Een Pliaëton 6 gemeten puike GEEST, KOFFIEHUIS ïrijflaï 30 Juni 1005, ten Woon- en Winlèiis en Hé, TE KOOP: (ook tij liet stuk) met BIERBOTTELARIJ Onroerende en Roerende Goedeien Belangrjjke verkooping Openbare Verkooping Meubelen en Huisraad, Axlvertentiën. TE HOOP, Manufacturen, Dinsdag 4 Juli 1905, BRESKENS. Vruchten te velde, Een bewoonster van den Diergaarde singel te Rotterdam bad in een atbetalings- magazijn een tafel gekocht voor ƒ14.50 en nog andere meubelen tot een gezamen lijk bedrag van ƒ50 ongeveer. Maar nu ontdekte zjj, dat de tafel vol wormsteken zat. Natuurljjk wilde zij nu een nieuwe tafel hebben, doch de meneer van 't afbe talingsmagazijn vond dat heelemaal niet noodig. De juffrouw wist intusschen wel raad: zjj betaalde nu niet meer. Maar Vrij dagavond kwamen drie magazijnbedienden bij haar, die zich met geweld toegang tot haar woning verschaften, haarzelf mishan delden, den inboedel vernielden, onder an dere een inktpot door de kamer wierpen, waardoor de inkt tegen kleeden, behangsel en plafond aauspatte en ten slotte de tafel meenamen. Dat ging echter zoo maar niet. De juffrouw kon bewijzen, dat de tafel al afbetaald en dus haar eigendom was en zoo werd het meubel weer naar binnen ge bracht. Tegen de drie magazijnbedienden is proces-verbaal opgemaakter zal een strafvervolging ingesteld worden. De commandant der artillerie Beek, wonende op de Chaussée de Waterloo te Namen, zag de dienstbode van mevr. Lefebvre, die naast hem woont, geheel in vlammen gehuld, door den tuin loopen. Daar de vrouw des huizes afwezig was, klom commandant Beck over den muur, die beido tuinen scheidt en snelde de dienstbode, Lucienne Guyot, te hulp, die toen hij bij haar kwam reeds op den grond lag, geheel met afzichtelijke brand wonden overdekt. Binnen eenige minuten gaf zij den geest. Naar alle waarschijnlijk heid staat men hier voor een daad van waanzin. Reeds gedurende eenigen tijd had het meisje teekenen van geestelijke afdwaling gegeven en een nog half met petroleum gevulde kan benevens een plas petroleum op den grond en een in petro leum gedrenkt doosje lucifers, die men in de keuken vond, wettigen het vermoeden, dat de ongelukkige zich met petroleum begoten en zelf in brand gestoken heeft. Zij was pas 16 jaar oud. Op een weiland aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam staat een recla me-bord ter aanbeveling van de candida- tuur-Plate in district IV. Met het oog op de herstemmingen was men vorige week bezig het opschrift op dit bord eenigszins te wijzigen. De in de wei aanwezige koeien lieten de schilders zonder eenig verzet be gaan. Eindelijk kwam het echter tot een verwoeden aanval een achttal dezer die ren trok met vereende krachten tegen het bord op en bonsde en stompte met de ho rens net zoolang tot de woorden «den besten verdediger uwer belangen" in de lucht flad derden. Triomfantelijk renden zij daarna weg. Blijkbaar trokken de koeien party tegen den liberalen candidaat. Reeds gedurende een drietal weken prjjkt het reclamebord op dit land. De eerst# daarop grazende koeien hadden het bord met rust gelaten. Zij waren bljjkbaarniet zoo politiek-strydlustig als haar zusteren, die daar haar domicilie hadden. Men schryft uit Drachten aan het Vad. Had men reeds bij de Kamerverkiezing van 1901 sterke vermoedens, dat het fana tisme enkele anti-revolutionairen in Tiet- jerksteradeel tot minder oirbare handelin gen, zelfs tot strafbare omkooping van kiezers en opkooping van stemmen dreef, bij deze verkiezing hebben die gevallen zich weer, en wel naar men grond heeft te vermoeden, op ongekend brutale wyze her haald. Een kiezer alhier verklaart, dat een ander hem met ƒ5 heeft omgekocht om op den heer Talma te stemmen. Nu hem na 't uitbrengen van zijn stem ƒ1 in plaats van de beloofde 5 werd uitbetaald, bracht zijn ontevredenheid over zulk Chris telijk handelen de zaak aan het licht. Bij den officier van justitie te Heeren veen is reeds een aanklacht ingediend. Drie menschen gestikt. Te Mont- mort by Epernoy waren drie werklieden bezig een beerput te zuiveren toen zy door de opwellende gassen bedwelmd raakten. Eer men hen na veel moeite had kunnen