wel op aan wie daar werkt enz. L)e aandachtige lezer zal wellicht begre pen hebben dat het moest zijn »Het komt ei niet op aan enz". Red. Als candidaat voor de Provinciale Staten in het district Vlissingen is van liberale zijde gesteld de heer C. A. Kalb- fleisch wethouder der gemeente Vlissingen. Bij het stellen van een candidaat voor den gemeenteraad heeft de heer J. M. Stuart verklaard niet in aanmerking te willen komen. Hij heeft wel gelijk ook, na de ondervonden teleurstelling van eigen partijgenooten. S De groote strijd in eigen boezem der anti-rev. partij te Axel hoofdzakelijk na afloop der stemming voor den gemeenteraad, heeft voor de Midd. Crt. zelfs stof opge leverd voor een zijner Zeenwsche omtrekken. En zij vraagt of het niet wenschelijk is dat daar de advertentiën iD zake gemeen- teraads-verkiezingen niet anders door de bladen kunnen worden opgenomen dan onderteekend. We kunnen deze wenk eenigszins be schouwen als een les van een oudere zuster aan hare jongere gegeven. Maar dan moeten we toch even vragen als de Redactie van dat blad op de vraag der vereeniging tegen de kwakzalverij om geene z.g. kwakzalverijadvertentiën op te nemen, antwoordt dat dit een zaak is der administratie en intusschen maar steeds voortgaatmet de opname derzelve. welke waarde te hechten is aan haar advies in zake verkiezings-advertentik'n. Oostburg, 28 Juli. De hedenavond ge houden zitting van den gemeenteraad werd door alle leden behoudens éene vacature bjjgewoond. Na lezing en goedkeuring der notulen, werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken,als a. eenige Staats- en Prov. bladen die voor de leden ter inzage zullen worden nedergelegd I. kennisgeving van Ged. Staten dat de Minister van binnenl. Zaken afwijzend heeft beschikt op de aanvraag van het gemeentebestuur om ontheffing art. 43 der drankwet betreffende de toelating van kinderen beneden 1(3 jaar tot het verrichten van boodschappen in winkels waar tevens vergunning is tot verkoop van sterken drank. c. proces-verbaal van kasopname bij den gein.-ontvanger waarbij aanwezig bleek ƒ2701.86. Alle voor kennisgeving aangenomen. II. Met het onderzoek der geloofsbrie ven van de herkozen raadsleden M. M. Meijer en J. A. Weisfeit werden belast de heeren Van Dam, Le Grand en Ivense en met die van het gekozen lid Iz. llisseeuw- de Bruijne, de heeren Van Peenen, Meijer en Weisfeitbij monde der heeren Van Peenen en Van Dam werd geadviseerd tot goedkeuring derzelve en tot toelating der her- en gekozen leden, waartoe werd be sloten. Bij voorbaat feliciteerde de voorzitter de herkozen leden met hunne herbenoeming. III. Aangeboden werd de rekening van het Alg. Burg. Armbestuur iu ontvang ƒ205.075 en uitgaaf ƒ155.60 bedragende alzoo sluitende met een batig saldo van ƒ49.316, benevens de begrooting voor ge noemd bestuur met een balanscijfer van ƒ222.50, waarbij is inbegrepen een subsi die uit de gemeentekas van ƒ155. Tegelijk met de gemeente-rekening zul len deze stukken bij de leden worden rond gezonden. IV. De begrooting der Gezondheidcom missie werd goedgekeurd en dus mede het daarin vervatte aandeel dezer gemeente ad ƒ101.793, waarvan het over 1904 te veel genotene ad ruim ƒ50 in mindering zal worden gebracht. V. De voorz. deelde mede dat in eene volgende vergadering door Burg. en Weth. een concept-verordening zal worden aan geboden in zake de bevoegdheid van ver gunning-houdende herbergiers om ook bij voorkomende gelegenheden op de stoep drank te mogen tappen. VI. Van de aanslagen van den Hoof- delijken Oiaslag werd tot een bedrag van ƒ53.76 oninbaar verklaard. VII. En van die der Hondenbelasting ƒ20,50. De