Gemengde per vooruit over de bruggetjes, die er op Marken zooveel aanwezig zijn en kwam, omgeven door vele inwoners, aan de plaats van afkomst aan. Onder begunstiging vau het prachtigste wêer en het hoera-geroep der menigte, werd de reis toen voortgezet langs Monnikendam naar Broek in Water- laad, waar tot veler spijt geen tijd tot af stappen was. De burgemeester bracht eeu kort bezoek aan boord. BRESKENS, 3 Augustus 1905. Aan het postkantoor Breskens, en dp daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de mud. Juli ingelegd ƒ7162.30. terughetaald ƒ13221.50. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje, draagt het nummer 4242. Bij Kon. besluit is benoemd tot Bur gemeester der gemeente Sluis, de heer C. P. I. Dommisse. Door broeien van het hooi, dat daarin geborgen was, brak er Zondagmorgen te Woubrugge een geweldige brand uit in een met riet bedekten houten tas van den heer Heenk en in gebruik vau den land bouwer Verhoeff. De vlammen, aange wakkerd door een feilen wind, grepen zoo snel om zich heen. dat er aan reddtn, althans van het in brand staande gebouw, niet te denken viel, zoo min. van den ge- lieelen inhoud, waartoe ook een veertiental vette varkens behoorde. Een belendend perceel, dat bewoond werd door Je weduwe V. d. S., werd grootendeels verwoest, zoomede het huisraad. D overige pereeelen, het is daar nogal een bebouwd gedeelte, ook aan de overzijde van de Wondwat ring, bleven, dank zij het flinke optreden van de brandweer, gespaard. De schade is door assurantie gedekt. Tijdens dezen brand is er, in een door twee gezinnen bewoond gebouw en in dat, bewoond door J. v. d. N., ook nog brand ontstaan, terwijl de bewoners, volgens beweren, naar den brand van Verhoeff waren. Evenwel werd die brand door emmers water, door twee per sonen, daar voorbijgaande, gebluscht. Hoe dat brandje is ontstaan is nog niet opgelost. Er is nogal wat waarde, vooral aan kleeren, verbrand. De buurman had eenige water schade. Ook in dit brandgeval schijnt de schade door assurantie gedekt, Den geheelen dag was er veel volk, ook veel vreemde lingen, op de plaats des onheils, bij Ver- hoelf vooral. Op den Arni Grat bij Melchthal is Vrijdagavond de 52-jarige reverend Hasle- hurst, rector uit Wetselton (Eng.) naar beneden ges:ort. Tengevolge van een sche delbreuk was hij terstond dood. 's Middags te 3 uur had hij met een vriend, Ed. Emmett, een uitstapje op den Arni-Grat ondernomen. Zij volgden het voetpad door Ebnetalp, en reeds om 4 uur hadden zij de Durrenegg op den Arnigrat beklommen. Ondertusschen was een on- weder losgebroken. Blijkbaar om den terugweg te bekorten, besloten zij links van den weg op Durren egg af te slaan, om naar Melchthal te ko men. Zij liepen langs den Grataan den eenen kant strekte zich een steile, met kort gras begroeide helling uit. Een hevige maakte het pad glibberig en moeielijk be gaanbaar. Voorzichtig schreden Haslehurst en Emmeth verder, totdat plotseling de is hij zich van zijn schoonheid, hij loopt rond als een pauw Is deze soms zoo edel moedig Hij zou het geheele menschdom verpletteren, indien zulks noodig ware tot bereiking van zijn doel. Van waar komt hij Welke is de bron die hem de mid delen verschaft om zulk een pracht ten toon te spreiden. Heden avond draagt hij een stel zware parelen, welke de begeerte van allen, die hpm omringen, opwekken. (Wordt vervolgd.) eerste naar beneden gleed over de glibbe rige steilte. Eminet snelde hem vol ont zetting en angst langs omwegen na, en vond hem bewegingloos ongeveer 300 M. beneden de