RRESKENSCHE COURANT ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR HET VOORMALIG 4E DISTRICT. BE ZWENBELMNG, No. 1035. Zaterdag 16 September 1905. 14e Jaarg. Buitenland. FEUILLETON. Binnenland. ABONNEMENT. Per 3 maanden ƒ0.50, franco per post door het geheele Rijk ƒ0.55, voor België ƒ0.625, voor Amerika ƒ0.825, bij vooruitbetaling. Bjj alle boekbandelaren en brievengaarders worden abonnementen aangenomen. ADVERTENTIËN. Van 1 tot en met 5 regels 25 cents elke gewone regel meer 5 cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement lager tarief'. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagnamiddag twee uur. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. IHEI.KllVN te Breskens. Een groot aantal burgemeesters uit ver schillende streken van Japan zijn Dinsdag te Tokio aangekomen, om den Mikado een verzoekschrift, tegen het vredesverdrag ge richt, te overhandigen. Toen zij ten paleize toegelaten wilden worden, werd hun ech ter door gendarmen de boodschap overge bracht, dat zij dadelijk naar hun woon plaatsen moesten terugkeeren. De heeren voldeden daaraan zonder verzet. Volgens een correspondent van het Jour naal verlangen eenige afgevaardigden de instelling van een commissie toponderzoek van de jongste ongeregeldheden. Het ontslag van Adasji, het hoofd der politie te Tokio, is door de regeering aan genomen. De bladen dringen overigens aan op hervorming van het politiestelsel, in 't bijzonder de instelling van gemeente- li)ke politie. Inmiddels is de rust thans geheel her steld. Vele duizenden soldaten met de bajonet op 't geweer zijn over de geheele stad verdeeld. In het Hibia-park, dat als legerkamp dienst doet, zijn tenten opgesla gen, zelfs de muziektenten worden gebruikt, om er troepen in te herbergen. In andere wijken zijn de troepen ingekwartierd. Voor de openbare gebouwen, op de plei nen en voor alle gezantschappen staan politieposten, die de voorbijgangers scherp opnemen. Van andere zijde meldt men nog dat de vijf kranten te Tokio die geschorst waren, opnieuw mogen verschijnenmaar nu zijn er weer twee te Osaka en een te Sjimono- 43. Van hem zelf alleen V riep de her togin, die zich onmogelijk langer bedwin gen kon, uit, en wanneer je weet dat hij ondankbaar is en laf, zult ge hem dan nog aanmoedigen Wanneer hij de heiligste eeden verbreekt, zult gij je dan verlagen tot zijn medeplichtige Hij is niet vrij Hij behoort mij 1 En wanneer gij hem aanneemt, dan ontroof je hem mij Haar oogen fonkelden van toorn, terwijl haar lippen beefden van smart. Lucienne gevoelde diep medelijden, doch zette moe dig de proef' tot het einde toe door. Kalm antwoordde zjj Indien hjj u wil verraden, toont u niet meer lief te hebbeu, wilt u hem dan behouden ondanks hem zelf? U houdt slechts het feit voor oogen dat Roger u verlaat. Maar dring dieper door, vraag u at welke beweegredenen hem hiertoo lei- seki verboden. De progessisten hebben in een Dinsdag gehouden bijeenkomst een besluit goed gekeurd, verklarende dat de gesloten vrede in strijd is met de belangen des volks en een bestendige vernedering voor Japan vormt, voor welke de regeering verant woordelijk is. Men zegt dat er ongeveer 1650 perso nen in verband met de onlusten, in hech tenis zijn gezet en dat 1160 van dezen vervolgd zullen worden. De eethuizen te Tokio zijn weer geopend en de trams loopen weer. Ook te Bakoe in Rusland is het wat rus tiger, en bij wijze van