Binnenland. Gemengde tijd duurde, vond men een gewonde, daarna nog één. De drie gewonden werden boven gebracht 6n in het hospitaal, dat tot de mijn-exploitatie behoort, opge nomen. Eerst laat in d n avond men de overige 5 mannen dood, waarbij de onder directeur. Een der omgekomenen laat een vrouw en twaalf kinderen na Aan den afgetreden minister van Buiten- landsche Zaken mr. R. Melvil baron van Lynden is een jaarlijksch pensioen toege kend van 400U.Geen kleinigheid voor waar De militaire kaalhoofdigheid was reeds sedert geruioien tijd een onderwerp van de /.org der regeering. Kon bij post ambtenaren de kwaal ontstaan doorarbeid bij gaslicht, bij de militairen moest het ontstaan der ziekte worden toegeschreven aan het dragen van hoofddeksels, afkomstig van onderofficieren en minderen, behept met haarziekte. Dientengevolge heeft de Minister van oorlog bepaald, dat de in de garnizoeus- kleedinguiugaz jneu ingeleverde hoofddeksels, kolbakken, talpas en kepis, alvorens weer te worden uitgegeven, in het hospitaal te Utrecht moeten worden ontsmet. Aan de ontsmetting gaat een reiniging met benzine vooraf. Het aanbrengen van nieuwe voerin gen met kappen in de hoofddeksels door de zorg der kompagnie vóór de inlevering, blijft gehandhaafd. BRESKENS, 2! iuli 1305. Dinsdagmiddag omstreeks half drie speel den eenige kinderen op de haven alhier tusscben zand wagens van den tram. Een met grint geladen wagen stond klaar en eenige werklieden die een tweeden wagen hadden geladen duwden deze van de los plaats naar den eersten geladen wagen. Door onbekende oorzaak is toen een jon gentje van circa 5 jaar, genaamd W illeui N., beklemd geraakt tusscben de wagens, de borst ingedrukt en een half uur daarna kon slechts de dood worden geconstateerd'. Een ander kameraadje werd eenigszins aan de vingers verwond. Het geval liep zoo ongemerkt en spoedig af dat een der werklieden eerst op het idee kwam dat een ongeluk was gebeurd toen hj de knaapjes zag wegloopen en een er van op eenige meters afstand zag neer vallen. Aan moedwil of onvoorzichtigheid is hier niet te denken. Woensdagmiddag hield de gemeente raad alhier eene openbare zitting, die door 5 leden werd bijgewoond. De heer A. du Burek was afwezig, terwjl er éene vaca ture is. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige zitting, werd aan de orde gesteld het onderzoek der geloofsbrieven van de her- en gekozen raadsleden de hee- ren J. 1'. W. Besemer, N. Valk en J. de Ilullu, met welk onderzoek werden heiast de heeren H. Weijknian en J. de Hulster, die tot goedkeuring concludeerden. Overeenkomstig dit advies werd besloten en de genoemds heeren als leden van den Raad toegelaten. Van Ged. Staten was teruggekomen de plaatselijke bouwverordening, die moet wor den ingevoeld krachtens art. 1 der woning wet. Genoemd college had, hoewel een derge- ljke bepaling in die verordening voor Oost- Ook lij weet zeer goed dat ik u nimmer zal verraden. Nu, zoo overtuigd is hij daar nog niet van. Hj beweert dat gij er zeer goed toe in staat zoudt zjn om Jean Hiénard te ondersteunen, wanneer deze eens den strijd met mij aangordt. Ik zou in een onaangenamen toestand geraken wanneer ik tusscben u en Hiénard ruoest kiezen. De zoon der hertogin is de vriend mijner jeugd. Een edel karakter, een fier kunstenaar (Wordt vervolgd.) burg is goedgekeurd, bezwaar tegen al t. 9, le lid, bepalende de hoogte van gebouwen, welke bepaling diende te worden ingetrok ken. En art. (il dat Burg. en Weth. mach tigt bet houden van een of meer schapen, bokken, geiten, varkens, konjnen