstig aan de borst gekneusd eu was een zijner armen gebroken. 's Avonds overleed de man, na even tot bewustzijn te zijn gekomen. De overledene is ongeveer 30 jaar en laat een weduwe met 2 kinderen achter. Tusschen 2 en 3 uur Vrijdagmiddag vervopgden zich ten huize van den metse laar Schut te Zelheni twee mannen, die een reispenning vroegen. De vrouw, die alleen thuis was, verklaar de geen geld te hebben en bood hun brood en melk aan, wat geweigerd weid. Op hun vraag om de sleutels, antwoordde zi), dat ook deze niet in haar beizt waren, waarop een der kerels zijn eigen sleutelbos voor den dag haalde en daarmede verschil lende basten opende en doorzocht, geduren de welken tijd de andere man de vrouw vasthield. Toen alles doorzocht was, verlieten zij de woning met medeneming van een be drag van ongeveer J'25. Met de grootste onbeschaamdheid blij ken de kwartjesvinders hun winstgevend bedrijf ook in de spoortreinen nog voort te zetten. Een bewoner van Dordrecht, die daar Dinsdag getuige van was, deelde aan de D. l't. het volgende mede: Te Utrecht stapte hij tegen G uur ineen coupé 3e klasse van den trein naar Botter dam' waar reeds drie Duitsehers uit Keu len zaten. Even nadat hij plaats geno men had, kwamen nog twee man, vermoe delijk Duitsehers, den coupé binnen, bijna op de voet gevolgd door de conducteur die meende, dat zij aan zijn controle waren ontsnapt. De eene vertoonde echter v.vjn kaartje, terwijl de andere-zijn abonnements kaart liet zien en op de vraag waarom hij op het laatste oogenblik van zitplaats was veranderd, antwoordde, dat hij eerst in een coupé niet rooken had gezeten, maar nu in een rook-coupé was overgestapt, wat hun toch volkomen vrijstond. Weldra 'zou echter blijken, wat de ware reden dier verhuizing was. Nauwelijks was de trien weer in bewe ging of er word een gesprek aangeknoopt tusschen twee der jongelieden uit Keulen en de beide andere Duitsch sprekende ter wijl de oude heer aanvankelijk in zijn hoek je een Engelsche courant bleef zitten lezen en onze stadgenoot bedaard toehoorder en toeschouwer bleef. Al spoedig hadden du jongelieden verteld, dat zij op reis waren naar Londen via Hoek-van-Holland, ter wijl de oude heer heden met de Batavier" daarheen zou vertrekken. Voor de beide anderen scheen de kans dus gunstig om een een slag te slaan. Op een oogenblik liet een hunner, schijn baar heel toevallig, bij het uithalen van een zakdoek, een kaartspel op den grond vallen, dat door den andere werd opge raapt. Er ontstond een praatje over speel kaarten, "er werden een paar grapjes met kaarten vertoond en aldra kwam de be kende truc der kwartjesvinders met de drie kaarten op de proppen. Do een dezer bei den verspeelde aldalijk, vreeselijk dom, een rijksdaalder, welken de andere hem wilde teruggeven, maar de verlezer bedankte daarvoor; hij was hem eerlijk verloren en zou hein ook wel eerlijk terugwinnen. De andere Duischers, om wie het feite lijk te doen was, vlogen toen iri de val. De oude heer legde zijn conrant neer en begon ook mee te raden, met het gevolg, dat vóór men te Gouda was aangekomen, een der jongelui ougeveer 12 pond ster ling, de oude heer omstreeks 50 mark en du voor lokvogel spelende kwartjesvinder enkele tientallen guldens kwijt was. Aan het station Gouda werden