Aanbesteding. VICTORIA TARWE BOUWLAND, op a.s. Zirflai dan 15 Jili, Openbare Uitvoering PJ Dflaltrife 20 Jlli 15, 61 OP DolMai 27 Jlli 1805, Vrijias des 7 Jaü 4 Met. am Wiilsrorsi, 2 mt pijp Erwten, so Hapten. Ringrjjderij met Fietsen, Advertentiën. aan te besteden: Anti- KsrmisYergadsring* VEEKOOPING zwara Victoria Tarwe, waarin hij verkeerde, zag, sprong uit de roeiboot op den lichter over en redde zich, doch de roeier W. B. wilde nog eerst een weegschaal van de Tromp halen en in zijn roeiboot bergen om dan weg te roeien. Dit werd zijn ongeluk. Al meer en meer was de Tromp afgedreven en toen het voor den roeier te laat was, werd hij met zijn boot tusschen den lichter en de Tromp platgedrukt. Spoedig daarna werd de man door den vrijman en eenige andere lieden opgehaald, doch het hoofd was hem nageT noeg van den romp gescheiden. Het lijk is ter schouwing naar het politiebureau aan de Nassaukade overgebracht. Te IJselmonde sloeg de bliksem in den molen van den heer A. Houd. Diens vrouw die voor het raam zat, werd getroffen en bleef terstond op de plaats dood. Slechts enkele steenen in het kozijn wa ren ontzet. Op sommige plaatsen ontlastte zich het onweer eerst vannacht. Zoo o. a. over 't Land van Altena. Vele boomen werden getroffen. Bij den heer A. Snoek te Nieuwendijk werd een eeuwenoude kastan jeboom uiteen geslagen. Te Woerden werd de watermolen van den polder Kamerik-Mijzijde door den bliksem getroffen en al zeer spoedig in asch gelegd. De spuit der gemeente Kamerik kon geen hulp bieden, daar om streeks denzelfden tijd in de kom der ge meente de bliksem een hooiberg trof. Er was reeds een vrij aanzienlijke hoeveelheid hooi in, maar met groote inspanning en ook dank de windrichting is het gelukt de hofstede zelf, die ook al begon te branden, te behouden. Uit Stolwijk wordt gemeld Het noodweer van Vrijdag heeft zich 's avonds herhaald en toen is de kapitale hofstede van den landbouwer H. B. door den bliksem getroffen Ten totaal vernield. In een oogwenk stond het gebouw in zijn volle lengte in den brand, zoodat aan redden niet te denken viel. Huis en in boedel waren, hoewel niet hoog, verzekerd. Tegelijkertijd werd nog de schuur van een andere woning in dezelfde buurt ge troffen. Daar heelt men echter, hoewel het vuur er schade heeft aangericht, bijna alles kunnen behouden. Te Deventer is de bliksen ingeslagen in een villa in de onmiddellijke nabijheid van de Sociëteit, en bewoond door den heer t. Z. In een oogwenk stond alles in lichte laaie. Een poging om den brand in den beginnen te stuiten mislukte, en de brandweer die een half uur later verscheen kon geen hulp bieden, daar niet over voldoende voorraad water kon worden beschikt. De gelieele villa brandde tot den grond toe af en niets kon worden ge red. Assurantie dekt de schade. Ook boven Tiel en omstreken woedde het onweder hevig. Voor zoover bekend, zijn hoofdzakelijk boomen getroffen. Te Zoelen sloeg de bliksem in de woning van C. Pluijm en veroorzaakte brand, welke echter door de buren geblusclit werd. In de Ooij, bij Nijmegen, is een paard door den bliksem dood geslagen. De begeleider, een landbouwer, werd bewuste loos gevonden. Men vreest voor zijn leven. Opmerkelijk was, dat de kleeren van den man langs de naden vaneengescheurd waren. Te Halsteren is de bliksem ingeslagen op de woonstede van den heer C. de Wit. Een schuur, wagenhuis en circa 150 kippen kwamen in de vlammen om. Vrjjdagavond sloeg de bliksem in het stationsgebouw te BenningbroekSybecar- spel, zonder echter veel schade aan te