HOFSTEDE. OPRUIMING Tentoonstelling Huisvlijt, Wil 18 iipslüs a.s„ KLAVER, (26 SlSflS), Burgerl. stand. Advertentiëu. Lucern (2e snede) Klaver, (2e snede), Poppsntsntoonstelling Te koop gevraagd: EENE FLINKE boer werd hooper en liij werd ongeveer 15 rijker. De boot werd vastgemeerd bij de boerderij. Eenige oogenblikken daarna vertrok de nieuwe eigenaar met een stoombootje naar Sneek en nauwelijks was dit uit zicht, ot' onze jeugdige avonturier maakte ijlings de touwen van het door hem verkochte vaartuig los en koos weer het ruime sop, ditmaal om een grootere reis te aanvaarden. Hij stevende naar Leeuwarden en ging vandaar naar Gronin gen, waar hij Dinsdagmorgen weibehouden aankwam. Aangemoedigd door zijn succes, trachtte hij daar nogmaals zijn baot aan den man te brengen, maar vroeg daarvoor een zoo bespottelijk lagen prijs, dat de politie achterdocht kreeg en het ondernemende joggie aanhield. In verhoor genomen, legde hij bovenstaande bekentenis af. YVoensdag is hij onder bewaking naar Sneek getransporteerd om ter beschikking gesteld te worden van den commissaris van politie aldaar. Dinsdagavond gebeurde aan de Hout- mankade te Amsterdam een ernstig onge val met de koolzuurspuit van de brand weer-kazerne op het Haarlemmerplein. Er was een brandje gemelfT in de Spaarndam- merstraat. Door een onverklaarbare oor-' zaak trokken de twee paarden de wagen echter in de verkeerde richting, met het gevolg, dat het geheele voertuig met ver scheidene manschappen (eenigen waren eraf gesprongen), van den hoogeu wal in het water der Houtmankade viel. Het is hier zóo diep, dat de geheele wagen kopje-on der ging, en de brandweerlieden een oogen- blik in groot gevaar verkeerden. Geluk kig werden allen, ook door de hulp van de kameraden, die met de spuit van de Prinsengracht volgden, tijdig op het droge gebracht. Slechts één der mannen was bewusteloos, doch werd spoedig bijgebracht. Maar de koetsier was met beide beenen tegen den walkant geslagen en zoodanig gekneusd, dat hij naar het Binnengasthuis moest worden gebracht om geneeskundige hulp te ontvangen. De paarden weiden door Sincks toestel uit het water gehaald de wagen werd Woensdagmorgen, met be hulp van een bok, gelicht. Dinsdagmiddag omstieeks S1)., uur werd door de doéhter van Zegwaart te Moer-Capelle brand ontdekt in een dei- bergen die op het erf stonden, vermoedelijk veroorzaakt doordat kinderen met lucifers gespeeld hadden. Aan beperking van het vuur of redding viel niet meer te denken, zoo snel breidden de vlammen zich uit. Alleen een weinig huisraad werd gered en alles brandde verder tot den grond af. Vervolgens sloegen de vlammen over bij zijn buurman, Jan Van der Spek. Alles werd ook bjj hem in de asch gelegd een boerenwoning en drie goed gevulde bergen. Door den stevigen wind en de droogte sloegen de vlammen ook over naar de andere zijde en werden ook nog in asch gelegd de boerenwoningen van Jacob Van der Spek en A. Verheul en een paar arbeiders-woonhuizen. Daar deze huizeii alle zeer dicht bij de Ned. Herv. Kerk stonden, werd Ook ge vreesd dat deze mede in brand zou geraken, daarom werden ook nog de spuiten van Zevenhuizen en Bleiswijk ontboden. Door de spuit van Zevenhuizen werd water ge geven op het kerkgebouw, waardoor het gelukte dit gebouw ongeschonden te be houden. Later werd door de spuit van Zevenhuizen ook nog een winkelhuis nat gehouden, waardoor ook dit behouden bleef. De spuit van Bleiswijk behoefde geen water te geven en kon weldra vertrekken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, alleen zijn aan levend vee verbrand 3 kalveren en een varken. De totale schade wordt op een kleine 100.000 geschat; gelukkig dat alles verzekerd was. Ruim 13 jaar geleden is Moer Capelle ook voor een groot deel afgebrand. In Watergraafsmeer had een dienst meisje verkeering met een werkman aan de gasfabriek. Ze zouden gauw gaan trou wen en in afwachting daarvan had het meisje haar dienst reeds opgezegd en huar koffer, met een spaarduitje van /ISO, dat ze pas van