„LODOL A" ,.DE PRINS" der Geïllustreerde Bladen een leerjongen, twee Heren ttpwicUii ten lit Stlirsltepp, mooie Blokjes- eo Biezenmatten, Waschdoek, Tafelkleeden, Betapelppmn enz. Belangrijk Be) ich t Japanscii-Rttssiscti wtal in in jaren 1901-1905. ft 0. Burgerl. stancl. Rechtzaken. Ad verten tien. Gevraagd Ontvangen ran Malonne. Het parket van Namen doet een onder zoek. Het schijnt dat liet ongeluk te wijten is aan den trein, die van Suint-Gérard kwam, daar deze niet, volgens bet voorschrift, aan de kromming gewacht beeft. De meeste gekwetsten zijn, nadat een eirste verband was gelegd, naar huis teruggekeerd. Automobiel ongeluk. Een automobiel met vijf personen reed in duizelingwekkende F mart over den weg van Luik naar Visé, Tusschen C'heratle en Sunday stuurde de chauffeur verkeerd eu reed met volle kracht tegen een muur, waardoor de auto mobiel geheel vernield werd. Van een dame, die in het voertivg zit, werd het hoofd verpletterd terwijl twee kinderen ernstig verwond werden. De twee heeren kwamen er met mindere kwetsuien af. Men meldt aan de A'. II. t. Te Oudelande, onder Goes, hebben zich gevallen van pokken voorgedaan, waarvan een geval met doodelijkcn afloop. - Te Kavier Keer reed K. uit S himmert in volle vaart niet zijn rijwiel tegen een Ifnom op den rijksweg. Hij oveileed na koiten tijd. -- Men bericht uit Zevenbergen: Op de brug over het Hollandsch Diep is gisterenmiddag de leeiling machinist van trein 5 naar Roosendaal, terwijl hij op den tender der machine stond, zoodanig met een der verbindingsstijlen der brug in aanraking gekomen, dat hij zwaar gewond te Zevenbergen moest w oi den achtergelaten. Het bloed vloeide hein uit mond en ooren, en het duurde dan ook geruimen lijd eer hij eenigszins tot bewustzijn kwam. Dr. W. de Lint, die van Lage Zwaluwe per telegraaf met het ongeluk werd in kennis gesteld, was sp ledig ter plaat3e om de eerste geneeskundige hulp te verleenen en later per brancard den gewonde naar het Ziekenhuis te doen vervoeren. Naar wij vernemen, is de toestand, hoewel vrij ernstig, toch niet levensgevaarlijk. Vrijdagmiddag raakte te Doetinchem een 62jarige man uit Hummeloo bekneld tusschen een huis en een zwaren wagen, die bij bet passeeren van een boerenwagen 0p het trottoir liep. De man is Zondag" ochtend na hevig lijden overleden. De knecht van een te Millingen voor anker liggende praamsebipper kreeg Zater dag het blok van de fokkeiuast, zóó onge lukkig tegen 't hoofd, dat hij bpoedig in" eenzakte en overleed. Men schrijft uit Haarlem: Zaterdagavond tusschen 9 en 10 u. heeft hier een zeer brutale inbraak plaats gehad in de Rijnstraat 1, een kookhuis, vlak te genover een winkel die goed verlicht wordt- Het echtpaar Maarsel alk was even uit- gegaa n om boodschappen te doen en vond> toen het terugkwam, in het slot der deur een afgebroken sleutel. Voor het overige was er van braak niets te bespeuren en was alles gesloten. Terwijl de vrouw even bij de buren ging haalde de man de politie, die vlakbij een bulpbureau heeft en toen hij met assisten tie terugkwam, stond het raam open. De dief, die dus blijkbaar nog binnen was toen de familie thuis^kwam, was daar door ontkomen en had medegenomen drie zilveren horloges, een goudan ketting met slot, een zilveren dameshorloge, een por- temonnaie met 5, een mandje met 2.50, een zilveren suikerschepper, een naaidoos, twee gouden ringen, waarvan een met de initialen P. de B. en een met witten steen een zilveren naaldenkoker en een gouden heerenring met steen de sleutels waren uit een tafellade gehaald en daarmede wa ren de kasten geopend, het hed was