richten. In heel Kennemerland is het onweder van 4 uur tot laat in den nacht niet van de lucht geweest. Tegen 5 uur dreven boven Santpoort- dorp een drietal buien tegen elkander in. De lucht zag toen pikzwart. Na hun vereeniging boven de kweekerg van Gale- sloot dreven zij de zeezijde op en begon het zachtjes te regenen op de eene plaats, doch ontlastte zich een eindje verder een bui, waaruit ook hagelsteenen te voorschijn kwamen, wel niet zoo groot als de tradi- tioneele duiveneieren, doch die in ieder geval nog de grootte hadden van spreeuwen eieren. Tot een uur of acht klaarde het toen ietwat op, doch toen pakten zich in het zuiden de wolken weer opeen en toen het te 9 uur stikdonker was hebben wij tot een uur of één toe een schouwspel gehad om nooit te vergeten. Het weerlicht was geen oogenblik van de luchtslechts seconden lang verkeerde men in het duister, doch dan schoten vaak twee, drie bliksemflitsen tegelijk door de wolkenmassa, soms lood recht op den groud aan, dan weer zigzags- gewijze de lucht door, elkaar kruisende om dan op het kruispunt een vuurbal te vormen. Van ongelukken vernam men tot nu toe alleen dat de bliksen te even 4 uur insloeg in het stations-koffiehuis te Santpoort-sta tion. Daar sloeg de bliksem een gat in het dak, versplinterde een balk van eenige decimeters dikte en zocht toen een uitgang door den muur. Een vermetele diefstal is op htt kan toor der groote reedersfirma Kennedy en Hunter op het Sint-Pieterskanaal te Ant werpen gepleegd. lederen morgen gaat de kassier der firma, Anthonis genaamd, een man van 78 jaren, die al 48 jaren in dienst der firma is, naar de brandkast, vult daar met banbiljetten een groite portefeuille en begeeft zich vervolgens r.uar zijn kan toor, dat zich op eenigen afstand bevind van de plaats waar de brandkast staat. Op het oogenblik dat hij de gang binnen trad, die naar zijn kantoor geleidt, trad hem eensklaps een man in den weg, die hem een hoeveelheid poeder in het gelaat wierp en hem vervolgens een vuistslag gaf. De grijsaard, verblind door het poede en versuft door den slag, drukte niettemin de portefeuille vast tegen zich aan, zoodat de misdadiger zich daar niet van meester kon maken, maar de portefeuille scheurde, de dief trok er een handvol bankbiljetten uit én verdween. Eerst na verloop van eenige minuten was de kassier weer in zooverre tot zichzelf gekomen, dat hij om hulp kon roepen. Kantoorbedienden snelden toe, maar de dief was al ver weg met medeneming van vijf bankbiljetten van 1000 en veertig van 100 lranes. Hij moet met de gewoon te van den kassier en den plaatselijken toe stand van het kantoor goed bekend geweest zijn. Man vermoedt, dat hij een Engelsch- man is, want toen lip de portefeuille niet uit de handen van den ouden man los kon krijgen, mompelde hij «Goddam". Hoewel de kassier een signalement van hem heeft opgegeven, heeft men zijn spoor nog niet gevonden. Handelsberichie». Rotterdam 3 Juli. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Tarwe puike f9.25 af 9.80 goede f 8.20 a f8.70 Rogge f 5.40 a f 5.90 Gerst f 8.00 a f8,25 Haver f7.80 a f8.10 (per 100 h'G.) Br. boonen f 9.50 a f 10.50 witte f 00.00 a 100.00 Kookerwten f 7.00 af 7 25. Voer- erwten f6.75 af 7.00, Kanariez. f 13.00 a f 15.00, Koolzaad f 0.00 a f 0 00 Zeeuwsche Aardappelen Bonte f'2 00 a f2 50; dito blauwe f2.00 h f 2.50 Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0. kleine fO.OO, stroogele f0.per 60 KG. Veemarkt. Koeien le qual. 37 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 26 c. Ossen le 37 c. 2e 30, 3e 26 et Stieren le 00, 2e 00, 3e 24 c. Kalveren, le 42, 2e 38 3e 30 c. Schapen le 30, 2e 26 c. Lamm, le 40 2e 35 3e 30 ct. Varkens le 24, 2e 22, 3e 20 ct. Koers van het geld. België 100 fr. f47.55 a f 47.875 Eng. 1 pd. St. f 12.00 af 12.08 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. Hoogwatergetij Breskens. D A G E N. voorm. nam. Woensd. 