plaats, waar hij afgegleden was, in het Ebnetwalde. Emmett ijldo daarop naar Hotel Egger, waar hij druipnat van regen en zweet, bijna sprakeloos van schrik even voor 7 uur aankwam. Egger orga niseerde zoo spoedig mogelijk een reddings- kolonn-, bestaande uit -'es man, onder lei ding van de bekende gidsen Oi o en Kas par Durrer van Melchthal. Heeds om half acht vertrok de kolonne, waarbij zich Em met en de zestigjarige schoonmoeder van den verongelukte, Miss Rose, aansloten. Spookachtig gingen de lantaarns door 't dal. Tegen 10 uur werd de plaats des onheils bereikt. Men constateerde dat bij den verongelukte de dood reeds was inge treden. blijkbaar had hij vertwijfelde po gingen gedaan bij het naar beneden glij den, om zich vast te houden. Onder groote moeilijkheden werd de doode in het dal gebracht. Miss Rose en Emmett waren uitgeput en moesten gedr;. jen worden Oiu 2 uur 's nachts kwam men in Melchthal aan. De terstond geroepen ge neesheer constateerde nek- en schedelbreuk; de dood zou terstond bij het afglijden zijn ingetreden. Zekere Loyens, fruitkoopman te Klein-Spauwen is te Hoelbeek, nabij Bilzen, dood op zijn fiets gevonden in den vroegen morgen. Door de duisternis misleid schijnt de 40jarige rijder van den weg afgedwaald te zijn en van een hoogte afgevallen met bet hoofd tegen een muur. Het lijk zat nog op het zadel, de voeten op de trappers en hot hoofd over het stuur hangend. De onmiddellijk geroepen dokter Van- l.erkenrade constateerde den dood. Te Steenwijkerwolde werd do arbeider V. L. te Havelterberg in zjjn nachtrust gestoord door een zoo hevig slaan op de rauien, dat een ruit werd ingeslagen. Al vorens zich naar buiten te begeven, wilde hij veiligheidshalve uit een kast een ge laden revolver nemen Doch vóór hij zijn plan kon volvoeten, viel er een schot, hetwelk V. L. in zijn arm en een kindje, dat te slapen lag zoodanig trof, dat voor zijn leveu het ergste wordt gevreesd. De politie doet ijverig onderzoek. Donderdagmorgen is bij de Russische grens een 13jarig meisje, dat met andere kinderen op een veld bezig was om aren te lezen, door een Russischen grenssoldaat op Pruisisch gebied doodgeschoten. Het kind had niets gedaan, wat het niet doen mocht. Men vermoedt dat de soldaat zich heeft vergist ot in een toestand verkeerde, waarin hij niet wist wat hij deed. Overi gens is de Russischgrenswacht in Prui sen berucht om hare euveldaden en haar gering, ontzag voor de grens. Een treurig ongeluk heeft Maandag morgen te-Steen wijkerwold plaats gehad. Een reeds bejaard inwoner dezer plaats, M. Nijk, bevond zich op weg naar het land te Thij op den grintweg, toen hij door een fiets bereden door zekeren F., weid aangereden, met liet gevolg, dat hij kwam te vallen, waarbij hij een ernstige hoofd wonde opliep Meende men aanvankelijk, dat 't nog wel gaan zou. dit bleek helaas niet het geval enkele uren later was de man reeds overleden. Een ongehuwde, 25jarige dochter van e"n zekeren K„ te Peeloo, onder Assen, moest moeder worden. De bevalling ge schiedde heimelijk ten huize baars vaders, bij wien zij inwoonde, maar in de buurt wekte het bevreemding, dat van een kind niets werd bespeurd. De rijkspolitie kwam achter de zaak. De majoor der rjjksveld wacht Nijdam en de jachtopziener Kosters, beiden ie Assen, stelden een onderzoek in, en vonden het lijkje van een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht, een honderd nieter achter het huis van K., een meter onder den grond. Vader en dochter werden gehoord en bekenden ten slotte, dat de dochter bevallen