een TARWE zware Tarwe, Haver en Tarwe Zalsrte 5 lapsus a,s„ Ad verton tiön. Openbare Verkooping Terstond gevraagd BIERVLIET. zware HA VER zware TA R WH, De ongelukkige, die ongeveer 50 jaar oud is, laat een vrouw met 10 kinderen achter. In de hoofdstad der Vereenigde Staten is de temperatuur tot 95 graden gestegen, en Zondag zijn tien personen, meerendeels kinderen, door de hitte be zweken, terwijl er een honderdtal ziekte gevallen zijn, eveneens door de warmte veroorzaakt. Een geducht onweder, dat Zondag boven New-York losbrak, heeft een weinig verkoeling gebracht. Een landbouwer, even buiten Dinant woonachtig, werd bij nacht wakker door rumoer in zijn stal, waar een paard losge broken was. Toen hij het dier wilde vast leggen, beet het hem zoo hevig in den rechterarm, dat deze vermoedelijk afgezet zal moeten worden. Bij de sluis tegenover het abattoir te Brussel wierp een vrouw een kat te water, die zij in een mand gedaan had. Juist voer er een roeiboot voorbij en de man die er in zat, Pierre Delocht genaamd, kreeg medelijden met de kat, die erbarme lijk schreeuwde, terwijl zij in den mand tegen het water streed. Hij vischte de mand op en nam de kat er uit, doch werd onmiddellijk door het dier aangevallen, dat hem in de rechterhand beet, met het gevolg, dat hij haar direct weer te water slingerde, waar zij verdronk. De man heeft zich onder heelkundige behandeling moeten stellen, want men vreest dat de kat dol was. Te Watkins, in den Amerikaanschen staat Georgië, heeft de bevolking 8 negers, die in de gevangenis zaten, beschuldigd van moord op de vrouw van een rijken pachter, daaruit gehaald en op gruwelijke wijze om het leven gebracht, door hen boven een houtvuur op te hangen en met revolvers te doorschieten. Van eenige blanken, die zich tegen deze barbaarschheid wilden verzetten, is er één eveneens dooi de woestelingen doodgeschoten. In de kolenmijn te Wattstown, Gla morganshire, beeft een ontploffing plaats gevonden. Er waren 120 personen in de mijnen. Men vreest dat een groot aantal personen omgekomen is. Volgens een later bericht zijn 69 lijken naar boven gebrachtmen vreest dat 126 personen zijn omgekomen. Zondag maakte de heer V. Liefland met eenige heeren een autoraobieltocht naar Woestduin, toen ter hoogte van de buitenplaats van wijlen den heer Verschmar op den straatweg naar Haarlem plotseling de stuurstang brak, waardoor de auto niet meer te regeeren was. De bestuurder haalde spoedig de remmen over, waardoor de vaart der auto eenigszins getemperd werd. Evenwel liep de auto\ geheel aan zichzelf overgelaten, tegen den berm op en vloog tegen een aan den weg staanden zwaren boom te pletter. De slag was zoo hevig dat de auto on geveer vijftien centimeter in den boom drong en het stalen chassisraam als een veer in elkander boog. De auto was bijna geheel vernield. Een der heeren, die naast den chauffeur zat, sprong nog tijdig uit de auto. De anderen konden er niet uit en maakten de botsing mede, waardoor zij door elkan der werden geslagen en behoudens eenige ontvellingen en lichte kneuzingen, wonder boven wonder gered werden. In het noorden en midden van Duitschland heerscht een tropische hitte, die reeds eenige menschen heeft doen om komen. Te Göttinger zijn een infanterist en een dame van 82 jaar, die in den snel trein CasselHannover reisden, door de warmte bezweken. Te Berlijn heeft men ook zeer veel van de hitte te lijden gehad. Verscheidene koetsiers zijn, door de warmte bedwelmd, van den bok gevallen en paaiden stortten dood neer, getroffen door een zonnesteek. Het water in de Spree