5 Juli. 2.50 3.14 Donderd. 6 3 28 3.52 Vrijdag 7 4.04 4.28 Ondergeteekende betuigt zijn harte/ijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling zoo van hier als van elders op zijn 70sten jaardag, den 2den dezer ontvangen. C. FREMOUVV. Groede4 Juli 1905. Bij dezen betuigen wij on zen hartelijker dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden op 2 dezer. J. DHONTCijsouw. Uzendigke, 4 Juli 1905. Aan de onderteekenaars der candidatenlijst en verder aan allen, die van hunne belangstelling deden blijken bij onze herbenoeming tot lid van den gemeenteraad betuigen wij onzen har telijken dank. J. A. RIS8EEOW. Iz. BECU. Groede. Juli '05. Het COLLEGE van KERKVOOGDEN der NED. 11ERV. GEMEENTE te Hoofd plaatzal behoudens nadere goedkeuring, trachten het gedeeltelijk vernieuwen en herstel van den kerkeliikeil (oren en «lak, met bijleve ring van de noodige materialen, des namiddags ten vijf uur. De inschrijvingsbiljetten moeten vracht vrij en op zegel, ingeleverd worden in de Consistoriekamer op tijd en plaats als hier boven vermeld, terwijl des namiddags ten twee uur door Kerkvoogden aanwijs van de herstellingen zal gedaan worden. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de heereu A. C. MAES, Bouwkundige, en J. BONDEWEL, Secretaris bij vermeld col lege te Hoofdplaatbij wien ook tevens afschriften van bestek en voorwaarden te verkrijgen zijn van at den 8 Juli, tegen betaling van vijftig cent. Het college van Kerkvoogden der Hervormde Gemeente, A. J. VERPLANKE, Voorzitter. J. BONDEWEL, Secretaris. Hoofdplaat5 Juli 1905. 'b M ia» met medewerking der Zang-Ver op ZATERDAG 8 JU Li, 's avonds 7'/.> uur, in de WILHELMINA- BËWAARSGHOOL. TOEGANG VRIJ. te Waterlandkerkje. De Notaris P. Zijlstra te IJzen- dijke is voornemens op Vrijdag *11 Juli 1005, des nam. 2 uur publiek te verkoopen voor den heer AUG. VAN HIJFTE te Water land Onderaan 13 X D.44.56 h.a. wassende nabij de Ketelaarstraat aan den grintweg, alwaar te vergaderen. ZEGT HET VOORT. De Notaris H. G. Hammacher te Groede is voornemens oui ten behoeve van de erfgenamen van wijlen JANNIS DE VLIEGER Pz. en krachtens rechterlijk bevel, in het openbaar te veilen des namiddags te 2 uren, in het logement «De drie Koningen', te Groedcbij instel des namiddags te 2 urm, in het koffiehuis >De Witte Leeuw", te Groede, bij toewij zing 33 Hectaren, 24 Aren, 30 Centiaren of 75 Gein. 45 Boeden foude Brugsche maat) gelegen in de gemeente Gboeiik, Wa terschap «Groede en Baanst", kadas trale sectiën a en b, Gerard de Moors- en Proostpolders, verdeeld in 17 koo- pen, met het recht van samenvoeging. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij genoemden Notaris, bij wien biljetten met kaart op aanvrage veikrijgbaar zijn naden 10 Juli 1905 ZEGT HET VOORT. De notaris W. G. de Smidt te Schoondijke zal op des namiddags half 4 ure, ten verzoeke van de erfgenamen CIJSOUW te Groede, pu bliek verkoopen Te vergaderen aan Catshoeve. Lief hebbers, die genegen zijn deel te nemen aan de op Zaterdag 8 Juli, worden ter vergadering uitgenoqdigd op W OENS- DAGAVOND 7 uur, bp F. Besemek. EENIGE LIEFHEBBERS.

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 3