voorz. stelde hierbij in het licht dat zoodra de aanslagbiljetten zijn uitgereikt verschillende personen aangifte komen doen van afschaffing hunner honden, doch waarna men er later weer op het tooneel ziet verschijnen. Om nu een einde daaraan te maken gaf hij in overweging te zijner tijd in de des betreffende verordening eene zoodanige wij ziging te brengen dat de belasting terstond en voor een geheel jaar zal worden be taald tegen uitreiking van een penning waarvan de honden zullen moeten voorzien zijn, op straffe van anders te zullen wor den opgevangen. VIII. Aan erfpacht werd ƒ5.10 onin baar verklaard. IX. De gera.-rekeniug over 1904 werd aangeboden met een ontvang van ƒ19023.75 en een uitgaaf van ƒ17307.84, alzoo een goed slot van ƒ1715 91. X. Aan A. van Mazijk en J. de Ronde werd wegens vertrek uit de gemeente 8 en 6 maanden afschrijving verleend van hun nen aanslag in den Hoofd. Omslag. XI. Ter benoeming van een zetter bij 's rijks dir. belastingen, werd wegens het overlijden van den heer A. J. de Smit, eene voordracht opgemaakt, als no. 1 J. Kools (na herstemming en loting met I. J. Andriessen) en als no. 2 I. J. Andriessen. Daarna deelde de voorz. mede dat naar aanleiding der in de vorige vergadering gedane vraag van den heer Le Grand naar eene verbetering van de Korte Zuidstraat, z. g. hoekzak, herstelling niet wel moge lijk is, doch eerlang geheel zal opgebroken en verbeterd worden. Voorts dat na de herstelling van de straat in de Oude Stad er zooveel steenen disponibel komen, B. en IV. zich voor stellen deze te verkoopen. Voor verbete ring van straatjes aan den opeubaren weg worden ze wel aan de ingezetenen gratis verstrekt, maar niet wanneer dit achter de huizen zou plaats hebben. De heer Weisfeit wees op den ongeluk- kigen toestand bij nat weder van de Nieuwstraat die dan haar water uitloost in den tuin van Jansseus; een kleine berm te maken zal het ongemak weg nemen. Het zal in gedachten worden gehouden. De heer Kense zag gaarne het pad in de weide van de erven Mazure verhard. De heer Van Dam gaf in overweging om met de bespreking der plannen tot rioleering en bouwing te wachten tot de raad compleet zal zijn. Dit werd goedgevonden. Ten slotte zeide de voorz. nog dat de begrooting voor den eventnëelen bouw van een bewaarplaats vooreen lijkwagen ƒ672.76 beloopt. Over 't algemeen werden de kosten hier voor te maken met inbegrip van ƒ750 voor de aanschaffing van een lijkwagen te hoog geacht. Daarna werd de zitting gesloten. Te Montjean, nabij Angers, ging een slotenmaker, Jules Lemonnier, zwem men in de Loire met zijn zoon Eugène en zijn neefje, Jean Mesiet. Eensklaps ver dwenen de beide jongens in de diepte. Lemonnier riep om hulp en zwom gelijk tijdig naar de plaats, waar de knapen gezonken waren, doch ook hij verdween. Reeds kwamen schippers met een roeiboot; maar zij slaagden er slechts in de lijken der knapen op te halen. Dut van den man is nog niet gevonden. Er was daar ter plaatse een diep gat in den bodem der rivier en alles wat in Je nabijheid kwam, werd met kracht naar omlaag gezogen. Zelfs voor kleinere vaartuigen schijnt die plek niet ongevaarlijk te zijn. Bij het fort LucGy, nabij Toul, waar men met betonwerk bezig was, is een hou ten hulpbrug ingestort, die over een 5 me ter diepe droge gracht lag. Er waren juist 5 wagens beton en 7 arbeiders op de brug, die onder het beton bedolven werden en op wie de wagens vielen. Men kwam hun terstond te hulp, maar een der ongelukki- gen was reeds dood, terwijl twee anderen kort daarop stierven. De overigen zijn zwaar gewond naar bet militaire hospitaal gebracht. De 18jarige