de reizi gers gewaarschuwd, dat er kwartjesvinders in den trein waren en voor deu Duischers die al liet geld had gewonnen, was het toen tijd om te verdwijnen, na nog de bru taliteit te hebben gehad om den verliezers de band te geven en goede reis toe te wenschen. Zijn collega bleef, blijkbaar om geen argwaan te wekken, in den coupé zitten tot Rotterdam en maakte zich toen ook zoo spoedig Mogelijk uit de voeten, zoodat toen een conducteur aan den coupé kwam vragen of er ook iets bijzonders was voorgevallen, een ontkennend antwoord werd gegeven, daar de vogels toch reeds gevlogen waren, zoodat men zich slechts noodeioos moeite op den hals zou halen. Dat de kwartjesvinders bij het treinper soneel bekend zijn, is zeker, voor reizigers die ze niet kennen, diene dat het tweetal middelmatig van lengte was en tamelijk flink gebouwd. De een, de lokvogel, droeg een zware rossigen, de andere, de eigen lijke speler, die er minder net uitzag, een zwarten knevel. Naar de Leeuw. ('t. uit Sn eek ver neemt, heeft daar Donderdag een ernstige bunzine-ontplotling plaats gehad in de sme derij van T. Van. Wieren- In de werkplaats van dezen werd de benzine, waarvan de aanwezige voorraad op 4 ii 5 liter wordt begroot, bewaard in twee gesloten blikken bussen, die geplaatst waren in een gemetseld keldertje van een meter diepte, dat van boven met een ste vig houten luik gesloten was. Ruim een meter van dit keldertje verwijderd, bevindt zich de smidse. Terwijl men met smeden bezig was, had eensklaps een geweldige uitbarsting plaats die tot in wijden omtrek gehoord weid en het geheele huis deed bevuil. Zware vloerluiken werden opgeheven en stuk geslagen, de zolder verzette, de ach termuur scheurde, vele pannen op het dak vlogen er af, alsof een windhoos er mee gespeeld had. De glazen uit deuren, vensters en licht- koker werden verbrijzeld. 't Gloeiende jjzer werd van de smidse door de werkplaats geslingerd. Van een deur aan de straatzijde werd 't slot afgerukt en kwam terecht door een zij waartsche ruit in een steeg. Tot aan de overzijde der straat werden de gevolgen dezer ontploffing gemerkt. Gelukkig stonden de voordeur en de noodstal open, waardoor de spankracht der lucht minder tegenstand ondervond, dan wanneer alles gesloten was geweest. Een der knechts was op het oogenblik der ontploffing bezig met het beslaan van van een paard. Ook deze kwam met den schrik vrij. Toen de kkecht brand bemerk te had hij spoedig het verschrikte beest buiten. Op welke wijze de ontploffing is ont staan, zal moeilijk opgehelderd kunnen worden. Een der bussen is plat geslagen terwijl de andere bus, waarvan de sluiting was verbroken, nog ongeveer 11 liter ben zine inhield. Beide bussen zijn door den commissaris van politie in beslag geno men. In de Willeuistraat te Amsterdam is een jong meisje thuisbehoorende op de Lindengracht, op treurige manier om het leven gekomen. Zij vermaakte zich met een knikker, stopte dien daarbjj in baar mondje. Ongelukkig slikte zij den knikker door en bleef deze in haar keel zitten. Trots vele vruchtelooze pogingen van ter hulp gesnelden kon deze niet verwijderd worden en voor het kindje nog in het lo kaal van den geneeskundigen dienst in de Willemstraat aangekomen was, leefde het reeds niet mqer. Terwijl de schade door