of uit - vliegend pluimgedierte voor bepaalde wo ningen te verbieden indien deze hinder veroorzaken, gaven Ged. St. evenzeer in ovi rweging te schrappen uit art. 73 het welk straf lij overtreding bedreigt. In ait. 75, de maximum-straf bepalende bij overtreding op 20 dagen hechtenis ot geldboete van ten hoogste ƒ100. wen sell- ten Ged St. deze maxima teruggebracht te zien tot 10 dagen en 50 boete. Met eenparige stemmen werd hiertoe door den Raad besloten. Op gelijke wjjze Werd goedgevonden dis pensatie aan te vragen voor toepassing van deze verordening voor reeds bestaande ge bouwen. Zoo'n overlast vond men wat al te zwaar. De invoering van deze bureaucratische verordening was bij vele gemeentebesturen al veel te kras voor nieuwe gebouwen. De overdreven zucht naar sociale verbe teringen' getoest aan de praktijk is werke lijk bespottelijk. Het is zeker daarom dat zelfs gemeente en andere bestui n finaal den spot drijven met de wenken, eischen, voorschriften of wat ook van de gezondbeidscomiuissiën, ge geven bijv. in hei belang van de gezond heid van schoolgaande kinderen. Geen wonder dus, dat menigeen van een toepassing van tie democratische beginselen op el ie wjjze, huiverig is. De Vlissingsehe visseherspink no 15 geraakte door het weigeren van bet roer op liet Westerhoofd te Vlissingen. /.j sloeg geheel aan stukken. De bemanning, bestaande uit 0 koppen, werd met veel moeite gered. Het schip is niet geassureerd. Schconclijke. Al was bet aantal ker- mis-verniakeljklieden geringer dan andere jaren, toch wie het aantal dergenen, die aan de kermis een bezoek brachten, vrij groot, fin vooral Zondags waren tal van vreemdelingen aanwezig, naar schatting een getal, grooter ds.n ooit te voren, liet prach tige weder heeft daartoe zeker veel bijge dragen. Jammer, dat ééne keer de vrooljkheid werd verstoord, doordat twee erkende vechtersbazen onverhoeds iemand toetakel den. Zeer. waarschijnlijk zullen ze zich daarvoor nog te leruntwoorden hebben. Voir 't overige liep alles kalm af ter wjl ten slotte Dinsdagavond men nog eens flink zijn hart ophaalde aan de «slierbaan" en in de mallemolen. Dinsdag 18 Juli werd door deti heer C. Freuiouw lo I roede aanbesteed het houwen eener landbouwersschuur, waarvan aannemer werd de heer J. Catsman te IJzendijke voor ƒ7922. Verder schreven in de heeren J. Brug- geman, IJzendyke ƒ8005, J. Elfrink, Bier vliet. ƒ8000, J. Cuv, Ijé, Oostburg. ƒ8200, J. Cliristiuanseii, id. '201, A. C. Maes, Hoofdplaat, ƒ8400, S. W. de Smidt, Schoon- djke, ƒ8454. Uitslag herstemmingen voor den Gemeenteraad. Ter Neuzen. Herkozen D. J. Dees (a.- r.) met 035, J A. de Jonge (a.-r.) met 027 en gekozen J. K. de Masier (lib.) met 593 >t., tegen 580 op L. de Koejer (aftr. a.-r.) 521 op G. Standaert (katb.) en 517 op W. A. du Ridder (lib.) Vlissingen. Herkozen J. II. Blum (a.-r.) met 257 st, tegen 254 op J. M. Stuart (lib.) Zaanislag. Herkozen M. de Jonge (lib) met 347 en L. J. Geelhoedt (lib.) met 258 st. tegen 250 op H. M. de Regt (a.-r.) Zuidzande. (lekozen in 2 vacatures J. F. Geluk en J. P. Salomé. Aan de gemeente Hoofdplaat, is een rijks-subsidie van 1200 toegekend ter tegemoetkoming in de kosten van haar lager onderwjs. Het Nieuws van den Dag van Dinsdag lieel't een uitvoerig bericht over een speel bank te Amsterdam, in de Vondelslraat, zooals die te Homburg, Ostende en Monte Carlo ingericht. Dit bericht geeft aanleiding er op te wijzen, dat ook Rotterdam een dergeljke inrichting bezit. Deze speelbank is gevestigd in het deftige hoerenhuis aan de Leuvehaven