GBrnaU voor EoMam: Adverteuiiëii. Twee flinke Dienstboden, Burgerl. standi De aanbesteding zal plaats hebben in 3 'pereeelen. Naar aanleiding van de uitvoering van eenige werken in de dokterswoning meende de heer Hendrikse te moeten wijzen op het destijds genomen besluit om elk werk bo ven de f 10 aan te besteden. Is dat nu te dezen opzichte ook geschied De voorz. antwoordde dat hij niet zou durven beweren of dit werkje het be hangen van een kamertje met 30-cents pa pier niet iets daarover zal loopen, maar zou het wel eenigszins kleingeestig vinden voor de kleinigheid, die het er misschien boven loopt, eene aanbesteding te houden. Overigens heeft de dokter het voor eigen rekening wat laten opknappen en bet her stel van de trap die door het verhuizen heel wat geleden beeft is geschied op last van dr. Schouten. Dat men dus Van der Boom wat lang in dat huis werkzaam heeft gezien is be trekkelijk buiten de gemeente om. De heer Hendrikse zeide dat het er wel op aankwam wie daar werkte, maar alleen dat bij werken van wege de gemeente zonder jn kleinzieligheden te vervallen ieder ambachtsman in de gelegenheid wordt gesteld daarnaar mede te dingen. VII. Ter behandeling vau enkele re clames Hoofd. Omslag ging de vergadering over in Comité-generaal. i: N t; s Zijn de boeren te Pjjnacker zeer tevreden over den afgeloopeu hooibouw, de tuiniers klagen steen en been over de lage groentenprijzen. Bloemkool en peen zyn bijna onverkoopbaar, ook de prijs der groene komkommers is zeer laag te noemen. Ben tuinier, die met 400 bloeuikoolen naar do Rotterdamsche markt ging, kreeg hier voor 1,25. Ben fabrieksarbeider te Guebwiller in Elzas, Loeftler genaamd, was een slaap wandelaar en bewoog zich soms bij nacht in zijn hemd op het dak van zijn huis. Twee buurvrouwen, die hem eens gezien hadden, hielden hem voor een spook, dat zij ook beschuldigden haar kat te hebben gestolen, die inderdaad verdwenen was, doch waar natuurlijk de slaapwandelaar niets van afwist. Zy hielden om beurten, gedurende meerdere nachten de wacht en eindelijk zag een harer het «spook" weer naderen. Zy riep het aan en toen het daar geen acht op sloeg, wierp zij er naar met een steen. Deze trof doel, Loeftler ontwaakte plotseling en verloor zijn even wicht, zooiiat hij van het dak viel en dood werd opgenomen. Zaterdag, bij prachtig weer en kalme zee, zat een Franschman in een strandstoel te Zandvoort naar het mooie panorame, dat de zee bood, te kyken en viel in slaaj). In dien tijd kwam de vloed opzetten en toen hy wakker werd stond de man met stoel en al in vólle zee. Het gevaar ziende, waarin lirj verkeerde, trachtte hij zich te redden, ontdeed zich van schoenen en kousen en wilde beproeven het strand te bereiken, doch bang zijnde dat zijn panta lon bederven zou door het zoute water, ontdeed hij zich van dit kleedingstuk. Aldus plaste hij door het water r.uar het strand, alwaar Hij door het publiek werd opgewacht. Uit angst voor een politieagent die terstond ter plaatse was, nam bij de vlucht, rende over het strand achtervolgd door de talrijke menigte, vloog de trap bij het café Germania op en liep door zijn haast een kellner met een blad met glazen bier omver, rende het café door en kwam zoo op straat, achtervolgd wordende door een steeds aangroeiend publiek. Bijna gegrepen door een politie-agent en zich in het nauw bevindende, springt do vreemdeling