en in de Havel daalt snel, de waterstand is veel lager dan verleden jaar om dezen tijd. Te Hamburg zakten negen menschen tenge volge van de warmte ineen. Vijf verkeeren in levensgevaar. Ook te Charlotteuburg en te Leipzig hebben de soldaten veel van de warmte te lijden en komen gevallen met doodelijken afloop voor. Te Goesch- witz, nabij Jena, zijn in het tuighuis dooi de warmte 4000 K.G. kruit ontploft, waardoor belangrijke schade is aangericht. Als door een wonder is er slechts één mensch gewond geworden. De politie te Enschedé heeft een belangrijke arrestatie gedaan met iemand, die voorgeeft Friedrich Bleckmann te heeten en handelsreiziger in Duitschland te zijn. Hoewel hij aanvankelijk verklaarde slechts ruim 100 mark te bezitten, bleek bij fouilleering, dat hij ruim 5000 mark aan coupons bij zich had, waarvan hij de her komst weigerde op te geven. Bij ontvangst aan het politiebureau van het Duitsche politieblad bleek het, dat daarin melding werd gemaakt, dat hij een inbraak te Hansberge, bij Minden (Duitsch land) aldaar coupons waren gestolen, waarvan de nummers precies overeenkwamen met de bij Bleckmann gevonden papieren. Hoewel B. bij zijn ontkenning bleef, is hij toch ter beschikking van de justitie te Almelo gesteld. - Dezer dagen heeft zich bij den officier van justitie te Arnhem vervoegd een dienst bode met een lOjarig meisje, dat in deer- niswekkenden toestand verkeerde. Het kind moet ten huize van haren vader en hare stiefmoeder, die aan den Groesbeek- schen weg onder de gemeente Groesbeek een fraaie, anderhalf jaar geleden uit blijkbaar zeer ruime beurs gebouwde villa bewonen, geruimen tijd aan gruwelijke mishandelingen hebben blootgestaan. De dienstbode, dochter van een rijks veldwachter, heeft van een gunstig oogen- hlik partij weten te trekken om het kind in veiligheid te brengen en is in haar edel pogen volkomen geslaagd. Het kind, dat vermogend is (aan welke omstandigheid de mishandeling wordt toe geschreven), is thans builen het bereik van het lieve echtpaar, dat reeds een scherp verhoor heeft ondergaan. De grootste en mooiste der vier olifanten, in den circus van Sanger, dut thans te Bakewell in Derbyshire vertoeft, werd tijdens een repetitie dol en bracht den dresseur en den beheerder van den circus ernstige verwondingen toe. Het dier was niet meer tot kalmte te brengen en ten slotte ontbood men een peltoton sol daten, dat den olifant doodschoot. Volgend tamelijk romantisch ver haaltje brengt het Nbld. van Sliedrecht en Omstreken Een landbouwer B., te Gijbelaud (Al- blasserwaard) heeft een echt buitenkansje gehad. Toen bij een oude en bijna ver molmde secretaire tot brandhout hakte, viel uit een geheim laadje een stuk lei, waarop nog duidelijk leesbaar gegriffeld stond »Soek in de hoek van de kelder." B., die van deze woorden niets hegreep, ging zijn gewonen gang en stapte, toen het bedtijd werd naar kooi. Slapen ging echter niet, hij dacht maar steeds aan de woorden Soek enz. Eindelijk ging hem een licht op. Er kon wel eens geld in den kelder verborgen liggen. Hij kleedde zich aan, stak een stallantaarn aan en begaf zich naar den kelder. In den eersten den besten boek dien hij onderzocht, door een paar tegels los te maken, ontdekte hij een ijzeren plaat er. toen hij nog tien tegels weggenomen had, bleek hem, dat het een ijzeren luik was met een ring er aan. Niet zonder moeite lichtte hij het luik op, hield zijn lantaarn in de hoogte en keek toen in een diep gat, een ruw gemetseld keldertje, waarin op zij, onderaan weer een deurtje was. B. liet zich in bet keldertje