MEUBELEN HUISRAAD, HOUTVERKOOPING Een net BURGERWOONHUIS, op MJai 10 Sprite u, Advertentiën. rJe Kooj) Entrée 10 cent. Italiaan van geboorte wonende Keizerstraat te Amsterdam, een moordaanslag gepleegd op zekeren Marinus Roozen, oud 22 jaren, harmonica-speler van beroep en wonende te Rotterdam. Twee vrouwen, die bij den aanslag te genwoordig waren, werden door revolver schoten verwond. Eén er van, de 70-jarige weduwe Schreu- der, de moeder van den kastelein T. Schreuder, welke dien avond wegens de kermisdrukte haar zoon een handje hielp, werd in den onderbuik getroffen, zoodat bloed en darmen haar het lichaam uitpruil- den, Zij verkeert in levensgevaar. Een ander schot trof het 16-jarige doch tertje van den heer C. Rusman in het been, doch niet levensgevaarlijk. Geneeskundige hulp werd spoedig ver leend door de doctoren J. II. Der Weduwen en Hanrath. De Hollandscbe harmonicaspeler, op wien drie revolverschsten waren gelost, werd in den arm gewond. De dader werd zoodanig toegetakeld door de in het café aanwezige bezoekers, dat hij onder geneeskundige behandeling ge steld moest worden. De oorzaak van den aanslag moet ge zocht worden in minnenijd. Door den burgemeester werd, in afwach ting op de komst van de justitie, terstond een onderzoek ingesteld. De gearresteerde Italiaansche kermisrei ziger is naar Haarlem overgebracht. Men meld uit den Haag: Een ernstig misdrijf heeft Zaterdagavond omstreeks half twaalf in de Jan Blanken straat, alhier, plaats gehad. De kastelein G. W. heett in zijn koffie huis een der bezoekers, van Leeuwen, door een revolverschot van het leven beoofd. Omtrend de toedracht van het gebeurde verneemt men de volgende bijzonderhe den Karei van Leeuwen, de aerslagene, bij de politie bekent als een geweldenaar en »de schrik van alle kasteleins", was een neef van de echtgenoote van den kaste lein W. Van Leeuwen kwam nooit m her koffie huis vóór den bewusten Zaterdagavond. Hij ging biljarten en begon andere be zoekers te pagen en te beleedigen. De kastelein VV., een zenuwachtig man, zich niet in ruzie willende mengen, ging naar de keuken in het achterhuis, waar hij het gezicht op de gelagkamer had. Hij hield zish slapende, toen van Leeu wen plotseling naar de keuken kwam om gebruik te maken van het privaat, dat zich daar ten gebruike van het gezin bevindt. W. zeide niets, maai kreeg eensklaps van van Leeuwen, die van het privaat kwam, een klap in het gelaat. Daarbij was te genwoordig een zwager van den kastelein, zekeren van Weers die van Leeuwen uit legging vroeg van zijn daad, waartoe W. niet de minste aanleiding had gegeven. Daarmee scheen de twist geëindigd en W. bleef in de keuken, terwijl hij zijn zwager van Weers verzocht kalm te blij ven. Van Leeuwen, inmiddels naar de gelag kamer teruggekeerd, begon opnieuw zgn plagerjjen. De vrouw van W en van Weers pro beerden hem toen kalm weg te krjjgen, maar plotseling wierp van Leeuwen zich op hen en allen vielen op den grond. Van Leeuwen greep, onder het uiten van dreigementen, juffrouw W. bg de keel waarop de vrouw om hulp begon te schreeu wen. W. begaf zich toen naar zijn slaapka mer, haalde een geladen revolver en loste in de gelagkamer gekomen een schot in de lucht, om van Leeuwen schrik aan te jagen. Deze liet de vrouw echter niet los. Toen loste W. opnieuw een schot; van Leeuwen werd in het achterhoofd getroffen en viel onmiddelijk dood neder. Vier weken geleden ging de vrouw van een vermogend man te Berlijn, die verscheidene huizen bezit, naar