spoorwegmachinist Raoul Turpault wonende bij zijn ouders, die baanwachters zijn te Saint-Padave, kperde Vrijdagavond langs de lijn loopend huis waarts. Onderweg moet hij even op de rails zijn gaan zitten en in slaap gevallen zijn, want een nachttrein, die voorbijreed, scheidde hem het hoofd van het lichaam. De 24jarige machinist Herman Ru- dolfï is te Berlijn gearresteerd, verdacht van vrouwenmoord. Rudolff had vrouw en kind, maar bovendien nog vier verloofden. De plotselinge dood van een dier verloofden, deed verdenking tegen hem rijzen. Drie jaren geleden woonde Rudolf in de Ritter- strasze te Berlijn, waar hij trouwde met zijn, nu 21jarige vrouw. Later vertrok hij naar Coblenz, waar hij zijn vrouw verliet en naar Brussel ging, om daar opnieuw te trouwen met een meisje, dat hij uit Coblenz had meegenomen. Haar liet hij te Brussel achter en keerde terug naar de Duitsche hoofdstad. Daar trof hij zijn wettige vrouw weer aan, die onder steuning van hem eischte, voor zich en haar kind. Hij vluchtte daarom naar St. Petersburg, waar hij opnieuw huwde en met zijn Russische vrouw naar Bielefeld trok. Hier kreeg hij een betrekking, tnaar niet lang bleef hij er, want op zekeren dag was hij spoorloos verdwenen en men vond de Russin dood in zijn woning ver giftigd. De justitie spoorde hem op en vond zijn spoor in Hannover, waar hij zich natuurlijk alweer verloofd had. Hij was met het meisje reeds naar Berlijn ver trokken, waar hij gearresteerd werd. Hij sloot al die huwelijken om zich van het spaargeld der bruiden meester te maken. De Dordr. Ct. meldt Enkele weken geleden deed te Dordrecht het verhaal de ronde van een vermoede- lijken kindermoord. Op'n avond omstreeks elf uur had men een juffrouw de Spuibrug zien overgaan, die geheimzinnig een pakje in het water wierp en- zich daarna ijlings verwijderde, terwijl ze, ofschoon het niet regende en dus alleen om niet herkend te worden, haar parapluie opstak, 't Moest dus wel iets heel ernstigs zijn en daarom werd de politie van het geval in keunis gesteld. Deze liet in de haven visschen, maar er werd niets verdachts gevonden. Dezer dagen echter haalde een bewoner langs de Spuihaven een pakje uit het water op, dat, naar het gevoel te oordeelen, iets zachts benevens een paar steenen be vatte. Weer werd de politie in het geding geroepen, die het geheimzinnig pakje iu beslag nam, opende en het in vergevor derden staat van ontbinding verkeereud lijk van een hondje vond. Natuurlijk heeft zij het op een meer geschikte plaats laten begraven. De tram, die 10!/2 uur van Haarlem naar Zandvoort vertrekt, heeft Woensdag avond op de Leidschevaart, tusschen de remise en de viaduct, een man totaal aan stukken gereden. Armen en beenen waren links en rechts verspreid en de romp kon slechts verwij derd worden door het rijtuig op te hijsehen. De man heet Joh. Keerwolf, was gepen- sionneerd militair en 75 jaar oud. Hij woonde te Heemstede, dronk veel en stond daardoor slecht bekend. Den geheelen avond had hij reeds langs de vaart geloopen en men vermoedt, dat hij dijn dood heeft gezocht door op de rails te gaan liggen. In het arena te Durainp, Mexico had Siverio Chico, een der beste stieren vechters van het land, reeds vijf stieren gedood en vocht nu met een zesde, dien hij bijna overwonnen had. Reeds maakte hij zich gereed het dier den doodelijken steek toe te brengen, toen de degen aan zijn hand ontglipte. De stier sprong op Chico toe en drukte hem zijn geweldige horens diep in de borst, zoodat hij onmid dellijk den geest gaf. Daarna scheurde het woedende dier het lijk vaneen, ver trapte het onder zijn hoeven en hield niet op voordat