in een iu volle vaart voorbij komende automobiel, tot schrik van eenige daarin zittende dames, zijn excuses makende over zijn kleeding en mededeelende, dat het ontbrekende kleedingstuk aan het strand lag. De chauffeur bracht hem toen naar het strand, waar een politie-agent hem wilde grijpen, doth de vluchteling snelde naar het Olympia Palace, waar hem de toegang geweigerd werd. Toen vloog hy terug naar het strand en sprong in een badkoets. In ongelooflijk korten tijd had hy zich daar gestoken in het badkostuum van een dame, en viel toen in handen van twee politie-agenten, die hem, begeleid door een menschendrom en voorafgegaan door Duit- sche muzikanten, die in het gedrang ge komen waren, naar het politie-bureau overbrachten. Het is ditmaal de Amerikaansche marine, die door een ontzettende ramp is getroffen. Aan boord van de kanonneer boot «Bennington", behoorende tot het Stille-Oceaan-eskader, en in de haven van San Diego, Californië, liggende, is Vrijdag een ketel ontploft, waarbij 39 ruenschen zijn omgekomen en 70 gewond, terwijl er nog 21 vermist worden. De bemanning bestond uit 278 koppen. Het was half elf 's avonds, toen de ontploffing plaats had. Een der vier keteD van het schip barstte geheel open met donderend geraas, waar door menschen en stukken van het schip in de lucht geslingerd werden. Er waren op dat oogenblik vele kleine stoombootjes en pleiziervaartuigen in de haven, die spoe dig langs zij van het schip kwamen, om zooveel mogelijk hulp te verleenen. De dooden en gewonden werden bij twee en drie tegelijk sladswaarts gebracht, waar laatstgenoemden terstond naar het hospitaal zijii vervoerd. Het schip lag voor anker, terwijl de ontplottiug plaats greep en wachtte op orders. Een deel der officieren en bemanning was aan wal, waaronder ook de commandant Young. Aan wal en op de pier waren eenige honderden menschen, die met ontzetting zagen, hoe de schepe lingen hoog in de lucht geworpen werden en in het water neerkwamen. Met roei- booten haalde men hen op. Vele dooden en gewonden lagen op liet dek, dat een slagveld geleek. Nog bekwamen eenige schepelingen kwetsuren, toen zij naar be neden gingen, om te zien, of zij daar nog kameraden konden redden. Men vreesde, dat het schip zou zinken en daarom werd het terstond naar Spreckels werf gebracht, waar het gedokt is. De slag van de ont ploffing was zoo hevig, dat hij in de ge- heele stad en omgeving is gehoord. Te Coronado braken verscheidene ruiten en de gasten van het hotel vluchtten, in de veronderstelling, dat er een aardbeving plaats had. Zoodra de ware aanleiding bekend was, .sneldeu allen naar de haven. De ketels van de Bennington" waren 15 jaren geleden gebouwd op de Qaintard Iron-Works, te San Francisco. De chef- machinist van het schip had in October gerapporteerd dat zij in slechten toestand waren. De commandant en de hoofd-inge- nieur van de vloot rapporteerden later, dat het niet dringend noodzakelijk was het schip naar de marinewerf te zenden, dat aan een der ketels wel een zwak punt was, maar dat het schip daarvoor nog niet buiten dienst gesteld behoefde te worden. Over drie maanden zou het schip van nieuwe ketels worden voorzien. De «Ben nington" was 18 Juli uit Honolulu te San Diego aangekomen, en had een voor spoedige reis gehad. Kapitein Goodrick, commandant van het eskader is Zaterdag morgen met de «Chicago" en de