bereiken, waren alle drie de onge- lukkigen gestikt. Een mijnwerker te Herseut, Lievin Deneck genaamd, 27 jaar oud, zou gaan trouwen met zekere juffrouw Céline Voisin, in dezelfde gemeente woonachtig. Bloed verwanten en vrienden hadden zich reeds ten stadhuize verzameld en de ambtenaar van den burgerlijken stand stond reeds op het punt om het bruidspaar tot echtpaar te verklaren, toen Deneck onverwacht uit riep, »Ik wil niet trouwen." Gebruik makende van de algemeene ontsteltenis snelde hij naar de deur der trouwkamer, maar daar haalden de drie broeders dei- bruid hein in en rosten hem zoo geducht af, dat hij in deerniswaardigen toestand naar het hospitaal der naburige stad Bethune moest worden vervoerd. Een vreeselijke ontploffing brak uit in de dynamietfabriek te Martagne-lez- Convin. Een werkman, die bezig was pa tronen in te pakken werd gedood. Een arm en een been werden hem van het lichaam gerukt en hij hield geen draad goed meer aan het lijf. De schok was zoo hevig dat de naburige huizen, die toch nog op een eerbiedigen afstand van de gevaar lijke fabriek verwyderd stonden, er van schudden. Twee andere werklieden, die in een aangrenzende loods bezig waren, werden gewond, doch niet ernstig. Eenige weken geleden had een vrouw uit Assenede die gemeente met haar kind verlaten, in gezelschap van haar man, een rondreizenden blikslager. Te Gent werd zij aangehouden en naar 't toevluchtshuis van Brugge gestuurd. Haar kind, een knaapje van omstreeks 9 jaar, was niet meer bij haar. Zij zeide het in Gent verloren te hebben. Te Brugge daarover ook ondervraagd, zeide zij dat het kind op een buitenge meente was. Men nam inlichtingen, doch het kind was er niet. Opnieuw ondervraagd, gaf zij een andere buitengemeente op, doch de kleine was daar ook niet. Eindelijk zou de vrouw verklaard hebben dat zij en haar man besloten had den zich van den jongen te ontdoen. Uit haar gezegden zou men besluiten, dat zij den jongen te Mariakerke bij Gent om het leven zou hebben gebracht en in een bosch begraven. De burgemeester van Brugge heeft de vrouw naar Gent doen overbrengen. Men zal haar naar de plaats voeren, waar de misdaad zou gepleegd zijn. De vrouw zegt ook dat haar man sedert dien tijd gevlucht is en tegenwoordig in Frankrijk zit. Een vreeselijk spoorwegongeluk kwam in Noord-Amerika voor, op de lijn van New- York naar Chicago, in exploitatie bij een nieuwe maatschappij, de »20th Century Limited", wier treinen tot dusverre de snelste van de geheele wereld waren, want zy leggen den afstand van New-York naar Chicago in 18 uren af. De trein, die Donderdagavond uit Chicago vertrok, ont spoorde bij Mentor, ten oosten van Cleve land en werd geheel verwoest, waarbij 24 menschen omkwamen en meer dan 40 gewond werden. Men schryft het ongeluk toe aan een verkeerden wisselstand, want een vorige passagierstrein stoomde daar ongehinderd voor bij, drie kwartier vroeger. De locomotief van den verongelukten trein werd tegen een dijk geworpen en een aantal wagens schoven over de machine heen, waardoor zij in brand geraakten, zoodat het onheil nog door het vuur verergerd werd. De trein was stampvol, bijna alle plaatsen waren bezet toen hij uit Chicago vertrok. Hij was over tyd en stoomde daarom met een snelheid van 70 mijlen per uur om het verlies in te halen. De meeste passagiers, die ongedeerd bleven, waren zoo onthutst door den schok, dat het hun niet mogelijk was, naam en adres op te geven. De ketel van de locomotief sprong en verspreidde stoom en vuur over de passagiers, die tusschen de overblijfselen der vernielde wagens lagen en wanhopige pogingen aanwendden om zich er uit los te wringen. Het was een donkere avond, maar de vlammen verspreidden licht genoeg, dat de redders, die van alle kanten toe snelden, hun reddingswerk volbrengen konden. Niettemin wendde men alle popiugen aan om het vuur te blusschen met water uit een nabijzijnd reservoir. Ondanks al die pogingen woedden de vlammen van halftien af tot omstreeks middernacht en er is niets van den trein overgebleven. De lijken der verongelukten werden, voor zooverre uien ze uit den vernielden trein had kunnen halen, aan den kant van den