zelfs onderstboven gehaald. Overal lagen luci fers en eindjes sigaar en asch. Veertien dagen geleden had men ook al getracht in te breken. De familie gaat met niemand om, zoo dat hier geen bekenden aan den arbeid zijn geweest. De politie vermoedt dat het een der lc- deli is vuil de jongensdievenbende die zijn slag heeft geslagen. Gisternacht heeft er diefstal met inbraak plaats gehad in een onbewoond gemeubeld perceel op het Prinsenbolwerk. Tal van voorwerpen zijn ontvreemd. Drie jongens van 10 ii 12 jaar zijn deswege aangehou den. Te Amsterdam hebben twee kinderen van 4 en 2 jaar, die alleen thuis waren gelaten met lucifers gespeeld, waardoor hun kleerlj -s in brand geraakten, en zij ernstige biandwonden bekwamen. Mede goi t een fjarig meisje aldaar pe trolenul in een brandend fornuis, waardoor haar kleeding vlam vatte. Het kind liep de straat op en werd door een voorbijgan ger in een nabijzijnde sloot gedompeld. Haar tois and is ernstig. Te Anreep, gem. Assen, is de land bouwer R. N. van het hooi gevallen en eenige uren later aan de gevolgen overleden. Ecu sneeuwval in de Alpen overviel twee toeristen, die uit Genève met een gids het gebergte ingetrokken waren. De toe risten slaagden er nog in zich te redden maar de gids stortte in een afgrond. Men heeft zijn lijk niet teruggevonden. Negen leden van de Ski-club te Lucern werden op een tocht naar Brisen door een sneeuwal meegesleept, waarbij één hunner omkwam. le Ktiialslolei'ïi. Collecte Zeeland. Trekking Maandag 3 Aptil. 3 4 18 1730 3728 3739 5185 5260 5290 6234 6259 6202 6420 12335 12343 16741 17160 17190 Biervliet. Huweljjks-voltr. 16 Maart. C. A. Puijenbroek, 24 j., jnr. en E. A. Bog- te. 22 j jd. 30, W. de Voogdt. 22 j., jnr. en A. E. Boerman, 20 j., jd Geboorten. 2 Maart. Elisa Benedicta, d. van J. B. Menue en S. S. Verstraeten. 5, Maria, d. van E. de Buck 23, Maria, d. van J. F. Sturm en P. M. C'alle. 26, Wil- helmiua lvatharina, d. van Ph. A. Maat en W. K. de Nijs. 27, Alida, d. van A. B. Antheunis en O. 1. L. M. Maenhoudt. 30, Anna Johanna, d. van C. P. de Kramer eu S. M. van Ee. Overlijden. 2 Maart. Charles de Jaeger, 14 mud., z. van Emma BI. B. de Jaeger. 17, Sara Maria Orlebehe, 76 j., wed. van C. Jansen. 28, Cornelis Dingenis Tolle naar, 77 j., wed. van C. M. Klaeijsen. Groede. Huw.-voltr. 2 Maart. L. F. Schram, 21 j jm. en M. S. Verstraete, 25 j jd. 9, P. J. van der Meiden, 35 j.,jm. eu D. P. de Groote, 31 j., jd. 16, J.Her man, 26 j., jm. en E. de Puijt, 25 j., jd. 16, H. de Kant, 23 j., jm. en J. O. de Puijt, 24 j., jd. 16, J. Cornelis, 30j.,jm. en J. E. Becu, 30 j., jd. 23, J. du Bois, 20 j., jm. en M. C. de Reu, 18 j., jd. Geboorten. 5 Maart. Barnardus Josephus, z. van B. F. van Ooteghem en M. Taal man. 14, Catharina Maria, d. van .1. Ris- seeuw en C. van Strien. 17, Eliza Maria, d. tan A. J. de Paauw m O. Blomme. 19, Eliza Maria, d. van Th. J. de Krijger en M. Th. Pieters. 19, Jannis en Pieter, tweel. zoons van J. van Lare en A. C. de Kraker. 21, Johanna Pieternella, d. van J. de Gardeijn en E. van den Broecke. Ovei lijden. 6 Maart Jacoba Vinjé, 7 j., d. vau Jozina C. Vinjé. 16, Een als le venloos aangegeven kind van J. F. Schram en M Th. Jacques. 19, C. W. Cijsonw, 86 j„ wedn. van N. L. Basting. 