Tijrol om een zomerreisje te maken, terwijl de echt genoot, van wien de booze weereld ver haalt dat hij danig onder de pantoffel zit, wegens dringende zeken in de rijkshoofd stad achterbleef. De levenslustige man nam zgn onbestorven-weduwnaarschap van den lustigen kant op en vermaakte zich met een aantal vrienden zoo goed als hg kon. Om het symbool der echtelke trouw niet steeds voor oogen te hebben, verdween zgn ring in zijn vestzak, Eenige dagen geleden ont ving de huisheereen telegram, waarinvrouw- lief hem meedeelde, dat zij den volgenden avond met den trein van zóó laat te Ber- Ijjn zou terugkeren en hij begon aanstonds de echteljjke woning te versieren, om haar een feestlijke ontvang te bereiden. Zoo was de bewuste avond gekomen en nog een uur scheidde hem van de aankomst van den Mijncheren sneltrein. Hij liet een rijtuig halen om naar het station te rijden. Daar bemerkte hij tot zijn ontsteltenis, dat zgn trouwring, dien hij eenige uren te vo ren nog had, verdwenen was. Alle zoeken baatte niets, het verdwenen familiekleinood was en bleef' weg. Zijn tegenwoordigheid van geest liet den onbestorven weduwnaar echter niet in d,en steekin het voorbij gaan even bij een juwelier aangereden en eenige minuten later tooide een nieuwe trouwring zijn vinger. Toen na een hartelijke begroeting de echtelieden het huis betraden, wees bij zgn vrouw op een mooi transparant dat met het woord »Welkom Thuis" boven de deur der woning was aangebracht. Op hetzelf de oogenblik echter aldus beweren bab- buren klonk er een krachtige oorveeg door de gang. Blakend van woede wees mevrouw haar man naar het transparant, waaronder de trouwring aan een touwtje bengelde. Waarschjjnljjk had de man den ring, in zijn verstrooidheid, geljjk met een touwtje dat hjj voor de bevestiging van 't transparant gebruikt had uit zijn vestzak getrokken, maar zooveel is zeker, dat me vrouw 's zomers nooit meer alleen de stad uit gaat. Aan het Engelsche station Witham heeft Vrijdag een noodlottig spoorwegon geluk plaats gehad. De verongelukte trein was de express van Liverpoolstreet-station te Londen naar de deftige badplaats Cro mer aan de Noordzee, welke daar om streeks één uur moest ariveeren. Even voor Witbam waur de trein niet behoeft te stoppen, derailleerde een wagen in het midden van den trein door een on bekende oorzaak en sleepte de overige wa gens mee. De locomotiel bleef in de rails, enkele wagens vielen dwars over het spoor, ande re werden op het perron geslingerd en te gen het stationsgebouw verbrijzeld, daar bij werd een loods vernield en een zich daarin bevindend besteller onmiddelijk ge dood. De gashouders onder de waggons vatten vlam en legden de ruïnes in asch. Toen waren echter reeds de meeste slach toffers door 4iet toegesnelde personeel uit de verbrijzelde wagens te voorschijn ge haald. Zes vrouwelijke passagiers en drie man nen, behalve genoemde besteller, bleken gedood.- De meesten waren vreeselijk ver minkt, bovendien waren dertien personen zwaar en vele anderen licht verwond. Een meisje van zeven jaar werd zoo goed als gescalpeerd gevonden, met gebroken arm doch levend. Haar moeder was gedood. Veertig kinderen uit het Bamardoin- stituut in een der achterste wagens geze ten, kwamen met den schrik vrij. Aan Liverpoulstreetstation hadden roe rende tooneelen plaats, wijl daar honder den trachtten berichten omtrent bloedver wanten te krijgen, die in den trein waren terwijl enkele geredden er van de plaat des onheils aankwamen. De oorzaak van het ongeluk is nog steeds in duister gehuld. Hoogwatergetij breskeus. DAGEN. voorin. nam. VVoensd. 