W. Z no. 159. Een fraai bord staat er op de deur met het opschrift: »Club Inter nationale de Bienfaisance de Maestricbt", (Internationale Weldadigheidsvereeniging van Maastricht), vermoedeljk onder het zelfde bestuur als de Amsterdauische. De statuten dezer «weldadigheidsvereeni ging" zjn koninklijk goedgekeurd. Het doel. daarin omschreven, zag er onschuldig genoeg uit. Men beoogde niets anders, dan aan «vreemdelingen" een «aangenaam verbijt" te geven en hun hulp te bieden, als zij deze zouden behoeven. Om lid van de verceniging te kunnen worden, moest uien «vreemdeling", minstens 23 jaar oud zijn, en een contributie van 20 betaald hebben. Mogelijk zou de wetteljjke erkenning van de club bezwaren hebben ontmoet als men in Den Haag van te voren onderzoek had gedaan naar de personen van de aan vragers, op één na allen vreemdelingen. Onder ben bevindt zich namelijk de Franschinan, die vroegi r al beproefd heeft hier te lande het zoogenaamde «jeu de poule" te exploiteeren. Hj is 't die thans te Amsterdam het huis in de Vondelstraat bewoont en er met een grooten staf van employés de directie voert, vermoedeljk ook over het Rotterdamsche filiaal. Er is van justitiewege te Amsterdam een onderzoek als bovenbedoeld ingesteld, doch eerst toen de Staatscourant de Koninklijke bewilliging reeds vermeld had en aan de zaak niets meer te doen was. Want de club houdt zich stipt aan haar statuten. Er worden alleen «leden" toegelaten en 'tis aan de positie te Amsterdam, ook na het meest scherpe toezicht, niet mogen ge lukken, iets te ontdekken, dat de inrichting maakt tot een «voor het publiek toegan kelijk huis van hazardspel" (art 456 Wet boek van Strafrecht.) De directie te Amsterdam is zelfs zoo beleefd geweest een dooi loopende toegangs kaart voor de politie beschikbaar te stellen, zoodat deze zich te allen tijde overtuigen kan, dat inderdaad de letter van de Nederlandsche Strafwet niet over treden wordt. Voor zoover ons bekend heelt de Rotter damsche politie zich nog niet met de speelbank aan de Leuvehaven bemoeid. Trouwens als gezegd, de club houdt zich slipt aan de nu eenmaal Koninkljk goed gekeurde statuten. De zaak komt hierop neer, dat iedereen, die zich opgeeit voor bet «lidmaatschap" en als zoodanig wordt aangenomen, vrij en ongehinderd spelen kan. Leden van alle nationaliteiten worden aangenomen, alleen Nedeilanders zjn oitdrukkeljk uit gesloten. Men beweert, dat de directie hiertoe zou zjn gekomen door de ervaring, dat deze toch de ware spelers niet zjn. De bank heeft in alle lauden kaar agenten, die leden aanwerven en onderzoek doen naar hun gegoedheid. In het buiten land uioet zj al een vrj aardige reputatie hebben, want van heinde en ver komen de bezoekers opdagen en wat verder in het rei-seizoen wordt een nog grootere opkomst verwacht. Zj komen uit Frankrjk, Duitsck- land, Rusland, uiaar vooral uit Amerika. Een paar weken geleden heeft te Amsterdam een van de Vanderbilts zjn geluk er beproefd en een bejaarde Ameii- kaansche dame, die in het American-hotel gelogeerd was, deed dat ook, met het ge volg, dat zj alles wat zj bj zich had, verspeeld heeft. De bank is toen zoo vriendeljk geweest, om, geljk dat ook te Monte-Oarlo geschiedt, haar hotel rekening en de terugreis naar de Nieuwe Wereld te betalen. Op het oogenblik verwacht men de komst van een Russiscben prins en prinses. Dat de zaakjes Ook hier goed gaan, be hoeft men niet te betwijfelen. Het huis aan de Leuvehaven is zeer luxueus inge licht en onder leiding van «Jf. Parser, Handelsagent" wordt ook in onze stad de