21, Pie ter van Lare, 2 d en 2 Jatinis van La- re, 6 d., zoons van Jannis en Adriana C. de Kraker. FiUIHtclüllClicliH'll. Rotterdam 3 April. Nieuwe Zeeuwsche en 1 laamsche Tarwe, puike f 8.7 a t 9.15 goede f 8.00 a 1 8.40 Rogge f 5.10 ii f 5.30 Gerst f 8.00 a f 8.,25 Haver f7 50 a f7.75 (per 100 KG) Br. booneu flü.OO a f 11.00 witte f 16.50 a t 17.50 Kookern ten f 7.00 af 7 25. Voer- erwten 16.75 a f 7.35, Kanariez. f 13.00 a f 15.00, Koolzaad t 0.00 li f 0 00 Zeeuwsche Aardappelen Bonte f2.30 a f2.40; dito blauwe f2.30 a f 2.40. Zeeuwsche Uien Groote bruine f 0. kleine f0.00, slroogele 0.per 60 KG. V e e in a r k t. Koeien le qual. 35 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 25 c. Ossen le 35 c. 2e 30, 3e 25 c. Stieren le 28, 2e 26, 3e 25 c. Kalveren le 50, 2e 42 3e 35 c. Schapen le 32, 2e 20 e. Lamm, le 00 2e 00 3c 00 et. Varkens le 25 2e 23, 3e 21 ct. Koers van het ffeld. België 100 Ir. f47.55 a f 47.87® Eng. 1 pd. St. 1 12.00 af 12.08 N.-Amerika 1 Dollar f 2.445. 11 oojyw at e r<ye tij Bres keus. D A G E N. voorin. nam. Woensd. 5 April. 1.14 1.38 Donderd 6 1.46 2.10 Vrijdag 7 2.18 2.42 Arrondissements- Reclitb. Mii/de/burt). Bij bevelschrift der bovengenoemde Recht, bank is naar de openbare terechtzitting dier Rechtbank verwezen met bevel totge- vangenhouding J. C. C37 j., koopman te IJzendijke, gedetineerd te Middelburg, ter zake dat hij den 9 Maart 1905 te 's Gravenhage, ter terechtzitting vuil het Gerechtshof als ge tuige gehoord in een strafzaak een valsche verklaring onder eede heeft afgelegd. Aan den beklaagde is Mr. H. Oele, ad vocaat te Middelburg ambtshalve als ver dediger toegevoegd. Zy, die iets te vorderen hebben van- of verschul digd zijn aan den onder het voor recht van boedelbescl irij ving aanvaar den boedel van de nalatenschappen van wijlen den heer C. W. CIJ- SOUW en diens vooroverledene echt- genoote Mejuffrouw KEELTJE LU- TEIJN-Basting, in leven landbou wers te Groede, en beiden aldaar overleden, worden verzocht daarvan opttaul «f betaling te doen aan den notaris W. C. DE SMIDT te Schoondijke vóór den H April I905. flélVOYIMY tusschen Groede en Breskens Tegen betaling der advertentickosten te rug te bekomen aan het Bureau van dit blad. om terstond in dienst te treden bij J. A. CARELS, Schilder te Rreskens. VAN STONDEN AAN GEVRAAGD of een aankomende bakkersknecht bij IV. LUTEIJN, Suikerbakker, Rreskens. vloerzeil, karpetten, kleedjes, cocos- en Japanmatten, aan zeer concurreerende prijzen. Aanbevelend. J. A CARELS, Schilder, IIreskens. In het nummer van 8 April begint in het geïllustreerde weekblad een geheel nieuw oorspronkelijk verhaal van Mej. CATHARINA ALBERD1NK THIJM, getiteld Deze boeiende roman, waarin de bekende schrijfster op aangrijpende wijze de Russi- sisclie toestanden schildert, een roerend tafereel ophangt van de maandenlange belege ring van Port-Arthur, daarin een ineesleepeud liefdesdrama vlecht tusschen een Ja- pansch meisje en een Russischen Grootvorst, en een duidelijken blik geeft op het Ja- pansche rijk, dat wonderland, waarvan wij in Europa nog zoo weinig weten, zal wor den geïllustreerd met tal vau prachtige, geheel nieuwe foto's. Mej. THIJM bracht ver scheidene jaren door in Rusland, zoodat het verhaal een zuiver histori-chen achtergrond heeft en zeker voor de lezers van »DE PRINS" een groote attractie zal zijn. Men abonneert zich door het geheele land bij eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agen ten, tegen ƒ3-.per jaar voor de gewone en tegen 5.per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen niet elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan meu zich direct per post abonneeren tegen reruisie van ƒ3.75 voor de gewone en ƒ5.75 voor de luxe editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Blauw-burgwal 6, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie vau 16 a 20 groote blz. op mooi papier met ruim 30 platen per week.

Breskensche Courant | 1905 | | pagina 3