was en dat de vader,'op verzoek der dochter, het kind, dat leefde, had geworgd en den volgenden morgen had hegraven. K. is in hechtenis genomen. Dinsdagmiddag had de schouwingg van het lijkje plaats door de doctoren De Boei en Jaski. Tijdens zijn uitstedigheid is ten huize van den heer Keurenner, Barbarossa- straat 62 te Nijmegen, door een tweetal inbrekers een brutaal stukje uitgehaald. De Njjm. Ct. meldt er o. iu. het volgende vau Na d or liet kelderluik het huis te ■/ijn binnengedrongen en zich aan de aan trekkelijkheden van den wijnkelder terdege te hebben te goed gedaan, zijn de onge- noode bezoekers door intrapping van een deurpaneel van den kelder in liet huis ge komen, dat in del) letterlijken zin des woords totaal door lien is bewerkt. Geen kamer, kast of doos is oiidoorzocht gelaten, en daarbij heeft niet bepaald het streven voorgezeten om geen sporen van het bezoek na te laten liet geheele huis door hebben de indringers gangen en kamers op alle mogelijke manieren bevuild. Behalve een aantal flesschen wijn, eenig zil rei werk en verschillende kleedingstnkken werden twee gouden horloges en een ivoren binocle vermist. Voorts werd het tafelzilver ge-eed gelegd, maar, om welke reden is onbekend, schijnen de dieven in hun bedrijf te zijn gestoord, zoodat verschillende voorwerpen werden achtergelaten. Daarbij schijnt ook de wijn, die bij wijze van introductie in den kelder werd genuttigd, zijn invloed niet gemist te lu bben.Want ware dat niet het geval geweest, de,inbrekers hadden niet de onhandigheid gehad tal vau voorwerpen, als inbreekijzers, eeu rooden zakdoek en een paar beschreven briefjes achter te laten. Een dezer briefjes, door een individu in een café aan de Waalkade te Nijmegen eenige dagen vóór den inbraak getoond, heeft geleid tot opsporing van de vermoedelijke daders. Dank zij .het optre den van de politie, wie daarvoor alle hulde dient te worden gebracht, zijn te Kleef een tweetal personen gearresteerd, in wier bezit de meeste der gestolen goederen nog werden bevonden. Een Zeeuw, met zijn schip op de werf der wed. D. Van Siujlekom, te Raams- donkerveer, had Dinsdagmorgen de onvoor zichtigheid de kachel met petroleum aan te maken. De vlam sloeg uit de kachel en deelde zich aan de kleereu van den schipper mede. Na eenig» vergeefsche po gingen om h»t vuur te hl i schen, sprong hij in de haven en werd hieruit meer dood dan levend opgehaald. Geheel met brand wonden overdekt, werd hij in zijn schip gebracht, dat inwendig ook nogal hrand- schade bekomen beeft. Een werkman van de werf, die bij bet blusschingswerk hielp, verbrandde beide banden. De lieer en mevrouw v. I., uit Amers foort, wiiten eouige dagen op reis geweest en bemerkten bij hun thuiskomst al heel gauw, dat er tijdens hun afwezigheid 011- genoode gasten in hun huis geweest waren. Er werd weliswaar niet veel vermist, maar de sporen van inbraak lieten aan duidelijk heid toch niets te welischen over. De politie werd gewaarschuwd en ging weldra op zoek, met aanvankelijk heel wei nig succes. Echter kreeg zij op geheel onverwachte wijze hulp. E'n vriendin vair mevr. v I. kwam even aan ei, vroeg zoo terloops, »hoc zij er ïiii toe gekomen waren om tijdens hun afwezigheid zoo'o raren huisbewaarder aan te stellen." »Een huisbewaarder?" ant woordde de gastvrouw heel verwonderd, »hoe kom je daaraan, dien hebben we-nooit gehad". En wat bleek De vriendin, niet we tend dat de familie v. I. voor eenige da gen afwezig was, had bij haar aangebeld, en was toen opengedaan door een joggie van een jaar