het een onkenbare massa bloedend vleesch en verbrijzelde beenderen was. De toeschouwers, die nog verre be neden het reddelooze dier stonden, juichten den stier even luidruchtig toe al zij het Chico hadden gedaan na de gevechten waarbij hij overwinnaar bleef. Een ernstige spoorwegramp, waarbij 23 menschenlevens verloren gingen en 4 personen zwaar gewond werden, kwam Donderdagavond voor op den electrisehen spoorweg van Liverpool naar Soöthport. Om O.l'.i was de sneltrein van Liverpool- Beun naar Southport vertrokken, stampvol met passagiers. Bij 't station Hall-road stond een ledige passagierstrein, gereed om naar Liverpool te vertrekken en daarop reed eerstgenoemde trein. Er volgde een vreeselijke s-hok, waarbij de wanden en 't dak van het eerste rijtuig, een deule- klasse, werden ineengedrukt. De wagen zelf werd eenige voeten hoog van de rails gelicht en de passage rs met een smak van hun banken geworpen. Terwijl het zware houtwerk van den wagen op hen neerstortte en hen verpletterde. Daarbinnen bood de wagen een ijzingwekkend schouw spel aan. Verminkte lijken en afgerukte ledematen lagen tusschen het van bloed druipende, versplinterde houtSlechts drie menscuen, Albert Potter, en zijn twee zoons Henry en Albert, werden levend uit den vernielden wagen gehaald en ook de motor-drijver Rumoer leefde nog, doch alle vier waren ernstig gewond. Óok de tweede wagen werd beschadigd, doch de passagiers van dezen wagen kwamen met den schrik vrij, dank zij de tegenwoordigheid van geest van een ingenieur uit Liverpool, die ziende, dat het ongeluk niet meer te vermijden was, zijn mede-reizigers toeriep zich plat op den grond te leggen waardoor allen ongedeerd bleven. Anbulances uit Liverpool, Bootle, Southport en andere plaatsen waren weldra op de plek des onheils en ook geneeskundigen snelden er heen, maar zij konden helaas weinig hulp meer verleenen, de meeste slachtoffers waren dood. Slechts de vier gewonden konden zij verbinden en hen daarop naar het hospitaal te Liverpool doen vervoeren. 1 an de 23 dooden zijn er 12 herkend 9 mannen, 2 vrouwen en een kind. Een gruwelijk drama is Donderdag gebeurd te Beveren bij Oudenaarde. Een jongeling, Remi De Brabant, zoon van een spoorwegwerkman, heeft zijn moeder met een schop bijna doodgeslagen. I wist had aanleiding gegeven tot dit ijselijk schelmstuk. Na zijn misdaad heeft hij zich in de gendarmerie gevangen gegeven. Door den onderzoeksrechter ondervraagd verklaarde hij niet geweten te hebben wat hij deed. De moeder is aan de gevolgen overleden. Liiibücfübcriciiten. Rotterdam 31 Juli. Nieuwe Zeenwsche en luamsehe Tarwe, puike f9.25 a 110.00 goede f 8.20 ii f 8.70, Rogge i'5.25 a f 5.75 Gerst f 7.25 a f7,60 Haver f7.50 a f8.00 (per 100 KG.) Br. boonen f 0.00 a f 10.00 witte f 00.00 ii 100.00 Kookerwten f 7.00 af 8.00. Voer- erwten fO.OO a f 0.00, Kanariez. f 0.00 a f 0.00, Koolzaad f 8.25 a f 9 20 Zeeuwsche Aardappelen eigenh. f 2.00 a f2.25; dito blauwe f'Ü.OO a f 0.00 Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0.— kleine fO.OO, stroogcle f0.per 60 KG. V e e ui a r k t. Koeien le qual. 37 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 37 c. 2e 30, 3e 25 ct Stieren le 00, 2e öq, 3e 00 c. Kalveren, le 44, 2e 37 3e 30 e. Schapen le 28, 2e 25 c. Lam in. le 32 2e 31 3e 30 ct. Varkens le 24, 2e 22, 3e 20 ct. Koers van liet België 100 Ir. 147.55 a f 47.85 Eng. I jtd. St. f12.00 a f 12.06 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Hoógwat.erjretij Breslyens. DAGE N. voorin. nam. Woensd. 2 Aug. 1.55 2.19 Donderd. 3 2 37 3.01 Vrijdag 4 3.18 3.42

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 3