zakken, opende gemakkelijk het deurtje en zag eenige steenen trappen, die naar een nog lager gelegen kelder voerden. Niet zonder moeite ging hij naar omlaag de lucht was hier duf, maar de wand en de vloer waren kurkdroog. Er lag ver molmd hout op den vloer en in een hoek stonden negen steenen kannetjes, die alie tot boven toe gevuld waren met oude gouden munten. Men zegt, dat deze schat een waarde van ongeveer 50.000 vertegenwoordigt. Dinsdagavond kreeg een 5jarig jon getje, dat op de Houtmarkt in Den Haag achter een aan de hand gevoerd paard liep, van dat paaid een slag tegen het hoofd Het kind werd deerlijk gewond naar zijn woning vervoerd, waar het eenigen tijd later overleed. Prvdikbeu rien. Zondag 16 Juli. Nnn. Hurv. Kkkk. Biervliet v. 9 u ds. Val. H. Avondmaal. Breshns v. 91/2 ds. Meeuwenberg. II,. Avondmaal. 11. 2 u Geen dienst. v. 9 u ds. Homburg. II. Avondmaal, n. 2 11 ds. Steinz, Dankz. v. 91/2 ds. Noest n. 2 u dr. Weeda. n 2 u ds. Meuter. H. Avondmaal. B'alert andkerkje v. 91 /2 ds. Meuter. IJzeiuljke n. 2 u ds. Meeuwenberg. II. Avondmaal. E vLuie G1 it troede v. 9 u. ds. Stellwag. Evangelisatielokaal Schoondijke. vm. 9 en n 2 u. dhr. Lensvelt. Gruede Itoo/djilaal Hieuwetiel Scloondijke Hoogwatergetij Breskens. DAG E N. voorm. nam. Zaterdag 15 Juli. 12.59 1.23 Zondag 16 1.27 1.51 Maandag 17 1.46 2.10 Dinsdag 18 9 2.18 2.42 Sêantlclsberlchten. Dordrecht 13 Juli. Jarige Zeeuwsche en VI. tarwe f 0.00 a f 0.00; nieuwe f 7.60 a f 8.10; goede f 7.30 a f 7.50 Nieuwe Z. en VI. Kogge f 5.50 a f 6.00. Nieuwe Z. en VI. wiuter- gerst t 4.80 a f 5.20. Nieuwe zomergerst f 4.70 a f 5.00. Lange Haver f 3.70 a f 4.20, dikke f 4.30 a f 4.80. Paardeboo- nen f 0.00 a f 0.00. Duivenboonen f 0.00 Witte boonen f00.ii f00.Bruineboo- nen f 00.00 a f 00.00 Kookerwten f7.00 a a f7.50 Mestingerwten f 6.30. a f 6.80. Kanariezaad f 0.00 a f 00.00. Koolzaad f 0.00 a f 0.00 Koers van liet geld. België 100 fr. f 47.55 a f 47.873 Eng. 1 pd. St. f 12.00 af 12.07 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Mijn dank aan de kiezers wegens herbenoeming tot lid van den Gemeenteraad. Breskens. J. P. W. BESEMER. Ondergeteekende betuigt bij deze zijnen hartelijken dank aan allen, die hem bij zijne ver kiezing tot lid van den Gemeenteraad hun ne blijken van vertrouwen betoonden, als mede aan hen, zoo van hier als elders, die hem daarbij huiroe gewaardeerde blijken van belangstelling gaven. J. DE HULLU Sr. 7Weakens, 14 Juli 1905. Voor de vele blijken van belangstelling en de bewijzen van vertrouwen mij geschonken hij en met mijne herkiezing tot lid van,den gemeente raad, betuig ik mijnen hartelijken dank N. VALK. Breskeus, 14 Juli 1905. wegens teleurstelling, 1 P. G., goed kunnende wassehen en strij ken, tegen goed loon. Adres Juffrouw WE1SFELT, Ooslkurg. te IJmVBIJHE. De Notaris P. Zijlstra te Ijzen - dïjke is voornemens Zaterdag 23 Juli a.s., des namiddags 3 uur Stipt, publiek te ver- koopen voorden Heer Ou. HAVERBEKE v. Hijftb te IJzendijke 34 X 0.44.56 h a. wassende op de hofstede bij hem in gebruik geweest, nabij IJzendijke, al waar te vergaderen. Openbare Verkooping; van •je De Notaris P. Zijlstra te IJzen dijke is voornemens des nam. 2 uur te Biervliet met den heer heer A. J. v. n. LINDE, publiek te ver- koopen a. voor den heer Jau. BLIEK: 29 X 0.44.56 h.a. wassende te Biervliet in den Konin- ginnenpolder op kavels 3, 7 en 8. bm voor den heer G. BAERT 4 X 0.44.56 h a wassende te Biervliet in den Paulina- polder aan den steenweg. Te vergaderen aan de Haver.

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 3