inrichting op weelderigen voet gedreven. Alleen vreemdelingen, wier stoffelijke welvaart aan de eischen voldoet, worden toegelaten Nederlanders worden beslist geweerd. Nog niet zoo lang geleden beeft een Amerikaansclie kapitein in deze «club internationale de bienfaisance" een aan- zienljk bedrag verspeeld. Ten bewijze, dat het le Amsterdam niet de bienfaisance" geen gekheid is, meldt het N. v. d. D. dat aldaar de directie aan verschillende liefdadigheidsinriebtingen geld heeft geschonken. O.a. heeft zjj een flinke bjdrage doen toekomen aan het Politie- fonds, welk geschenk echt :r met een be dankbrief is teruggekomen. Dit zal, als ook het Rotterdamsche filiaal een dergeljke weldadigheid bedrijft, hier evenzeer vanwege alle werkeljke in richtingen van filantrope geschieden. Zondagvoormiddag gingen een vier tal jongelieden te Dordrecht een roeitochtje maken in de richting der Sliedrechtsche Spoorbrug. Te Papeiidreeht gekomen, be sloot men, een had te nemen en stuurde daarom de boot tot achter de [eerste kribbe. Aldaar begaf men zicli te water. Op een gegeven oogenblik zonk de 23ja- rige mil. korporaal der cavalerie, M. A. Versluis. Zjn broer Cornelis, de eenige van het viertal die zwemmen kon, sprong hem onmiddelljk ter hulp. terwjl de beide anderen met de boot te hulp snelden. Het mocht Machiel gelukken zijn arm om den hals van zjn broeder te slaan, doch dit gewicht bleek voor Cornelis te zwaar, althans beiden zouden verdronken zjn, als de redder niet ware losgelaten. Bewuste loos werd deze daarop door de beide anderen in de boot getrokken. Machiel kon men echter niet meer redden. Hj verdronk. Er beeft Zondag over Parijs een hevig onweer gewoed. Het was stikkend heet, tot eensklaps om halfdrie een hevig onweer opkwam. De wind bad een snel heid van 4 m. 15, de regen stroomde neer en was vergezeld van zware bagelsteenen. Te Parjs zelf is de schade niet groot maar in den omtrek zijn veel telegraaf palen en boomen uitgerukt en zjn al de oogsten verloren. Te Maisons-Laffite, waar op de hypo- drooin de prjs van president Loubet over reden werd, was het een algemeene vrucht. De paarlen schrikten en sprongen en het terrein was spoedig een ware modderpoel. Veel personen geraakten onder den voet en 27 werden gekwetst. Men zegt, dat een koetsier zou gedood zijn. Een soldaat werd eensklaps zinneloos en wilde iedereen aan zjn bajonet rjgen. Gelukkig kon men hem ontwapenen. Een ongelukstocht maakte de passagiers boot «Eberfeld" op den Rju tusscben Buigen en Mainz. Toen de boot om 7 uur Geisenlieim gepasseerd was, brak er een lievig onweder los. De storm vaagde alles wat niet vast stond, van liet dek, ook de zonnetent kwam in de rivier terecht. Daar voelde men plotseling een geduchten stoot en iedereen vreesde, dat de boot zou zinken. Gelukkig was dat niet zoo, zj was alleen tegen de landingbrug te Freiwein gevaren en zoo zwaar be schadigd, dat de reis niet kon worden voortgezet. Er was één gewonde aan boord, een lieer uit Frankfort, die een jzeren stang van de zonnetent op liet hoofd gekregen had. De landbouwer K. te Markelo vond een nest met jonge ratten in de tafel lade. Een familiedrama is in het Zwitser- sclie dorp Uder atgespeeld. Daar heeft een 7üjarige grjsaard zjn dochter van 35 jaar met een revolver doodgeschoten en z ju. twee volwassen zoons zwaur gewond. De oorzaak ligt in familietwisteu. De oude man had een herberg, die niet al te best ging en zjn kinderen wilden dat lij hun de zaak zou geven, die zj dan meer op

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 2