proef is de tram- dienst gedeeltelijk hervat, maar de ver bittering van de mohammedanen tegen de christenen moet nog toegenomen zijn. Men vreest erge onlusten bi) de begra fenis van prins Amilakboeri, oud-gouver neur van Bakoe. Hij was met een bijzon dere zending in den Kaukasus gelast en had den haat der bevolking op zich gela den. De revolutionnair-socialisten hebben een proclamatie uitgevaardigd, waarin zij dreig den, al de fabrieken in brand te steken, indien het werk hervat wordt, voordat zij voldoende waarborgen hebben gekregen. Verscheidene bladen melden dat de Tsaar prins Louis Napoleon Bonaparte heeft be noemd tot gouverneur van den Kaukasus, in de plaats vau prins Wigrontzof. De nieuwe gouverneur van den Kauka sus is door den Tsaar ontvangen, die hem zelf de te volgen gedragslijn heeft voorge schreven, om de provincie te versterken. De prins zou Donderdag naar Bakoe vertrekken. Dinsdag is de Koning van Italië aan boord van zijn jacht het eiland Stromboli omgevaren hij ging aan land te Parghe- lia, waar hij te midden van de bouwvallen een uur vertoefde en de ergst beschadigde plekken bezichtigde. Vervolgens ging de Koning weer aan boord en stoomde naar Nicoteria, om van daar met een automo biel naar Treparni te reizen. Daar stort ten, tijdens het bezoek, eenige door de aard beving beschadigde muren in. De Koning bracht nog een bezoek aan Filadelfia en aan Pizzo, om daar het nu beschadigde slot te bezichtigen, waar Murat, toen hij van Corsica uit met een klein corps wilde landen, maar door een storm uit den koers geraakt was, in hechtenis genomen, voor een krijgsraad gebracht, en doodgeschoten is. 's Avonds keerde de Koning, die over al hartelijk begroet was dxrr de bevolking, naar zijn jacht terug. Woensdag is Catanzaro aan de beurt geweest's morgeus werd met een auto mobiel een bezoek gebracht aan de omstre ken der stad. De Koning heeft Dinsdag naar minister Fortis geseind, om in naam der Koningin 50,000 lire te zijner beschikking te stellen, welke zullen gebruikt worden om de arm ste kinderen, weezen geworden bij de ramp, in gegoede families te plaatsen. De overheden van Olivadi en Deapia hebben om hulp geseind, daar de huizen, die nog stonden, door nieuwe schokken onbewoonbaar gemaakt zijn. Te Bisignago hebben nieuwe schokken plaats gehad, die weer schade aanrichtten. In het district Cosenza zijn 41 gemeenten zwaar beschadigd. De bevolking slaapt nog ir, de opeu lucht. Uit Innsbruck wordt geseind dat in den Dinsdagnacht", om half twee, in het Arl- berg-gebied een zware aardbeving met schokken en gerommel gevoeld is, die tien seconden duurde en zich van het zuiden naar het noorden voortplantte. den, en oordeel dan of hij nog langer waardig is dat u om hem treurt, dat tl, met de wanhoop in het hart, jammert over zijn verlies. Zoudt gij zoo weinig fierheid bezitten mij te sineeken hem af te stooten, om hem daarna van mij aan te nemen Of acht u hem in staat zich alleen tot mij te hebben gewend om mijn fortuin, mij bet hof te maken zonder mij lief te hebben Indien het zoo is, dan dient gij hem met zulk een minachting te beoordcelen, dat gij u met walging van hem afwendt. Met stijgende verbazing hoorde de her togin haar aan. Nu begreep zij hetgeen Lucienne zeide, maar kon niet gelooven dat het. haar ernst was. Door aandoening overmeesterd riep zij uit Wat ge daar zegt is verschrikkelijk 1 Thans belastert gij dengenc. om wien