weg neergelegd, de gewonden bracht men naar een hulptrein, waarmee zij naar het naastbijzijnd hospitaal werden vervoerd. In den trein bevonden zich twee bruidsparen, die op reis waren naar New- York om daar hun wittebroodsweken door te brengeD, maar zij bleven ongedeerd. De machinist is gedood. Nagenoeg de geheele bevolking der stad Mentor snelde naar de plaats des onheils om hulp te verleenen. Eén der trein-beambten, een neger, was ernstig gekwetst, maar hij trotseerde moedig den dood om anderen hulp te verleenen, die ineer geleden hadden dan hij. liandelsberielneii. Rotterdam 26 Juni. Nieuwe Zeeuwsche en Ylaanische Tarwe puike f9.20afl0.00 goede f 8.20 a f 8.70 Rogge f5.40 a f 5.90 Gerst f 8.00 a f8,25 Haver f7.80 a f8.10 (per 100 KG.) Br. boonen f 9.50 a f 10.50 witte f 00.00 a 100.00 Kookerwten f 7.00 af 7.25. Voer- erwten f6.75 a f 7.00, Kanarie/., f 13.00 a f 15.00, Koolzaad f 0.00 a f 0.00 Zeeuwsche Aardappelen Bonte f 2.00 a f 2.50; dito blauwe f 2.00 h f 2.50 Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0. kleine f 0.00, stroogele f 0.per 60 KG. V e e m a r k t. Koeien le qual. 37 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 26 c. Ossen le 37 c. 2e 30, 3e 26 ct Stieren le 00, 2e 00, 3e 24 c. Kalveren, le 44, 2e 40 3e 32 c. Schapen le 28, 2e 25 c. Lamin. le 36 2e 35 3e 34 ct. Varkens le 25, 2e 23, 3e 21 ct. Koers van het geld. België 100 fr. f47.55 a f 47.873 Eng. 1 pd. St. f 12.00 af 12.08 N.- Amerika 1 Dollar f 2.445. Hoogwatergetij Breskens. DAG E N. voorm. nam. Woensd. 28 Juni. 10.07 10.31 Donderd. 29 11.— 11.24 Vrijdag 30 11.51 12.15 WftrtyST*** De ondergeteekende betuigt mede langs dezen weg zijnen harte/ijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling bij zijne herbe noeming tot lid van de Tweede Kamer der Stateu-Generaal ontvangen. Aardmljurg, Juni 1905. P. C. J. HENNEQUIN. yjUfiSu" Ieder die iets te vorderen heeft van-, of verschuldigd is aan de nalatenschap van wijlen PIETER DE VUIJST, in leven Sluiswachter aan de Nieuwe Sluis te Breskens, gelieven daarvan opgave of betaling te doen aan den Nota ris H. G. HAMMACHER te Groede vóór den 30 Juni 1905. bij JAC. HEULE, te Nieuwvliet, bijna gewassen. JOH. DHONT, Landbouwer, IJzendijke, Ondergeteekende geeft bij deze kennis dat zij in voor raad heeft de bekende TABAK van de firma Wed. J. VAN NELLE, ii 15 ct. het pond, terwijl tevens alle soorten voor zoover niet voorradig, op bestelling kunnen geleverd worden. Bhkskens. Wed. J. DE VISSER. door vertrek naar eSders op 's avonds 8 uur, in het te verkoopen Café VAN HET «Admiraal de Ruijter" te Vlissin gen, bevattende ruime ZAAL MET TOO- NEEL, twee afzonderlijke BOVEN WONINGEN en uitgestrekte ERVE, kad. grootte 5 aren 25 centiaren. Inlichtingen ten kantore van Notaris DE MARET TAK, aldaar. van te De Notaris H. G. Hanimacher te Groede is voornemens om op ten verzoeke van de erfgenamen van wij len P. DE VUIJST, in leven Sluiswachter te Breskens, in het openbaar te verkoopen "I o des namiddags te 2 ure, voor en in de Sluiswachters woning, aan de Nieu we Sluis, gemeente Breskens 3 Melkkoeien, 2 eenjarige nA'éj**' Vaarzen. 1 dito Os, 1 Stier- i Zeügvarken, 80 Kip pen, 30 Kiekens, 11 Eenden, eene par tij MestKamgereedscbap. BESTAANDE IN: Kabinet, Tafels, Stoelen, 3 Pluimenbedden, Hangklok, Bu- ]r°j| reau, Lessenaar, Kisten, Spie-ragl gels, Tobben, Emmers, VVan-&tt- tnolen, Brandhout, enz. DAARNA: als 30 aren Tarwe, 20 aren Aardap pelen, 10 aren Koebeeten, 7beet. Erwten, 44 aren Haver, 22 aren Ln- cern le en 2e snede, benevens liet Maaigras van een Tragel "S'ÈfBËHST" zullen worden ,4?^ verkocht 1 Melkkoe, 1 bekalfde Vaars, en 2 Vaarsen en 4 Ossen, de laatste 6 alle 18 maanders. ij o des namiddags te 6 ure in na te mel- den woonhuis, na rechterlijk bevel en in eene enkele zitting M lilt» enz., op 5 aren 20 centiaren Erfpacbtsgrond, staande nabij de Nieuwe Sluis, nabij de Directic-Keet, thans bewoond door Jac. dk VuusT, kadastrale Sectie A no. 271 om aan liet gebruik te komen 1 No vember 1905. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van genoemden Notaris. ZEGT HET VOORT.

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 3