den vorigen brand, aangericht in het station Maliebaan te Utrecht nog niet eens geheel is hersteld het werkvolk is thans nog bezig in het gedeelte dat vioeger afbrandde ontstond Vrijdagmiddag opnieuw brand in het sta tion Maliebaan der H. IJ. S. M., vermoe delijk doordat een werkman in de z.g. »lampenisterij", waar de lampen worden opgeborgen en schoongemaakt, een bran dende lucifer heeft laten vallen in de daar aanwezige poetslappon enz., welke voor het vuur gretig voedsel boden. De vlammen sloegen onmiddelijk over naar den zolder, die zich daarboven be vond. Het poetsbok brandde geheel uit. De inhoud van de goederenloods, die zich in de nabijheid bevind, bleef gespaard. De zolder was geheel leeg, zoodat het vuur daar niet veel voedsel vond. Oui 5 uur kon men zeggen, dat de brand geheel gubluscht was. De brandweer bleef nog geruimen tijd water geven om het weder oplaaien der vlammen te voorko men. H oog;watergetij Brebkens. 1) A G E N. voorm. nam. Woensd. 27 Sept. 12.12 12.36 Donderd. 28 12 30 1 Vrijdag 29 1.13 1.37 IfiiUHlelsberichlen. Rotterdam 25 Sept. Nieuwe Zeeuwsche en Ylaamsche Tarwe, puike f 8.40 ii f 9.25 jarige f 9.25 a f9.75, Rogge f 5.00 a f 5.75 Gerst f 8.00 a f8.70 Haver fG.80 a f 7.GO (per 100 KG Br. boonen f 8.00 a f 10.00 witte f 9.00 a fll.50 Kookerwten f 8.50 af 9.00 Voer- erwten f7.50 ii f 8.50, Kanarie/., 'f 0.00 a f 0.00, Koolzaad f 8.00 a f '9 00 Zeeuwsche Aardappelen eigenh. f3.25 a f3 50; dito blauwe f2.G0 a f 2-80 Zeeuwsche Uien Groote bruine f 1.50 kleine fl.60 stroogele f 1.40 per GO KG. V eemarkt. Koeien le qual. 37 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 20 c. Ossen le 37 c. 2e 30, 3e 2G ct Stieren le 00, 2e 0q, 3e 00 c. Kalveren, le 43, 2e 39 3e 35 c. Schapen le 27, 2e 23 c. Lamm, le 30 2e 27 3e 26 ct. Varkens le 27, 2e 24, 3e 21 ct. Koers van het geld. België 100 fr. f 4765 a f 47.90 Eng. I pd. St. f 12.01 af 12.105 N.-Amerika 1 Dollar f 2.4G. itaalsloterif. Collecte Zeeland. Trekking van Vrijdag 22 Sept. 400 4298 100 4579 ƒ70. 3331 3913 4581 4771 8900 8917 9872 990G 10754 NIETEN. 383 432 433 447 448 G2G8 0272 8805 8909 9813 9832 9840 9843 9863 13141 13160 14030 10762 16778 10791 18309 D. V. D. J. hopen VAN WIJCK ss J. F. DU FLOO, CORNELLS VAN DEN HEUVEL KS JOHANNA ELIZABETH GOE8EIJE. Huwelijks-voltrekking 5 October 1905. Brcekens c nAr Hoofdplaat J 21 SePl- lfmj' Alg cm eene ken n iegeving. I op Zondag 1 October a.s des namiddags te 2 uur, lz. DE MAILLIE, Breskkns (Nienwesluis.) tot i&oiHlcrdag-iivoml Bmkèis. WEIJKMAN SCHIPPERS. gevraagddoor Pen net Persoon van den P.O., bij eventueele lieden, waarbij hij werkzaamheden kan verrichten als Brieven franco met prijsopgaaf aan J. P. DEN HOER, Zuidsingel E. 41, Middelburg. onovertroffen in geur en kracht, is te BRE3KENS steeds versch ver krijgbaar hij tegen brand in de TARWE. J. C. CORNEUS, Breskens. 25-jarige Echtver- hunne eenigiging te gedenken. Groeue. limine dankbare kinderen. extra zwaar gewas, prachtige jonge laagstant leiboom en alsappel, peer, pruim, perzik, morel enz., piramide, appel en peer in prachtsoorten op naam. Ronde-, Witte- en Zwarte Aalbessen, Kruisbessen in buste soorten. Verder worden door ons steeds alle geleverd. VAN UXEM, Groede.

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 3