of twaalf, die haar heel keu rig netjes inlichtte, dat de familie de stad uit was en dat hij op het huis moest pas sen. En toen de dame zeide, dat zjj eeni ge noodzakelijke mededeelingen voor me vrouw v I had, bracht de huisbewaarder haar heel galant papier en potlood en be loofde dat hij de schriftelijke mededeelin gen onmiddellijk aan mevrouw, als zij thuis kwam, zou ter hand stellen. Dank zij deze onthullingen, was nu het dielje gauw opgespoord. Het bleek dat hij door het inslaan van een ruit, zich toegang tot het huis verschafte, en e»nige recht genoegelijke dagen in de comfortabele wo ning doorgebracht had. En zijn kleine zus werd in den kinderwagen overdag van huis gehaald en gpnoot in den tuin van de villa volop van het zomersclie weer. De »huishewaarder" heeft alleen ontvreemd een antiek zilveren mandje, dat hij naar zijn zeggen begraven heeft. Noodlottige brand tc Amsterdam. Dinsdagnacht tegen kwart over ééuen kwam een zekere juffrouw Brouwer, die niet haar moeder de eerste verdieping van perceel 81 op den Nieuwecdjjk, boven het magazijn van de Noord-Hollandsche koek en hankeifahriek »De Vooruitgang", tegen over de Kapelsteeg, bewoont, thuis, liaar moeder was u-tstedig. Toen zij de lamp had aangestoken, stootte zij deze om, met liet gevolg, dat onmiddellijk de vlammen om zich heen grepen, en het meisje zich moest haasten om weg te kouien. Op de tweede verdieping woont een Oostenrijker, de lieer Poluschka, met zijn gez.ii, die eveneens Dog juist bijtijds zich konden redden. Maar nauwelijks waren deze belleden, ot de vlammen kronkelden zich langs de trappen en klommen als het ware naar boven, zoodat een commensaal vau de familie Poluschlia, de kleermaker Pennink, een man van omstreeks 60 jaar, die op de zolderverdieping zijn kamer had, niet meer langs de trep kon afdalen. lutusschen waren de vlammen tot die derde (zolder)-verdieping gekomen, waar zij nog sneller om zich heen grepen dan op de benedenverdiepingen, zoodat de heer Pennink als 't ware door de vlammen achtervolgd en naar de ramen aan de straatzijde gedrongen werd. Daar zagen de huren, opmerkzaam ge maakt door het knetteren der vlammen en door het geschreeuw en gejammer der geredden, hem te midden der i lammen voor het raam staan en liepen hem toe, toch naar buiten te Stappen en te trachten zich langs de kroonlijst van hut. aangrenzende perceel 82, die op gelijke hoogte ligt met den onderkant van het raam, waarvoor de heei Pennink stond, te redden. De man boog zich werkelijk voorover uit het door de vlammen gesprongen raam, maar scheen hetgeen hem werd toegeroepen niet te verstaan en beneden zich geen hulp ziende (de brandweer was nog niet aangekomen, zóó ving was alles in zijn werk gegaan) durfde hij odk den sprong naar beneden niet wagen, zoodnt hij weer terugging in de verschrikkelijke vlammenzee. Daar st ind de arme mau, te midden van de knetterende en loeiende vlammen. Op dat oogenblik kwam de brandweer aanrijden. Onmiddellijk werd het spring- zeil ontrold, de brandweermannen en eenige buren hielden dit op en toen werd naar boven geroepen springen, springen Of de heer Pennink dit hoorde? Het is niet waarschijnlijk. Maar toch enkele oogenblikken later stond hij weer voorliet raam, ging met den rug naar buiten op de vensterbank zitten en liet zich vallen, of viel, daar zijn krachten uitgeput waren, ruggelings naar beneden. De man stond geheel in brand. Als een lange vuurzyl schoot hij naar beneden, waar hij in het zeil werd opgevangen,

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 2