Marble- head te Paget Sound aangekomen en terstond naar San Diego vertrokken. Benige dagen geleden kwam een visscber uit Helder met den giftigen angel of stekel van een pieterman in aanraking, waardoor een zwelling ontstond, die 's mans dood ten gevolge had. Woensdagavond ontstond omstreeks te halt 10 in de Vrolikstraat te Amsterdam een zware brand. Op het eerste bovenhuis van dit huis woont de rechercheur der politie Cohen. Diens kinderen, een oogenblik alleen gelaten, trokken de petroleumlamp van ta fel en stichtten daardoor brand. In een oogwenk stond de kamer in lichterlaaie en sloegen do vlammen door naar liet 2e en 3e bovenhuis, zoo snel, dat de bewoners zich nauwelijks konden redden. Drie hoog woonde de familie Lebon, een gezin van 9 kinderen, van wie er 2 reeds te bed lagen. Toen vader en moeder de zeven andere kinderen gered hadden, snelde een hunner eeu 12jarig jongentje, die de beide andere kinderen nog miste, door de vlammen, die reeds de trap hadden bereikt, naar boven en liet zijn broertje langs de trap naar beneden glijden, waar ze door de ouders werden opgevangen. Een der kleinen be kwam daarbij een weinig letsel, echter niet van ernstigen aard. De brandweer tastte het vuur niet groo- te kracht aan, doch kon niet verhinderen, dat de drie bovenverdiepingen geheel uit brandden. De schade wordt door verzekering gedekt. Ruim 0 uur Woensdagochtend ver liet een ploeg bootwerkers, die vannacht werkzaam was geweest aan boord van het Engelsche stoomschip Storfond, liggende aan boei 8 op de rivier, te Rotterdam, het ruim, op twee man na, die daarin achterbleven Met behulp van de stoom- wins werd daarna een ijzerertsbak, waarin het gereedschap lag, naar boven gebracht. Buiten weten van F. W., die de wins bediende, plaatsen zich de beide in het ruim achtergebleven bootwerkers, P. van E. en H. H. in den erstbank om daar mede aan dek gebracht te worden. De erstbak ging uiet een zwaai naar boven, stootte tegen den onderkant van het dek aan en de beide in den bak zittende mannen werden daartegen aangeslagen. Op hun geschreeuw verschrikte de winsman F. W., de wins ontglipte hem en de erst bak met de beide mannen en het zich daarin bevindende gereedschap plofte in het ruim neer. Onmiddellijk schoten ver schillende lieden ter hulp toe. Zij vonden P. v. E met een verpletterd achterhoofd in het ruim liggen hij overleed kort daarop. Zijn kameraad 11. H. werd met een gebroken rechterpols, gebroken rib, gebroken linkervoet, een gat boven het rechteroog en zware inwendige kwetsuren boven gebracht en is naar het Ziekenhuis vervoerd. Het lijk van P. van E., die eene vrouw en vier jeugdige kindereu nalaat, is naar de woning der weduwe gebracht. Men meldt uit Waalwijk Dinsdagnacht ten ongeveer half vier ontstond een geweldige brand in de stoom- leder- en bindriemenfabriek van den heer J. J. van Dooren alhier. De brandweer was s'poedig ter plaatse, maar kon niet beletten, dat in ruim een uur tijd de fabriek met annexe gebouwen, alle machinerieën, een groote voorraad huiden, leder, benoo- digdheden en materialen een prooi der vlammen werden. In dien korten tijd was alles met den grond gelyk gemaakt. Het aanwezig zijn van allerlei vetten en smeersels, voor het bedrijf benoodigd, deed in korten tijd den brand zulk een omvang aannemen, dat noch aan blusschcn, noch iets redden, te denken viel. Dank zij de volmaakte