6 Sept. Donderd. 7 Vrijdag 8 6.26 7 52 9.15 6.50 8.16 9.39 Hitiideiübericiiien. Rotterdam 4 Sept. Nieuwe Zeeuwsche en Ylaamsche Tarwe, puike f8.50 af 9.25 jarige f 9.25 a f9.75, Rogge f5.00 a f 5.30 Gerst f 7.00 a f7,40 tlaver f6.80 a f7.25 (per 100 KG. Br. boonen f 0.00 a f 10.00 witte f 00.00 a) fOO.OO Kookerwten f 8.25 a f 9.00 Voer- erwten f8.00 a f 8.75, Kanariez. 'f 0.00 a f 0.00, Koolzaad f 8.00 a f 9 00 Zeeuwsche Aardappelen eigenh. f 2.00 h f2.25; dito blauwe fO.OO a f 0.00 Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0. kleine fO.OO, stroogele f0.per 60 KG. V eemarkt. Koeien le qual. 37 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 37 c. 2e 30, 3e 25 ct Stieren le 00, 2e 6(j, 3e 00 c. Kalveren, le 45, 2e 37 3e 32 o. Schapen le 27, 2e 24 c. Lamm, le 30 2e 29 3e 28 ct. Varkens le 25, 2e 23, 3e 21 ct. Koers vati het geld. België 100 fr. f 47.55 a f 47.85 Eng. 1 pd. St. f 12.00 af 12.06 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Heden overleed na een lang durig doch geduldig lijden tot onzer diepe droefheid onze geliefde Echt genoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Cornelia Wilhelmina van Alten, in den ouderdum van ruim 66 jaren. Uit aller naam Aua. VERMEULEN. Breuken», 4 September 1905. Heden middag overleed onze zeer geliefde dochter, zusier en be huwdzuster Jacoba de Gardeijn, in den ouderdom van 22 jaar en bij na 3 maanden. Hare liefhebbende ouders, broeders en zusters, J. DE GARDEIJN. P. DE GARDEIJN-Van Kerkvoort. Sciioonuijke, 2 Sept. 1905. Algemeene kennisgeving. Heden overleed op 't onver wacht mijne beminde, Jacoba de Gardeijn, met wie ik eerlang in den echt hoop te verbonden te zjjn in den leeftijd van 22 jaar en bijna 3 maanden. Hare lief hebbende Minnaar, H. L. VAN DER HOEVEN. Vi.issingkn, 2 Sept. 1905. Algemeens kennisgeving. BBiuuBannMHH Heden middag overleed ten h onzen huize, onze aanstaande behuwd dochter en zuster, Jacoba de Gardeijn, in den ouderdom van 22 jaar en bij na 3 maanden. Hiep betreurd namens aanstaande schoonoudersbroeders en zusters. W. v. d. HOEVEN. C. E v d. HOEVEN-Nustilink. Vlissingen, 2 Sept. 1905. Algemeene kennisgeving. 11^^* Hartelijk dank voor iSyWflgP de ontvangen bewijzen van be langstelling bij mijne benoeming tot Rid der in de orde van Oranje-Nassau. GERRITSEN. De Notaiis P. Zijlstra te ijion- dijke is voornemens Zaterdag 9 September 1905, des namiddags half twee, publiek te ver- koopen ten huize en ten verzoeke van J. J. SCHERBEIJN te Hoofdplaat, Slikpliat EENE PARTIJ GOED ONDERHOUDEN Tafels, Stoelen, Kapokbed met toebehooren, Kussens, Dekens, Zetel, Kasten, Naaimachine met tafel, Lam pen, Spiegels, Koper-, Glas- en Aar dewerk, Waschgerief, Potten, Ketels, Kachels, Petroleumstellen, Klokken, Trappen, Duif met kooi, Arbeiders gereedschap, Brandhout, vet Varken enz. enz. behoeve de Firma A. J. BOS ZOON te Vlissingen op Zaterdag 9 September a. s., des voormiddags te 11 ure, op het plein achter de herberg van J. BRON te 1 Jzendijke. Tevens zitdag wegens vorige veilingen. Notaris HAMMACHER. ook geschikt om een zaak in uit te fiiïïfc oefenen, staande binnen de kom der T k. iremeente Groede. Brieven franco onder letter L. aan het bureau van dit blad. door het muziekgezelschap „Eendracht maakt Macht" van Grcede, bg A. VAN QUEKELBERGHE, Groede. Aanvang, half vijf.

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 3