wjj kampen. Wilt gij, indieu ik overwin, mijn zegepraal vergallen Al die redeneeriugeu van een koel, liefdeloos meisje zijn mij onbegrijpelijk. Ik redeneer niet. Ik heb hem lief; dit zegt alles, doet alles begrij pen en alles vergeten. Zelfs het lage verraad, de veile be rekening Zelfs de afschuwelijke hande lingen van den koopman, die twee fortui nen tegen elkander opweegt, om te onder zoeken welke het zwaarste is? Begrijpt u me nu Op dit oogenblik maakt hij ver gelijkingen. Eén beweging van ruijj en hij werpt zich aan mijn voeten, omdat ik rijker ben dan gij Wilt gij het bewijs Indien ik hem als een vlinder tusschen twee vingers knel, en ik toon hem, bereid om mij te huwen, na al de eeden die hij voor u heeft ge zworen, zult gij hem dan nog betreuren Kom, mevrouw, vrees het licht niet 1 Zie dien treurigéu held zijn komedie afspelen juich hem toe of fluit hem uit, meer is hjj niet waard 1 Denk niet dat ik u bedrieg. Misschien handelde ik verkeerd door u mijn plan mede te deelen. Ik had u in den waan moeten laten tot het einde van den strijd, maar hiertegen kwam mijnopen- hartigheid in opstand. Zult u even zoo zijn als ik, wilt u mi) beloveu volkomen suizwygenheid in acht te nemen omtrent hetgeen ik u zeide? Met dooi tranen verstikte stem antwoord de Elisa Ik beloof u dit, maar indien hij u ten huweljjk vraagt, zult-gij dan toestem men Woensdag heeft H. M. de Koningineen bezoek gebracht aan de groote manoeuvres le Maastiicht. Te 8 uur 's morgens kwam Zij aan en werd op het perron ontvangen door de com missaris der Koningin in de provincie Lim burg, jhr. Ruys de Beerenbrouek de bur gemeester, de heer P. O. H. Bauduiu, de commandant der schutterij, de heer J. Sehoepkens. en verschillende spoorwegauto riteiten. Dadelijk na de begroeting be geeft Hare Majei-teit zich in een der ge reedstaande hofrytuigen. Zij ziet er op gewekt uit en is gekleed lil zwarte ama zone, waarover een eenvoudige bruine man tel. Ouder hartelijke hoera's, hoedgezwaai en zakuoekgewuif Oegeelt de stoet zich aan stonds naar het teirein aan den Akeuer- siraatweg. De Prins, die reeds, als een echt sol daat, sedert den vroegen morgen in het veld is, komt zijne gemalin halverwege te gemoet rjjden. Hy draagt de generaals uniform, Klein tenue, en is gezeten opeen fraaieli voshles. Koningin Wilhelmina stijgt, bij de ten ten aangekomen, evenzoo te paard. Sier lijk teekent zich Haar slanke, donkere fi- Ach, vreest gij dit inderdaad U zoudt hem misschien weder liefdevol opne men, nadat ik hem heb weggezondeu I Arme, dwaze vrouw I Maar ik zal hem u toonen in zijn ware gedaante, zóó laag, zóó afziehleiyk, dat gij hem niet zult kun nen vergeven I Voeg u thans weder bij uwe gasten en zorg dat uw gelaat niet de sporen vertoont van hetgeen er in u omgaat. Straks zal ik aankondigen dat ik morgen denk te vertrekken. U zult zien, dat hij mij binnen enkele uren zal volgen I Kom, moed en fierheid I Denk om de eer, de waardigheid van uwen naam I Lucienne zag het met innig mededoogen aan hoe de hertogin gebukt ging onder onduldbare smarten. Om haar een weinig te troosten ging zij voort Daarbij, ik ben zoo leelijk, dat hij mij misschien, trots mijn fortuin, niet heb ben wil I Dan is de zegepraal aan uwe zyde X. Dus, mijn waarde heer Amoielli. die voorgewende oom vau den markies de Pre- dalgonde, die zoogenaamde graaf' de Saint- Yincent

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 1