stilte en het bespuilen, konden de aangrenzende huizen, waarvan verschil lende met riet gedekt, uog behouden worden in 't tegenovergestelde geval ware de ramp niet te overzien geweest, zoo fel greep het vernielend element om zich. De schade is groot, maar wordt gedekt door assurantie. De oorzaak moet gevonden worden in 't vallen van vuur uit den droogoven op Jen vau vet doordrongen vloer. Een knecht was des nachts 3 uur vuur komen aanmaken, en terwijl deze zich even verwijderde, was 't reeds aan 't branden geraakt. lil allerbaast waarschuwde hij patroon en buren, maar te laat, alles stond direct in vlam. 3?!)" Ktaalslotciii. Collecte Zeeland. Trekking van Dinsdag 25 Juli. ƒ20. 394 434 439 1973 3135 3938 3941 4212 4768 4788 4789 6273 8857 8891 8929 8932 9823 9868 9875 9908 16753 18390 18392 Trekking van Woensdag 26 Juli. ƒ20. 3112 3142 3919 4271 4283 4300 4776 8871 8890 8902 9839 9866 9903 13153 13158 18368 18378 Trekking van Donderdag 27 Juli. ƒ20. 3104 3125 4781 18382 Breskens. Huw.-Voltr. 27 Juli. M. Ver sprille, 31 j., jiu. en M. de Hullu, 27 j., wed. van A. Verduijn. Geboorten 15 Juli. Jacob Josephus, vail C. J. J. Ras en J. van Geijlen. 16, Maria Catharina, d. van A. de Jonge en J. van de Velde. 2'), Adriana Hendiika Cor nelia, d. van P. Verheijke en M. J. Wad- de van Rooi. 23, Sara Maria, d. van .1. Wisse eu E. S. Oosterling. 23, Maria Pieternella, d. van H. C. de Muuck en J. A M. Fenijn. 25, Elizabeth Jozina, d. van W Morel en A. la Uasse. Overlijd n. 18 Juli. Willem Notebaart, 4 j., z. van J. J. Notebaart en C. E. de Kruijter. 17, Brokje Jozina Janna, 2 innd., d. van P. Monjé en P. M. Reijnhout. I lo<)o\vaUiro;eti| bivhki-us. DAGEN. voorin. nam. Zaterdag 29 Juli. 11.17 11.41 Zondag 30 12.U3 .2.27 Maandag 31 12.21 12.45 Dinsdag 1 Aug. 1.13 1.37 fóumlcl*!»ci if*jL(eii. Dordrecht 27 Juli. Jarige Zeeuwsche en VI. tarwe f 0.00 a f 0.00 nieuwe f 7.60 a f 8.10 goede f 7.30 a f 7.50 Nieuwe Z eu VI. Rogge f 5.50 k f6.00. Nieuwe Z. en VI. winter- gersl 14.80 a f5.20. Nieuwe zomergerst f 4.70 a f 5.00. Lange Haver f 3.70 a f 4.20, dikke f4.-.0 af' 4.80. Paardeboo- uen f 0.00 a f 0.00. Duivenboonen f 0.00 Witte booucn 100.a f 00.Bruineboo- uen f 00.00 a f 00.00 Kuokerwten 1'7.00 a a f7.50 Mestingerwten f 6.30. a f 6.80. Kanariezaad f 0.00 a f 0U.O0. Koolzaad f f 0.00 f 0.00 Koers van liet gyki. België 100 fr. 147.55 k f 47.87"' Eng. I pd. St. f 12.00 af 12.07 N.-Amerika 1 Dollar f 2.44A fiTflüibeiii'sei». Zon ay 30 'lull. N hit Hilkv. Kt.UK. hier diet V. 9 u ds. Val. Li reuken s V. 9»/2 ds. Meeuwenberg. li. 2 u ds. Meeuwen berg. (J.roeUe V. 9 u ds. Homburg. li. 2 u ds. Homburg. Doop. liuufdpUtaf V. 91/, ds. Noest. A ienwt'liet V. 9 u ds. van Essen. tichoirnilijl e 11 2 ii ds van Essen. (Uer/unUkert je V. 9i/3 ds. Meuler. IJ ze-ad ij ke 11. 2 u ds. Noest. Ev. Li Til G bill. (1 roede V. 9 u. ds. Stellwag. Evangelisatielokaal Schooudijke. vui. 9 u. dhr. Lensvelt. "t'~Voor de vele blijken van AiaSfltly hartelijke en oprechte deelne ming die we by het smartelijk verlies van ons onvergetelijk en veel geliefd dochtertje en zusje mochten ondervinden, betuigen wij onzen innigsien dank. C. DIELEMAN. !S. W. DIELEMAN—Cobnems. ('OHNKI.H J. DIELEMAN. 'Krenken»27 Juli 1905. (werk- en keukenmeid.) Zich te vervoegen bij vrouw V AN DE PUTTE te Kreskens, Zandstraat.

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 3