de spaarbank had gehaald, ten huize van haar verloofde laten brengen. Maar dat bleek wat te vroeg. Toen ze Dinsdagmiddag van een tochtje naar Am sterdam terugkwam was de koffer geopend en het spaarduitje weg, terwijl ook het spoorloos verdwijnen van den vrijer de on derstelling wettigt dat deze niet vreemd was aan het geval. Een sluwe oplichting had Woens dagmorgen bij den goudsmid S. in de Ou de Ebbingestraat te Groningen, plaats. Te 10 uur kwam aldaar een als heer gekleed persoon in den winkel en vroeg, op naam van den heer Van Denderen in de Schoolstraat, ringen en horlogekettin gen op keur. Hij gaf voor weinig tijd te hebben men zoude dan zoo meteen maar de gouden artikelen bezorgen. Er werd aan voldaan een jongentje ging er mede op wegmaar een eindweegs de straat op, daar loopt een man op hem toe, vragende moet je naar Van Denderen met ringen Ik ben die, geef ze mij maar mee. Zoo geschiedde, en direct vernam men, dat uien met een sluwen oplichter te doen had. Reeds is een der kettingen en een dei- ringen in de Bank van leening in beslag genomen. In verband met bovenstaand bericht ver zoekt de commissaris van politie te Gro ningen aanhouding van Hendrik Nijland, 31 jaren, donker uiterlijk, zware zwarte snor, zwarte gleufhoed, vermoedelijk don- ker-grijs pak, staande boord, met omlig gende punten, verdacht van oplichting van gouden heeren-schakelhorlogeketlingen en 12 gouden heerenringen (gladde verlo ving-ringen) en aanhouding der voorwer pen. De brievengaarder W. te Kimswerd, wonende met een huishoudster, kwam nu en dan tot de onaangename ontdekking, dat hij geld vermiste. Daar hij vermoedde, dat de huishoudster hieraan schuldig was, werd er een list be dacht om dit te onderzoeken. Eenige geld stukken werden gemerkt en zietze ver dwijnen als te voren. Hierop komt de politieman D. uit A. een postwissel aanbieden ter verzending. Hij heeft geen gepast geld en W. is niet in staat hem te helpen, waarna de huishoud ster wordt verzocht om eenige pasmunten. Zij is bereid deze te geven en hieronder bevinden zich de gemerkte stukken Per advertentie waren nette personen gevraagd, geen heeren, om klanten te be dienen tegen een vast loon van 10 gulden per week, waarvoor een borgstorting werd vereischt. Een aantal werkzoekenden ging daarop in, meldde zich aan bij den steller dezer advertentie, die zich J. Hulsman noemde, Zoomstraat 30 Rotterdam en zich uitgaf voor agent del- firma Jos. M. Ver- schure Zn., margarine-fabrikanten. Het werk bestond in de bezorging van marga rine, koffie en thee. Drie sollicitanten stelden dezen man f 25 en een zelfs f 100 als borgstelling ter hand. Zij moesten Maandagmorgen om 8 uur in voornoemde straat zijn om in dienst te treden. Toen zjj daar echter op het bepaalde uur kwamen, vonden zij ojj de deur een papier geplakt met de woorden «Afwezig tot morgenochtend". Dinsdagmorgen was de zich noemende Hulsman nog niet thuis en toen eerst begrepen de slachtoffers, dat zij bij den neus genomen waren. De po litie, die gewaarschuwd werd, stelde een onderzoek in, waaruit vooreerst bleek, dat de naam Hulsman valsch was en dat de bedoelde persoon heette J. M. L. en voorts dat hij geen agent der firma Verschure was. Hij had ook nog kaarten verspreid met het opschrilt »J. Hulsman, Blokland straat 80, steun in moeilijkheden". Aan dit adres was hij echter niet bekend. In- tusschen kunnen de werkzoekenden zeer waarschijnlijk fluiten naar het geld, dat zij dien man toevertrouwden. Een 4-tal liefhebbers van visschen uit 's Gravenhage, waaronder vader en 2 zoous bevonden zich deze week des nachts in een roeibootje in den omtrek van War mond om te hengelen. Waarschijnlijk door elkander af te lossen met het roeien is het bootje omgeslagen, met het treurig gevolg dat allen te water raakten en een tweetal, vader en zoon, helaas verdronken. Het ongeluk gebeurde omstreeks 4 uur 's morgens. De lijken warden ongeveer le 7 uur opgehaald eu na geschouwd le zijn door dr. Walenkamp te Warmond naar Den Haag vervoerd. De weduwe, die zoo plotseling haar man en oudsten zoon verliest, blijft met een groot gezin broodeloos achter. CORRESPONDENT! E. Aan te Sluis. Indien u een postkwitantie wordt aange- bo Rn tijdeus uwe afwezigheid, dan wordt deze öf na 8 óf na 14 dagen andermaal gepiesenteerd. Is bij deze 2de aanbieding de geadresseerde andermaal niet thuis, dan wordt dit op de achterzijde der kwitantie gereclameerd. Als dus de kwitantie wordt teruggezonden uitsluitend om die reden dan uiag de postadministratie haar niet voorzien van het woord «geweigerd", en allerminst mag dat, als ze slechts éénmaal is aangeboden, wijl ze dan zeker niet mag worden teruggezonden. Uit uw schrijven blijkt ons niet of ze éen of tweemaal is aangeboden. We hopen dat dus nog eens te liooren. Indien er eene abnormaliteit heeft plaats gehad, zonden we gaarne willen weten, waar dat gebeurde. Red. i*rc«lfkbeuri<in. Zondaij 13 Aiuj. Nkd. Herv. Kerk. Biervliet n. 2 u ds. van Essen Breuken» v. tH/si ds. Meeuwenberg. en n. 2 u j van Slochteren. Groede n. 2 u ds. Stellwag. Hoofdplaat v. O'/.j ds. Noest. Nieuwe/iel v. 9 u ds. van Essen. Scloondijke n. 2 u ds. Noest. H'aterlandkerkje v 9l/2 ds. Meuter. IJzendijke Geen dienst. Ev. Luth Gum. Groede v. 9 u. ds. Stellwag. Evangelisatielokaal Schoondijke. nm. 2 u. dhr. Nuytens. H oog watergetij Breskens. DAG E N. voorm. nam. Zaterdag 12 bondag 13 Maandag 14 Dinsdag 15 Ang. 11.30 12.18 12.40 1.13 11.54 12.42 1.04 1.37 KSuiiKit'KbericiHvii Dordrecht 10 Aug. Jarige Zeeuwsche en VI. tarwe f 7.50 a f 8.U0J; nieuwe f 7.00 a f 8.10 goede f 7.30 a f 7.50 Nieuwe Z. en VI. Rogge f 5.80 a f 0.20. Nieuwe Z. en VI. winter- gerst 1 4-50 a f 5.00 Nieuwe zomergerst f 0.00 a f 0.00. Lange Haver f 3.70 a f 4.20, dikke f4.30 af 4.80. Paari(eboo- nen f 0.00 a f 0.00. Duivenboonen f 0.00 Witte boonen f00.a f 00.Bruineboo- uen f 00.00 a f 00.00 Kookerwten fO.OO a a fU.OO Mestingerwten f 0.30. a f 0.80. Kanariezaad f 0.00 a f 00.00. Koolzaad f f 8.00 f 9.00 Koers van het geld. België 100 fr. f47.55 a f47.85 Eng. 1 pd. St. f 12.OU af 12.06 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Biervliet. Geboorten. 2 Juli. Johanna, d. van J. J. van Blankenberg en M. Gijzels. 9, Regina Celina, d. van E. Marteijn en A. F. Hamelijnck. 9, Janneke Johanna, d. van C. A. Puijenbroek en E. A. Bogte. 24, Maria Anthonetla, d. van B. van der Slikke en A. 1\ de Graaf. 27, Johannes, z. van Pieternella Klaeijsen. Overljjden. 2 Juli. Levinus Cornelis, 14 d„ z. ran J. Vermeulen en L. de Blaa. 6, Daniël Val; 03 j., wed. van G. E. Cars. 9, Hendricus Kranciscus Doens. 65 j., ongeil. 11, Johannes Jacob, 14 d., z. van J. J. Klaeijsen en S. le Feber. 20, Cornelis de Kramer, 91 j., echtg. van J. A. de Regt. 10 Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking Dinsdag 8 Aug. 400 3118 ƒ30. 404 3129 3140 3146 3908 3931 4i97 4317 9814 9850 13135 18376 Trekking Woensdag 9 Aug. ƒ30. 376. 410 418 464 1975 3132 3922 4196 4214 4275 4345 4593 4773 4797 6266 6275 8930 8934 8966 9809 13149 16776 Trekking Donderdag 10 Aug. f 400 6274 ƒ30. 8984 9915 14637 De Notaris L. G. James te S/uis is voornemens op des namiddags 2 uur, ten verzoeke van den Heer J. NOEST Sr. te Sluis, publiek te verkoopen ruim 3 Heet. (7 Gem. 100 Roeden) wassende te Sluis oji de voormalige Stadswallen en onmiddellijk daarna ten ver zoeke van den Heer Jac. LAKO te Sluis: 4 Heet. (8 Gem. 200 Roeden) op de door hem bewoond g' werst zijn de hofstede te Sluis vervolgens voor Mej. Wed. Iz. SAN DERS te Sluis: 1 Heet. (2l|2 Gem.) te Sluis aan deu Steenweg Sluis-Draai- brug, nabij Draaibrug. Te vergaderen aan den Grintweg bij de LUCERN van den Heer Noest. van af Maandag 14 tot 26 Aug. VAN ALLE VOORHANDEN Bkkskisns ANNA VEL1SLUIJS. lokaal fiiTOFHOl'ER, VLISSINGEM. Van 1)S Augustus tot en met 28 Au»'ii.stus 19()5. Dagelijks geopend van 210 uur. Des ZONDAGS van 12—IO uur. in een der Voorlokalen. Aanbiedingen worden ingewacht ten kan tore van Notaris L. G. JAMES te Sluis,

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 3